Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12414 odpowiedzi w tym temacie

#5001 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:19

Dzisiejsza rapka z niezłą historią... Jakieś dwa  tygodnie temu pewnien starszej daty wędkarz opowiadał mi jak to złowił na grunt , na żywca, strasznie porozbijanego bolenia bez oka, nie dalej jak 5 dni temu mój znajomy złowił tego samego bolenia na wobka... a dzisiaj złowiłem go ja, też na wobka.. Dwa tygodnie i trzy razy na brzegu :)

 

Załączone pliki



#5002 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:41

Jak widać celuje dobrze tylko z weryfikacją czy wali w woba czy ukleje już problem :D ;P


  • darek1 lubi to

#5003 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 29 sierpień 2017 - 21:06

A mnie w tej historii urzekło to, że starszej daty wędkarz łowiący na żywca go wypuścił ;) Jest nadzieja.

#5004 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 sierpień 2017 - 21:44

Prawdopodobnie uznał że bez oka to chory i strach jeść. Ja nie mam złudzeń że ktoś kto to jeździ na ryby po ryby przez tyle lat nagle będzie C&R.

#5005 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 29 sierpień 2017 - 22:18

Prawdopodobnie uznał że bez oka to chory i strach jeść. Ja nie mam złudzeń że ktoś kto to jeździ na ryby po ryby przez tyle lat nagle będzie C&R.

Strasznym pesymistą jesteś Kolego.

 

Ale świadomość ludzi(wędkarzy) pomaleńku się zmienia.

 

Dociera,że wypuszczanie ryb to konieczność - bez ryb nasze hobby nie ma sensu...


  • Qcyk i AdamD lubią to

#5006 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 30 sierpień 2017 - 06:34

Rzekłabym że bardzo powolutku - w tym tempie do mentalności wędkarzy zachodnioeuropejskich to dojdziemy może za 30 lat. Na tym forum, gdzie zdecydowana większość stosuje C&R żyjemy trochę w Matriksie. Prawda jest taka, że z 98% wędkarzy znad polskim wód wali złowione ryby w łeb, spora część z nich także niewymiarowe, w okresach ochronnych itp. Niestety dotyczy to także młodego pokolenia wędkarzy.

W sobotę wybrałem się nad dawno nieodwiedzaną przeze mnie podwarszawską wodę. Od przypadkowo spotkanego wędkarza nasłuchałem się o takich przejawach występującego tam kłusownictwa, że do dzisiaj jestem w szoku. Łowienie bez karty, stawianie siat, walenie w łeb 40 cm szczupaczków - standard nad polskimi wodami. I to wszystko 30 km od centrum europejskiej metropolii.


  • spinnerman lubi to

#5007 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 30 sierpień 2017 - 09:55

Fajna historia....swoją drogę widzę, że w porównaniu z ostatnimi tygodniami bolki zdecydowanie się ruszyły i widać to nie tylko po ruchu na wodzie :)

 

Chłodniejsze wieczory i poranki robią swoje, trzeba grzać nad wodę dzisiaj po pracy :D


Użytkownik malcz edytował ten post 30 sierpień 2017 - 09:58


#5008 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 30 sierpień 2017 - 19:02

Na tym forum, gdzie zdecydowana większość stosuje C&R żyjemy trochę w Matriksie. 

Na początku gdy się tu zarejestrowałem ,też miałem tak optymistyczną wizję co do użytkowników tego forum.Dość szybko zszedłem na ziemię. Zdecydowana większość kroczy drogą ośćmi ścieloną.Żeby nadać dramaturgi słowu pisanemu,rzekłbym  nawet,że to lwia część. 



#5009 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 sierpień 2017 - 21:39

Lwia część jest zarejestrowana i się nie udziela tylko czyta, trzeba sobie zdawać sprawę że duzo wchodzi zobaczyć co gdzie bierze, a no kille maja gdzieś. Z drugiej strony nie oceniałbym aż tak drastycznie użytkowników. Pisanie że większość jest w pewnym stopniu domniemaniem winy, nie możesz znać większości użytkowników tylko zakładasz ze zabijają i już. Ja tam wierzę że dużo wypuszcza ale z rybami które łowię i gdzie łowię siedzę raczej cicho, tak na wszelki wypadek :). Jak się wstawia każda rybę można mieć pretensję tylko do siebie.
Pozdrawiam

#5010 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 31 sierpień 2017 - 09:49

Wystarczająco znam realia, bo nie klikam 24H w klawiaturę tylko swoje spędzam nad wodą. A portale typu FB  jeszcze bardziej  utwierdzają mnie w przekonaniu jaka hipokryzja panuje w tym środowisku... Co do wrzucania zdjęć, to swoje chyba Janku już wrzuciłeś.Zostałeś "celebrytą jerkbaitowym" , więc daj się wykazać innym , bo czym byłby ten portal bez zdjęć ryb...  żywych przed i po sesji. Ja od dawna dmucham na zimne i nie wrzucam zdjęć bez retuszu, jeśli miejsce charakterystyczne.Więc jeśli kiedyś jeszcze złowię ładną rybę to się nią podzielę i tu na forum....i na talerzu ;) ;)  Ot i cała nasza hipokryzja :(  pzdr


Użytkownik maicke82 edytował ten post 31 sierpień 2017 - 09:54

  • wujek lubi to

#5011 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2017 - 10:13

 Nie mam nic przeciwko wstawianiu i nikogo nie oceniam, a wręcz namawiam :), sam wtedy widzę że gdzieś coś się dzieje, albo ryba zaczęła jeść i trzeba łowić :)

pozdrawiam


Użytkownik wujek edytował ten post 31 sierpień 2017 - 10:14


#5012 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 10:29

.... "celebrytą jerkbaitowym"...

 

Też już nim jesteś. Lubię twoje zdjęcia z rybami:)


Użytkownik minkof edytował ten post 31 sierpień 2017 - 10:32


#5013 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 31 sierpień 2017 - 19:16

Dziś koło Spójni widziałem martwego bolenia około 60 cm. Leżał przy kamieniu przy brzegu. Nie miał widocznych ran i był raczej świeży. Może to ten co go ktoś puścił z kotwicą w przełyku?

#5014 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 31 sierpień 2017 - 19:19

Popchnąłem go w nurt. Przykry widok.

#5015 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 31 sierpień 2017 - 19:37

Zdarza się. Ja w tym roku znalazłem martwego suma takiego ok.180 cm, jakieś 2 lata temu sandacza na oko 70 cm.

Z ciekawostek: jakieś 3 lata temu znalazłem z kolei na jednej z wiślanych główek martwego karpia, dość spory, na oko mógł mieć jakieś 5 kilo.



#5016 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 31 sierpień 2017 - 20:05

Witam czy warto usiąść z gruntem na piaskarni przy moście Siekierkowskim,jakie ryby się nastawić,

#5017 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2017 - 20:46

Napewno to był ten sam. Na 100%. Trzeba było sprawdzić jak byl świeży

#5018 OFFLINE   MichalN

MichalN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:45

Witam czy warto usiąść z gruntem na piaskarni przy moście Siekierkowskim,jakie ryby się nastawić,

A przeczytałeś zezwolenie?


  • Dano. lubi to

#5019 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 01 wrzesień 2017 - 13:23

Witam czy warto usiąść z gruntem na piaskarni przy moście Siekierkowskim,jakie ryby się nastawić,

 

 

A przeczytałeś zezwolenie?

 

@MichalN jeżeli masz na myśli wyłączenie z wędkowania to obowiązuje ono od 15 października więc jeszcze półtora miesiąca można tam wędkować.

 

@ Maro 123 generalnie to forum o rybach drapieżnych (choć nie tylko) i watków o metodzie gruntowej tu nie znajdziesz. Mogę ci jedynie napisać, że miejsce to swoje lata świetności ma za sobą, mocno się wypłyciło przez ostatnie lata. Ten obręb ochronny jest teraz trochę na wyrost ale fakt, że od łódek tam kiedyś gęsto. Z gruntu łowiłem tam i Leszcze i Klenie. Na spinning można złowić tam ładnego Szczupaka, byłem świadkiem jak wędkarz z brzegu wyjął takiego grubego 80+. To jest styk nurtu i spokojnej wody więc miejsce na spokojne prowadzenie błystki czy gumy bardzo dobre.



#5020 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:01

Michał ok dzięki , od jakiegoś czasu śledzę to forum , na rybach jestem srednio raz w miesiącu , również spiningowalem zawzięcie ,z różnymi wynikami wędka zakuzona ,przynęty w pudełkach głównie wachadla ,obrotowki,jakos rozleniwilem się,po pracy czasem wolę jednak usiąść z federkiem zdala od tłumu ludzi i odpocząć nad wodą na rybach, nie po ryby,




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych