Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Please log in to reply
12444 replies to this topic

#4981 OFFLINE   AdamD

AdamD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts

Posted 27 August 2017 - 21:05

Adam jaki masz motor podpięty pod to pływadło?

Yamaha 8hp w 2T.

#4982 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 posts
  • Imię:Tomek

Posted 28 August 2017 - 05:41

Przy dwójce dzieci inaczej postrzegasz niebezpieczeństwo . Jeśli ponton ma podwyższone właściwości nautyczne to niestety w pojedynkę nie widzisz co jest przed pontonem. Podczas pływania na płyciznach na wytrymowanym silniku nieoceniona jest pomoc kompana z bosakiem, który pierwszy wyczuje lub zauważy przytopiony konar. Unikniesz rozcięcia pontonu. Podczas łowienia na stojąco lub przemieszczania na pontonie możesz stracić równowagę i wpaść do wody uderzając głową w silnik. No i rzecz działająca najmocniej na moją wyobraźnię: gdy zakotwiczysz ponton w mocnym nurcie a niepostrzeżenie będzie na Ciebie płynąć duże drzewo możesz nie zdążyć odciąć nożem kotwice (nie ma wtedy czasu na wyciąganie kotwicy) i tragedia gotowa. Wspomnę jeszcze tylko o zasłabnięciach i omdleniach, które mogą się pojawić nie tylko w słoneczne dni ale też po ciężkim tygodniu pracy lub niedospanych nocach przy małych dzieciach. To tylko kilka zagrożeń, które budzą we mnie respekt do Wisły. Druga para oczu na Wiśle jest dla mnie w tych sytuacjach nieoceniona.

 

Adamie, ale to co, co wypisałeś, równie dobrze może przytrafić się podczas zwykłego, codziennego życia. Już nawet nie mówię o jeździe samochodem. 

Przecież wystarczy zakupić sobie dobrej jakości kamizelkę ratunkową i praktycznie eliminujesz większość, co napisałeś. 

Też wolę pływać z kompanem, tak jak i wole jechać w trasę z kimś, ale życie jest jakie jest i nie zawsze się tak da :(



#4983 OFFLINE   AdamD

AdamD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts

Posted 28 August 2017 - 06:07

Adamie, ale to co, co wypisałeś, równie dobrze może przytrafić się podczas zwykłego, codziennego życia. Już nawet nie mówię o jeździe samochodem.
Przecież wystarczy zakupić sobie dobrej jakości kamizelkę ratunkową i praktycznie eliminujesz większość, co napisałeś.
Też wolę pływać z kompanem, tak jak i wole jechać w trasę z kimś, ale życie jest jakie jest i nie zawsze się tak da :(

Kamizelki, koło ratunkowe i kilka innych to obowiązkowe wyposażenie jednostek pływających powyżej 3,5m (taką pływam) natomiast woda i ląd to zupełnie co innego. Zaczynając od znikomego ruchu na Wiśle a kończąc na szybkim wychłodzeniu organizmu czas na udzielenie pomocy jest bardzo krótki. Moja wyobraźnia skutecznie hamuje mnie przed samodzielnym pływaniem pontonem po Wiśle.
  • eRKa likes this

#4984 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 posts
  • Imię:Tomek

Posted 28 August 2017 - 06:43

Kamizelki, koło ratunkowe i kilka innych to obowiązkowe wyposażenie jednostek pływających powyżej 3,5m (taką pływam) natomiast woda i ląd to zupełnie co innego. Zaczynając od znikomego ruchu na Wiśle a kończąc na szybkim wychłodzeniu organizmu czas na udzielenie pomocy jest bardzo krótki. Moja wyobraźnia skutecznie hamuje mnie przed samodzielnym pływaniem pontonem po Wiśle.

Wiadome, każdy postępuje tak jak mu podpowiada rozum. Faktycznie, jeżeli takie obawy są w głowie, to rzeczywiście nie ma co ryzykować. Ja mam całkowicie odmienne zdanie na ten temat. Uważam, że zdrowy rozsądek to podstawa i zdecydowanie mniej złego może mnie spotkać na pływadle niż chociażby brodząc, łażąc po skarpach wiślanych itp. 



#4985 OFFLINE   AdamD

AdamD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts

Posted 28 August 2017 - 06:53

Wiadome, każdy postępuje tak jak mu podpowiada rozum. Faktycznie, jeżeli takie obawy są w głowie, to rzeczywiście nie ma co ryzykować. Ja mam całkowicie odmienne zdanie na ten temat. Uważam, że zdrowy rozsądek to podstawa i zdecydowanie mniej złego może mnie spotkać na pływadle niż chociażby brodząc, łażąc po skarpach wiślanych itp.

Dokładnie, zdrowy rozsądek to podstawa. Ważne aby czuć się bezpiecznie a wędkowanie sprawia wtedy dużą frajdę . Mimo wszystko pływając we dwójkę po rafie emocje są. Pzdr.
  • tymon likes this

#4986 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 28 August 2017 - 07:00

Kamizelki, koło ratunkowe i kilka innych to obowiązkowe wyposażenie jednostek pływających powyżej 3,5m (taką pływam) natomiast woda i ląd to zupełnie co innego. Zaczynając od znikomego ruchu na Wiśle a kończąc na szybkim wychłodzeniu organizmu czas na udzielenie pomocy jest bardzo krótki. Moja wyobraźnia skutecznie hamuje mnie przed samodzielnym pływaniem pontonem po Wiśle.

Adam, to Wisła, a nie Ocean :). Przy odrobinie zdrowego rozsądku nic się nie stanie. Ponton to najbezpieczniejsza jednostka pływająca, ma płytkie zanurzenie, jest bardzo stabilny a w przypadku przebicia komory na pewno nie zatonie. Pływam od 10 lat po Wiśle i wierz mi że dużo bardziej niebezpieczna jest jazda samochodem. Jak masz obawy to pierwszy raz płyń z kimś, sam zobaczysz że pływanie po tej rzece to fajna zabawa.


  • spinnerman likes this

#4987 OFFLINE   AdamD

AdamD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts

Posted 28 August 2017 - 07:07

Adam, to Wisła, a nie Ocean :). Przy odrobinie zdrowego rozsądku nic się nie stanie. Ponton to najbezpieczniejsza jednostka pływająca, ma płytkie zanurzenie, jest bardzo stabilny a w przypadku przebicia komory na pewno nie zatonie. Pływam od 10 lat po Wiśle i wierz mi że dużo bardziej niebezpieczna jest jazda samochodem. Jak masz obawy to pierwszy raz płyń z kimś, sam zobaczysz że pływanie po tej rzece to fajna zabawa.

Kilka razy już pływałem , frajda jest, polecam każdemu kogo woda przyciąga jak magnes. Zgadza się - ponton to bardzo bezpieczne pływadło, świetnie radzi sobie nawet na górskich, kamienistych, rwących rzekach a przy sztywnej podłodze stabilność pokładu jest nieoceniona.

#4988 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 posts
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Posted 28 August 2017 - 07:11

Chyba się mijaliśmy nad woda pod mostem, siedziałem na kamieniu i wertowałem przynęty :) 2,5h w poszukiwaniu bolenia i bez kontaktu, jutro próbuje ponownie, do zoba nad woda.

Faktycznie. Ja się przeniosłem później na Wilanów, bo kolegę z pracy przekonuję do wędkarstwa, najpierw grunt, potem spin. Na tych plażach to Bolenie przez główki przeskakiwały.



#4989 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 posts
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Posted 28 August 2017 - 12:55

Adam, to Wisła, a nie Ocean :). Przy odrobinie zdrowego rozsądku nic się nie stanie. Ponton to najbezpieczniejsza jednostka pływająca, ma płytkie zanurzenie, jest bardzo stabilny a w przypadku przebicia komory na pewno nie zatonie. Pływam od 10 lat po Wiśle i wierz mi że dużo bardziej niebezpieczna jest jazda samochodem. Jak masz obawy to pierwszy raz płyń z kimś, sam zobaczysz że pływanie po tej rzece to fajna zabawa.

 

ponton jest mega bezpieczny, ale znajomy opowiadał mi jak zginęli jego znajomi na pontonie. Płynęli bez silnika, nie wędkarze, taki rekreacyjny wypad. Podpłynęli za blisko barki, a był tam silny nurt i zostali wciągnięci pod wodę. Dwie osoby zgięły i chyba dwie przeżyły   :(. Żywioł to żywioł, zawsze głowa na karku musi być.


  • eRKa and AdamD like this

#4990 OFFLINE   AdamD

AdamD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts

Posted 28 August 2017 - 16:48

ponton jest mega bezpieczny, ale znajomy opowiadał mi jak zginęli jego znajomi na pontonie. Płynęli bez silnika, nie wędkarze, taki rekreacyjny wypad. Podpłynęli za blisko barki, a był tam silny nurt i zostali wciągnięci pod wodę. Dwie osoby zgięły i chyba dwie przeżyły :(. Żywioł to żywioł, zawsze głowa na karku musi być.

No niestety bez silnika pływanie staje się trudniejsze. Mocny wiatr pod prąd i ponton stoi w miejscu lub spychany może być na przeszkodę - wiosła niewiele pomogą.

#4991 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,202 posts
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Posted 28 August 2017 - 20:59

Dzisiaj krótka ale przyjemna randka z Królową :) Na początku nieśmiało zdradził swoją obecność jegomość ze zdjęcia. Po 10 min skusił się na drewniany kołek ze sterem ;) Soczyste odjazdy świadczyły o godnych gabarytach. Nie mam pewności ile ma cm bo mierzony do kija ale jest gruby i bardzo silny. Po szybkiej sesji wrócił tam gdzie będzie mu najlepiej. Następnie na kolejnym miejscu w 10 ostatnim rzucie przyjemna fala odprowadziła ten sam wabik pod same nogi... Na samym końcu w warkoczu w drewniany kołek bez steru uderzył kolejny niestety nie powstrzymałem odruchu zacięcia i był po ptakach :) Było miło. Pozdrawiam

 

post-54784-0-84770600-1503950140.jpg

 

post-54784-0-80269400-1503950153.jpg

 

Wytarmoszony ale ważne, że skutecznie :

 

 

 

Attached Files


  • nowwwak, tomi101, maicke82 and 18 others like this

#4992 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 28 August 2017 - 21:35

Mój dzisiejszy burtowy zbój. Rapidzik  Bielikowy na końcu zestawu.

Attached Files


  • nowwwak, maicke82, jacekp29 and 7 others like this

#4993 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,202 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 29 August 2017 - 09:09

Brawo : )

Ja dziś na chwilę się zatrzymałem przed pracą i w ostatnim rzucie (często tak mam w tym roku) wziął mi boleń lub sandacz. Niestety ryba się spięła pod nogami, moja wina bo nie dociąłem jak miękko siadła. Specyfika miejsca nie pozwoliła mi na odgadnięcie gatunku po holu.


  • _hubercik_ and AdamD like this

#4994 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,149 posts
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Posted 29 August 2017 - 10:35

Dzisiaj krótka ale przyjemna randka z Królową :) Na początku nieśmiało zdradził swoją obecność jegomość ze zdjęcia. Po 10 min skusił się na drewniany kołek ze sterem ;) Soczyste odjazdy świadczyły o godnych gabarytach. Nie mam pewności ile ma cm bo mierzony do kija ale jest gruby i bardzo silny. Po szybkiej sesji wrócił tam gdzie będzie mu najlepiej. Następnie na kolejnym miejscu w 10 ostatnim rzucie przyjemna fala odprowadziła ten sam wabik pod same nogi... Na samym końcu w warkoczu w drewniany kołek bez steru uderzył kolejny niestety nie powstrzymałem odruchu zacięcia i był po ptakach :) Było miło. Pozdrawiam

 

Daniel - fajny. Myślisz że to może być ten sam co wtedy? Bo wielkościowo chyba znacznie 70+...

 

Poza tym 1. szczęśliwa czapka...i 2. przede wszystkim szczęśliwa kurtałka.


Edited by malcz, 29 August 2017 - 10:36.


#4995 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 584 posts
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Posted 29 August 2017 - 12:02

Mi dzisiaj z rana kolega podniósł ciśnienie smsem, trafił bolka z 7 z przodu. Pewnie jak zwykle miał fart :-)



#4996 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Posted 29 August 2017 - 13:07

No...miał!
Bo do wody wrócił, a mógł gorzej trafić(bolek)...

#4997 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,202 posts
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Posted 29 August 2017 - 14:39

Daniel - fajny. Myślisz że to może być ten sam co wtedy? Bo wielkościowo chyba znacznie 70+...

 

Poza tym 1. szczęśliwa czapka...i 2. przede wszystkim szczęśliwa kurtałka.

mógł być ten sam tylko mocno masy złapał ;) muszę foty porównać. Kurtałka zawsze daje radę :D

 

Edyta: Porównałem...zdecydowanie to nie ta sama ryba. 


Edited by Qcyk, 29 August 2017 - 14:45.


#4998 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 29 August 2017 - 18:01

ponton jest mega bezpieczny, ale znajomy opowiadał mi jak zginęli jego znajomi na pontonie. Płynęli bez silnika, nie wędkarze, taki rekreacyjny wypad. Podpłynęli za blisko barki, a był tam silny nurt i zostali wciągnięci pod wodę. Dwie osoby zgięły i chyba dwie przeżyły :(. Żywioł to żywioł, zawsze głowa na karku musi być.

Przykra sprawa. A wystarczyła by odrobina wyobraźni i wiedzy na temat tego jak zachowują się pływadła przyparte do przeszkody w nurcie i można by uniknąć takiej sytuacji, albo się z niej wyratować. Mnie kiedyś przyparło kajakiem do burty barki zaparkowanej w poprzek Narwi i szybki przechył, tak aby burta kajaka stykającą się z barką była wyraźnie niżej niż ta na którą napierała woda i rozpłaszczenie się na barce, uratowały mnie przed oglądaniem jej dna. Analogicznie w pontonie czy łódce, trzeba by obciążyć burtę przypartą do przeszkody, i powoli przepychać się tak żeby nurt ściągnął pływadło. Z kolei jak się wpadnie i nurt znosi człowieka na drzewo w nurcie i nie da rady uciec w bok, trzeba spływać twarzą do kłody i w ostatniej chwili wybić się tak żeby przejść góra/wciągnąć się, unikając gałęzi o które można sie zaczepić pod wodą. No i przede wszystkim, bez paniki i najpierw ratować siebie nie sprzęt.

To tak z doświadczeń własnych i specjalistów od samoasekuracji na wodach płynących.

A poza tym to Wisełka jest piękna i da się z nią oswoić. Ja się na niej czuję bezpieczniej pływając w wyczynowym kajaku, niż na rowerze na Warszawskich ścieżkach ;)
Ostatnio po długiej przerwie w wędkowaniu zacząłem zabierać na treningi wędkę do kajaka i parkować przy ciekawszych miejscówkach, ale na razie bolki konsekwentnie ignorują cały mój boleniowy arsenał który był skuteczny kilka lat wstecz.

Edited by Włóczykij, 29 August 2017 - 18:06.

  • Ziom, coma and eRKa like this

#4999 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Posted 29 August 2017 - 18:42

Dziś jeden Bolek 65 na spirita powyżej mostu siekierkowskiego, na wodzie od 16 do 18 i tylko on się raz chlapnal za wodzie

#5000 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 584 posts
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Posted 29 August 2017 - 19:02

Mi dzisiaj z rana kolega podniósł ciśnienie smsem, trafił bolka z 7 z przodu. Pewnie jak zwykle miał fart :-)

Miałem rację :-) Przyłów, wziął na seledynowe kopyto z ciężką główką, na dość sporej głębokości z resztą. Gruby wolframowy przypon nie był przeszkodą :-)