Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie spodniobuty neoprenowe?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2008 - 19:25

Jedyne na co trzeba uważać, szczegulnie łowiąc na nizinach to krzaki a w szczegulności wszelkie kolczaste, tarnina, jeżyna itp.


Dlatego przez wiele lat łowię w neoprenach :D
Wiem, że oddychające są dobre, ale neopren nie ma sobie równych w nizinnych krzaczorach, nadwiślanym sajgonie i na małych pstrągowych rzekach.


p.s.
najlepiej mieć dwie pary - neopreny i gore-tex :lol:



#22 ONLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 czerwiec 2008 - 19:30

Koledzy dajcie namiary na te tanie gore-texy, bo to co można dostać u nas w kraju, u lokalnych dystrybutorów lub na aukcjach, cenowo stoi mało atrakcyjnie. Simmsy za 100 dolców...Brzmi nieźle ;)

#23 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 02 lipiec 2008 - 21:15

Odnośnie bezpieczeństwa łowienia w neoprenach vs bezpieczeństwo łowienia oddychających to spotkałem się z ciekawą opinią- mianowicie, że neoprenowe w przypadku wpadnięcia do głębokiej wody są bardzo niebezpieczne. Działają jak korek i delikwent po wpadnięciu do wody ma tendencje do spływania sobie rzeką w pozycji odwrotnej, tj. głową w dół (albo coś koło tego). W przypadku oddychających spodniobutów taki mechanizm nie występuje i przez to są one bezpieczniejsze dla wędkarza. Mówił mi o tym Kol. Adam Sikora (w czasie wspólnego łowienia nad Sanem :D )

#24 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 lipiec 2008 - 23:18

Odnośnie bezpieczeństwa łowienia w neoprenach vs bezpieczeństwo łowienia oddychających to spotkałem się z ciekawą opinią- mianowicie, że neoprenowe w przypadku wpadnięcia do głębokiej wody są bardzo niebezpieczne. Działają jak korek i delikwent po wpadnięciu do wody ma tendencje do spływania sobie rzeką w pozycji odwrotnej, tj. głową w dół (albo coś koło tego). W przypadku oddychających spodniobutów taki mechanizm nie występuje i przez to są one bezpieczniejsze dla wędkarza. Mówił mi o tym Kol. Adam Sikora (w czasie wspólnego łowienia nad Sanem :D )


ja tej opini nie potwierdzę niestety- a pływałem już wielokrotnie, zarówno zimą ( mój niechlubny rekord to kilkuset metrowy spływ Regą w Nowielicach w styczniu przy nawisach lodowych, szczerze mówiąc sam nie wiej jak z tego wyszedłem...) w neoprenach jak i latem , zarówno w neoprenach ( kiedyś ) jak i oddychających . Nigdy nie zauważyłem żeby w neoprenach żabką pływało się gorzej niz w normalnych spodniach, nigdy nie zadziałały jak spławik, te obracanie głową w dół to wg mnie trochę bajka i straszak by za głęboko nie brodzić :D Neopreny maja jedynie tę zaletę że jak juz popłyniemy zimą i woda naleje się do środka i nie ma jej za dużo to jest mokro ale w miarę ciepło, niestety poźnojesienny lub zimowy spływ w oddychaczach to nic przyjemnego, zimno sie robi jak cholera...

Ja mimo wszystko do neoprenów juz nie wrócę , komfort łowienia i chodzenia w gore jest nieporównywalny,a przy odpowiedniej bieliźnie nawet łowiąc zima w morzu może być ciepło w nogi. A najprostszy model Simmsa juz u mnie 3 rok wytrzymuje przedzieranie sie przez pomorskie krzaki i las, jezyny tez zaliczył- choć tu starałem sie w miarę uwazać-i ani jednej dziury nie zrobiłem, neopreny tez nie sa ze stali, pamiętam ze nie raz je rozerwałem gdzieś na krzakach czy przechodząc przez zwalone drzewo.

Simmsy za 100$ z Cabelasa to była jakaś promocja do wyczerpania zapasów, tuz przed wprowadzeniem do sprzedazy nowego modelu na 2008 rok. Ja poleciłbym chyba na początek zestaw z Taimena: Freestone + buty za 799zł jak ktoś nie chce sprowadzać niczego zza oceanu, Simms jakość jeszcze trzyma w miarę nawet w tych tanich modelach , a buty są naprawdę solidne i mocne, nawet na Sanowo- Dunajcowe skałki... Z innymi tanimi modelami innych firm nie mam doświadczenia wiec sie nie wypowiadam.

Pozdrawiam






#25 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 lipiec 2008 - 08:01

Wiosna, lato, wczesna jesień- oddychające (można kupić nawet w Polsce za 400 PLN). Nie mam problemów z krzakami itp.- łowię głównie w sajgonach, nie udało mi się ich przebić, jedyne uszkodzenie to przebicie kotwicą. Bielizna to power strech- zawsze, nawet jak jest gorąco- odprowadza pot i jest sucho.
Zima, późna jesień- neopreny, mogą być 3mm. Bielizna jak wyżej.
Używam zestawów śpiochy + buty. Rzeki górskie - podkuty filc, moje pstrągowe siurki(błoto, śnieg) zwykłe buty trekkingowe z hipermarketu. We wszelkich konstrukcjach połączonych z butami zawsze najwięcej problemów miałem z tymi ostatnimi. By zabezpieczyć neoprenową skarpetę przed przetarciem warto kupić drugie skarpety z neoprenu(Jaxon lub podobne) i stosować je jako ochronę. Można też podkleić piętę specjalną taśmą.
NIGDY nie pływałem jako spławik z nogami u góry.


#26 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 07 lipiec 2008 - 08:34

Odnośnie bezpieczeństwa łowienia w neoprenach vs bezpieczeństwo łowienia oddychających to spotkałem się z ciekawą opinią- mianowicie, że neoprenowe w przypadku wpadnięcia do głębokiej wody są bardzo niebezpieczne. Działają jak korek i delikwent po wpadnięciu do wody ma tendencje do spływania sobie rzeką w pozycji odwrotnej, tj. głową w dół (albo coś koło tego). W przypadku oddychających spodniobutów taki mechanizm nie występuje i przez to są one bezpieczniejsze dla wędkarza. Mówił mi o tym Kol. Adam Sikora (w czasie wspólnego łowienia nad Sanem :D )

W zasadzie to nie powinien być problem - zapoznasz się dokładnie z łowiskiem. Ale tak na serio, jakoś nie mogę uwierzyć że neo nie rozerwą krzaczory nad rzeką... ja roztargałem wodery z grubej gumy - te czarne i to w byle jakich habziach nad Skawą

#27 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 19 wrzesień 2010 - 14:53

witam, chcę kupić wodery z neoprenu, proszę o rade, jakiej firmy ?
(ciepłe i wytrzymałe)

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 15:14

mam od 3 (chyba?) sezonow cormorany (za smieszne pieniadze) i sa OK

#29 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 03 październik 2012 - 13:30

Rozwaliłem w swoim zyciu 2 pary spodniobutów neoprenowych i szukam nastepnych. nie zajęło mi to sporo czasu więc może ktos chce sie podzielic opinia o produkcie? które się nie rozwalaja po sezonie i sa w przystępnej cenie?



#30 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 październik 2012 - 13:42

a ja szuma oddychaczy 1 pare juz zajechałem a przydało by się coś na wiosne itp :]

#31 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 03 październik 2012 - 14:32

mi tam neoprenki 5mm wystarczą byle nie puszczały w kroku i kalosze dobre miały. "szekspiry" i cormorany przerabialem. niestety lipa.

#32 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 październik 2012 - 15:01

Bałuciak dobre śpiochy neoprenowe szyje ale drożyzna wychodzi :( .

#33 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 październik 2012 - 15:02

Poszukaj w Decathlonie neoprenków Carpelann
Cena przyzwoita i z jakoscia nie ma tragedi. Duzo lepsze od Cormoranów.

#34 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2012 - 18:23

Bałuciak dobre śpiochy neoprenowe szyje ale drożyzna wychodzi :( .

do tego wolno i nie zawsze zgodnie ze specyfikacja....
Braku dobrej woli mu zarzucic nie moge (druga wysylka na jego koszt sie odbyla), ale 2 razy pod rzad zly rozmiar (pierwszym razem ich wciagnac nie moglem drugi raz sa "mniej zle" a fabryczne na mnie nie pasuja rzadne wiec jakos przelknalem bo na lodke je zamawialem a nie do wedrowek - dodatkowo dostalem je w kwietniu bodaj (zamawialem jakos jesienia wrzesien-pazdziernik?) wiec ich nie przymierzalem zbyt dokladnie...
Od siebie dodam by kupowac "spiochy" (odnosnie decathlonu - tam tylko "z butem" widzialem).

#35 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 03 październik 2012 - 20:01

Piętą achillesową większości spodniobutów jest kalosz i jego łączenie z neoprenem dlatego pokusiłem sie o śpiochy Cabelas'a (około 50$) i buty do brodzenia. Na razie zdają egzamin :)

#36 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 październik 2012 - 20:21

daj link czkasiek

#37 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 03 październik 2012 - 20:42

http://www.cabelas.c...50;cat103926780
troszkę podrożały :D

#38 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 03 październik 2012 - 21:07

Szkoda że w polsze takich nie oferują :D

#39 OFFLINE   sito

sito

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 październik 2012 - 21:19

Ja posiadam spodniobuty grauvell,rozleciały się po sezonie,pękł mi kalosz drugi też już zaczyna więc zdecydowanie odradzam.

#40 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 04 październik 2012 - 07:58

http://www.cabelas.c...50;cat103926780
troszkę podrożały :D


ładne ale czemu 3ka?? troche cieńkie jak na brodzenie w morzu i innych tatarakach.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych