Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

GOT - sezon finałowy - SPOJLERY!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 04 maj 2019 - 16:55

GOT wzbudza chwilowo wiele emocji, bo sezon finalowy trwa.

Może więc dedykowany wątek w cafe? Nie będzie cenzury dla tych, którzy chcą pogadać o obejrzanym odcinku, a ci, którzy jeszcze nie oglądali, będą czuli się ostrzeżeni.
  • Krzysiek P i SID lubią to

#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 maj 2019 - 17:32

Mówisz - i masz :)


  • Krzysiek P i SID lubią to

#3 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 maj 2019 - 18:36

Oj będzie się dopiero działo.

SPOJLER do E04 taki, że kapcie spadają.

Wchodzicie na własną odpowiedzialność:

https://streamable.com/n3g6v

 

PS. są jeszcze 2 inne ale na razie nie będę was kusił.


Użytkownik vako edytował ten post 05 maj 2019 - 19:08

  • Krzysiek P lubi to

#4 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 05 maj 2019 - 20:37

odcinek 4 tuż tuż...

Mi się 3 podobał, mimo wszystko.

Ładna scena, kiedy Jon przedziera się do Brana- tam, gdzie odgłosy walki zastąpiła muzyka.

Jedyne, czego nie mogę wybaczyć, to bitwa. W książkach i poprzednich sezonach bitwy miały jakiś sens, strategię. To były fajne smaczki.

Tutaj...wszystko w imię widowiska (puszczenie Dothraków do frontalnego ataku, fruwanie smokami na pełnym luzie, kiedy na dole rzeź i ogień tak potrzebny, cała ta "zasadzka" na NK) - jedną wielka logiczna dziura, choć efekciarska 🙂

No i Beric...

Użytkownik croock edytował ten post 05 maj 2019 - 20:38


#5 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 maj 2019 - 10:18

Ja już po E04. Tak jak mówiłem sporo się zmienia, a następny odcinek będzie jeszcze ciekawszy.



#6 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 06 maj 2019 - 10:20

Ja dopiero późnym wieczorem :)



#7 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 maj 2019 - 12:14

Śmierć smoka tak prosta i w tej prostocie bezsensowna że żal ogarnia.Obliczone to było chyba tylko i wyłącznie na zaszokowanie,natomiast łatwość z jaką został skasowany...no niesmak.

Jedyne usprawiedliwienie jakie widzę dla tego działania to próba jak najszybszego doprowadzenia Dany do obłędu(może bardziej obudzenia go-wiadomo kim był Tatuś ;) ) poprzez odebranie jej wszystkich których kocha.

Posypało się trochę głów w ostatnich odcinkach.Coraz mniejszą szansę widzę dla Dany na przezycie.W zasadzie nie widzę jej wcale.

W sumie wcale bym się nie zdziwił gdyby Gra o Tron skończyła wszystkich.Wszyscy do piachu,zostaje Varys :P

A-smierć Missandei i reakcja Robaka autentycznie mnie poruszyła.Do tej pory chciałem(jak pewnie każdy :) ) żeby Górę załatwił jego brat,teraz nieco priorytety mi się zmieniły.Do próby zemsty Robaka może dojdzie,czuję jednak że jako kolejny wyląduje on na liście Gregora.


Użytkownik drag edytował ten post 06 maj 2019 - 12:34


#8 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 06 maj 2019 - 18:36

Koledzy, gdzie obejrzę 4 odc? Pep mi nie działa, zalukaj kolega nie opłacil choć jego kolej...

#9 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 06 maj 2019 - 18:59

Koledzy, gdzie obejrzę 4 odc? Pep mi nie działa, zalukaj kolega nie opłacil choć jego kolej...

FiLi  :) . Jakość ok.



#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2019 - 20:07

Tekst tego odcinka to "Ja nigdy tego nie robiłem z Rycerzem"


  • croock i Krzysiek P lubią to

#11 OFFLINE   JSt14

JSt14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 06 maj 2019 - 20:38

Jak dla mnie jeden ze słabszych odcinków niestety. Zaskoczenie przez flotę Greyjoya i zabicie smoka... słabo to rozwiązali niestety. Jakoś ciężką uwierzyć, że lecąca na smoku Danny nie zauważyła zasadzki, a druga sprawa to nikt z zamku nie dał znać co się dzieje? Chyba, że opustoszały... Zresztą- mogła oblecieć i zaatakować statki od tyłu. Sceny batalistyczne schodzą na psy :P Rywalizacja między Daenerys, a Sansą kreowana tak jakby na siłę- wszystko w imię zasady "dobrym ciągle kłody pod nogi" i oni sami zaraz po bitwie, w której uratowali świat skaczą sobie do gardeł i wszystko im się sypie. Najlepiej być złym i tyle :P


  • Del Toro, coma i Hermano lubią to

#12 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 maj 2019 - 20:43

... a ja uważam , że to było bardzo dobre posunięcie reżyserującego ..... i autora .....

Pokomplikował tak sprawy , że teraz wszystko może się wydarzyć i wszystko jest prawdopodobne....oraz możliwe  ;)  :)

Akcja zaczyna się na NOWO!!!!!


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 maj 2019 - 20:45


#13 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 06 maj 2019 - 20:47

Tez uważam , że jeszcze nas zaskoczą.

Ale zgadzam się także z tym , że flotę Greyjoya  mogła zaatakować od tyłu tak aby im maszty przeszkadzały  :D 


  • croock lubi to

#14 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 06 maj 2019 - 21:00

IMO ten odcinek lepszy od poprzedniego (mimo kolejnych dziur w logice)
  • miramar69 i Krzysiek P lubią to

#15 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 maj 2019 - 21:21

No cóż, kto oglądał E03 ten wie, że w walce z NK brat Drogona został poważnie ranny. W E04 widać było,że maił spore kłopoty by wzbić się w powietrze w drogę powrotną na Smoczą Skałę, nie mówiąc już o jakiejś ekwilibrystyce. Był łatwym celem i musiał zginąć. To jest jak najbardziej logiczne i w stylu Eurona ;)(sprawiedliwość dla Dorne i Yary). W zapowiedzi E05 widać wracającego Jimiego do KL i strach w oczach Eurona. Poza tym do KL udali się Ogar i Arya. Nie liczyłbym na pojedynek Góra-Szary Robak. Raczej Ogar-Góra. Arya jako panna Nikt - może wszystko.

Będzie się działo.


Użytkownik vako edytował ten post 06 maj 2019 - 21:45


#16 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 07 maj 2019 - 01:38

Mi ten sezon średnio podchodzi szczerze mówiąc. Przez dwa lata mieli sporo czasu żeby wszystko dopracować, a logika w tym sezonie nieco kuleje.

W 4 odcinku dziwne było np:

-wtargnięcie Bronn'a z kuszą do karczmy w Winterfell, negocjowanie ziem i odejście jak gdyby nigdy nic - przyznam rozwaliło mnie to totalnie

-wątek wilkora - nie było o nim kompletnie nic od dłuższego czasu, nagle się pojawia ni z gruszki ni z pietruszki, a John od razu go oddaje, nawet się z nim nie żegnając

-Varys posiadający siatkę szpiegowską + Bran który może kontolować kruki + Deny na smoku nie byli w stanie dojrzeć okrętów Eurona 

-w ostatnim odcinku 7 sezonu zima dotarła również do Królewskiej Przystani, a w s08e04 lato w pełni

 

Może trochę się czepiam ale jako wierny fan serii spodziewałem się czegoś więcej. 

 

 

Tutaj jeszcze taki smaczek. Co się stało z górami i drzewami?

comment_uxSbuTQhQN0jrU5iNxZUXN6w2acihkL0

 

I jeszcze ta kawa na stole:

gra-o-tron.jpg



#17 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 07 maj 2019 - 05:07

Cóż, dla mnie zdecydowanie najgorszy sezon. Oczekiwania były duże, a tu "kicha". Sceny batalistyczne - pała. Obraz ciemny g...o. widać. Z Deneris robienie na siłę złej. Przez połowę odcinka czuję jak bym oglądał "Modę na Sukces" (gadki, szmatki o gupotach ze szklanką whisky w dłoni). Efekty specjalne marne (nakładany obraz razi po oczach).
Oglądam tylko dlatego żeby zobaczyć zakończenie, finał.
  • Del Toro i coma lubią to

#18 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 07 maj 2019 - 06:53

dzięki temu, że sezon finałowy nie jest doskonały, finałowa książka będzie smakować lepiej (jeśli powstanie) 🙂

#19 OFFLINE   JSt14

JSt14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 08 maj 2019 - 11:17

Oczekiwania co do finałowego sezonu były duże, jednak ludzie z GoT pokpili trochę sprawę. Rozumiem, że było to ogromne przedsięwzięcie, ale za dużo tu braku logiki w wielu scenach i postępowaniu głównych bohaterów. Jednak trzeba dać im szansę i może "odkują" się w następnych odcinkach ;)

 BTW- mały spojler według mnie: Daenerys mówi, że jej przeznaczeniem jest pozbyć się wszystkich tyranów, a sama zaczyna się tak zachowywać... Raczej nie dożyje aby zostać królową ;) :P


Użytkownik JSt14 edytował ten post 08 maj 2019 - 11:18


#20 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 08 maj 2019 - 14:39

 BTW- mały spojler według mnie: Daenerys mówi, że jej przeznaczeniem jest pozbyć się wszystkich tyranów, a sama zaczyna się tak zachowywać... Raczej nie dożyje aby zostać królową ;) :P

 

To akurat jedna z głównych teorii dotyczących s08 ;-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych