Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie spodniobuty neoprenowe?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 18:32

Miałem te śpiochy Taimen przy dość intensywnym używaniu(1 sezon) szybko ciekną na łączeniu z skarpetą neoprenową ,również kolega ich używa i narzeka na łaczenie z neoprenem ciekną.Wiec nie polecam.



#62 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 grudzień 2013 - 23:19

Polecam Decathlonneopreny 4mm jakość bardzo dobra i reklamacja załatwiana w 5 minut(gwarancja 2 lata)

z oddychających też jest spory wybór



#63 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 18:56

Witam
Odgrzeje trochę kotleta :D bo nie będę nowego wątku zakładał ;)

Koledzy może ktoś doradzi gdzie można zakupić w PL spiochy neoprenowe. Nadmienie ze nie interesują mnie spodniobuty
Kilka par spodniobutow juz miałem i każde po jakimś czasie przeciekaly a ja już po prostu mam dość klejenia.

Dajcie jakieś namiary na sklepy gdzie takie śpiochy neoprenowe można zakupić.

Pozdrawiam

#64 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:17

Zależy po jakim czasie, jakim użytkowaniu, w jakiej były cenie. Nic nie jest na wieczność.

Ja lecę na Cabelas od 2003 r i jeszcze dają radę, choć klejone.



#65 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:20

http://hurch.pl/subz...aders-p223.html



#66 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:21

Zależy po jakim czasie, jakim użytkowaniu, w jakiej były cenie. Nic nie jest na wieczność.
Ja lecę na Cabelas od 2003 r i jeszcze dają radę, choć klejone.


No wlasnie gdzie mozna te Cabelas - y nabyć ?

#67 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:25

http://hurch.pl/subz...aders-p223.html


te mam na miejscu w P-slu do kupienia

ale nie ukrywam ze szukam czegos tanszego poniewaz na nie i tak zwykle gumowe spodniobuty bede chciał zalozyc oczywiscie dwa rozmiary większe :)

wiec w tym przypadku nie zalezy mi az tak na jakosci tylko na tym zeby byl neopren ktory bedzie dobrze izolowal :)


pewnie jak tanszych nie znajde to kupie te z Vision -a

#68 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 styczeń 2015 - 09:49

Neopreny Cabelas mozna kupić w USA. Na muchowym komisie FF też od czasu do czasu ktos sprzedaje (np ja ostatnio 300 PLN).
Napisz swoje wymiary ( waga, wzrost, rozmiar stopy, długość nogawki od pachwiny do podłogi, obwód w klatce piersiowej) to może coś wymyślimy, choć teraz $ drogi. :(

#69 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 06 styczeń 2015 - 10:28

te mam na miejscu w P-slu do kupienia

ale nie ukrywam ze szukam czegos tanszego poniewaz na nie i tak zwykle gumowe spodniobuty bede chciał zalozyc oczywiscie dwa rozmiary większe :)

wiec w tym przypadku nie zalezy mi az tak na jakosci tylko na tym zeby byl neopren ktory bedzie dobrze izolowal :)


pewnie jak tanszych nie znajde to kupie te z Vision -a

Jeśli chcesz w ten sposób używać neoprenów to lepiej kupić używane, nawet cieknące. Z tym, że komfort ruchowy w takim secie będzie słaby. 
Jak szukasz czegoś na mrozy to pogadaj z A. Błauciakiem o neoprenach 7mm. Kontakt w necie znajdziesz.


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#70 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:16

Neopreny Cabelas mozna kupić w USA. Na muchowym komisie FF też od czasu do czasu ktos sprzedaje (np ja ostatnio 300 PLN)?
Napisz swoje wymiary ( waga, wzrost, rozmiar stopy, długość nogawki od pachwiny do podłogi, obwód w klatce piersiowej) to może coś wymyślimy, choć teraz $ drogi. :(


dzięki za chęci

wzoraj pisalem z jednym z forumowiczów i moze pomoże mi temat ogarnaci z wysylka ze Stanów :)

#71 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:19

Jeśli chcesz w ten sposób używać neoprenów to lepiej kupić używane, nawet cieknące. Z tym, że komfort ruchowy w takim secie będzie słaby.
Jak szukasz czegoś na mrozy to pogadaj z A. Błauciakiem o neoprenach 7mm. Kontakt w necie znajdziesz.

jak beda spiochy dobre i nie beda ciekly to w gume sie pchal nie bede
ale z doswiadczenia wiem ze predzej czy później skarpety sie po przecieraja albo szwy w kroku puszcza to bynajmiej beda sluzyc jako ocieplacz

co do komfortu poruszania sie w takim zestawie to wiem ze szalu nie bedzie :)

Użytkownik tony1983 edytował ten post 06 styczeń 2015 - 14:20


#72 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 styczeń 2015 - 15:33

jak beda spiochy dobre i nie beda ciekly to w gume sie pchal nie bede
ale z doswiadczenia wiem ze predzej czy później skarpety sie po przecieraja albo szwy w kroku puszcza to bynajmiej beda sluzyc jako ocieplacz

co do komfortu poruszania sie w takim zestawie to wiem ze szalu nie bedzie :)

 

Właśnie zalewam szwy w 3 szt "śpiochów", żeby nie było "tego" w kroku..... przepuszczania. ;)

Jeżeli chodzi o skarpety, to do "ekstremalnych" warunków zawsze lepsze są neopreny z butami termicznymi ( Thinsulate).

 

http://www.cabelas.c...80;cat103926780

 

Trafnego wyboru życzę i dobrych jakościowo "spodni".

Załączone pliki



#73 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 16:23

tez w tamtym roku taki zabieg wykonalem ze swoimi i dlugo nie wytrzymaly niestety :(

dlatego bede kombinowal cos ze spiochami

#74 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 09 styczeń 2015 - 20:23

Tony,sam przerabiałem temat ze spodniobutami,wszystkie popękały na butach lub na łączeniu nogawki z butami,nareszcie trafiłem na Cabelasa mam już czwartą parę śpiochów,jestem z nich zadowolony,wytrzymują 2-3sezony,na lato kupuję 3mm,na wiosnę 5mm,kupuję je w usa,przesyłka trwa około tygodnia,raz tylko zapłaciłem cło i podatek /około 60zl/,zaznaczam że rocznie spędzam na pstrągach około 300godzin.

#75 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 styczeń 2015 - 10:28

Jakość , krój , wykonanie , materiały , pochodzenie - wszystko przemawia za Panem Błauciakiem . Cabela's nie handluje niczym innym jak chiński badziew , różnica z Jaksoniem jest tylko jedna ,  że mozna tam kupić śpioszki w wersji stockingfoot - u nas całkiem niedostępnej , bo genetycznie wolimy odmianę neopren + gumofilce  ;)   



#76 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:59

Tony,sam przerabiałem temat ze spodniobutami,wszystkie popękały na butach lub na łączeniu nogawki z butami,nareszcie trafiłem na Cabelasa mam już czwartą parę śpiochów,jestem z nich zadowolony,wytrzymują 2-3sezony,na lato kupuję 3mm,na wiosnę 5mm,kupuję je w usa,przesyłka trwa około tygodnia,raz tylko zapłaciłem cło i podatek /około 60zl/,zaznaczam że rocznie spędzam na pstrągach około 300godzin.


no mam nadzieje ze się sprawdzą

a co do wysyłki to wysłałeś drogą morską czy lotniczą

bo morska leci ok 5-6 tygodni i kosztuje ok 30 $ a lotnicze podobno trochę szybciej tylko wysyłka jest droższa .
Jestem ciekaw ile może kosztować ?

#77 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 23:03

Jakość , krój , wykonanie , materiały , pochodzenie - wszystko przemawia za Panem Błauciakiem . Cabela's nie handluje niczym innym jak chiński badziew , różnica z Jaksoniem jest tylko jedna , że mozna tam kupić śpioszki w wersji stockingfoot - u nas całkiem niedostępnej , bo genetycznie wolimy odmianę neopren + gumofilce ;)

może i Chińczyk jak wszystko z reszta
to co jest u nas dostępne pod różnymi markami tez zdielano w Chinach

ale u nas po za vision -em śpiochów neoprenowych nie kupi ( bynajmniej ja nie widzialem)

co do szycia na miarę tez nad tym myślałem i nie ukrywam że może kiedyś się skuszę ;) :)

Użytkownik tony1983 edytował ten post 12 styczeń 2015 - 23:04


#78 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 styczeń 2015 - 06:01

Poszukaj w Decathlonie neoprenków Carpelann
Cena przyzwoita i z jakoscia nie ma tragedi. Duzo lepsze od Cormoranów.

..męczę Caperlany 4ty sezon i jak na razie przeżyły inne marki, nawet Oceany. Mocny,elastyczny gumiak nie pęka w zagieciach. Polecam.

#79 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 14 styczeń 2015 - 10:39

Tony,sprawdziłem dziś karton od Cabelasa,przesyłki były morskie płaciłem za nią 20$,trzy razy u nich kupowałem,przesyłka była w domu w przedziale 10-20dni,raz zamawiałem kilka różnych rzeczy,rozbili mi to na 3 wysyłki,za kazdą musiałem transport płacić osobno,ale wszystko przysłali,ze wszystkich produktow Cabelasa jestem bardzo zadowolony nawet jeżeli jest na nich metka made in pakistan.Jeżeli zdecydujesz się na kupno śpiochów zwróć uwage na rozmiarówke,np.ich męska M jest większa niż europejska,ja nosze M,ale jak przymierzyłem ich M to była na mnie sporo za duza,musiałem kupić następne i wziąłem największy damski LK,ten jest ok,murzyny są troszke bardziej wypasione.pozdrawiam

#80 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 12:09

Tony,sprawdziłem dziś karton od Cabelasa,przesyłki były morskie płaciłem za nią 20$,trzy razy u nich kupowałem,przesyłka była w domu w przedziale 10-30 dni,raz zamawiałem kilka różnych rzeczy,rozbili mi to na 3 wysyłki,za kazdą musiałem transport płacić osobno,ale wszystko przysłali,ze wszystkich produktow Cabelasa jestem bardzo zadowolony nawet jeżeli jest na nich metka made in pakistan.Jeżeli zdecydujesz się na kupno śpiochów zwróć uwage na rozmiarówke,np.ich męska M jest większa niż europejska,ja nosze M,ale jak przymierzyłem ich M to była na mnie sporo za duza,musiałem kupić następne i wziąłem największy damski LK,ten jest ok,murzyny są troszke bardziej wypasione.pozdrawiam

dzieki za rade :)

dzieki uprzejmości jednego z kolegow z spioszki już zostaly kupione i lecą do PL przesyłką lotniczą (32 $ koszt wiec nie ma tragedii) i w przyszlym tygodniu beda u mnie tak wiec sezon pstragowy rozpoczne zgodnie z planem 01 lutego :)

jeszcze raz dzieki za rady

pozdrawiam

Użytkownik tony1983 edytował ten post 17 styczeń 2015 - 09:39






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych