Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

MICROWEAVE Line Control System

tech-rb przelotki spacing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 listopad 2012 - 16:50

Ostatnio spotkałem się z nowym Microwawe Line Control system i jestem ciekaw czy ktoś to już stosował i jakie są opinie.Od razu zastrzegam że nie zakładałem czegoś takiego i nie wiem jak to w praktyce działa. System jest bardzo podobny do RK z tym jednak że jest jeszcze bardziej prosty ,zasada działania ta sama , gaszenie odbywa się właściwie na jednej specjalnej przelotce a stożek ustawiony jest na trzech przelotkach i dalej prowadzenie linki odbywa się na mikro przelotkach bliźniaczo podobnych do produktów Fuji .System jest opatentowany. Odległości przelotek stożka są z góry podane przez producenta i wynoszą 49 / 77 / 101 cm licząc od krawędzi szpuli dla przelotek nr20, 49 cm wejście, 77 cm dla przelotki nr 6 i 101 cm dla przelotki nr 5 ,co zostanie dzielimy na równe części i uzupełniamy przelotkami nr 5 z tunelu .Bajecznie proste i zbrojąc lekkie kije nie trzeba bawić się w tablice Mortona (zadałem sobie trud i przetłumaczyłem całość jego patentu lub raczej wniosku na patent i czegoś tak pseudonaukowego i napompowanego dawno nie czytałem) dobrze jest znać ale nie trzeba też czytać T.Kirkman'a , J.P. Clemmensa i wspomnianego już Dona Mortona. Rozmieszczenia przelotek może dokonać nawet dziecko z bardzo skromnym zasobem wiedzy matematycznej.
Całośc wygląda mniej więcej tak :
mw1p.jpgATC_NBMW_SET_505cee2ed671f.jpgATC_NBRLT_4f5f95ce2c7b0.jpg

Działa to w sposób następujący



Ciekaw jestem opinii bardziej doświadczonych kolegów


Użytkownik Del Toro edytował ten post 30 grudzień 2017 - 22:47


#2 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 listopad 2012 - 17:30

Za pare będe miał ten cały system w pracowni i na sklepie.
Okaże sie co to potrafi.
Zmontuje jedną wędkę na próbę i potestuje.
Amerykanie się zachwycają.

#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2012 - 17:53

Działa, czy nie działa - jest wyjątkowo brzydki...
  • Pumba i Apioo lubią to

#4 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 listopad 2012 - 18:47

Kwestia gustu, ja tam nic brzydkiego nie widze. przelotki jak przelotki. Czarne, srebrne, norma. Dla mnie ważne czy skuteczne.

#5 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 listopad 2012 - 19:10

Za pare będe miał ten cały system w pracowni i na sklepie.
Okaże sie co to potrafi.
Zmontuje jedną wędkę na próbę i potestuje.
Amerykanie się zachwycają.

Opisz sprawę na Forum co to potrafi, co do brzydoty to pewnie Krzysiek ma rację, ale jak działa to powiem że nie brzydkie ale ekstrawaganckie.
Ciekawi waga tej podwójnej przelotki i trzeba jednak zwrócić uwagę że końcówka jest bardzo lekko uzbrojona a więc wędka będzie piekielnie szybka.

#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2012 - 19:37

Kwestia gustu, ja tam nic brzydkiego nie widze. przelotki jak przelotki. Czarne, srebrne, norma. Dla mnie ważne czy skuteczne.


De gustibus non est disputandum... Ale produkt trzeba jakoś wyróżnić.
BTW - chętnie bym zobaczył testy rzutowe tych samych blanków uzbrojonych w Y, KR, PB i AT microwave dla donego, optymalnego i górnego cw.

#7 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 listopad 2012 - 19:53

Jest to moim zdaniem jedna z pierwszych odpowiedź na to co już dość dawno zauważono...
To znaczy że bardziej się liczy dla poprawności stożka odsadzenie pierwszej przelotki od blanku, niż jej średnica a że nie ma przelotek o np: średnicy 10 i odsadzeniu takim jak ma Y25 no to mamy takie dwa w jednym - dosłownie.
Wykonanie tak wysokiej przelotki z tak małą średnicą zapewne dało by bardzo słabą przelotkę...

#8 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 listopad 2012 - 20:03

.

Jest to moim zdaniem jedna z pierwszych odpowiedź na to co już dość dawno zauważono...
To znaczy że bardziej się liczy dla poprawności stożka odsadzenie pierwszej przelotki od blanku, niż jej średnica a że nie ma przelotek o np: średnicy 10 i odsadzeniu takim jak ma Y25 no to mamy takie dwa w jednym - dosłownie.
Wykonanie tak wysokiej przelotki z tak małą średnicą zapewne dało by bardzo słabą przelotkę...


przelotek o takim odsadzeniu i malej średnicy jest masa. Wystarczy poszperać w specjalistycznych katalogach.
Samo Fuji ma ich kilka.
Ale, bede miał na magazynie, to uzbroję, zrobie testy.
Bardzo ciekawy jest przepis zbrojenia.
Poza wszystkim jest to dośc tanie, można poeksperymentować

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2012 - 20:04

Pytanie brzmi, co bardziej gasi linkę, Czy stopniowa redukcja średnicy przelotek, czy praktycznie pełne zgaszenie 50 cm przed szpulą. Swoją drogą ciekawe, czy producent podając na sztywno odległości, bierze pod uwagę zróżnicowaną wysokość kołowrotków i różne kąty nachylenia osi szpuli do osi blanku. A może różnice są tak niewielkie, że nie ma to znaczenia w praktyce?

#10 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 listopad 2012 - 20:17

Fimiki Fuji ma ładniejsze. A celownik jak ktoś chce precyzyjnie rzucić, czemu nie.
Producent pod uwagę bierze , sprzedaz. Nikt pewnie nie wyciąga średniej z różnych modeli kołowrotków kąta nachylenia osi szpuli , wysokość od blanku. Średnica ostatnio jest pomijana.
Chyba że dojdziemy do kołowrotków Am Tackla do przelotek Am Tacka.

#11 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 listopad 2012 - 20:17

Nie wiem nic więcej na dzisiaj niestety. Ale za te 30 euro zaryzykuje :P

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2012 - 20:25

Chodzi mi o to, że podawanie czegokolwiek na pałę, negowanie tzw. know how w zakresie dopasowania do specyficznych uwarunkowań, zabija sztukę tworzenia. To dokładnie tak, jak z bezmyślnym stosowaniem Fuji NC.

#13 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 listopad 2012 - 20:30

Wiesz to jest tak, że jak przynoszą mi reklamy to się cieszę. Bo mam co położyc na stół jak rozrabiam żywicę. Z pewnością wśród wielu ,,nowości" , lub złośliwie wydumków można znaleźć coś wartościowego. Ale niezbyt często. odpowiedź jednej firmy na wyjście do przodu drugiej firmy.

#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2012 - 20:34

:)

Nie neguję, że wyścig (marketingowy? technologiczny?) stymuluje postęp. Cóż - jak już powiedziano - ciekaw jestem wyników testu.

#15 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 21 listopad 2012 - 20:35

nie lepiej w casting pójść? nie dość że więcej przyjemności to problem w ogóle nie występuje :D

Tak na serio to ciekawy produkt, na pewno będą niedociągnięcia i duże problemy przede wszystkim z osadzeniem w wędkach seryjnych. Dla zbrojo mistrzów kolejne fajne bombki by choinkę ubrać i sprzedać. Pożyjemy zobaczymy...Ciekaw jestem kiedy dragon wprowadzi je do swoich Hand Made-ów :ph34r:

#16 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 listopad 2012 - 20:36

Dwukrotnie przeleciałem filmik i.... nie wiem. O co chodzi? Może ja się nie znam ale takich myków, jakie tam pokazują, to nawet w starych Germinach nie widziałem. W czym lepsze nowe? Dobrze, że nie muszę się na tym znać :P

#17 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2012 - 20:51

nie lepiej w casting pójść? nie dość że więcej przyjemności to problem w ogóle nie występuje :D


Osobiście nie mam nic przeciwko temu, ale jak się do ciebie zgłasza gość i chce, żebyś mu złożył korbo-lota z wykorzystaniem technologii NASA, to musisz znać teorię i empiria wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy ;)

#18 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 listopad 2012 - 20:51

Pożyjemy, zobaczym. Tez nie jestem szczegolnie jakoś radośnie do tego nastawiony, Ale na kimś trzeba testowac nowości :P W tym i każdym innym wypadku wolę na sobie iż na klientach.

#19 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 listopad 2012 - 20:51

BTW - chętnie bym zobaczył testy rzutowe tych samych blanków uzbrojonych w Y, KR, PB i AT microwave dla donego, optymalnego i górnego cw.


Może ktoś się pokusi? Też bym zobaczył, te same blanki, młynki i przynęty. PB można z testu wyłączyć bo to klasyka, znana, tyle ze lekka.Na pewno się nie sprawdzi :D

#20 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2012 - 20:56

Pożyjemy, zobaczym. Tez nie jestem szczegolnie jakoś radośnie do tego nastawiony, Ale na kimś trzeba testowac nowości :P W tym i każdym innym wypadku wolę na sobie iż na klientach.


I to Ci chwali. Godne naśladowania :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, spacing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych