Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis u Pana Leśniaka

serwis kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
661 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:33

:D Chyba zwyżkę!!!


  • WalterW lubi to

#522 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:48

Panie Leśniak sorryyyyyy:) :) :) :)

#523 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:53

Wyszedł skecz na kształt wióra z drabiny, która onegdaj przyśniła się świętemu notabene Jakubowi.
  • popper, Hesher i Franc lubią to

#524 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:58

Internet tego nie zapomni ...


  • Franc, bayrt i cyprys19 lubią to

#525 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 czerwiec 2017 - 12:00

Witam ponownie, coś mi się wydaje, że niechcący mogłem wprowadzić kogoś w błąd i wychodzi na to, że pomylily mi się nazwiska Pan ma serwis w Słubicach a ja kołowrotki robiłem w Warszawie na ul. Żelaznej. Z jednej strony bardzo przepraszam za te gafe i oficjalnie wycofuje swoje słowa na temat Pańskiego warsztatu, 

Szerze mówiąc nie za bardzo Pana kojarzyłem,bo w swoim archiwum nie znalazłem Pana,a miałem w serwisie na początku roku różne kołowrotki ,również takie jak Pana. Jeden z Gold Arc-ów (nie Pana) rzeczywiście nie pracował najlepiej,bo był z lekka zajechany o czym właściciel został rzetelnie poinformowany. Mniejsza o to.

W całej tej sprawie dziwne jest,bardzo dziwne,że mieszkając w Warszawie oddał Pan kołowrotki do serwisu w swoim mieście i tam odebrał po serwisie. A oskarżenia kierował Pan pod mój adres.

 

Ps. Przeprosiny przyjąłem.


  • SkiDivPL lubi to

#526 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 czerwiec 2017 - 12:17

Fajne jest to ,że prawdziwy facet potrafi przyznać się do błędu i publicznie przeprosić . A w drugim przypadku prawdziwy facet przyjmuje przeprosiny.

Szacunek dla Was obu.  Brawo Panowie.  



#527 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 czerwiec 2017 - 12:35

No tak to wyszło tylko z te

 

Szerze mówiąc nie za bardzo Pana kojarzyłem,bo w swoim archiwum nie znalazłem Pana,a miałem w serwisie na początku roku różne kołowrotki ,również takie jak Pana. Jeden z Gold Arc-ów (nie Pana) rzeczywiście nie pracował najlepiej,bo był z lekka zajechany o czym właściciel został rzetelnie poinformowany. Mniejsza o to.

W całej tej sprawie dziwne jest,bardzo dziwne,że mieszkając w Warszawie oddał Pan kołowrotki do serwisu w swoim mieście i tam odebrał po serwisie. A oskarżenia kierował Pan pod mój adres.

 

Ps. Przeprosiny przyjąłem.

Tylko dlatego, że byłem przekonany, że to Pan:) pozdarawiam



#528 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 23:17

Dla ścisłości - wszystkie Pana kołowrotki zostały poprawnie złożone bez żadnych błędów. W takich sprawach się nie mylę. Kołowrotki są wielokrotnie sprawdzane w warunkach warsztatowych z uwzględnieniem pewnych obciążeń.Gdyby były niesprawne nie odesłał bym ich do Pana.

A w wszystkie Pana wywody na ten temat nie wierzę.Może tak jest że zbyt wiele Pan oczekuje po tych kołowrotkach.

 

Ps. Spro Gold Arc nie pracował jak masło przed serwisem jak to Pan pisze,bo pojawiały się różne dziwne odgłosy z mechanizmu przeniesienia napędu. Tzw. "zespół wesołych kółeczek" w tym kołowrotku ma wiele do powiedzenia w tym zakresie. Mają to jak gdyby od urodzenia.

Penn Slamer to tak prosta zabawka,że nawet przedszkolak by się nie pomylił.

A jeżeli miał Pan zastrzeżenia należało to ze mną ustalić zaraz po serwisie (zawsze udzielam gwarancji po serwisowej) i przysłać kołowrotki celem sprawdzenia czy rzeczywiście takie rzeczy występują, a nie pisać teraz pół roku po serwisie. Nie wiem co Pan w tym okresie z nimi robił i jak były traktowane.

 

 

Na tym kończę swoje dywagacje na ten temat.

 

 

Szerze mówiąc nie za bardzo Pana kojarzyłem,bo w swoim archiwum nie znalazłem Pana,a miałem w serwisie na początku roku różne kołowrotki ,również takie jak Pana. Jeden z Gold Arc-ów (nie Pana) rzeczywiście nie pracował najlepiej,bo był z lekka zajechany o czym właściciel został rzetelnie poinformowany. Mniejsza o to.

W całej tej sprawie dziwne jest,bardzo dziwne,że mieszkając w Warszawie oddał Pan kołowrotki do serwisu w swoim mieście i tam odebrał po serwisie. A oskarżenia kierował Pan pod mój adres.

 

Ps. Przeprosiny przyjąłem.

 

Czy miałem kołowrotki na serwisie czy ich nie miałem to i tak mam gotową i precyzyjną odpowiedź na temat ich stanu oraz profesjonalnie przeprowadzonego serwisu. I naturalnie każdy wychodzi jak z fabryki, a nawet lepiej - pomyłki nie wchodzą w grę  :)



#529 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 sierpień 2017 - 19:50

Panie Józefie czy z załączonych fotek jest Pan w stanie okreslić czy to korozja czy jakieś niedoróbki przy procesie produkcji ? Czy kiedykolwiek spotkał sie Pan z czymś takim lub podobnym ? Koło do Stelli SW4000PG '08 , używane od święta . 

 

 



#530 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2017 - 21:15

Trochę coli i miękka szmatka powinny załatwić sprawę. Później nasmarować.

#531 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 sierpień 2017 - 21:22

Trochę coli i miękka szmatka powinny załatwić sprawę. Później nasmarować.

Mi to nie przeszkadzało w niczym ale chcę sprzedać i lepiej być pewnym co to kurna jest . Ale dzięki za poradę , spróbuję jutro zabiegu z colą , akurat mam kilka puszek  ;)



#532 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2017 - 21:24

Gdyby nie chciało zejść to potrzymaj w tej coli trochę.
  • gulf lubi to

#533 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:29

Panie Józefie czy z załączonych fotek jest Pan w stanie okreslić czy to korozja czy jakieś niedoróbki przy procesie produkcji ? Czy kiedykolwiek spotkał sie Pan z czymś takim lub podobnym ? Koło do Stelli SW4000PG '08 , używane od święta . 

 

Tak, spotkałem się niejednokrotnie. Zjawisko to,to korozja chemiczna spotykana najczęściej w nowych zamawianych przekładniach Shimano typu HD (High Durability) . Zauważyłem to w nowych zamawianych przekładniach służących do tuningu z XG na PG. W kołowrotkach normalnie używanych i regularnie serwisowanych czegoś takiego nie zauważyłem. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być niezbyt dobre płukanie i zabezpieczenie części do sprzedaży po fazie obróbki lub też zjawisko to może występować w zależałych mało używanych kołowrotkach i brak serwisu w pierwszym roku eksploatacji. 

Moim zdaniem zjawisko nie groźne,a po wmontowaniu przekładni na dobrym smarze wszystko się "zabliźni"  Takich kołowrotków lata sporo i nic szczególnego się nie dzieje.

Naloty na przekładni można przed montażem oczyścić w kąpieli naftowej i wysuszyć.


  • gulf lubi to

#534 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 sierpień 2017 - 11:10

Dziękuję bardzo za  odpowiedź . Ważne jest  , że to nic groźnego . Kołowrotek kręcił na tej przekładni bezproblemowo , równo i gładko .

 

Pozdrawiam  :)



#535 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 30 listopad 2017 - 12:21

Już starczy tych pomówień i abstrakcji. Z dniem 2017-12-01 zawieszam serwis kołowrotków dla zgromadzonych tu na tym forum użytkowników.

Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie serwisu i wszelkich porad technicznych. Nie będę odpowiadał.Komunikator zamknięty.


  • dany i BartasL2 lubią to

#536 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 30 listopad 2017 - 12:30

A mówią że Jb nie ma siły przebicia - Zorro, Jozi, teraz JL ....  :unsure:



#537 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 listopad 2017 - 12:58

Człowiek człowiekowi ...
  • przemo_w lubi to

#538 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 30 listopad 2017 - 14:11

A mówią że Jb nie ma siły przebicia - Zorro, Jozi, teraz JL .... :unsure:

Pewnie już z 1.5 roku nie wziąłem żadnego kołowrotka z jb na smarowanie, raczej tylko po znajomych i osobiscie, od 1.5 roku czuje się szczesliwszym człowiekiem, od momentu pojawienia się hunter pike różne dziwne rzeczy się na forum dzieją i umiejętnie uprzykrza życie ludziom którzy mają w przeciwieństwie do niego pojęcie o kołowrotkach.Przykre jest że ludzie którym hunter zrobił wodę z mózgu pomawiają tu serwisantow którzy w zasadzie od początku forum zbudowali ogromną encyklopedię wiedzy na temat serwisu i samych kołowrotków, teraz jest szczęśliwy bo każdego dnia może z fejsa usuwać posty ludzi którym wciąż niszczy sprzęt.
Panie Józefie, gratuluję decyzji i życzę powodzenia oraz mniej problemów związanych z trollingiem tym niewedkarskim

Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 30 listopad 2017 - 14:25


#539 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 30 listopad 2017 - 16:29

Witam panie Józku. Jakiś czas temu serwisował mi Pan Okumę Alumina Al-40 , jestem troszke zniesmaczony faktem , że po kilkunastu lowieniach wyskoczył mi rotor doslownie z lozyskiem ktorze niby trzymaja 3 sroby ktore zostaly na swoim miejscu o dziwo a mimo to lozysko znalazo sie po za nim , nie mam bladego pojęcia jak, rozkrecilem poskladalem jeszcze raz i jest ok, i jeszcze kwestia smaru w miejscach roboczych jest on juz kompletnie czarny , czy taki powinien być ? Chodza legendy ze jest to niemozliwe itd itp. a jednak jest i i nie mam zamiaru szarpać opini czy cokolwiek innego , tylko przekazac co tam sie powyrabialo.



#540 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 listopad 2017 - 17:42

Witam panie Józku. Jakiś czas temu serwisował mi Pan Okumę Alumina Al-40 , jestem troszke zniesmaczony faktem , że po kilkunastu lowieniach wyskoczył mi rotor doslownie z lozyskiem ktorze niby trzymaja 3 sroby ktore zostaly na swoim miejscu o dziwo a mimo to lozysko znalazo sie po za nim , nie mam bladego pojęcia jak, rozkrecilem poskladalem jeszcze raz i jest ok, i jeszcze kwestia smaru w miejscach roboczych jest on juz kompletnie czarny , czy taki powinien być ? Chodza legendy ze jest to niemozliwe itd itp. a jednak jest i i nie mam zamiaru szarpać opini czy cokolwiek innego , tylko przekazac co tam sie powyrabialo.

Nie chcę być sędzią, ale według mnie właśnie taką wiadomość mogłeś wysłać panu J. na PW. a nie na ogólnym.


  • cristovo i przemo_w lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych