Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary Smith Optics

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
727 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 październik 2018 - 01:24

Dla mnie rewelacja.

Zaliczyły już test buta.

Położyłem je na chwilę na dachu samochodu i nagle czuję że coś mam pod butem. Aż mnie zmroziło gdy zobaczyłem że depczę nowiutkie Smithy. Na szczęście szkła całe bez rysek, tylko na oprawce ślady a to mi wcale nie przeszkadza. Panienek nie będę w nich uwodził  ;) . Od tego są Willeye  :D .

Można przymierzyć w okolicach lotniska.


Użytkownik godski edytował ten post 09 październik 2018 - 01:25

  • gulf, SpinDoktor i Tom Rob lubią to

#162 OFFLINE   robdrab

robdrab

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 październik 2018 - 07:02

Po latach różnych kombinacji (tanie nakładki, okulary typu Fitovers, próba noszenia soczewek kontaktowych tylko podczas łowienia) zamówiłem w firmie Smith okulary ze szkłami korekcyjnymi przeznaczonymi do mojej wady wzroku. Zdecydowałem się na soczewki szklane fotochromatyczne  koloru Amber. Wtedy do były soczewki Glass Polarchromic Amber. I to był przełom w moim widzeniu tego co się dzieje na wodzie i w wodzie. Nie wyobrażałem sobie nawet, że tak doskonale można widzieć. Kolor i rozjaśnianie do prawie 40% też okazały się najlepszym chyba kompromisem, gdyż sprawdzają się, gdy ilość światła jest mała. Natychmiast zamówiłem drugie identyczne okulary na zapas. Sam proces zamawiania nie jest problemem. Poproszono o przesłanie skanu recepty na szkła wystawionej przez okulistę lub optometrystę. Trzeba było jeszcze doprecyzować informację o rozstawie źrenic, gdyż w USA inaczej jest to podawane na recepcie.

PS. Przy okazji <..>

 

To nie giełda


Użytkownik milupa - rybka edytował ten post 16 październik 2018 - 07:37


#163 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 25 październik 2018 - 22:12

Aby nie mieszać w dziale sprzedaży, bo to nie "moja bajka" wyjaśnienie tutaj.

Kolega godski pod postem wędkarza oferującego okulary Smith Optics i napisał

"Czy to na 100% Oryginały? Ostatnio w Stanach kupowałem trzy pary i wszystkie miały prostokątne opakowania a do tego tekturowe opakowania z nadrukiem na nich."

Ma kolega całkowita racje co do tych opakowań. Aktualnie okulary Smith Optics są pakowane tak jak u kolegi.

Te w sprzedaży to fotochromy i były one w opakowaniu jak na zdjęciu. Kolor amber nigdy nie był produkowany w tych prostokątnych opakowaniach.

Starsze modele tych okularów były pakowane  jeszcze w prostokątne etui, takie skórzane, a nie tak jak z plastiku obecnie.

Te amber aktualnie za oceanem są nie do dostania.



#164 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2018 - 07:29

Aby nie mieszać w dziale sprzedaży, bo to nie "moja bajka" wyjaśnienie tutaj.

Kolega godski pod postem wędkarza oferującego okulary Smith Optics i napisał

"Czy to na 100% Oryginały? Ostatnio w Stanach kupowałem trzy pary i wszystkie miały prostokątne opakowania a do tego tekturowe opakowania z nadrukiem na nich."

Ma kolega całkowita racje co do tych opakowań. Aktualnie okulary Smith Optics są pakowane tak jak u kolegi.

Te w sprzedaży to fotochromy i były one w opakowaniu jak na zdjęciu. Kolor amber nigdy nie był produkowany w tych prostokątnych opakowaniach.

Starsze modele tych okularów były pakowane  jeszcze w prostokątne etui, takie skórzane, a nie tak jak z plastiku obecnie.

Te amber aktualnie za oceanem są nie do dostania.

Dzięki za wyjaśnienia.



#165 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 październik 2018 - 22:35

Proszę o poradę. Szukam okularów na ciemne warunki (zmierzch, świt, ciemny las). Mam Willey Saint ale są zdecydowanie za ciemne, wiec pewnie wylądują na giełdzie. Ostatnio kupiłem Smith Redmond ChromaPop™ PLUS Polarchromic Ignitor i są bardzo fajne ale tez wydaje mi się, ze będą za ciemne trochę. Nie mniej ramka Redmond bardzo mi pasuje na moja głowę. Myśle, ze taka sama ramka Redmond w znacznie jaśniejszej opcji byłaby idealna. Czy coś takiego jest? Doczytałem, ze takie „żółte” polaryzacyjne to będą Low Light Ignitor. Czyli super opcja były by Redmond Low Light Ignitor. Czy dobrze myśle?

Użytkownik Żbiku edytował ten post 26 październik 2018 - 22:37


#166 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 27 październik 2018 - 03:53

Dobrze kolega myśli.

LL są rzeczywiście idealne na ciemne warunki, ale to opcja bardzo specjalistyczna. Jak wyjdzie słoneczko, a nawet trochę się rozjaśni w tych szkłach się nie połapie.

Twoje okulary fajne, chociaż świat nich różowy i na małą ilość światła trochę w nich rzeczywiście może być ciężko.

Były kiedyś szkła  fotochromy  ambery, które nadawały się lepiej na różne warunki, ale  już nie ma ich w ofercie.

Smith Optics poszedł chyba w kierunku większej specjalizacji świetlnej.

Jak widzę za oceanem Redmond Low Light Ignitor są teraz tańsze na wyprzedażach.


  • gulf, Niedzielny i coma lubią to

#167 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 listopad 2018 - 17:13

 

 

Szukam okularów na ciemne warunki (zmierzch, świt, ciemny las)

Na ww warunki low light ignitor świetnie się sprawdza i zawsze trzeba je mieć na wyprawie ptrągowej  B)  W tym sezonie ( na okonkach) a w przyszłym na kropasach będę testował szklane fotochromy  copper mirror 



#168 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 listopad 2018 - 17:33

Dobrze kolega myśli.
LL są rzeczywiście idealne na ciemne warunki, ale to opcja bardzo specjalistyczna. Jak wyjdzie słoneczko, a nawet trochę się rozjaśni w tych szkłach się nie połapie.
Twoje okulary fajne, chociaż świat nich różowy i na małą ilość światła trochę w nich rzeczywiście może być ciężko.
Były kiedyś szkła fotochromy ambery, które nadawały się lepiej na różne warunki, ale już nie ma ich w ofercie.
Smith Optics poszedł chyba w kierunku większej specjalizacji świetlnej.
Jak widzę za oceanem Redmond Low Light Ignitor są teraz tańsze na wyprzedażach.


W warunkach rzeki pstrągowej można nie demonizować tych LL.
Mam, używam, czasami nie zmieniam przez cały dzień.
Szczególnie na leśnych odcinkach.
Na pewno nie jest to opcja by mieć tylko te jedne szkła - LL.
U mnie zawsze robią rano i wieczorem . Środek dnia to inne Smithy.
Także dwoma parami robię całość moich spacerów za pstrągami.
  • Alek. i gulf lubią to

#169 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 22:58

W warunkach rzeki pstrągowej można nie demonizować tych LL.
Mam, używam, czasami nie zmieniam przez cały dzień.
Szczególnie na leśnych odcinkach.
Na pewno nie jest to opcja by mieć tylko te jedne szkła - LL.
U mnie zawsze robią rano i wieczorem . Środek dnia to inne Smithy.
Także dwoma parami robię całość moich spacerów za pstrągami.

No właśnie mam takie odcinki, gdzie praktycznie 3/4 dnia lowie w lesie w ciemnych warunkach. Stad myśle o tych „żółtych” LL, a na resztę „odkrytych” odcinków będę miał moje różowe Redmond.

Teraz tylko dorwać gdzieś w dobrej cenie Redmond LL, bo bardzo mi pasują ich ramki.

Może ktoś podpowie linkiem, skad najbardziej opłaca się kupic takie Redmond LL ;) Będę wdzieczny.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 12 listopad 2018 - 23:06


#170 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 listopad 2018 - 23:23

Okularki LL ciezko wychaczyc po cenach jak inne szkla. Najtansze jakie widzialem to te na ebay usa za $110.



#171 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 23:33

No właśnie, wszędzie na aukcjach po 228$ albo i więcej, a u nich niecałe 110$... Trochę to podejrzane. No i przesyłka 30$...
A do tego rozmawiałem ze znajomym, którego rodzina pracuje w urzędzie celnym i maja przykaz kasować teraz prawie wszystkie paczki i naliczać cło i podatek. Niestety się o tym przekonałem kilka dni temu i za kij kupiony na ebay z JP (wartość 140$) zapłaciłem 130zl opłat celnych...

Tak wiec po przeliczniku walutowym karty kredytowej i doliczeniu opłat celnych wyjdą ok 700zl, a to już za dużo trochę dla mnie...

Pytanie, czy to mogą być jakieś podroby za te 110$? Czy Smitha się podrabia w ogole?

Użytkownik Żbiku edytował ten post 12 listopad 2018 - 23:34


#172 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 listopad 2018 - 02:50

Watpie zeby duzy sklep na ebay'u usa sprzedawal fakey. To w koncu nie stragan w Vietnamie :) Ja kupilem ze dwie pary na ebay usa i bylem zadowolony. Kupilem tez w Europie w duzym sklepie i tu bylem troche zawiedziony bo dostalem np oprawki ktore trzeszczaly. Skonczylo sie na paru emailach do serwisu Smitha ktory poradzil mi je odeslac z powrotem do sprzedawcy. I tak zrobilem. Kase dostalem z powrotem ale niesmak pozostal. Zdarzylo mi sie rowniez dostac np okulary Redmond ale w pudelku z innych okularow. Nie zyjemy w idealnym swiecie :)

 

Natomiast jesli chodzi o clo to ja je zawsze place za przesylki z JP czy USA. Ok 23% od wartosci produktu z przesylka plus pare funtow dla RM. Tak wiec teraz dwa razy sie zastanowie zanim cos kupie poza EU.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 13 listopad 2018 - 02:51


#173 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 13 listopad 2018 - 14:54

No właśnie, wszędzie na aukcjach po 228$ albo i więcej, a u nich niecałe 110$... Trochę to podejrzane. No i przesyłka 30$...
A do tego rozmawiałem ze znajomym, którego rodzina pracuje w urzędzie celnym i maja przykaz kasować teraz prawie wszystkie paczki i naliczać cło i podatek. Niestety się o tym przekonałem kilka dni temu i za kij kupiony na ebay z JP (wartość 140$) zapłaciłem 130zl opłat celnych...

Tak wiec po przeliczniku walutowym karty kredytowej i doliczeniu opłat celnych wyjdą ok 700zl, a to już za dużo trochę dla mnie...

Pytanie, czy to mogą być jakieś podroby za te 110$? Czy Smitha się podrabia w ogole?

W USA nikt na ebayu podróbki nie sprzeda. To jest przestępstwo federalne i b.drogo kosztuje "naiwnego" sprzedawcę.

Ponadto ebay nigdy by nie dopuścił do sprzedaży jakby wiedział, że to podróbki. Ten sprzedawca jest na ebayu od 15 lat i prowadzi szeroką działalność handlową. 

Brać i kupować.  "Źródło" pewne

.



#174 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 listopad 2018 - 23:06

Panowie z uwagi na fakt, że zakupiłem sobie takie okulary pozwolę sobie podzielić się wrażaniami, a zatem po kolei.

 

Okulary to Smith Optics Ridgewell - Polarized Techlite Glass Lenses. Szkła brown.
Ramki Evolve. UV blocking: 100% UVB,100% UVA. Made in Italy
Soczewki szklane redukują odblaski, zapewniają wyjątkową klarowność i zapewniają jaśniejsze, ostrzejsze obrazy
Hydrofilowe wkładki nosowe Megol i końcówki skroni zapobiegają poślizgom. Zawiasy sprężynowe Premium.

 

Krótko pisząc masa bajerów, a według mnie wygląda to tak.

 

Plusy. Naprawdę świetne okulary jeśli chodzi o optykę. Dużo lepsza aniżeli w moich budżetowych stockholmach. Lekkie.

Minus. Relatywnie małe okulary jeśli chodzi o szkła także jeśli ktoś chce mieć trochę więcej cienia na twarzy to na pewno nie ten model.

Ten chroni tylko oczy. Będę je miał w niedzielę nad jeziorkiem Czerniakowskim. To info dla tych, którzy będą.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 30 listopad 2018 - 23:12


#175 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 30 listopad 2018 - 23:19

Na wiekszy "czerep" najlepsze sa Guide's Choice". Typowe ramki dla wedkarzy. Bardzo wygodne, tez wykonane we Wloszech i tez ze sprezynowymi zawiasami. Na dodatek przychodza z kabelkiem zabezpieczajacym, ktory mozna sobie zamontowac lub nie. Rowniez sa dostepne ze szklanymi soczewkami. 

 

Bylo juz w tym watku wiele razy napominane ale jeszcze raz przypomne- za dobra optyke trzeba wiecej zaplacic. Dlatego Smith Optics kosztuja tyle ile kosztuja, a Wiley X mniej. Proste.


  • gulf lubi to

#176 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 listopad 2018 - 23:25

Mój czerep to całe 58 cm. Jeśli chodzi o to czy pasują to tak, nawet zdecydowanie, natomiast nie sądziłem, że szkła będą zasłaniać tylko odrobinkę więcej aniżeli oczy.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 30 listopad 2018 - 23:30


#177 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2018 - 00:03

Mój czerep to całe 58 cm. Jeśli chodzi o to czy pasują to tak, nawet zdecydowanie, natomiast nie sądziłem, że szkła będą zasłaniać tylko odrobinkę więcej aniżeli oczy.

 

Soczewki Ridgewell maja szerokosc okolo 37 mm. Przy mniejszych oczodolach sie sprawdza, przy wiekszych juz raczej nie. 

 

 

Guide's choice maja szerokosc soczewek jak dobrze pamietam ponad 40 mm i elegancko zakrywaja dolna czesc oczodolow plus z gory i po bokach. Ja zazwyczaj szukam soczewek o szerokosci okolo 40 mm. 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 01 grudzień 2018 - 00:04

  • Alek. i S.N. lubią to

#178 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 01 grudzień 2018 - 20:15

Mój czerep to całe 58 cm. Jeśli chodzi o to czy pasują to tak, nawet zdecydowanie, natomiast nie sądziłem, że szkła będą zasłaniać tylko odrobinkę więcej aniżeli oczy. 

Zanim zdecyduje się na zakup okularów do wędkowania należy poważnie rozważyć różne "okazje".

Są jednak modele na których nigdy się nie zawiedziesz i tylko takie kupować. Kosztują niestety przeważnie drożej.



#179 OFFLINE   maslak_102

maslak_102

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:M

Napisano 03 grudzień 2018 - 09:01

witam, rozważam zakup okularów do wędkowania na łódce i wiśle, w normalnych warunkach pogodowych, sagan mam nie najmniejszy, poniżej pozycje którymi byłbym zainteresowany, może podpowiecie co było by godne uwagi:

http://www.whitespor....szukaj=okulary

https://www.brylano....O9102-C155/1829

http://www.whitespor...k.652.0.okulary

http://www.whitespor...k.652.0.okulary



#180 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 grudzień 2018 - 09:08

Niemal cały wczorajszy dzień spędziłem w swoich okularach i dodam jeszcze, że konkretnie mój model to okulary zdecydowanie na słoneczne dni. Na pochmurne odpowiedniejsze będą takie ze słabszym filtrem. Zdaję się 2 klasy. Te moje są z filtrem 3 ciej chyba najwyższej. Pozostały mi tylko testy podczas wędkowania ☺





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych