Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12410 odpowiedzi w tym temacie

#3101 OFFLINE   Dziwny73

Dziwny73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 sierpień 2016 - 00:48

Dzisiejsza Brzanka :)

 

Załączone pliki



#3102 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 sierpień 2016 - 09:41

Dzisiaj 2 bolenie no powiedzmy z zerówki ;-)

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

#3103 OFFLINE   Epidares

Epidares

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2016 - 09:44

Jak tam woda? Mętna/ trochę wyższa?



#3104 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 sierpień 2016 - 09:51

Woda jak dla mnie niska i trochę mętna.

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka
  • Epidares lubi to

#3105 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 23 sierpień 2016 - 09:59

Ja byłem wczoraj z wieczora.trafiły się 2 klonki pod 30. Grasowala fajna rapka ale przechytrzyć się nie dała...właśnie jadę na dogrywke :).....

#3106 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 23 sierpień 2016 - 13:55

...No i już. Dogrywka szybka, jak to dogrywka :) (oby dzisiaj wieczorem nie było :ph34r:   )

 

Pękata 6-tka, skusiła sandaczyka, nieduży 50-siątak, ale cieszy jak cholera!!!! :).....

 

Pozdrawiam


  • malcz, sajdol1 i Skorio lubią to

#3107 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 24 sierpień 2016 - 05:57

Wczoraj (13-16) w moim sektorze bardzo przyjemne wędkowanie, efektem klenik (ok. 40), kilka kleniowych kontaktów i ... przegrana walka z Panią Basią  :( . Po kilku minutach przeciągania liny udało mi się podholować ją na 2m, sięgnąłem po podbierak, podciągnąłem Panią Basię do powierzchni, a ta pokazała grube karczycho łypnęła na mnie prawym okiem i "krzyknęła": - O fak, to przecież Skorio, a ja taka nieumalowana !!! Zawinęła łbem, wypięła małą bezzadziorową kotwiczkę kleniowego woblerka i spi...ła hmmm ... spięła się   :D



#3108 OFFLINE   Epidares

Epidares

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2016 - 07:15

Wczoraj masa brań kleni. Ale prawie sam żłobek. Tylko jedna poważniejsza ryba się spieła.

Woda cały czas w dół i tak jakby robiła się mniej mętna.

 

Co mnie zdziwiło woda niosła martwą brzanę około 75cm.

Widać że w Wiśle jeszcze parę grubszych zwierzaków musi być.



#3109 OFFLINE   Błachy

Błachy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 sierpień 2016 - 07:48

Ja wczoraj byłem na prawej stronie. Zdziwiło mnie że kolektor tuż za KŻ, który uważałem za nieczynny, po niedzielnych opadach coś jednak musiał wypluć. Pozostały papiery i pałeczki na kamieniach oraz smrodek. Unikam lewej strony Wisły (może i nawet kosztem wyników) właśnie przez te "atrakcje" a tymczasem one przyszły za mną. Nie mogę sie przekonać do łowienia w ściekach. Na szczęście kilkaset metrów dalej było ok. Oby nigdy więcej. Ryby? O zmroku trafił się sandaczyk ~35 cm a wcześniej coś puknęło w wyciaganego woblera tuż pod powierzchnią i zawróciło na moich oczach - pewnie kleń ok 30.
  • Maro1947 lubi to

#3110 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2144 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 24 sierpień 2016 - 08:23

...No i już. Dogrywka szybka, jak to dogrywka :) (oby dzisiaj wieczorem nie było :ph34r:   )

 

Pękata 6-tka, skusiła sandaczyka, nieduży 50-siątak, ale cieszy jak cholera!!!! :).....

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz....sandik tam gdzie myślę? :ph34r: :ph34r:



#3111 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 24 sierpień 2016 - 19:07

Dzisiaj 2 godzinki po robocie , gryzła bardzo fajnie drobnica 7-8 brań i dwa 35 -37  klonki zagryzły.Wędkarzy 6-7 w zasięgu wzroku



#3112 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2144 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 25 sierpień 2016 - 08:44

U mnie wczoraj dość niespodziewany szybki wypad. Do mojej lepszej połowy przyszła wczoraj na ploty koleżanka, głupio było niewykorzystać tej  sytuacji więc i ja udałem się na ploty - odwiedziłem topolowy sektor z lekkim sprzętem. Niestety szału nie było, w niecałe 1,5h dwa kleniki z podstawówki i jeden okonek...Miałem upatrzony napływ na spory kamień z małym przelewem, widziałem jakieś ruchy obok niego....gdy się dostałem już tak na odległość 30metrów, czaiłem do wypuszczenia wobka z krzaków znienacka wprost na przelewik wyszedł rubaszny grubasek od stóp do głów w pełnym rynsztunku kolarskim....jakby teleportował się z TDF....był do tego stopnia nieświadomy jak mi spier...ił miejscówkę że zaczął iść po kamieniach w moją stronę aby zadać pytanie: "Dzień dobry, jakie tu są ryby?"

 

Tak mnie rozbroił tym pytaniem, że nawet nie byłem w stanie go zjebać :D


Użytkownik malcz edytował ten post 25 sierpień 2016 - 08:47


#3113 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 25 sierpień 2016 - 10:14

:). Wszystkiego bym się tam spodziewał ale nie "Uwe Amplera" :)
  • malcz lubi to

#3114 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 25 sierpień 2016 - 10:36

Ja dzisiaj rano na bardzo lekko. Postanowiłem połowić okonki w jednym z portów. Efekt to kilkanaście okoni z których żaden nie przekroczył 20cm+śpięty jaź + mikro bolek. Ogólnie zabawa fajna :-)

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 25 sierpień 2016 - 10:37


#3115 OFFLINE   BjornOFF

BjornOFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Ursynów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Łopatka

Napisano 25 sierpień 2016 - 12:08

zaczął iść po kamieniach w moją stronę aby zadać pytanie: "Dzień dobry, jakie tu są ryby?"

 


Trzeba było odpowiedzieć, że "Aktualnie ryby są tu nieobecne" ;)



#3116 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 25 sierpień 2016 - 22:27

Siema Panowie!
Przedwczoraj po pracy zajrzałem na swoje brzanowe miejscówki. W związku z tym, że z Baśkami w tym sezonie przeżywam istne katorgi ( kilkanaście szt na kiju = jedna wyholowana ) i nagapiłem się ostatnio na sporo waszych kleni, postanowiłem odpalić lżejszy sprzęt i pomachać delikatniej... Nad wodą od 17.30 do 20.00. najpierw trafił się na napływie okonek ok 25 cm a zaraz po nim sandałek ok 40 cm. Na koniec na głębokim napływie na kamienny przelew, gdy wobler podnosił się już z dna ku powierzchni na krótkim dyszlu przydzwoniła mi ładna ryba, zakręciła kilka młynów pod powierzchnią i spadła. Podejrzewam sporego klenia. Wszystkie brania na najmniejsze invaderka z niebieskim grzbietem.
Dziś wpadłem na powtórkę. Start 17.30. Na samym wejściu nietypowa sytuacja. Założyłem 3 cm hegemona i zaczynam włazić do wody, nagle, kilka metrów, ode mnie widzę spieprzającego na ogonie małego klenika a za nim sporą falę. Cała akcja dzieje się między sporymi głazami na wodzie do kolan. Gdy spanikowane kleniątko przelatuje ze 3 metry przede mną robi się pod nim kocioł, biedak dostaje strzała i wylatuje w powietrze. Jakimś cudem udaje mu się jednak czmychnąć koło moich nóg. Widocznie niezły bolek wpadł narobić zamieszania na płyciźnie. Nie wiele myśląc, robię szybki mikro-rzut na długość kija, może ze 3/4 obrotu korbką i jeb! Usiadł. Jakie było moje zaskoczenie gdy zobaczyłem kręcącego na powierzchni młyny nie oczekiwanego bolenia a grubego klenia-kanibala, bankowo z piątką z przodu Klocek pokręcił się chwilę, dał nura wyjeżdżając z hamulca i się wypiął. Sprawdzam woblera, no oczywiście... jakaś guwniana, druciana kotwiczka, 2 groty wyprostowane. Brawo ja! Na pocieszenie trafiam po kilku rzutach dziecko sandacza. 2 godziny nic się nie dzieje. Ok 19.30 obławiam miejscówkę, w której często widywałem przewijające się brzany. Szybki, równy napływ na wyspę z kamieni. Na napływie z metr wody, kamienna wyspa 30 cm pod powierzchnią. Zakładam 4 cm podróbkę horneta od mikado, może jakaś brzanka... przytrzymuję woblera przed rysującymi się na wodzie pierwszymi głazami, mocne rąbniecie, zacinam, chlapnięcie ogonem na powierzchni i długi odjazd. Zamiast wąsatej walnął wąsaty. To się wybrałem na klenie... daiwa exceler do 18g, ryobi applaus 200 i UWAGA! Nihonto 0.08 :) Zastanawiałem się czy jej najpierw zbraknie czy wcześniej strzeli na kamieniach lub tarce... o dziwo, wytrzymała! Po długim holu podbieram kijankę, przykładam do wędki, szybkie fotki i do wody. Obawiałem się o kondychę ryba, ale ku mojemu zdziwieniu poszedł jak zły, bez żadnych reanimacji. Myślę, że nic mu nie będzie. W domu zmierzyłem, że miał ok 105 cm. 08c197a98f20196f775e62d90700fd89.jpgd94628ed45d377105b9b8e76bf6cad7c.jpga63db7e32226e8a66b3d2b7f04e346a0.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#3117 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 26 sierpień 2016 - 08:39

... daiwa exceler do 18g, ryobi applaus 200 i UWAGA! Nihonto 0.08 :) Zastanawiałem się czy jej najpierw zbraknie czy wcześniej strzeli na kamieniach lub tarce... o dziwo, wytrzymała!....

 

Kamil,

ten kijek, to mój standard na Wiślane łowienie, radzi sobie nawet z grubymi "Paniami", co prawda podpiętego mam red arc'a 10400 i żyłkę minimum 0,20 B) Miejsce Twoich przygód, wypisz, wymaluj "mój" sektor  :D , na którym przedwczoraj cztery klenie, dwa z nich ok.40, również dziecko sandacza i widoczne spławy brzan, do których jakoś nie mogę się dobrać w tym sezonie :wacko: . Wąsaty fajny :rockon:

 

Załączony plik  Kleń 20160824.jpg   228,49 KB   25 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Kleń 20160824_2.jpg   266,99 KB   25 Ilość pobrań



#3118 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 26 sierpień 2016 - 09:57

No fakt patyk uniwersalny, można pogodzić łowienie klenio-jazi z mocniejszym przyłowami. Też na codzień biegam z młynkiem przynajmniej 3000 i źyłką 0.18/ pletką 1.2 ale tym razem mjie tak jakoś naszło :) Ja w tym sezonie miałem naprawdę sporo brań brzan, przetestowałem wszelkiego rodzaju kombinacje: mocniejsze kije, plecionki i żyłki... efekt ten sam, ciągle spady. Jakoś delikatnie chyba w tym sezonie trącają
  • Skorio lubi to

#3119 OFFLINE   gumiszon

gumiszon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gumowski

Napisano 26 sierpień 2016 - 09:59

Moje ostatnie zmagania na Wiśle wyglądały tak:

Miłego oglądania.



#3120 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 sierpień 2016 - 10:10

Moje ostatnie zmagania na Wiśle wyglądały tak:

 

Miłego oglądania.

 

Fajnie zmontowany filmik :) Powodzenia!

 

 

Wojtku, nie cytuj filmów i fotek.


  • gumiszon lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych