Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór smartfona :-) A jakże!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1141 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 19 grudzień 2021 - 23:05

To może jeszcze inaczej, co będzie robiło najlepsze zdjęcia? Bo w internecie można znaleźć bardzo dużo opinii i testów, ale są często spore rozbieżności.
Pomijam telefony powyżej 5 tyś. 3 tyś. jestem w stanie dać.
No i najlepiej wielkości Asusa bądź S21.

#942 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2021 - 09:09

Smartphone to nie lustrzanka, ale wiekszość topowych modeli robi bardzo przyzwoite zdjęcia, w zupełności wystarczające do naszych zastosowań. Jeżeli są to jednak zdjecia przy słabym oświetleniu, to nie patrz na ilość megapixeli a na budowę matrycy.

#943 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 20 grudzień 2021 - 10:20

Smartphone to nie lustrzanka, ale wiekszość topowych modeli robi bardzo przyzwoite zdjęcia, w zupełności wystarczające do naszych zastosowań. Jeżeli są to jednak zdjecia przy słabym oświetleniu, to nie patrz na ilość megapixeli a na budowę matrycy.

Nie patrzę na ilość megapixeli, Ważne jest, jak te zdjęcia wyglądają, szczególnie przy słabym świetle czy wieczorem. Stąd też pojawił się wymieniony, i brany przeze mnie pod uwagę Oppo Reno 6 Pro 5G

Czemu tak odradzasz Oppo?



#944 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2021 - 10:57

Nie patrzę na ilość megapixeli, Ważne jest, jak te zdjęcia wyglądają, szczególnie przy słabym świetle czy wieczorem. Stąd też pojawił się wymieniony, i brany przeze mnie pod uwagę Oppo Reno 6 Pro 5G

Czemu tak odradzasz Oppo?

Nie odradzam żadnego telefonu, robię tylko porównania. Pamiętasz na pewno jak w latach 90 i początek 2000 w Polsce sprzedawano komputery składane w sklepach. Jeżeli ktoś dobrze znał się na sprzęcie i potrafił dobrze powybierać składał naprawdę niezły kadłubek, niestety większość wybierała dość mocny procesor a już płyta główna i pamięć była z dużo niższej półki, że o karcie grafiki nie wspomnę. Wtedy taki sprzęt latał na kilkunastu procentach możliwości procesora. Dziś podobnie postępują składający telefony, dobierają jeden lub dwa składniki dość dobre, a reszta z niższej półki. Firmy typu samsung, LG, Sony, Huawei postepują troszkę inaczej, lepiej dobierają środek tak jak w markowych kadłubkach kiedyś od HP czy Della itp. To nie sztuka do Renault wsadzić dobry silnik od np. Mercedesa, to niestety nie będzie Mercedes a nadal troszkę lepsze Renault. Samsung w S21 ma system OIS, optyczna stabilizacja obrazu, nie wiem na tą chwilę jaki jest w oppo. Aparat aby robił dobre zdjęcia musi mieć dobrą matrycę, czym większa tym lepiej, bardzo dobrą przysłonę, czym niższa wartość tym większa "dziura" i więcej światła dla zdjęć oraz dobrą stabilizację. Przy dobrej matrycy w lustrzance zdjęcie 7mpx powiększych do rozmiaru billbordu i będzie ok, przy małej matrycy 40mpx przy takim powiększeniu zdjęcia pokaże złe naświetlenie i ziarno.



#945 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 20 grudzień 2021 - 11:25

Dzięki Robert



#946 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 grudzień 2021 - 12:08

Firmy typu samsung, LG, Sony, Huawei postepują troszkę inaczej,

 

Niestety, dział smartfonów LG szlag trafił i nie zdążyłem zaopatrzyć się w ostatni z serii V...

Aktualnie zastanawiam się nad Asusem. Żonie kupiłem rok temu i działa super.



#947 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2021 - 12:34

Asusy też nie są złe, nie wymienilem tu wszystkich firm które polecam, wśród nich też zdarzają się chiniole. Dla mnie stabilną firmą jest samsung. Sam korzystam obecnie z Note9 i mi wystarcza w zupełnosci, jest aż nad moje dzisiejsze potrzeby. Świetny ekran, dobre parametry środka i można używany w niezłym stanie kupić poniżej 1000zł. Dbając co jakiś czas o baterię z czasem działania też jest nieżle. Co do baterii, kupiłem ostatnio zegarek lemfo8 na androidzie, znajomy narzekał na baterię i pierwsze dwa dni było słabo. Pełne formatowanie 3 razy i dziś spokojnie wytrzymuje cały dzień pracy. W komórkach jest podobnie, ludzie mają powłączanych pełno aplikacji, wszystkie połączenia, łącznie z wifi i gps, telefon non stop w ręku i ekran na max ustawieniach i się dziwią, że dnia nie wytrzymuje. Nie jestem w stanie przetestować wszystkich dostepnych modeli, życia by zabrakło. Każda potwora ma swojego amatora, szczególnie jak jest ona już w jego rękach. Kupując tel wybieram interesujące mnie parametry i je porównuję z konkurencją zbliżoną cenowo. Co do wymagań użytkowników, moja zona uzywała Huaweia 10 i była zachwycona, jak utonął nad wodą dostała na chwilę Samsunga S8, szybko zapomniała o Huaweiu.


Użytkownik Matteoo edytował ten post 20 grudzień 2021 - 12:41


#948 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 20 grudzień 2021 - 17:59

Ja bym wybrał samsunga, jak to podstawowy model, ale to moja subiektywna opinia. Co do płyty głównej, to pada w pierwszych tygodniach użytkowania, więc w tym czasie nie warto trzymać na telu ważnych danych. Po wymianie w serwisie problem znika. Przy tych dwóch żadnego Oppo.

Dlaczego żadnego Oppo?



#949 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2021 - 22:02

A czemu akurat oppo? Ostatni model wygląda jak iphone, nic nowego do 5 nie wnosi. Cena dla mnie kosmos. Aparat foto nie najlepszy. Mnie nie zachwycił.

#950 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 20 grudzień 2021 - 22:51

Xiaomi 11lite5g bez lampy

Załączony plik  IMG_20211220_180626_copy_1566x3480.jpg   59,78 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20211220_182233_copy_1566x3480.jpg   79,36 KB   23 Ilość pobrań



#951 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2021 - 17:02

Czytam opinie o zaletach i wadach aparatów fotograficznych w obecnych smartfonach i uśmiecham się pod nosem. Swego czasu fotografowałem sporo Canonem EOS-em 5 (jeszcze analogowym), potem pojawiła się cyfra i sprawiłem sobie budżetowego 40D. Szok związany z natychmiastowym dostępem do robionych zdjęć był niesamowity. Podobnie z możliwością trzaskania klatki za klatką, ograniczoną jedynie pojemnością karty pamięci. Bawiłem się obiektywami (w tym ulubionym, białym 70-200 4/5.6), taszczyłem ze sobą torbę pełną sprzętu i nie wyobrażałem sobie, że można inaczej. Pojawiły się smartfony i w błyskawicznym tempie wybiły mi z głowy taszczenie na ryby lustrzanki. Bo cóż, że optyka lepsza, bo cóż że mój EOS ma zaledwie 8 mpx, które może i dają radę dziesiątkom, czy setkom w martycy telefonu. Liczy się wygoda i efekt. Odbitki z budżetowej Motoroli w formacie zbliżonym do A2 mają naprawdę niewiele ziarna i prezentują się zacnie. Teraz używam Redmi Note 10 Pro i powinno być o niebo lepiej. Nie zapominajmy też, że urządzenie, które mamy w kieszani robi jeszcze za telefon, nawigację, źródło internetu, odtwarzacz muzyki, bank i wiele, wiele innych. I to wszystko za ułamek ceny przyzwoitego obiektywu do lustrzanki. Chyba w swoich oczekiwaniach zapędzamy się w nie kończące się roszczeniowe narzekania. I jeszcze jedno za co lubię aparaty w smartfonach. Myślę, że przyczyniły się do wypuszczenia masy ryb, bo mniej lub bardziej, chwalić się lubimy wszyscy, a zdjęcie jest doskonałym zamiennikiem przyniesionego do domu truchła złowionej ryby. Ważne, żeby było co fotografować i ważne, żeby umieć to przyzwoicie robić. Sprzęt staje się w tym momencie drugorzędnym problemem.

#952 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 grudzień 2021 - 17:52

Kiedyś oglądałem wywiad ze znanym i cenionym, zachodnim fotografem. Zapamiętałem sobie dwie odpowiedzi na pytania

1. Jaki aparat fotograficzny jest najlepszy? ... Ten, który masz przy sobie

2. Jaki element aparatu jest najważniejszy? ... Pasek, bo jak ci się zerwie i aparat walnie na ziemię to po robocie

;)

Trochę dystansu i pamiętajmy, jak sie nie ma pojęcia o podstawach fotografii to i tak zrobi sie tylko focię. A czym lepszy będzie aparat to tym gorsze będą efekty :P  :D


Użytkownik BOB edytował ten post 21 grudzień 2021 - 17:52


#953 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2021 - 18:08

Trafiłeś w sedno. Podniecamy się ilością pikseli, a wypada pamiętać o podstawach sztuki fotografowania. Światło i kąt jego padania, kompozycja, stabilizacja aparatu, przypilnowanie punktu autofocusa to elementarz. Nawet amatora fotografii. Każdemu posiadaczowi smartfona wydaje się, że urządzenie samo zrobi za niego ładne zdjęcie. Nic bardziej mylnego.

#954 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:15

Ooo znowu podstępny Huawei i jego podejrzana akcja ;)
https://consumer.hua...urce=digidip PL

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#955 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 23 styczeń 2022 - 13:28

Naprawdę bomba, minimum 99zł za wymianę baterii w p9lite na ten przykład. Nowa bateria oryginalna do tego modelu kosztuje od 38 do 45zł, wymiana nie jest skomplikowana. No chwała dobremu huawei za takie wspaniałe akcje.

#956 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 styczeń 2022 - 13:55

A do p30 pro ile ori bateria ? I gdzie ja kupić żeby mieć pewność że to oryginał a nie imitacja z Ali?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#957 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 kwiecień 2022 - 20:58

Prośba o poradę. Android, bateria ok 4500 - 5000, dobry aparat, min 128 gb, nie chińczyk, więc pewnikiem S., zastosowanie: tel. sms/mms zdjęcia. Żadne gry, ewentualnie szachy, budżet 1500 realne to ?



#958 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 kwiecień 2022 - 21:00

w zależności od budżetu A52/53


  • Marcin Rafalski lubi to

#959 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 29 kwiecień 2022 - 22:26

Realme 8 i jeszcze kasy zostanie.
Tomek
Ale to chińczyk

Użytkownik kostom63 edytował ten post 29 kwiecień 2022 - 22:27


#960 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 30 kwiecień 2022 - 07:58

Marcinie, galaxy Note 9. Świetny sprzęt, kupisz dużo taniej niż Twój budżet. Możesz brać pod uwagę również note 10, bardziej polecam jednak 9. Mowa tu o sprzęcie używanym, ale w super stanie.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 30 kwiecień 2022 - 08:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych