Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby do aerografu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
499 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:35

Ba no Panie, nie jest to fizyka jądrowa to po co kombinować. Warto jeszcze dodać, że rozcieńczalniki i zmywacze potrafią wiązać pigment z farby i zapychać dysze.

Szczególnie przy malowaniu farbami createx nie należy używać zmywaczy bo ścinają się momentalnie...



#122 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 grudzień 2014 - 08:43

maluje sie super ale tak jak wlalem kolor zloty to bach i zatkany ale farby dosyc geste sa!


Złote farby mają to do siebie że lubią się zatykac i juz. Mnie się często też zatykają a już kilka wobkow przerzucilem :)

Pozdrawiam

#123 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 16 grudzień 2014 - 19:32

Witam Panowie mam problem zatyka mi sie aero przy Pactrach 4 wobki pomalowalem i na tym zakonczylem bo myslalem ze aero za okno wywale,dodam ze po kazdym kolorze przemywalem zbiornik i czyscilem dodam ze niczym nie rozcieczalem farby byl to moj debiut z aerografem mod.TG-180,moze problem tkwi w farbie ze za gesta?maluje na dyszy 0.3,poradzcie cos Panowie pozdrawiam

Panowie to nie wina Pactry byla ze sie zapychalo aero!!zamowilem drugie przyszlo TG-130 i o wiele wiekszy strumien powietrza smiga z niego tamten stary chodz by chcial a nie umie wydmuchac powietrza co z nim jest grane?nawet podkrecilem kompresor do 3,5bar ma ktos jakis pomysl co moze byc przyczyna?



#124 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 grudzień 2014 - 19:43

Tomek, napisz tą wiadomość w naszym wspólnym języku bo przeczytałem 3 razy i ni chu nie wiem o co dokładnie chodzi....


  • krzychun, woblery z Bielska i Qcyk lubią to

#125 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 04 kwiecień 2016 - 19:54

Czy ma ktoś namiary na wodne lakiery samochodowe. Kolega Rudi75 nie odpowiada, zresztą coś chyba kiedyś pisał, że dostęp się skończył. W paru mieszalniach byłem/dzwoniłem, dostępne tylko na zamówienie i to większe ilości. 



#126 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 maj 2016 - 22:12

Witam

 

Koledzy - w warunkach amatorskich polecam do malowania TYLKO akryle - te wodorozcieńczalne.

I nie żadne wysokiej klasy( i oczywiście drogie) farby dla modelarzy,lecz znacznie tańsze farby dla artystów malarzy.

Na aaledrogo jest tego zatrzęsienie.A i sklepy dla plastyków są w każdym mieście chyba...

 

Zalety:

Tanie,doskonała paleta barw,różne pojemności.

Po rozcieńczeniu - wodą - żadnych rozpuszczalników mamy gotową farbę.

Nie mają żadnej nieprzyjemnej czy szkodliwej woni - wystarczy maska przeciwpyłowa.

Generalnie - można mieszać kolory od różnych producentów - nic się nie dzieje niekorzystnego.

Szybko wysychają.

Szybkie mycie aerografu - woda.

Absolutnie nie reagują na poliuretanowy lakier nawierzchniowy.

Doskonała przyczepność do podłoży(farb podkładowych)

Praktycznie nie zasychają w aerografie - kilkakrotnie zostawiona w aerografie na noc farba bez problemu była zużyta na następny dzień.

 

Ja używam farb włoskiego producenta Maimeri - nazwa farby - Polycolor, lub Acrilico.

To można powiedzieć - górna półka tego typu farb,droższe od tych popularnych,lecz znacznie wydajniejsze.

Polycolor można(należy) rozcieńczac wodą 1:1 lub nawet 1:1,5

Kapitalna perła - w połączeniu z kolorem spokojnie zastępuje tego typu lakiery samochodowe.

Podobnie kolory metaliczne możemy sami sobie zrobić.

 

Pozdrawiam - Romek - eRKa



#127 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 15 listopad 2016 - 17:15

Kolego wobo powiedz mi proszę czym  lakierujesz końcowy efekt tych farb akrylowych  . Jakim lakierem tak aby nie wchodził z żadną reakcję i nie zepsuł pracy  . I jeszcze jak robisz kolory metaliczne ? Dzięki . 


Użytkownik neor edytował ten post 15 listopad 2016 - 17:16


#128 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 listopad 2016 - 17:45

Witam

 

Kolory metaliczne to choćby tym:

 

http://allegro.pl/fa...6579511666.html

 

A jak chcesz mieć zielony metaliczny - to mieszasz zielony ze srebrnym.Lub złotym...

Ale to już musisz sam zobaczyć, czy o to Ci chodzi.

 

Jest tam tego sporo - trzeba szukać odpowiedniej ilości.

 

Wszystkie wobki lakieruję Domaluxem. Najczęściej był to Domalux classic.

Nie wchodzi w reakcję z akrylami.

 

Generalnie - lakiery poliuretanowe nie reagują z akrylami.

 

Pozdrawiam - Romek


Użytkownik wobo edytował ten post 15 listopad 2016 - 17:48

  • neor lubi to

#129 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 15 listopad 2016 - 22:59

Jeszcze ostatnie pytanie . Jaki zestaw np 10   kolorów byś zaproponował dla mnie jako początkującego do malowania areografem  woblerów  w kolorach naturalnych np. płoć , okoń , ukleja  . Tak na początek do nauki  . Zdecydowałem się na farby Vallejo Air ( jeżeli to pomoże) . Dzięki za informacje. 


Użytkownik neor edytował ten post 15 listopad 2016 - 23:01


#130 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 listopad 2016 - 00:02

Witam

 

Farby Vallejo Air - do aerografu 17ml - 8,70 zł/szt?????

 

Raczej bym polecił to:

 

http://allegro.pl/fa...6588247336.html  lub coś w tym stylu...

 

I przeczytanie mojego posta - tego najwyżej....

 

No chyba,że kaski masz nieograniczoną ilość.

 

Nie mam doświadczenia z farbami Vallejo, lecz cenowo wypadają bardzo kiepsko.Być może rekompensuje to krycie ,lecz o tym opisy aukcji milczą..

A efekt i tak będzie porównywalny z tymi tańszymi.

Zwykłe akryle trzeba rozcieńczyć.Prosto z tubki sa zbyt gęste do malowania aero...To trzeba doświadczalnie zrobić.Ale z tego co przeczytałem w opisie Vallejo - to też je się rozcieńcza.

Jeśli zaczynasz przygodę z malowaniem to ...nie szalej.Czy wykorzystasz możliwości kolorystyczne tych farb?To produkty dla ściśle określonej grupy odbiorców - modelarzy którzy chcą jak najwierniej pomalować model.Gdzie wieżyczka od czołgu ma być takiej a nie innej barwy...

W woblerkach masz pełną dowolność....

 

12 kolorów - jakiś metaliczny jeszcze.I zobaczysz który najszybciej się skończy.No co innego mogę Ci doradzić?

Po kilkunastu latach mam dwie półki farb pełnych, zaczętych, mieszanych kolorów...Chciałem je wymalować,lecz dokupuję nowe hahahaha

 

Pozdrawiam - Romek



#131 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 listopad 2016 - 08:02

Wielkie dzięki za informacje . Na pewno je wykorzystam . Masz rację że nie ma co szaleć z tym wszystkim . 

 

Pozdrawiam  - Robert 



#132 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 04 grudzień 2016 - 00:38

Farby są u mnie cały czas dostępne

#133 OFFLINE   Timse

Timse

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 kwiecień 2017 - 19:49

Może ktoś wie gdzie kupię 50-100g czarnej akrylowej farby, którą można rozcieńczać wodą - np, samochodowe. Mam trochę kolorów, ale czarna nie chce łapać mi powierzchni, tak jakby ściekała z woblera, reaguje z lakierem a jest tej samej firmy i tego samego gatunku co inne. Może to wina pojemniczka, tak czy inaczej liczę na jakiś link do sklepu ;)

Samochodowych akryli nie rozcieńcza się wodą a rozcieńczalnikiem.

 

Jak chcesz tanio kupić akryle to znajdź najbliższą mieszalnie farb samochodowych.

 

50ml.-8zł. chyba ,że chcesz konkretny kolor to ze zmieszaniem wyjdzie Cię to ok20zł/25zł



#134 OFFLINE   Timse

Timse

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 kwiecień 2017 - 19:56

nie wiedzialem ze maluja tez aerografem farbami samochodowymi,bo te sie nazywaja akryle ale to sa farby na poliuretanie czy nitropodobne,niewiem czy sie aerog. nieuszkodzi chyba tak od rozpuszczalnika poliur,nitro.Prosze napiszcie cos jak ktos uzywał spraje do aerg. i jaki rozpuszczalnik zeby urzadzenia nieuszkodzic

Od akryli samochodowych aerograf się nie uszkodzi jeśli będziesz o niego dbał.

 

Kilka prostych ale ważnych uwag co do malowania akrylami samochodowymi:

1.Zawsze podczas malowania miej przygotowany słoik z nitro i większe ilości nitro obok siebie.

2.Uważaj na pęcherzyki powietrza.

3.Naucz się odpowiedniego doboru proporcji akrylu z rozcieńczalnikiem i utwardzaczem.

4.Po zakończeniu malowania czy przed zmianą koloru dokładnie wyczyść aerograf.

 

To takie podstawy z podstaw.Początki są bardzo trudne.

Można sporo materiału zniszczyć.



#135 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 09 kwiecień 2017 - 00:41

Samochodowych akryli nie rozcieńcza się wodą a rozcieńczalnikiem.
 
Jak chcesz tanio kupić akryle to znajdź najbliższą mieszalnie farb samochodowych.
 
50ml.-8zł. chyba ,że chcesz konkretny kolor to ze zmieszaniem wyjdzie Cię to ok20zł/25zł


A to dziwne, bo ja już od jedenastu lat pracuję na akrylach samochodowych wodnych a rozcieńczyć je spokojnie można wodą demineralizowaną a i od biedy kranówa też da radę

#136 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:41

Zgadzam się w 100% Ja czasami rozcieńczam demineralizowaną i jest git



#137 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 10 kwiecień 2017 - 13:15

Od akryli samochodowych aerograf się nie uszkodzi jeśli będziesz o niego dbał.

 

Kilka prostych ale ważnych uwag co do malowania akrylami samochodowymi:

1.Zawsze podczas malowania miej przygotowany słoik z nitro i większe ilości nitro obok siebie.

2.Uważaj na pęcherzyki powietrza.

3.Naucz się odpowiedniego doboru proporcji akrylu z rozcieńczalnikiem i utwardzaczem.

4.Po zakończeniu malowania czy przed zmianą koloru dokładnie wyczyść aerograf.

 

To takie podstawy z podstaw.Początki są bardzo trudne.

Można sporo materiału zniszczyć.

Witam . Kolego zbytniego doświadczenia nie mam z farbami samochodowymi, ale ja rozcieńczam  tak . np mam 50 ml farby  - dodaje około 9 ml ( moja własna granica jednorazowego dodania rozcieńczalnika )rozcieńczalnika i próbuje jak idzie przez aero . jak jeszcze ciężko idzie  dodawaj już po troszeczkę aż trafisz w odpowiednią dla siebie gęstość.  Dawałem kiedyś utwardzacz, ale już sobie odpuściłem . przez aero idzie niewielka mgiełka farby wiec spokojnie mi schnie bez utwardzacza  . nie trafiło mi się aby farba spłynęła. To są tylko  moje spostrzeżenia i ja tak maluje :)



#138 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 10 kwiecień 2017 - 16:48

Moje akryle samochodowe są bez utwardzacza, praktycznie nie śmierdzą i nie zapychają aero. Bardzo łatwo się nimi maluje. Nie jedna osoba na jerku to potwierdzi

#139 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 19:20

Moje akryle samochodowe są bez utwardzacza, praktycznie nie śmierdzą i nie zapychają aero. Bardzo łatwo się nimi maluje. Nie jedna osoba na jerku to potwierdzi


Dokładnie!
Najdziwniejsze jest to, ze mają taką kisielowatą konsystencję a przepięknie rozpalają się nawet przez najcieńsze dysze.
Farby first class. Śmiało można pracować nimi w mieszkaniu.

#140 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 10 kwiecień 2017 - 19:55

Potwierdzam to co napisał RUDI i spinnerman. Kupiłem kilka kolorów na próbę u RUDIego i kilka Vallejo - Vallejo mogą się schować. Właśnie kupuję kilka następnych kolorków.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych