Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

GOT - sezon finałowy - SPOJLERY!


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#61 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 posts
  • Imię:Michał

Posted 17 May 2019 - 18:23

Dzisiaj w drodze słuchałem audiobooka "Ogień i krew" i zachowanie Danusi wcale nie jest odrealnione, zestrzelenie smoka w poprzednim odcinku również jest do zaakceptowania. Jeden z największych smoków, Meraxes padł od jednej strzały ze skorpiona...

#62 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,995 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 17 May 2019 - 18:38

Dzisiaj w drodze słuchałem audiobooka "Ogień i krew" i zachowanie Danusi wcale nie jest odrealnione, zestrzelenie smoka w poprzednim odcinku również jest do zaakceptowania. Jeden z największych smoków, Meraxes padł od jednej strzały ze skorpiona...

 

Padl, w ksiazce jest opisane ze to byl strzal jeden na milion  ;) Rowniez w ksiazce jest napisane, ze zestrzelenie smoka w locie jest praktycznie niemozliwe.

Generalnie nie w tym problem, w E4 gosc trafia ze skorpiona 3 razy w smoka z kilometrowej odleglosci. W E5, 50 skorpionow nawet nie jest blisko zeby cokolwiek trafic ;)


  • coma and Simon123 like this

#63 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,399 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 17 May 2019 - 20:58

Pisałem już o tym raz w przypadku ubicia Rhaegela. Uważny obserwator dostrzeże pewne niuanse. Rhaegal po walce z Viserionem dosiadanym przez NK odniósł poważne rany. W E4 jest taka scenka jak z nie małym trudem wzbija się w powietrze (z wyraźnymi kłopotami) by odleciec w kierunku DragonStone. Należy też zauważyć że były 2 rodzaje skorpionów: te budowane przez Lanisterów(dwa ramionka-krótszy zasięg) i te zamontowane/zbudowane przez Eurona na jego flocie(poczwórne ramiona niemal jak snajperka z CoD). Pomijam błędy scenariusza - flota Danki i smoki poruszają się w tym samym tempie by dotrzeć jednocześnie DS. W E4 Danka jest zaskoczona, a zielony smok wyraźnie wolniejszy od swojego brata. W E5 inicjatywa należy do Danki, gdzie wykorzystała w pełni swą przewagę - zaskoczenia i mobilność. Inaczej się strzela gdy pędzi na ciebie bydle zionące ogniem, a inaczej gdy ty widzisz bydle a one Ciebie już nie. Do tego doszła panika obrońców, fatalne rozmieszczenie skorpionów(od strony morza nie było ich tak wiele(3-4)) i przewaga mobilności Danki. Nie ma tu nic dziwnego i zaskakującego. Prawidłowo przeprowadzony atak.


Edited by vako, 17 May 2019 - 21:11.

  • jbk, maykel, Krzysiek P and 1 other like this

#64 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 posts
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Posted 18 May 2019 - 09:16

Pisałem już o tym raz w przypadku ubicia Rhaegela. Uważny obserwator dostrzeże pewne niuanse. Rhaegal po walce z Viserionem dosiadanym przez NK odniósł poważne rany. W E4 jest taka scenka jak z nie małym trudem wzbija się w powietrze (z wyraźnymi kłopotami) by odleciec w kierunku DragonStone. Należy też zauważyć że były 2 rodzaje skorpionów: te budowane przez Lanisterów(dwa ramionka-krótszy zasięg) i te zamontowane/zbudowane przez Eurona na jego flocie(poczwórne ramiona niemal jak snajperka z CoD). Pomijam błędy scenariusza - flota Danki i smoki poruszają się w tym samym tempie by dotrzeć jednocześnie DS. W E4 Danka jest zaskoczona, a zielony smok wyraźnie wolniejszy od swojego brata. W E5 inicjatywa należy do Danki, gdzie wykorzystała w pełni swą przewagę - zaskoczenia i mobilność. Inaczej się strzela gdy pędzi na ciebie bydle zionące ogniem, a inaczej gdy ty widzisz bydle a one Ciebie już nie. Do tego doszła panika obrońców, fatalne rozmieszczenie skorpionów(od strony morza nie było ich tak wiele(3-4)) i przewaga mobilności Danki. Nie ma tu nic dziwnego i zaskakującego. Prawidłowo przeprowadzony atak.

Największym absurdem tej sceny było to, że oddali strzały do smoka zanim wyłonili się zza skał...i trafili :D. Jeb..ny podkręcił strzał z balisty (jest ona bronią wyrzutową), ja wiem że to fantasy ale świat Martina zawsze był logiczny. Już nie wspominam nawet o tym, że smok lecący jest prawie nie do zabicia o czym wspominali przedmówcy.

 

 Inaczej się strzela gdy pędzi na ciebie bydle zionące ogniem, a inaczej gdy ty widzisz bydle a one Ciebie już nie.

 

Jak Rhaegal padł Danka szarżowała na Drogonie prosto na statki i została zmuszona do odwrotu jedną salwą z kilku balist. Szukanie logiki tam gdzie jej nie ma jest syzyfową pracą :)

 

Pozdro


Edited by goliatwielki, 18 May 2019 - 09:20.

  • Del Toro likes this

#65 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 posts
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Posted 18 May 2019 - 09:26

https://m.sadistic.p...je-vt494619.htm
  • malinabar, Krzysiek P and konopaa like this

#66 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1,558 posts
  • Imię:Paweł

Posted 18 May 2019 - 17:07

:o

 

https://www.change.o...mpetent-writers



#67 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,202 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 20 May 2019 - 07:05

Finał dobry, jak cały 8 sezon. Ciężko mi napisać coś pochlebnego.


  • drag likes this

#68 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,995 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 20 May 2019 - 07:47

W sumie to dobrze ze to koniec :)



#69 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,399 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 20 May 2019 - 09:10

Finał dobry, jak cały 8 sezon. Ciężko mi napisać coś pochlebnego.

Śpiący smok i butelka wody mineralnej - tego się nie spodziewałem ;).



#70 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,023 posts
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Posted 20 May 2019 - 09:56

Spoiler ;)

 

aoeGngx_460s.jpg

 

 

 

;)

 

tallest-lannister.jpg?itok=zuryF--u

 

 

;)

 

480x480.jpg


Edited by coma, 20 May 2019 - 09:57.

  • Del Toro, korol and Krzysiek P like this

#71 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,654 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Posted 20 May 2019 - 10:13

Finał dobry, jak cały 8 sezon. Ciężko mi napisać coś pochlebnego.

Eee..nie rozumiem-jeśli uważasz że dobry to dlaczego ciężko napisac coś pochlebnego?

Moja subiektywna opinia-słabo,żeby nie powiedzieć katastrofa.

Zaskoczeń brak-śmierci Danki wszyscy się domyślali,raczej większość domyślała się że zabije ją Jon.

Bran Królem-to już absolutna jazda na całego.Kompletnie oderwany od spraw realnego świata.Mądry owszem,ale czy madrością która pozwoli sensownie rządzić światem,pieniądzem,ludżmi,emocjami?Wiem że są doradcy,Rady itp. i itd. ale...To trochę tak jakbys nagle Pablo Picasso posadził w fotelu premiera :(

Co z zabezpieczeniem dziedziczenia-przecież Bran nie będzie miał potomków.(chociaż nie wiem-może DD założyli że będzie żył wiecznie i kwestia sukcesji  nie jest istotna ;) )To kompletnie bezsensowny wybór,który zamiast zabezpieczyć wladzę i zapewnić jej ciąglość otwiera piękną drogę do kolejnych walk o tron.GoT II?

Sansa Królową?-mam nadzieję że nikogo nie urażę-w końcu to postac fikcyjna.W ogólnym przekroju najgłupsza laska w całej historii.

Jon sobie poszedł.Gdzie?Na Mur?Przeciez nie ma Muru...

Straszliwie na koniec brakuje Varysa.Uśmiercenie go w poprzednim odcinku to był jeden z wielu błędów. 

Itp.,itd....

Scena która była naprawdę fajna i znacząca to moment spalenia Tronu przez Drogona.Drogon wiedział tak naprawdę kto(właściwie co)zabiło Daenerys.Własnie dlatego moim zdaniem nie spalił Jona a  Tron.Raczej chyba nie miało to znaczenia czy Targaryen czy nie-gdyby uznał Jona za winnego spaliłby go i tyle.

Winny był Tron.

Scena odlotu i zabrania Danki-też fajna.Jak dla mnie-niesie ją do Drogo i ich syna...

Dużo ludzi pisze o tym że oceniamy koniec tak żle ze względu na wygórowane oczekiwania.Może i prawda ale skądś się one pojawiły,prawda?Poza tym,oczekiwania(uzasadnione)oczekiwaniami a  katastrofy logiczne i wszelkie inne w scenariuszu,spłycenie czy wręcz olanie niektórych wątków  to osobny temat.

Moja główna konkluzja-szkoda.jeszcze przed  startem 8 serii myślałem że będzie naprawdę COŚ :( .


Edited by drag, 20 May 2019 - 10:16.


#72 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,995 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 20 May 2019 - 10:29

Eee..nie rozumiem-jeśli uważasz że dobry to dlaczego ciężko napisac coś pochlebnego?

 

 

To byl sarkazm ze strony @korol  ;)


  • drag and korol like this

#73 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,023 posts
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Posted 20 May 2019 - 10:29

Drag, nie odczytałeś ironii Korola.


  • drag and korol like this

#74 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,654 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Posted 20 May 2019 - 10:53

To byl sarkazm ze strony @korol  ;)

 

Drag, nie odczytałeś ironii Korola.

Rację macie.Chyba słowa "finał dobry" podziałały na mnie jak płachta na byka ;)  :P



#75 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,399 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 20 May 2019 - 11:30

Spoiler ;)

tallest-lannister.jpg?itok=zuryF--u

 Syn Brienne ;) .

PS. Jeśli czegoś brakowało mi w zakończeniu to właśnie sceny rzygającej w swój złoty hełm Brienne.


Edited by vako, 20 May 2019 - 11:36.


#76 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,399 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 20 May 2019 - 13:16

Wszystkim fanom książki polecam fragment-przesłanie DDeków.(1.30-2.30):


Edited by vako, 20 May 2019 - 13:17.


#77 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,202 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 20 May 2019 - 17:49

Jedno się udało. Trolling demokracji. Nieźle się uśmiałem. "...ja zapytam swojego konia."

Bran okazał się niezłym sku.. wszystko wiedział i dopuścił do rzezi. Co innego Danka, ona była chora, potrzebowała pomocy psychologa i leków na szajbe.
  • woblery z Bielska, coma, Sicu and 2 others like this

#78 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1,558 posts
  • Imię:Paweł

Posted 20 May 2019 - 18:56

Obejrzałem i.....


Jakbym oglądał zakończenie zupełnie innego serialu.

Płytko strasznie. Śmiało mogli pociągnąć 10 odcinków, a nawet kolejny sezon. Nie rozumiem oglądalność była czyli i kasa się zgadzała. Zakończyć wątki na poziomie jaki narzucili wcześniej, a rąk słyszą przeciętna telenowela. Może gdyby sami nie pompowali tak balonika nie było by teraz takiego huku i piasku niezadowolonych. Widać że nie byli w stanie udźwignąć bez książek tematu.

Gdyby była kontynuacja za trzy sezony okazało by się że Bran to swir, Jon wraca z wygnania by po raz kolejny ocalić świat, a Danke smok zatargal do Volantis gdzie ja wskrzesili i razem z Dario, smokiem i słoniami wracają powtórnie wyzwolić świat od tyranii :-D

Edited by gajosik, 20 May 2019 - 19:00.


#79 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,963 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 20 May 2019 - 20:23

.... a więc wszystko zaczyna się od POCZĄTKU ...... ;)  :) !!!!!!


Edited by miramar69, 20 May 2019 - 20:23.


#80 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 20 May 2019 - 20:36

(...)

Co z zabezpieczeniem dziedziczenia-przecież Bran nie będzie miał potomków.(chociaż nie wiem-może DD założyli że będzie żył wiecznie i kwestia sukcesji  nie jest istotna ;) )To kompletnie bezsensowny wybór,który zamiast zabezpieczyć wladzę i zapewnić jej ciąglość otwiera piękną drogę do kolejnych walk o tron.GoT II?

(...)

:) Czyżbyś zapomniał, że podobny pomysł już kiedyś w historii zaistniał? Żeby daleko nie szukać - zaistniał w naszym pięknym kraju, gdzie w pewnym momencie zrezygnowano z monarchii dziedzicznej na rzecz królów elekcyjnych B) Gdyby nie Potop Szwedzki, który zrujnował nasz kraj w stopniu porównywalnym ze zniszczeniami (ludzkimi i materialnymi) do WW II, osłabiając mocarstwo i w efekcie prowadząc do rozbiorów, to kto wie - może do dziś w powszechnym głosowaniu wybieralibyśmy króla, zamiast prezydenta? :rolleyes:


  • coma and Krzysiek P like this