Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 luty 2019 - 14:29

Witam, nie mogę znaleźć informacji czy do silnika elektrycznego ( w tym przypadku haibo m150) muszę zamontować jakiś bezpiecznik czy ma jakieś fabryczne zabezpieczenie?

Kolego ŻADEN z 'tanich' silników (pewnie od półki 6k wzwyż są) nie ma zabezpieczenia wewnętrznego.



#1502 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2019 - 14:50

zabezpieczenie ogarniesz w sklepie z czesciamim samochodowymi / badz rolniczymi za nascie zlotych. daruj sobie wynalazki stricte wedkarskie do silnikow zaburtowych w tandetnych obudowach , z marnym stykiem.



#1503 OFFLINE   Tłdk

Tłdk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Łuczyk

Napisano 21 luty 2019 - 16:35

zabezpieczenie ogarniesz w sklepie z czesciamim samochodowymi / badz rolniczymi za nascie zlotych. daruj sobie wynalazki stricte wedkarskie do silnikow zaburtowych w tandetnych obudowach , z marnym stykiem.

Dziękuję. Jakie parametry taki bezpiecznik musi spełniać?

#1504 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2019 - 16:37

Prąd dostosowany do silnika. Dobry styk i jeśli gdzieś na zewnątrz to jakaś obudowa

#1505 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 21 luty 2019 - 20:33

Silnik Haibo M 150 prąd max 65 A zabezpieczenie można  zamontować  trochę  większe np; http://www.sklep.blo...edmiot&id=39268

 

https://pl.aliexpres...2833219327.html

 

https://www.bazarek....tyczny-80a.html



#1506 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2019 - 22:16

Moim zdaniem , najpewniejsze są tradycyjne "topiki" , bądź samochodowe . Kupić 2szt , drugi przyczepić do kabla taśma w razie czego i spokoj. Automaty są ok, dasz mu parę razy w kość i tracą parametry. Coś za cos

#1507 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 22 luty 2019 - 01:22

Używałem podobny automat jaki zaproponował @Tabor. Pewnego upalnego dnia zaczęła się topić jego obudowa, więc los jego był już przesądzony. Wywaliłem do kosza. Na ten sezon właśnie chcę założyć topikowy.



#1508 OFFLINE   Tłdk

Tłdk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Łuczyk

Napisano 22 luty 2019 - 19:42

Dziękuję za rady,coś pokombinuje, niestety do jutra nic nie wymyślę, a nie wytrzymam dłużej żeby nie wypróbować nowej zabawki;) wczoraj dostałem swój sprzęt. Rozważałem zakup silnika jaxson 65lbs z maxi, podobno waży tylko 6 kg i kosztuje "tylko" 1070zł jednak ostatecznie wybór padł na haibo m150 głównie ze względu na pięcioletnią gwarancję. Na sucho chodzi bardzo cicho i sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Zobaczymy jutro co potrafi na wodzie:)

#1509 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 27 luty 2019 - 23:37

. Na sucho chodzi bardzo cicho i sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Zobaczymy jutro co potrafi na wodzie:)

Mam nadzieję, że 'na sucho' oznacza w beczce/wannie z wodą ? Inaczej zatrzesz uszczelniacze i silnik szybko trafi do serwisu, który rozpozna przyczynę awarii :(

 

Mariusz



#1510 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 28 luty 2019 - 07:44

Bierz M150. Wbudowany maksymizer, 70 lb mocy, mocna konstrukcja, gniazdo USB i 5 lat gwarancji. 3 HP jak piszą Koledzy to oczywiście pierdoły, ale jest to obecnie najszybszy dostępny silnik na 12V.

Zgadzam się i polecam M150, prędkość zależna od warunków, wiadomo ale 7km/h z 1 osobą 110kg + klamoty to bez problemu. Maximizer działa perfekcyjnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1511 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 28 luty 2019 - 07:46

Zgadzam się i polecam M150, prędkość zależna od warunków, wiadomo ale ponton 3.20 z kilem 7km/h z 1 osobą 110kg + klamoty to bez problemu. Maximizer działa perfekcyjnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1512 OFFLINE   Tłdk

Tłdk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Łuczyk

Napisano 28 luty 2019 - 16:16

Witam, pierwsze testy na wodzie zaliczone. Jak na moje potrzeby to super silnik, dotychczas plywalem tylko na spalinie i tu różnica jest ogromna, cicho i bez wibracji, trollingujac można się zrelaksować ;) prędkości maksymalnej nie zmierzyłem ponieważ nie mam jeszcze echo ani GPS. Odczuwalnie dla mnie na pół mocy jest wystarczająco szybko, więcej nie potrzebuje, a w razie czego zapas jest ;)
Kolego @MarMilo niestety nie wiedziałem, że taka próba może mu zaszkodzić, na szczęście trwało to max kilka sekund, wydaje mi się i mam taką nadzieję że nic się nie stało.

#1513 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 marzec 2019 - 06:33

Witam, pierwsze testy na wodzie zaliczone. Jak na moje potrzeby to super silnik, dotychczas plywalem tylko na spalinie i tu różnica jest ogromna, cicho i bez wibracji, trollingujac można się zrelaksować ;) prędkości maksymalnej nie zmierzyłem ponieważ nie mam jeszcze echo ani GPS. Odczuwalnie dla mnie na pół mocy jest wystarczająco szybko, więcej nie potrzebuje, a w razie czego zapas jest ;)
Kolego @MarMilo niestety nie wiedziałem, że taka próba może mu zaszkodzić, na szczęście trwało to max kilka sekund, wydaje mi się i mam taką nadzieję że nic się nie stało.

Spoko, kilka sekund to nic mu nie będzie. To nie spalina bez oleju :D  :D .



#1514 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 marzec 2019 - 18:12

Będąc świeżo po targach Wiatr i Woda w Warszawie warto wspomnieć o trzecim graczu na rynku napędów elektrycznych posiadających model z doczepianym akumulatorem.
Austriacka firma Aquamot (wprowadzili te rozwiązania jakieś 2 lata temu, jednak dopiero co zaistniały na polskim rynku).
Modele Trend 1.1 (3,5HP) - 1.6 (5,0HP) posiadają doczepną baterię o pojemności 640Wh w technologii Li-Ion (opcjonalnie 1280Wh)
Wydajność - Trend 1.1 - w trybie wolnym 6h 30min - w trybie pół mocy 2h 30min - w trybie pełna moc 40min
Trend 1.6 - odpowiednio 4h 30min - 1h 45min - 29min.

Póki co parametry wydajności nie wyglądają może tak dobrze jak u konkurencji czyli Torqeedo i ePropulsion, ale fajnie, że coś się dzieje.

Wygląd jeszcze odrobinę siermiężny :) 

Ceny.... no cóż 1.1 kosztuje 1799Euro natomiast 1.6 to wydatek 2199Euro. Ta pierwsza cena niemal identyczna z ePropulsion Spirit 1.0 na krótkiej stopie. 

Poza modelami o których napisałem z doczepną baterią są jeszcze rozwiązania klasyczne i tak z rumplem  najmocniejszy silnik to 11HP - 48V i na sterociąg 45HP !!! 96V.

 

Trend-1.6-250x455.png

Torqeedo z kolei weszło z modelem 1103C w stosunku do poprzednika 10% przyrost mocy, wzmocniona kolumna, lepsze mocowanie do pawęży. To co mnie jednak zszokowało to redukcja hałasu do 33dB! To ja rozumiem jeśli mówimy o napędach na strefę ciszy smiley.gif Poprzedni model mówiąc delikatnie nie miał nic wspólnego z ciszą smiley.gif



#1515 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 marzec 2019 - 18:19

Torqeedo musialo cos zrobic z tym travel... przeciez to byla totalna kompromitacja z db. Roziwazania z dedykowana bateria robia sie coraz bardziej popularne. Nawet haswing cos tam.wymodzil. lit zaczyna na dobre wchodzic do napedow.

#1516 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 16:33

Koledzy, czy ktoś się może orientuje jaka jest nakrętka do przykręcenia śruby w Minnkocie 55? Chcę kupić jedną na zapas, wygląda mi na M8 ale nie wiem jaki skok. Zwykła M8 (chyba skok 1,25)  łapie jeden zwój gwintu ale później się blokuje. Zastanawiam się czy ją dostanę w "sklepie żelaznym", czy to jakiś specjalny twór i trzeba w necie zamówić zestaw klin, podkładka i nakrętka za 25 pln+wysyłka? Pozdrawiam i dzięki za ewentualne podpowiedzi.



#1517 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 marzec 2019 - 16:49

To "amerykański gwint" do dostania w naprawdę  dobrze zaopatrzonym sklepie, bądź w sieci. Może tabela pomorze, nie mam niestety już minn koty:

https://www.rems.de/...ndetabellen.pdf

 

A tu jakiś zamiennik, może też się nada:

https://raksa.com.pl...duplikat-1.html



#1518 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 marzec 2019 - 09:30

Koledzy, czy ktoś się może orientuje jaka jest nakrętka do przykręcenia śruby w Minnkocie 55? Chcę kupić jedną na zapas, wygląda mi na M8 ale nie wiem jaki skok. Zwykła M8 (chyba skok 1,25)  łapie jeden zwój gwintu ale później się blokuje. Zastanawiam się czy ją dostanę w "sklepie żelaznym", czy to jakiś specjalny twór i trzeba w necie zamówić zestaw klin, podkładka i nakrętka za 25 pln+wysyłka? Pozdrawiam i dzięki za ewentualne podpowiedzi.

Najprawdopodobniej jest różnica

1.Skok gwintu to raz

2.W gwincie metryczny bodajże ma 60 stopni a calowy 55 stopni.

Próbuj szukać przez wujka gogle.



#1519 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 10:53

Dzięki koledzy, zapomniałem o czymś takim jak gwinty calowe i skupiłem sią na skoku w metrycznym, już jasne, pozdrawiam



#1520 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 marzec 2019 - 18:35

Dzięki koledzy, zapomniałem o czymś takim jak gwinty calowe i skupiłem sią na skoku w metrycznym, już jasne, pozdrawiam

Jak mam problem to takim narzędziem się ratuje

https://allegro.pl/o...-szt-6088050989






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych