Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

GOT - sezon finałowy - SPOJLERY!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 maj 2019 - 06:24

Co z zabezpieczeniem dziedziczenia-przecież Bran nie będzie miał potomków.


Jak Ty ten serial oglądasz? To ja przechodząc obok słyszałem, że teraz nie będzie dziedziczenia tylko będą wybierać 🙄
  • godski i Krzysiek P lubią to

#82 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2019 - 07:38

:) Czyżbyś zapomniał, że podobny pomysł już kiedyś w historii zaistniał? Żeby daleko nie szukać - zaistniał w naszym pięknym kraju, gdzie w pewnym momencie zrezygnowano z monarchii dziedzicznej na rzecz królów elekcyjnych B) Gdyby nie Potop Szwedzki, który zrujnował nasz kraj w stopniu porównywalnym ze zniszczeniami (ludzkimi i materialnymi) do WW II, osłabiając mocarstwo i w efekcie prowadząc do rozbiorów, to kto wie - może do dziś w powszechnym głosowaniu wybieralibyśmy króla, zamiast prezydenta? :rolleyes:

Nie zapomniałem.Nie przyszło mi jednak zupełnie do głowy aby rozstrzygnięcia w GoT rozpatrywać pod kątem naszej Wolnej Elekcji.

Mocarstwo mówisz...Czy właśnie Potop nie pokazał że to mocarstwo stało na glinianych,bardzo kruchych nogach?Ale uwaga,stop!Czy moderator właśnie nie sprowokował mnie do wpisu idącego w strone zakazanej na jerku polityki? :)  ;)


  • Woytec lubi to

#83 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 21 maj 2019 - 09:36

;)

 

5cn4xsbo2gz21.png


  • maykel, Del Toro i woblery z Bielska lubią to

#84 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3213 postów

Napisano 21 maj 2019 - 14:46

Czy wiecie, że Daenerys Targaryen pisane od tyłu to Syrenead Neyragrat co nie ma sensu dokładnie tak, jak cały 8 sezon Gry o Tron? 

 

dany-4-1545858384618_1280w.jpg

 

 

 

... a tak poważniej to całkiem znośne zakończenie, w sumie to jestem nawet zadowolony. Najlepsza scena to jak smok stopił tron po śmierci niedoszłej królowej.

Mimo, że 8 sezon wypadł blado w porównaniu do poprzednich to i tak będę wspominał w łezką w oku ten serial wszech czasów :)

Bo tym właśnie było dla mnie 8 sezonów wspaniałej przygody.



#85 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 maj 2019 - 20:29

Jak ktoś chce powspominać to jest też całkiem przyzwoita ścieżka dźwiękowa do 8 sezonu


  • woblery z Bielska lubi to

#86 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 maj 2019 - 21:44

Gra o tron była fenomenem. Gdy wchodziła na ekrany dziewięć lat temu, spowodowała prawdziwą rewolucję w myśleniu o tym, czym jest (czym może być) taki serial. Obrazoburczy, kipiący seksem, nieprzewidywalny - tak bardzo odbiegał od hollywoodzkich standardów, że był na ustach "wszystkich". Zwłaszcza tych, którzy nie znali książkowego pierwowzoru. Pomimo początkowego skromnego budżetu film posiadał genialnie dobraną obsadę, fenomenalną do dziś muzykę, sprawną reżyserię oraz największy atut - błyskotliwy scenariusz. 

Obsada pozostała ta sama. Muzyka również. Tak samo, jak i reżyseria. Co zawiodło? No właśnie...

 

Nie potrafię zrozumieć powodów, dla których ostatnie dwa sezony zostały skrócone. Materiału było na trzy "pełne"! Ale najbardziej nie mogę pojąć, dlaczego mając za sobą kilkuletnie nieprzerwane pasmo sukcesów, gdy zabrakło materiałów źródłowych, ekipa nie zdecydowała się na wynajęcie zawodowców, którzy napisaliby sensowny finał. 

 

Od pierwszego odcinka pierwszego sezonu dowiadujemy się, że główne zagrożenie tamtego świata, to zima. Motto Starków trafiło do popkultury, ba, nawet na nasze forum :D I z tego ogromnego zagrożenia, które budowane było przez kolejne sezony co wyszło? Nic, coby nas obchodziło. Nawet w najmniejszym stopniu. 

Nocny król. Zagrożenie nr 2, a właściwie to nr 1, bo absolutnie największe zagrożenie dla świata - po epickiej bitwie wystrzelona z procy Starkówna zabija Króla - i znów nikogo to nie obchodzi... Zamiast nosić ją na rękach, jako największą bohaterkę ever, nikt nawet o tym nie wspomniał.

Historia i tajemnica Jona Snow, niespiesznie odkrywana przez siedem sezonów - jaki miała sens? Jakie znaczenie miało to, że był legalnym dzieckiem Targaryenów i Starków? Po co to było, skoro nie miało żadnego sensu?! Dla nikogo? W czasie finałowego spotkania rady siedmiu królestw co najmniej cztery będące tam osoby znały prawdę, nikt się jednak o tym nie zająknął... Jeśli w logice GoT wystarczającym powodem do zamordowania królowej (i spaleniu przy okazji milionowego miasta) było to, że nowa królowa miała większe prawa do tronu, to dokładnie tak samo Jon mógł ogłosić Dankę uzurpatorką, gdyż miał większe (z urodzenia) prawo do bycia królem. I ogłosić to mogła (powinna!!!) każda z znających prawdę osób. 

 

Tego typu mniejszych, większych i gigantycznych dziur logicznych jest bez liku. Kilka fajnych detali, jak choćby Brian spisująca dzieje Jaime Lannistera, czy Jon witający się z Duchem, to za małe łatki, by te dziury zatkać. Mam nieodparte wrażenie, że osoby odpowiedzialne za ten serial nadmiernie oceniły własne intelekty i przez to niezwykła szansa została zaprzepaszczona.Zamiast uzyskać nieśmiertelność, jako twórcy serialu wszech czasów, staną się obiektem kpin po wsze czasy. Głównie za ostatnie dwa sezony. Wielka szkoda.. :huh:



#87 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2019 - 22:36

Jestem bardzo ciekawy zakończenia książkowego. Mam nadzieje że Martin spłata figla i napisze zgoła odmienny finał niż w serialu. Inaczej zdechł smok serialowy i książkowy.

 

Chciałem wrócić do pierwszego sezonu, ale nie dam rady mając w pamięci finał... no do d--- nie da rady tego oglądać. Jak Janusz pisze tyle wątków budowanych bez sensu.

 

Ciekawy jestem jak oglądalność spinoff, zadziabali kurę co znosiła złote jaja. To uniwersum można było rozwijać praktycznie bez końca i kosić dolary.. Po takim finale ja odpadam. do woblerów będzie leciał Marvel.


  • drag lubi to

#88 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 maj 2019 - 09:25

Jestem bardzo ciekawy zakończenia książkowego. Mam nadzieje że Martin spłata figla i napisze zgoła odmienny finał niż w serialu. Inaczej zdechł smok serialowy i książkowy.

 

Chciałem wrócić do pierwszego sezonu, ale nie dam rady mając w pamięci finał... no do d--- nie da rady tego oglądać. Jak Janusz pisze tyle wątków budowanych bez sensu.

 

Ciekawy jestem jak oglądalność spinoff, zadziabali kurę co znosiła złote jaja. To uniwersum można było rozwijać praktycznie bez końca i kosić dolary.. Po takim finale ja odpadam. do woblerów będzie leciał Marvel.

Paweł-ja coraz poważniej zaczynam zastanawiać się nad tym czy to książkowe zakończenie w ogóle dostaniemy :( .Ostatni tom sagi został wydany w 2012 roku...

Siedem lat czekania na Wichry Zimy to naprawdę długo,i tak  naprawdę nie wiemy na jakim etapie pisania jest Twórca.Gdzieś przeczytałem że Martin ponoć zadeklarował że  nie zacznie nawet pisać Snu o Wiośnie dopóki nie skończy Wichrów Zimy.



#89 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 maj 2019 - 10:12

Twórca.Gdzieś przeczytałem że Martin ponoć zadeklarował że  nie zacznie nawet pisać Snu o Wiośnie dopóki nie skończy Wichrów Zimy.

 

Na swoim blogu napisal. Wstawialem linka gdzies wczesniej.

Tak naprawde watpie zeby Martin mial teraz motywacje do skonczenia tych dwoch ksiazek...



#90 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 22 maj 2019 - 10:31

Wichry są już pewnie skończone. Plotka o umowie GRRM i HBO krąży od 2015r jak się rozstali przy pisaniu scenariuszy. A przecież wiadomo, że tylko mocno dementowane plotki są prawdziwe :) Co do Snu to pewnie możemy tylko śnić...



#91 OFFLINE   JSt14

JSt14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 22 maj 2019 - 12:39

Podobno Panowie "scenarzyści" pisali 8 sezon na szybko, bo już czekał na nich inny duży projekt Star Wars. Jak wyszło- wszyscy mieliśmy okazję tego doświadczyć :P



#92 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2019 - 15:38

Jeżeli Martin tego nie zamknie to będzie największym trollem wszech czasów. Do tej pory nikt nie strollował na taką skale tak ogromnej ilości ludzi  :D  :D  jak odejdzie z zza grobu będzie miał niezły ubaw z jak dużym apetytem na finał i piekącymi tyłkami po finale serialowym zostawił ludzi.

 

Mam na tyle paskudny charakter że jak zacznę to muszę skończyć inaczej nie mam życia, muszę mieć pozamykane sprawy żeby pójść dalej. Także dziękuję p. M :D


Użytkownik gajosik edytował ten post 22 maj 2019 - 15:38

  • drag lubi to

#93 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 maj 2019 - 15:51

Jeżeli Martin tego nie zamknie to będzie największym trollem wszech czasów. Do tej pory nikt nie strollował na taką skale tak ogromnej ilości ludzi  :D  :D  jak odejdzie z zza grobu będzie miał niezły ubaw z jak dużym apetytem na finał i piekącymi tyłkami po finale serialowym zostawił ludzi.

 

Mam na tyle paskudny charakter że jak zacznę to muszę skończyć inaczej nie mam życia, muszę mieć pozamykane sprawy żeby pójść dalej. Także dziękuję p. M :D

Wiesz,tu nawet nie chodzi czy zamknie czy nie zamknie,czy ma na to chęci,na jakim jest etapie itp.Zyczę mu jak najlepiej ale prawda jest taka że gośc ma 71lat...Pomijając chęci,oby mu czasu starczyło.



#94 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 maj 2019 - 17:28

Znów się uśmiałem :) .

http://westeros.pl/g...y-do-lata-2020/


Użytkownik vako edytował ten post 22 maj 2019 - 17:28


#95 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3213 postów

Napisano 22 maj 2019 - 18:45

Takiego Johna jako króla to bym szanował  B)

 

comment_IpxWl7F1z3ztG3Ka4kT70tv90yoMwDEH


  • xyzzvpc, Del Toro i woblery z Bielska lubią to

#96 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 maj 2019 - 19:56

daily_gifdump_3080_06.gif


  • xyzzvpc lubi to

#97 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 maj 2019 - 20:27


  • coma lubi to

#98 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 maj 2019 - 22:14



#99 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 13 czerwiec 2019 - 21:30

Moim zdaniem świetne podsumowanie powodów tragicznego końca sagi i ciekawy fanowski koncept alternatywnego zakończenia historii. 

 

https://www.youtube....h?v=j7tQf8HIq7I


  • Krzysiek P lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych