Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1656 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 kwiecień 2023 - 08:36

Witam. Mam takie pytanie. Mam łódkę alfa 395 i przymierzalem silnik suzuki 15KM. Z tym iż silnik był z 2006r i stopa L. I mimo że można zamontować silnik do 15KM to wspomniany silnik jest za duży i nie można go położyć. W związku z tym moje pytania. Czy posiada ktoś wspomnianą łódkę z silnikiem suzuki 9.9-20KM (bo to obecnie ten sam silnik) ewentualnie czy posiada ktoś wymienione silniki i mieszka na Śląsku i pozwolił przymierzyć taki silnik do mojej łódki. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Co masz na myśli położyć.



#1502 OFFLINE   Luber

Luber

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaCzchów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 21 maj 2023 - 13:15

Witajcie, jestem na kupnie pierwszej łódki i wpadły mi w oko dwie łajby semper 440 i polport 440. Jakie są wasze doświadczenia z tymi łódkami, o semperze jest więcej w internecie a o polporcie cisza. Ktoś wie coś więcej?

#1503 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 21 maj 2023 - 14:11

Semper 440. 



#1504 OFFLINE   JeepH

JeepH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaGrajewo
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Kapla

Napisano 21 maj 2023 - 16:38

Posiadam Polport 400 , kolega ma Sempera podobnej wielkości. Moja łódka napewno ma grubszy laminat . Ale jego Semper jest stabilniejszy. Nie wiem jak z prędkością bo ja pływam na 5km , on na 15.

#1505 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 21 maj 2023 - 17:24

Skłaniam ku tezie, że jednak semper ma grubszy laminat. 



#1506 OFFLINE   JeepH

JeepH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaGrajewo
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Kapla

Napisano 21 maj 2023 - 18:26

Nie widziałem innych Semperow może nowsze modele maja grubszy . Drugi kolega ma Ka- boats i on sam powiedział ze moja łódka jest twardsza

#1507 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 21 maj 2023 - 21:02

Semper i Polsport -przy tych samych +/- wymiarach ważą po 200 kg, obydwie są dwupłaszczowe.

Semper jest na 4 osoby a Polsport na 6 osób (chyba anorektyków)

Semper ma duży dolny pokład i jest jakby bardziej pod wędkowanie.

Polsport jes bardziej pod słoneczny pokład -z żoną / kochanką, dziećmi i przy okazji na ryby.

 

Osobiście (przy tej wielkości) wybierał bym w łodziach jednopłaszczowych.


  • jogger1 lubi to

#1508 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 26 maj 2023 - 11:13

Witam mam łódź wikry 360 i niestety zgubił się korek odpływowy wody pomiędzy płaszczowej. A nie mam jak go zmierzyć obecnie. Mógł ktoś podać jego wymiary albo może ktoś dokupował i podesłać jakiś link który pasuje na pewno?.

#1509 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 maj 2023 - 07:28

Przy nowym Semperze trzeba się uzbroić w cierpliwość :) nie wiem jak teraz cenowo, ale może warto dołożyć parę zł do aluminium ?  ja bynajmniej tak zrobiłem i kupiłem nowego Salmona 420, przesiadłem się z Sempera 410 i to była dobra decyzja 


  • brzoza i szczupak1 lubią to

#1510 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 27 maj 2023 - 22:15

Witam mam łódź wikry 360 i niestety zgubił się korek odpływowy wody pomiędzy płaszczowej. A nie mam jak go zmierzyć obecnie. Mógł ktoś podać jego wymiary albo może ktoś dokupował i podesłać jakiś link który pasuje na pewno?.

Zadzwoń do pana Zbyszka, zapewne poda sklep w którym kupuje. Ja zgubiłem kiedyś pokrywę od wizjera i bez problemu mi podał namiar sklepu.
  • konrado, szczupak1 i Ubs17 lubią to

#1511 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 416 postów

Napisano 30 maj 2023 - 11:26

Przy nowym Semperze trzeba się uzbroić w cierpliwość :) nie wiem jak teraz cenowo, ale może warto dołożyć parę zł do aluminium ?  ja bynajmniej tak zrobiłem i kupiłem nowego Salmona 420, przesiadłem się z Sempera 410 i to była dobra decyzja 

 

Zgadzam się. Laminaty ciągle trochę tańsze ale też za bardzo nie widzę sensu inwestować w drogi laminat.



#1512 OFFLINE   Mareczkos

Mareczkos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 lipiec 2023 - 07:59

Podbiję.
Wg opisu to Michał, tylko nieco bardziej solidnie wykonany. Miał ktoś do czynienia z tym "Michałem".od tego producenta?

https://www.olx.pl/d...67-IDTepSA.html

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka



#1513 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 17 sierpień 2023 - 11:56

Odkopię trochę temat, zastanawiam się nad przesiadką z pontonu Kolibri 330D na łódkę (tak do 4m)
Łowię prawie wyłącznie w strefach ciszy więc tylko na elektryku (65 Lb.) Głownie samotnie, sporadycznie w 2 osoby.

Co możecie koledzy doradzić, Myślałem o RF 405 :rolleyes:  ale nie wiem czy na elektryku nie będzie słabo..
Ewentualnie L.F 320 lub nawet F320, ale z kolei nie wiem czy to nie będzie zamiana "siekierki na kijek.." po tym pontonie.
Z góry dzięki za wszelkie opinie..



#1514 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 sierpień 2023 - 12:37

RF405, na dziobowym i dodatkowo pawężowym i będzie Pan zadowolony. Kto często jeździ na ryby ze środka pływającego to każdy uważa, że zamiana pontonu na większą łódkę było dobrym wyjściem. Ponton jest troszkę stabilniejszy od wiekszości łodzi, ale łódka 4m to już ogrom miejsca w środku, w stosunku do pontonu, do tego lepiej z łódki na wietrze. Zależy jak zabudowanego RF weźmiesz, ale i tak miejsca będziesz miał minimum 2x więcej. Co do prędkości to nie będzie dużych różnic, myślę nawet, że przy wietrze łódka będzie szybsza. Swoją Romaną 420 na dziobowym pływam naprawdę szybko.To moim zdaniem bardzo dobry ruch z Twojej strony.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 17 sierpień 2023 - 12:40

  • szczupak1 lubi to

#1515 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 416 postów

Napisano 17 sierpień 2023 - 13:00

Odkopię trochę temat, zastanawiam się nad przesiadką z pontonu Kolibri 330D na łódkę (tak do 4m)
Łowię prawie wyłącznie w strefach ciszy więc tylko na elektryku (65 Lb.) Głownie samotnie, sporadycznie w 2 osoby.

Co możecie koledzy doradzić, Myślałem o RF 405 :rolleyes:  ale nie wiem czy na elektryku nie będzie słabo..
Ewentualnie L.F 320 lub nawet F320, ale z kolei nie wiem czy to nie będzie zamiana "siekierki na kijek.." po tym pontonie.
Z góry dzięki za wszelkie opinie..

 

Z pontonu zrezygnowałem wiele lat temu bo składanie, rozkładanie mnie denerwowało. Ponton nie ma absolutnie żadnej przewagi nad łodzią poza przypadkiem, gdy nie masz gdzie trzymać łodki.
Od dwóch sezonów pływam na Murena 380 i jestem zadowolony. Rozważałem wiele opcji ale wybrałem tą łodkę przede wszystki ze względu na wagę oraz przed zakupem miałem możliwość porozmawiać z zadowolonym użytkownikiem. 
Prędkości - Murena 380, Protruar 1.0 65lbs prędkości do 6,7kmh. W zasadzie nie ma żadnej różnicy z jedną czy dwiema osobami na pokładzie. Tez pływam po strefach ciszy po jeziorach do 300ha i taki zestaw wystarczy.
Dla mnie łodzie uznawane powszechnie za wędkarskie to jakaś abstrakcja, nie ważne czy laminat czy alu. To oczywiście moja subiektywna opinia, ale jak łodź nie ma nawet 4m a waży 300kg to jest konstrukcyjne średniowiecze. Teraz zastanawiam się nad aluminium ale tew wszystkie pancerne łodzie odpadają więc najprawdopodobnie będę sam zabudowywał coś z Lindera, Marine albo Kimple.


Użytkownik brzoza edytował ten post 17 sierpień 2023 - 13:02


#1516 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 sierpień 2023 - 13:29

Ja z 330pp przesiadłem się na rf400 dwa lata temu. Na łowiskach gdzie łowię nigdy nie wrócę do pontonu. Chyba, że zmusiłaby mnie sytuacja życiowa. Wodowanie na dedykowanej przyczepie to 5 min i tak samo w drugą stronę. Jeżeli budżet pozwala, to nawet się nie zastanawiaj. I nie patrz na konfigurator na stronie. Można być baaaaardzo miło zaskoczonym na miejscu w Grudziądzu 😎. Podjedź, pogadanek. Mega atmosfera. Łódka bardzo przemyślana i bardzo stabilna. Na elektryku radzi sobie lepiej niż ponton.

Użytkownik Marcipas edytował ten post 17 sierpień 2023 - 13:31

  • pawlo29 lubi to

#1517 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 17 sierpień 2023 - 16:15

Dzięki Koledzy!
No i o takie opinie mi chodziło.., jeśli RF405  na elektryku (ale raczej tylko rufowym..) będzie pływać jak Kolibri 330D to mi wystarczy.. :) 
A więc zbieram dutki na przyczepkę i RF405.., trochę to niestety raczej potrwa i ten sezon skończę jeszcze na pewno na pontonie.., no ale jest o czym rozmyślać i w głowie układać konfigurację dodatków.. ;)


Użytkownik ubot edytował ten post 17 sierpień 2023 - 16:16


#1518 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 25 sierpień 2023 - 20:20

Mam RF 400 to to samo co 405  :D  ale 400 nie musi mieć koła ratunkowego taki myk producenta . Silnik Min kota  55 Z MAX  , prędkość max 5 km jaką płynołem , łódka super  i jest bardzo stabilna na boki . Siadałem na burcie i moczyłem nogi a ważę 100 kg pod tym względem bezpieczna  a miałem okazję popływać z kolegami na ich łódkach też 4m i już musiałem się pilnować żeby się nie wywalić , chodzi o przechył na boki  , samemu jeszcze mówili że idzie żyć ale w dwóch gorzej . Jak ktoś się zastanawia nad FOXSEM to po dwóch latach polecam i dodam że tam nic nie trzeszczy czy się wygina laminat twardy i wykonanie super , a wyposażenie to każdy dobierze co mu pasuje zamawiając łódkę w GRUDZIĄDZU  :)  



#1519 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2299 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2023 - 19:23

Powoli rodzi się pomysł na zakup jakiejś konkretnej łajby . Myślę o czymś w granicach 4-4,2 m napędzanych 30 KM . Najczęściej łowię sam lub miałbym na tej łodzi co najwyżej jednego kompana.  Lekkość , łatwość slipowania , nautyka i komfort przewożenia to priorytety . Tu rodzi się dylemat : aluminium czy laminat ? Sam skłaniam się chyba ku laminatom z Grudziądza w postaci RF 420 . Z kolei te wszystkie łodzie typu Tangiri , Brema , Skyla przekonują jakimś takim ekskluzywnym na pierwszy rzut oka wykończeniem wnętrza w postaci tych wszystkich wykładzin i szerokością , która na zdjęciach wydaje się większa jak w porównywalnych laminatach . Głównie śledzę rynek zestawów używanych i żałuję,  że zbyt późno odpaliłem się w tych działaniach i koło nosa przeszedł mi piękny zestaw @hlehle . Kusi konsola , choć oczywiście jest to niczym nieuzasadnione w tym gabarycie pokładu , więc raczej rumpel . Są tu użytkownicy Pegasusa 450 i to tej jest jednostka , która również mocno mi siedzi w głowie , ale to już zupełnie inny gabaryt i masa zestawu . Choć nie sprawdzałem , czy przypadkiem 4m aluminium ze stosownym silniczkiem nie zbliżą się masą do Pegasusa z 50 KM , bo tyle chyba trzeba założyć na pawęż w tym przypadku . Poza tym zestaw byłby ciągany i slipowany całkiem żwawym , ale napędzanym na przód S-Maxem . Nie planuję wodowania na plaży , ale na slipie też muszę sobie poradzić bez czterech napędów . W którą stronę zmierzać ? 


  • cabage lubi to

#1520 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 październik 2023 - 19:38

Jeśli myślisz o Pegazusie to z mojego doświadczenia, 30km jest wystarczające. Wakacyjnie pływam z rodziną w Chorwacji i do tych celów zmniejszyłem skok śruby. Teraz muszę uważać by samemu silnika nie przekręcić ale do celów standardowych - wędkarskich spokojnie 30 wystarcza w 2-3 osoby również. Masz tu prawie 2m szerokości i znikomy przechył boczny. Do tego świetna nautyka i wysoka burta (dla mnie to atut) nigdy na zaporówce nie czułem dyskomfortu. I mówię tu o wersji z konsolą, bakistami bocznymi i pokładem słonecznym nazwijmy go bassowym więc ciężkiej wersji tej łódki.

Użytkownik amalker edytował ten post 08 październik 2023 - 19:41

  • malinabar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych