Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2276 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 27 styczeń 2018 - 22:38

Takie info dostałem od dostawcy z Chin, ale szukając w necie trafiłem na

 

:BMS-L0410/BQH30A 50A - do pakietów BTO BQH30A jest programowalnym PCM, który ma zastosowanie do pakietów akumulatorów litowych (Li-ion,Li-Poly,LiFePo4) złożonych z 4 do 10 cell w szeregu. Układ oparty jest na procesorze Texas Instruments BQ77910A. Konstrukcja PCM ma 2 niezależne tory prądowe dla ładowania i rozładowania oraz wyjście balansujące. Umieszczone są one w dwóch oddzielnych gałęziach ujemnych. Większość parametrów programowana jest przed montażem do pakietu akumulatorów. Pełny opis programowania, parametry oraz ich zakres są opisane w karcie katalogowej BQ77910A. Dane techniczne: napięcie ładowania: programowalne w zależności od technologii i ilości ogniw: 11,2V - 43,75V napięcie początku balansowania: programowalne od 2,4V - 3,9V  prąd balansowania: od 150mA do 200mA (zależne od technologii ogniw) maksymalny prąd ciągły ładowania: 30A maksymalny prąd ciągły rozładowywania: 50A zabezpieczenie nadprądowe: 40A ± 10% pobór prądu układu kontrolującego: podczas pracy: 50μA tryb uśpienia: 5μA zabezpieczenie przed zwarciem wyjście termistora*  niezależne tory prądowe ładowania i rozładowania wymiary: długość: 115mm; szerokość: 81mm; grubość: 7,2mm * Do prawidłowego działania płytki niezbędne jest połączenie termistora 10K UWAGA! Układ PCM wykorzystywany tylko i wyłącznie w konstrukcjach BTO. Układ nie jest dostępny w detalu/hurcie jako osobna płytka.



#142 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:58

Dzięki. Bardzo dużo inormacji jest tez na stronach mistrzów ,co się bawią modelami zdalnymi. Ogólnie bms zalecany jak najbardziej. Tylko trzeba go odpowiednio dobrać do pakietu. Trafilem tez na jakis artykuł . Odnosnie pakietów z bms. Gdzie autor zwrócił uwagę na :po zakonczeniu ladowania pakietu z bms zaleca się się odczekać z 3h przed użyciem.  Ma to.na celu dac popracować balanserowi celem wyrównania napięć.



#143 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 28 styczeń 2018 - 12:40

O 1 godz. ktoś pisał na stronie z kamperami, ogólnie bardzo wiele sprzecznych informacji.

Koleś złożył aku z winstonów, ogniwa balansował "ręcznie", 3 razy rozładowywał i ładował, osiągnął różnicę błędu 0,001V, złożył wszystko bez BMS użytkował ponad rok , ładował ładowarką bez BMS . Po ponad 100-120 cyklach kontrola ogniw i różnica na ogniwach 0,002V.

Czym więcej informacji , tym więcej sprzecznych informacji :)

 

Reasumując: nigdy więcej kwasowych :)



#144 OFFLINE   bebus1

bebus1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaŚwidnik
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Miłosz

Napisano 29 styczeń 2018 - 12:43

Witam wszystkich !!. Interesuje mnie temat tych akumulatorow i zastanawiam się czy nie warto zaryzykowac i zamowić takie cudo http://lithpower.man...attery-pack.htm  miało by to służyć dokładniej do haswinga 2hp . Po skorzystaniu z funkcji kalkulatora do obliczania całkowitego kosztu , wyszło :560 $ expressem (120 wysyłka) statkiem 681$ (241wysylka) Biorac pod uwagę 560 $ przy obecnym kursie to wychodzi bardzo dobrze cenowo za taki aku. Zamawiał ktoś z takowej strony ? I wgl jak widzicie taki aku w Haswingu 2hp POZDRAWIAM!



#145 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:06

Napewno bedzie mega vs Pb :)pytanie czy potrzebujesz az 200ah ?tj ponad 4h Vamx na 2hp... ja mam poki co "pierda" 12V 40Ah i 48V 25AH. na testach wychodz swietnie :)



#146 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:12

Witam wszystkich !!. Interesuje mnie temat tych akumulatorow i zastanawiam się czy nie warto zaryzykowac i zamowić takie cudo http://lithpower.man...attery-pack.htm  miało by to służyć dokładniej do haswinga 2hp . Po skorzystaniu z funkcji kalkulatora do obliczania całkowitego kosztu , wyszło :560 $ expressem (120 wysyłka) statkiem 681$ (241wysylka) Biorac pod uwagę 560 $ przy obecnym kursie to wychodzi bardzo dobrze cenowo za taki aku. Zamawiał ktoś z takowej strony ? I wgl jak widzicie taki aku w Haswingu 2hp POZDRAWIAM!

Vat i cło brałeś  pod uwagę ? +/- 30%.



#147 OFFLINE   VonJa

VonJa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:31

2 minusy :  pierwszy to brak jakiejkolwiek informacji o balansowaniu - dla mnie osobiście do dyskwalifikacja,  drugi to 40 kg wagi ( OK 200 wAmpirkogodzin :) i 24Volciki  musi swoje ważyć ale samemu to nie będziełatwo targać do naładowania).


Użytkownik VonJa edytował ten post 29 styczeń 2018 - 13:31


#148 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:36

Chyba, że ma się baterię na stałe na łodzi (łodź jeździ na przyczepie do ładowania) więc waga aku nie gra roli . Czytam ten wątek i będę przystępował do zakupu/budowania 24V 200Ah. 



#149 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:36

przecietnie lifpo4 100ah 12V wazy okolo 14kg x 4 = 56kg a te 40kg. chyba ze to nie lifpo4 a lipoly albo jakies inne



#150 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:38

Tak jak Adam napisał, coś z wagą jest nie tak w tym pakiecie.



#151 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 18 luty 2018 - 11:34

Witam serdecznie.

Myślę o zmianie akumulatora do silnika dziobowego 12v. Czy ten akumulator spełni moje wymagania? https://www.mjosserv...00ah-100a-bms. 

Czy może wystarczy ten? https://www.mjosserv...2v-60ah-50a-bms

Nadmienie że echosondy, oświetlenie łódki,ładowanie urządzeń, pobierają prąd z aku podłączonego do silnika



#152 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 luty 2018 - 12:15

Pierwszy spełni bez problemu, bardzo dobre parametry (C1) ok;  drugi też ok , kwestia tylko ile ah potrzebujesz . Wiesz na jakim pływałeś , więc potrzeby znasz .



#153 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 luty 2018 - 17:39

Ehhh, szkoda, że nie sprzedają na sztuki  :D  :D

 

https://www.alibaba.....2bd13975HEU8Gf


  • Tomasz eS lubi to

#154 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 19 luty 2018 - 18:39

A co eksperci powiecie na to wygląda fajnie tylko waga jakaś mała 10kg czy tu nie ma jakiegoś haczyka. https://pl.aliexpres...dc024fe7d&tpp=1



#155 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 19 luty 2018 - 19:20

A co eksperci powiecie na to wygląda fajnie tylko waga jakaś mała 10kg czy tu nie ma jakiegoś haczyka. https://pl.aliexpres...dc024fe7d&tpp=1

 

Ta waga to bardzo dziwna, 12V/100ah to 14-15 kg , przy Lifepo4 ilość cykli ładowania 2000+ , prąd ładowania 6A , też dziwny .

Moim skromnym zdaniem to nie Lifepo4 , litowo jakiś tam



#156 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 luty 2018 - 20:14

ogolnie jest baaardzo duzo tego  w chinach... cena sie bierze z jakosci ogniw. Im drozsze tym lepsze maja parametry.  Liderem jest bodajze A123 cylnidryczne , jednak przy pakietowaniu wychodzi kosmos cenowy... te sa lifepo4 ,nie z gornej polki :) lipoly byly by lzejsze i mialy znacznie wiekszy prad rozladowania. Prad ladowania to jest ladowarki (bynajmniej jak dla mnie) wszytsko upchane w gotowym pakiecie, zestaw ok.



#157 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 19 luty 2018 - 20:16

Dzięki a już myślałem że Amerykę odkryłem, szkoda ...



#158 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 19 luty 2018 - 22:57

ogolnie jest baaardzo duzo tego  w chinach... cena sie bierze z jakosci ogniw. Im drozsze tym lepsze maja parametry.  Liderem jest bodajze A123 cylnidryczne , jednak przy pakietowaniu wychodzi kosmos cenowy... te sa lifepo4 ,nie z gornej polki :) lipoly byly by lzejsze i mialy znacznie wiekszy prad rozladowania. Prad ladowania to jest ladowarki (bynajmniej jak dla mnie) wszytsko upchane w gotowym pakiecie, zestaw ok.

 

 

To skąd taka waga, nie spotkałem się do tej pory z taką wagą. Waga jednego ogniwa wahała się między 3 , a 3,5 kg tu z opakowaniem 10 kg.

Po odliczeniu opakowania powiedzmy kilograma, 9kg na 4, to jedno ogniwo +/- 2,2 kg . nie za lekkie ??????



#159 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 luty 2018 - 08:26

Jednak cos jest na rzeczy , nawet w komentarzach jeden gosc toczyl spor o pojemnosc vs waga..., takze trzeba uwazac...



#160 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 03 kwiecień 2018 - 19:17

Trzeba odgrzać temat :)

 

A te "ciężary" czekają już na majówkę :

 

393d9e91f56ca405med.jpg

 

0f86b348fff81c1fmed.jpg

 

c12aeffdca95b54emed.jpg


  • KODZAK1234 i thug lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych