Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Najlepsza linka muchowa-subiektywny ranking u偶ytkownik贸w


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
195 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 maj 2018 - 19:27

Cze艣膰!

Przegl膮daj膮c w膮tki naszego forum  zauwa偶y艂em, ze wiele z nich dotyczy linek (sznur贸w) muchowych.

A to jedwab, a to rekinia sk贸ra, p艂ywaj膮ce, ton膮ca, DT, a mo偶e WF...

A mo偶e troch臋 ton膮ca, a troch臋 p艂ywaj膮ca, szybka intermedialna lub taka specjalna -  na bolenie... :D...

Pozwalam sobie zaproponowa膰 zatem w膮tek zbiorczy, zawieraj膮cy sprawdzone informacje na temat u偶ywanych przez nas, sprawdzonych linek.

 

Rozpoczynam opisem linki z lubianej przeze mnie serii Cortlanda  "Precision Ghost Tip" koloru zielonkawego z prze藕roczyst膮 ko艅c贸wk膮 zako艅czon膮 p臋telk膮.

Ten lekko ton膮cy koniec mo偶e by膰 kr贸tszy-5 stopowy, lub d艂u偶szy, przeznaczony dla g艂臋bszych nurt贸w i  mierz膮cy w tej odmianie 15 st贸p.

Zalety -dwie p臋telki, umiarkowana cena, niez艂a lotno艣膰, 艣wietne  zachowanie w wodzie, gdy zestaw jest sprytnie dobrany.

Wady- nale偶y uwa偶a膰 na przejrzysty koniec, bo jest wra偶liwy na nadepni臋cia, a p臋tla wymaga obejrzenia co jaki艣 czas - jest bardziej mi臋kka ni偶 po艂膮czony z ni膮 fluorokarbon przyponu.

Zwraca uwag臋 rozci膮gliwo艣膰 cz臋艣ci przejrzystej, nale偶y o tym pami臋ta膰 podczas zaci臋cia.

Nawet w niskich temperaturach linka jest mi臋kka i podatna, 艂owi艂em ni膮 trocie w morzu wczesn膮 wiosn膮.

 

Par臋 szczeg贸艂贸w dla dociekliwych koleg贸w na poni偶szych zdj臋ciach,

 

Za艂膮czony plik  DSCN9857.JPG   64,68 KB   40 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  DSCN9859.JPG   82,55 KB   38 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  DSCN9858.JPG   140,34 KB   33 Ilo艣膰 pobra艅

 

Lubi臋 streamerowa膰, ta linka firmy Cortland to u艂atwia .

 

My艣l臋, 偶e podobnie jak o ko艂owrotkach i w臋dziskach tak偶e o linkach mo偶emy  podyskutowa膰 sobie subiektywnie opieraj膮c si臋 jednak wy艂膮cznie na w艂asnych do艣wiadczeniach.

 

Maj贸wka wylatuje...kto艣 o dobrym, sprawdzonym p艂ywaj膮cym sznurze?

 



#2 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 post贸w
  • Lokalizacja呕aga艅
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 07 maj 2018 - 21:22

Witam,

Nie znalaz艂em tematu podobnego lub s膮 przypisane do innych linek, zak艂adam nowy mianowicie chcia艂bym pozna膰 opinie o linkach do suchej muchy do fajnej delikatnej prezentacji aktualnie obrazi艂em si臋 na Rio Gold, szuka艂em linki do scotta akcja medium. Linka rio fajna ale uniwersalna plastikowa sztywna zastanawia艂em si臋 mo偶e nad Barrio ? jakich linek u偶ywacie koledzy do suchej muchy :ph34r:. Dodam 偶e szukam linki w klasie 4# dodam r贸wnie偶 偶e nie interesuj膮 mnie wyliczenia i gramy oraz linki z oferty ego lub no name.
 

Cze艣膰.
Rio Gold to dobra linka, nie wiem dlaczego si臋 obrazi艂e艣 - czy偶by krytyczne uwagi co do trwa艂o艣ci ? Je艣li tak to rozumiem i podzielam Tw贸j pogl膮d. Dba艂em o Golda, czy艣ci艂em, konserwowa艂em, a ta i tak po 4 sezonach wykazuje mn贸stwo mikrop臋kni臋膰 p艂aszcza i najwyra藕niej ko艅czy 偶ywot . Musz臋 jednak przyzna膰, 藕e sporo si臋 natyra艂a i da艂a sporo ryb.
Dla mnie linka ponad linki to Rio Perception - mam w #4 do w臋dki mid i #6 do fasta. Pisa艂em ju偶 o tym w innym temacie, ale fajnie, 偶e za艂o偶y艂e艣 ten nowy, kt贸ry mo偶e stanowi膰 sznurowo - muchowe kompendium wiedzy.

 
 

To i tak nie藕le zale偶y jeszcze jak by艂a u偶ywana, obrazi艂em si臋 mo偶e zbyt du偶e s艂owo ale uwa偶am 偶e za 389 z艂 mog艂a by ta linka by膰 lepsza kolega ma rio golda jak膮艣 starsz膮 wersj臋 jest o wiele przyjemniejsza moja z poprawionym tipem ju偶 gorsza linka bynajmniej dla mnie nie lubi臋 takich sztywnych plastikowych linek. Widzia艂em temat o rio perception ale jak sama nazwa tematu wskazuj臋 jest on o tej lince a chcia艂bym poszerzy膰 rozmow臋 o r贸偶ne linki, barrio,sa,cortland,orvis, itd pozna膰 r贸偶ne opinie. B) Kiedy艣 mia艂em tak膮 link臋 Sheakspare Worchester czy jako艣 tak WF4 WF7 po 120 z艂 kupi艂em na allegro co to by艂y za linki :wub: :wub: gdyby jeszcze by艂a mo偶liwo艣膰 kupienia tych linek to bior臋 karton, dobra prezentacja 艣wietnie chodzi艂a po przelotkach nasmarowana czort wie czym i 4 sezony te偶 dawa艂a rade.

Rio gold plastikowa? Pojawi艂y si臋 kiedy艣 podr贸by bez pude艂ek, mo偶e 藕le trafi艂e艣.
U偶ywam Rio Gold od 5 sezon贸w, ale w klasie 5 jako uniwersa艂,
jednak do suchara i nie tylko od 3 sezon贸w Barrio Smallstream WF4F, po roku kupi艂em z ciekawo艣ci Mallard DT4 i jestem mega zadowolony.
Bierz 艣mia艂o, jako艣ciowo 艣wietne linki, 艣migam po zakrzaczonej, kamienistej rzece i daj膮 rad臋 kolejny sezon.
Nie zauwa偶y艂em 偶adnych objaw贸w zu偶ycia. Mia艂em cortlanda 444 ale bario lepsza, mi臋ciutka i pi臋knie si臋 k艂adzie.

Witam.
Pogrzeb w necie i poszukaj. Mnie uda艂o si臋 kupi膰 w zwyk艂ym i niewielkim wcale, polskim sklepie w臋dkarskim link臋 Shakespeare Worcestershire DT3F.
U偶ywam jej w艂a艣nie do suszenia. Z plecionym przyponem 艣miga bardzo 艂adnie w kijach #3 i #4
Na angielskim jebaju te偶 s膮 czasem jeszcze do dostania linki z tej serii.
Pozdrawiam.


Do delikatnej prezentacji zw艂aszcza suchych muszek doskonale spisuje si臋 linka VISION Perception 2. Fajny profil g艂owicy do 艂owienia na ma艂e suche muchy, pi臋knie siada na wodzie. Jest bardzo mi臋kka, nie spr臋偶ynuje. Jednak nie lubi kontaktu z kamorami w rzece. Niestety s艂abo spisywa艂a si臋 z ci臋偶szymi nimfami, bo po prostu do tego nie jest przeznaczona (nie ten profil g艂owicy).
Na drugim miejscu do delikatnej prezentacji postawi艂bym Royal Wulff TT J3. Mi臋kka, bez pami臋ci ale tak jak wspomniany wy偶ej VISION bardzo delikatna.

wojciiech, on 7 May 2018 - 19:32, said:
"Jakby艣 zamawia艂 Barrio to daj zna膰, ch臋tnie przy艂膮czy艂bym si臋 do zam贸wienia."

 

Grzegorz78, on 07 May 2018 - 20:13, said:

"Barrio oferuje darmow膮 wysy艂k臋 swoich linek na ca艂y 艣wiat. Mia艂em dwie: GT90 WF5 i GT125 WF6. Ostro u偶ywa艂em przez kilka miesi臋cy: uczy艂em si臋 rzuca膰, wi臋c notoryczne przydeptywanie, cioranie po krzakach i takie tam Uszkodze艅 nie zauwa偶y艂em. W moim odczuciu linki bardzo dobre."
 

MaverikZagan, on 7 May 2018 - 22:22, said:

 "Grzegorz czy te linki szczeg贸lnie gt90 s膮 dosy膰 mi臋kkie i fajnie mo偶na poda膰 muszk臋?"


U偶ytkownik Kacper.K edytowa艂 ten post 13 maj 2018 - 11:28
Po po艂膮czeniu w膮tk贸w musia艂em wprowadzi膰 troch臋 porz膮dku i ustali膰 post otwieraj膮cy.


#3 OFFLINE   Johny-hunter

Johny-hunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 post贸w

Napisano 07 maj 2018 - 21:30

Witam.

Je艣li  szukasz miekkiej i dobrze prezentujacej suche muszki linki to poleci艂bym Royal Wulff TT . Linka pieknie sie uklada w powietrzu i na wodzie.



#4 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 post贸w
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imi臋:Robert

Napisano 07 maj 2018 - 21:33

Witam.
Je艣li  szukasz miekkiej i dobrze prezentujacej suche muszki linki to poleci艂bym Royal Wulff TT . Linka pieknie sie uklada w powietrzu i na wodzie.


Prawda, ale mam jedn膮 uwag臋 co do TT Royal Wulffa - s膮 koszmarnie, ale to koszmarnie nietrwa艂e - oczywi艣cie opieram to na moim do艣wiadczeniu i przedstawiam subiektywn膮 ocen臋. Moja tetetka ju藕 po jednym, do艣膰 intensywnym sezonie, by艂a fatalnie pop臋kana.
  • marian-56 lubi to

#5 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 post贸w
  • LokalizacjaAndrych贸w/Krak贸w
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 07 maj 2018 - 22:46

A ja kuz drugi sezon u偶ywam ale model tone 2017 i jest ok. Polecam

#6 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 post贸w
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 07 maj 2018 - 23:35

Grzegorz czy te linki szczeg贸lnie gt90 s膮 dosy膰 mi臋kkie i fajnie mo偶na poda膰 muszk臋?


Tak. Z tego co pami臋tam to dosy膰 mi臋kkie. Og贸lnie tak jak pisa艂em bardzo fajne linki, zw艂aszcza za t膮 cen臋. Royal Wulff TT r贸wnie偶 posiadam #4 i podobnie jak przedm贸wcy, uwa偶am 偶e to 艣wietna linka. Jedwabi艣cie mi臋kka, 艣wietnie lata. Rewelacyjna. Mam j膮 nieca艂y rok i 艂owi艂em przy jej u偶yciu tylko kilka razy, tak偶e nie mog臋 si臋 wypowiada膰 na temat trwa艂o艣ci. Pewnie jest tak, jak koledzy pisz膮. Co艣 za co艣.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 maj 2018 - 01:04

Witam.

Poniewa偶 mam pierdolca na punkcie linek i jest mi zawsze ma艂o, ostatnio naby艂em okazyjnie dwie u偶ywane linki do kij贸w #4 okre艣lne mianem "presentation".

1. Vison Presentation2 #4

2. Airflo Sixt Sense Delta #3/4

Podziel臋 si臋 uwagami.

Pierwsza linka jest kapitalna ... chocia偶 gra idealnie tylko z jedn膮 moj膮 w臋dk膮 - Vision 3Zone 9'#4. Ale to tak idealnie 偶e nie mia艂em dot膮d okazji ciepa膰 tak zgranym zestawem.

Z ka偶d膮 inn膮 #4, nawet tak mi臋kk膮 i spolegliw膮 jak powy偶sza (lubi臋 takie kije) co艣 jest nie halo. Przy kr贸tszych (8' lub 8'6'') generalnie wydaje mi si臋 偶e jest mocno przeci膮偶ona. I taka偶 sama uwaga moim zdaniem jest przyka偶dym szybkim kiju. Przy d艂u偶szych w臋dkach (9'6'' lub 10') nie jest 藕le, ale z kolei nie widz臋 r贸偶nicy pom臋dzy ni膮 a jak膮kolwiek link膮 WF5F.

Co ciekawe - t膮 link膮 bardzo dobrze 艂owi mi si臋 d艂ug膮 nimf膮. A w niskich klasach (poni偶ej #5) ma艂o jest linek dedykowanych stricte do tej metody, co wydaje si臋 dziwne zwa偶ywszy na to 偶e linki do d艂ugej nimfy i lekkiego streamera maj膮 zbli偶ony przekr贸j i d艂ugo艣膰 g艂owicy do linek typu presentation.

Linka druga.

Ha ... to jest dla mnie idealnie opisana przez producenta linka. Pr贸bowa艂em j膮 z kijami r贸偶nej d艂ugo艣ci #3, #3/4 i #4. Jest to dla mnie linka o du偶o wi臋kszym spectrum zastosowania przy suszeniu ni偶 poprzednia.

Na kr贸tkich dystansach nie nadaje si臋 kompletnie do w臋dek #4. Za to jest idealna  na ma艂ych rzeczkach i kijku #3. Przy d艂ugich rzutach (powiedzmy ok. 20 m) ju偶 tylko kijek #4 wchodzi w gr臋. Czyli 偶adna wi臋ksza filozofia i tajemnica. Na takim dystansie przy poprzedniej lince i super zgranym zestawie, 3Zone #4 ju偶 zaczyna艂 "kl臋ka膰" - za ci臋偶ko mu by艂o dzwign膮膰 sznurek.

W powy偶szych dywagacjach mo偶na bra膰 pod uwag臋 o 偶e z w艂asnego lenistwa nie przyk艂adam ogromnej wagi do poprawnej techniki rzut贸w.

Na testy czeka jeszcze linka Snowbe Light Presentation #3.

Pozdrawiam.

PS. r臋ki sobie uci膮膰 nie dam, ale wydaje mi si臋 偶e linka Airflo Sixt Sense Delta i linka Trapera Silence Dry to ten sam produkt  :)


U偶ytkownik Forest-Natura edytowa艂 ten post 08 maj 2018 - 01:37


#8 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 08 maj 2018 - 07:48

Mam t臋 link臋 w #5 F/I mog臋 podpisa膰 si臋 pod tym co napisa艂 przedm贸wca,ca艂kiem sympatyczna.

Posiadam 28 linek mog臋 poda膰 jakie mam,z tym,偶e nie czuj臋 si臋 kompetentny do ich oceny tym bardziej,偶e linka musi by膰 dobrana do kija,technika rzucania te偶 ma znaczenie.Dla jednego b臋dzie super,a drugi b臋dzie nie zadowolony.



#9 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 08 maj 2018 - 14:00

Jezu, Richi, 28???. Opisz cho膰 dwie...
  • W艂odzimierz Janowicz lubi to

#10 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 post贸w
  • LokalizacjaOstr贸w Wielkopolski / Toru艅

Napisano 08 maj 2018 - 14:11

Pawe艂, jak g艂臋boko pozwoli zej艣膰 ten Cortland? Czy r贸偶nica w stosunku do 艂owienia na mokr膮/streamer z u偶yciem zwyk艂ej linki p艂ywaj膮cej jest znaczna?

 

Swoj膮 drog膮, u Gawlika Cortland pozosta艂 ju偶 tylko w klasie 6  :(  


U偶ytkownik wojciiech edytowa艂 ten post 08 maj 2018 - 14:13

  • Pawe艂 Bugajski lubi to

#11 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 post贸w
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imi臋:Marcin

Napisano 08 maj 2018 - 14:26

Temat w sam膮 por臋 bo stoj臋 aktualnie przed wyborem p艂ywaj膮cej i neutralnej sz贸stki tak偶e b臋d臋 bacznie 艣ledzi艂 w膮tek.Ten Cortland o kt贸rym Pawe艂 wspomnia艂 przyjemny a cena w UK taka umiarkowana z plusem bo kosztuje w granicach 60拢.
  • Pawe艂 Bugajski i Franc lubi膮 to

#12 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Tomek

Napisano 08 maj 2018 - 15:01

Barrio oferuje darmow膮 wysy艂k臋 swoich linek na ca艂y 艣wiat. Mia艂em dwie: GT90 WF5 i GT125 WF6. Ostro u偶ywa艂em przez kilka miesi臋cy: uczy艂em si臋 rzuca膰, wi臋c notoryczne przydeptywanie, cioranie po krzakach i takie tam Uszkodze艅 nie zauwa偶y艂em. W moim odczuciu linki bardzo dobre.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mnie w lince GT 125 pop臋ka艂a otulina po 2 tygodniach u偶ytkowania. Zrobi艂em zdj臋cia wys艂a艂em do firmy ... po trzech tygodniach otrzyma艂em link臋 nowa

#13 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 post贸w
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 08 maj 2018 - 15:06

Mo偶e trafi艂e艣 na jak膮艣 star膮, zle偶a艂膮. U mnie nic takiego nie mia艂o miejsca. Nad wod膮 rozmawia艂em z kilkoma osobami u偶ywaj膮cymi te linki i sobie chwalili.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 08 maj 2018 - 15:49

1.Orvis Hydros Superfine  WF # 3F                     11.S.A.Headstart                    WF #5F                         21.Airflo 40+ Extreme                    WF #7/I

2.S.A. GPX                         WF #3F                     12.Rio Outbound Short           WF #5I                          22.Rio In Touch Deep                    WF #7/S-3

3.S.A. Air Cel                      DT #3F                      13.Airflo Sixth Sense Trout     WF #5S-3                     23.Rio Outbound Short                  WF #8F

4.Cortland 444 Silk             WF #4F                      14.Rio In Touch                      WF #5S-6                     24.Rio Coastal                                WF #8I

5.Cortland 444 Classik        WF #4I                      15.Cortland Precision 5'         WF5 #5F/I                     25.S.A. Headstart                           WF #9F

6.Rio Trout LT                      WF #4F                     16.S.A.  GPX                          WF #6F                        26.Air Forty Plus                              WF #9F/I

7.Ego Micro skagit               WF #4F                     17.Wychwood 5' Tip                WF #6F/I                      27.Vision Ace 2 + g艂owica 42g

8.S.A.  Air Cel                      DT #4F                      18.Cortland 444                      WF #6I                          28.S.A   Wet Tip                             WF #6S-2

9.Long Nimph Traper          WF #4/5F                   19.Rio Switch Chucker            WF #6F

10.Ego DTOF Ultra Slim                                         20.Rio Outbound Short          WF #7F



#15 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 08 maj 2018 - 16:03

Imponujaca kolekcja zaiste, te偶 mam spor膮, ale ostatnio jedna uby艂a.

 

Znany i lubiany ego microskagit #5 nie wytrzyma艂 rwania muchy na zaczepie i urwa艂 si臋 w 艣rodku g艂owicy. 呕y艂ka 0.28 okaza艂a si臋 silniejsza od rdzenia tej linki.

By膰 mo偶e nie powinienem u偶ywa膰 tej linki do tak brutalnie mocnych zestaw贸w, ale chcia艂em tylko pogrzeba膰 streamerem w kilku "bezdennych" dziurach i spowrotem przej艣膰 na sucharka... :(


  • trout master lubi to

#16 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 08 maj 2018 - 17:47

Microskagit z miniwytrzyma艂o艣ci膮 mack ?

Reklama jednak dzia艂a w narodzie... :rolleyes:

Tymczasem linka kt贸r膮 dzi艣 zaproponuj臋 to moja szczupak贸wa na g艂臋bsze miejsca, Airflo-Forty Plus wf9I, czyli 偶贸艂ty p艂ywaj膮cy running line z przejrzyst膮 g艂owic膮 o do艣膰 szybkiej odmianie toni臋cia INTERMEDIATE.

Rzucam sobie 艣redniej wielko艣ci muchami szczupakowymi, leci 艣wietnie, pami臋ci prawie nie ma, tonie szybciej ni偶 ko艅c贸wka w GHOST Cortland.

Ci臋偶kie to jak byk, moja 9-ka naprawd臋 daje w ko艣膰 w臋dzisku B3x 9/8 kt贸re ( troch臋 przez przypadek) przeci膮偶am-link臋 w klasie 9 dosta艂em bowiem w prezencie i stwierdzi艂em, 偶e to naprawd臋 ciekawy zestaw.Przyznam , 偶e klasa 8 mog艂aby by膰 r贸wnie przydatna, ale c贸偶, po prostu nie mam :(

Po艂膮czenie g艂owicy z r.line  jest ju偶 inne ni偶 w starszych seriach, gdzie widzieli艣my czarne z艂膮cze nieprzystaj膮ce wizualnie do wsp贸艂czesnych standard贸w.

 

Za艂膮czony plik  DSCN9865.JPG   45,51 KB   23 Ilo艣膰 pobra艅

 

Linka ma wad臋 - brak p臋telki dla przyponu i podk艂adu (backing), g艂owica jest do艣膰 d艂uga i ci臋偶ka musz臋 jednak powiedzie膰, 偶e na szkierowych wichurach ekspediowa艂a muchy jak nale偶y.

 

Za艂膮czony plik  DSCN9862.JPG   44,14 KB   22 Ilo艣膰 pobra艅

 

P臋telk臋 wykona艂em nieco niechlujnie, przyznaj臋. :unsure: jednak trzyma prawid艂owo ....

 

 

Z pewno艣ci膮 s膮 linki dla szczupakowc贸w o lepszych parametrach, jednak t臋 mog臋 poleci膰 do po艂owu w g艂臋bszych miejscach i silnych wiatrach. Po prostu ju偶 ni膮 troch臋 艂owi艂em.

 

Za艂膮czony plik  DSCN9860.JPG   45,77 KB   22 Ilo艣膰 pobra艅

 

Wiosn膮 cz臋sto 艂owi臋 szczupaki na p艂yciznach jednak zupe艂nie inn膮, p艂ywaj膮c膮 link膮 -  o niej i o przyponach - przy okazji.

 

 

 

 


  • kleniarz i marian-56 lubi膮 to

#17 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 08 maj 2018 - 18:02

Pawe艂, jak g艂臋boko pozwoli zej艣膰 ten Cortland? Czy r贸偶nica w stosunku do 艂owienia na mokr膮/streamer z u偶yciem zwyk艂ej linki p艂ywaj膮cej jest znaczna?

 

Swoj膮 drog膮, u Gawlika Cortland pozosta艂 ju偶 tylko w klasie 6  :(  

Hej wojciiechu!

Szczeg贸lnie 15 stopowa ko艅c贸wka pozwala zej艣膰 do艣膰 nisko.Oczywi艣cie w jeziorze inaczej, a w szybkim nurcie tak偶e inaczej...To trudno opisa膰 jednoznacznie, ale mo偶e napisz臋, 偶e kr贸tki gruby przypon fluoro i prze偶roczysta lekko ton膮ca ko艅c贸wka Ghosta  jest dla mnie optymalnym po艂膮czeniem na wi臋kszo艣ci 艂owisk.Tak 艂owi艂em na OS g贸rny Dunajec, tak te偶 na 2 turbinach na OS San.

Warto zakosztowa膰 troch臋 nowo艣ci, linka p艂ywaj膮ca z r贸偶nymi przyponami jest doprawdy uniwersalna, dla poczatkuj膮cego wymarzona, ale po jakim艣 czasie ... ;) 


  • wojciiech lubi to

#18 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 post贸w
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 08 maj 2018 - 19:46

Te偶 do lekkiego zestawu na "pajki" u偶ywam fast intermediate Airflo 40+ #8, zamiennie z p艂ywaj膮ca Guidline Pike. Co ciekawe obie linki maj膮 podobn膮 d艂ugo艣膰 g艂owicy...
W podstawowym zestawie szczupakowym, w klasie #9, chodzi u mnie moim zdaniem najlepsza linka dedykowana, czyli Guidline Pike S1/S3. Arsenal uzupe艂nia Big Mama Vison-a SloMo #9, a do pe艂ni szcz臋艣cia brakuje jeszcze tylko czego艣 szybciej ton膮cego. Tu rozwa偶am Big Daddy S5.

U偶ytkownik hi tower edytowa艂 ten post 08 maj 2018 - 19:47

  • kleniarz i Pawe艂 Bugajski lubi膮 to

#19 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 post贸w
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 08 maj 2018 - 20:34

Po pierwsze gold nie jest do delikatnej prezentacji.Po drugie to ciekawe do jakich much linka ma by膰?

#20 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 08 maj 2018 - 20:43

Jak do delikatnej prezentacji to chyba do suchych? Czy co艣 si臋 zmieni艂o ostatnio?

Po mojemu delikatna prezentacja jest kwestia prawid艂owego wy艂o偶enia muchy a nie szukania cudownej linki. Oczywi艣cie s膮 linki kt贸re do tego si臋 nie nadaj膮, np typu pike albo big fly, ale wi臋kszo艣膰 p艂ywaj膮cych linek uniwersalnych delikatn膮 prezentacj臋 ma w standardzie, kwestia techniki rzutu. .
  • Pawe艂 Bugajski, Pluszszcz i marian-56 lubi膮 to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych