Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 marzec 2019 - 15:08

a tu dzisiejszy test

 

https://www.facebook...34656874069008/


  • malinabar i thug lubią to

#1562 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 marzec 2019 - 15:15

Na ile przepłyniętych km starczy te 45Ah i przy jakiej prędkości?

#1563 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 marzec 2019 - 15:30

Mam dwa.pakiet 45 i 35 w ferworze walki zapomniałem spiąć że sobą...:) dziś z v Max zrobiłem 4km i 4km na pyrkaniu w 2 godziny

#1564 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 17:14

Spinasz akumulatory na jednym bms-ie?

Użytkownik mmedenski edytował ten post 30 marzec 2019 - 17:14


#1565 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 marzec 2019 - 17:28

2 pakiety 2 bms

#1566 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 31 marzec 2019 - 22:39

a tu dzisiejszy test

 

https://www.facebook...34656874069008/

Rzeczywiście głośna cholera . I szybka jak cholera  ;) . Nie wiem tylko , czy ten dźwięk nie będzie zbyt drażniący na dłuższą metę ?



#1567 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2019 - 04:37

Z hałasem to nie ustępuje małej spalinie... tego się nie spodziewałem. Wiedziałem że będzie głosny przy v Max, ale przy niskich obrotach cisza nie grzeszy... Teraz już po ptakach, $ wydane trzeba z tym żyć. Zobaczę, jak.mnie wqrwi to wrócę do spirit 1.0 i tyle . V Max 16kmh. Muszę jeszcze sprawdzić z druga śruba co była w zestawie , czy coś.poprawi.

#1568 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 01 kwiecień 2019 - 04:48

Jeśli kupiony w PL to zwróć jako "towar niezgodny z oczekiwaniami" masz pół roku. Ja bym próbował.. Spalina 20KM dla tej prędkości jest dużo bardziej cicha..
Byłem gotów brać tego 6kW, ale po Twoich testach mi przeszło :(

#1569 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 kwiecień 2019 - 17:34

Jeśli kupiony w PL to zwróć jako "towar niezgodny z oczekiwaniami" masz pół roku. Ja bym próbował.. Spalina 20KM dla tej prędkości jest dużo bardziej cicha..
Byłem gotów brać tego 6kW, ale po Twoich testach mi przeszło :(

 

Tym bardziej,że producent pisze w reklamie : Silnik oferuje wysoką trwałość,niski poziom hałasu etc.

Jeżeli pozostałe obietnice są równie rzetelne,to : "strach się bać".

 

Może ktoś potrafi wytłumaczyć,skąd ten hałas.(Nawet łodzie podwodne tyle decybeli nie generują).



#1570 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2019 - 17:42

niewiem , moze jest defekt fabryczny ,moze nie.... sprawe ruszylem . ogolnie sam swist pozostanie na 100% to jest "normalne" przy duzych mocach , jednak stukot jest ewidentny przy niskiej predkosci i cos go powoduje...torqeedo tez gwizda ....tylko nic nie stuka


Użytkownik siarq edytował ten post 01 kwiecień 2019 - 17:45


#1571 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:04

Stukot wg mnie nie jest normalny. Sprawdź faktycznie drugą śrubę bo jakby coś niewyważone było właściwie... Navy 3.0 jest cichszy bo ma klasyczny system chłodzenia, tutaj ciecz jest w zamkniętym obiegu w kolumnie i sam proces generuje swój dźwięk. Co do tego jak się producent reklamuje - to cicha praca dotyczy właśnie Spirit 1.0 Mam przed sobą katalog i przy modelach navy ilość dB nawet nie jest podana. 

Nie wiem gdzie kupowałeś, jeżeli w Globtechnic czyli u generalnego importera to pogadaj z Panem Rafałem.

 

MarMilo - "towar niezgodny z oczekiwaniami" i zwrot pół roku to jakiś chyba nowy twór :) Jeżeli zakup przez Internet to 2 tygodnie bez podania przyczyny, jeżeli stacjonarnie, to dobra wola sprzedawcy. Co innego zwrot a co innego reklamowanie jeżeli jest podejrzenie nieprawidłowej pracy silnika.



#1572 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:15

To już też wiem , że ogólnie 6kw jest glosniejszy z przyczyn silnika na wierzchu A nie pod woda oraz chłodzenia. Mnie wqrwiaa ten stukot. Dystrybucja pl. Zakup przez Internet. Zobaczę co odpowie serwis

#1573 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:17

Stukot wg mnie nie jest normalny. Sprawdź faktycznie drugą śrubę bo jakby coś niewyważone było właściwie... Navy 3.0 jest cichszy bo ma klasyczny system chłodzenia, tutaj ciecz jest w zamkniętym obiegu w kolumnie i sam proces generuje swój dźwięk. Co do tego jak się producent reklamuje - to cicha praca dotyczy właśnie Spirit 1.0 Mam przed sobą katalog i przy modelach navy ilość dB nawet nie jest podana.
Nie wiem gdzie kupowałeś, jeżeli w Globtechnic czyli u generalnego importera to pogadaj z Panem Rafałem.

MarMilo - "towar niezgodny z oczekiwaniami" i zwrot pół roku to jakiś chyba nowy twór :) Jeżeli zakup przez Internet to 2 tygodnie bez podania przyczyny, jeżeli stacjonarnie, to dobra wola sprzedawcy. Co innego zwrot a co innego reklamowanie jeżeli jest podejrzenie nieprawidłowej pracy silnika.

Jest jeszcze rękojmia jeśli kupowane przez net i bez fv.
I z tego Adam radzę Ci skorzystać w razie czego, bo to najpewniejsza forma dla konsumenta, a najbardziej be dla sprzedawcy.

#1574 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:19

Pogadaj, a jak będzie kłopot to daj znać, mam gdzieś wizytówkę od chłopaczka z fabryki, podeślemy mu nagranie do oceny i zobaczymy co powie. Rozmawiałem z nimi w Niemczech na targach ale Navy 6.0 nie mieli na pokazie w akwarium, tylko Spirita.


Użytkownik Kris3k edytował ten post 01 kwiecień 2019 - 18:20


#1575 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:22

ja fakturę mam Nic z pod stołu ani na krzywego... zgłosiłem. Poczekam 2-3 dni. Jak będą sapac pakuje.karton i druk.odstapienia od.umowy + shitstorm

#1576 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:23

Ale jak wziąłeś fv, a nie paragon to nie masz żadnych praw konsumenta. Czyli jak będą ciulami, to mogę cię wozić i wozić. Jedynie sąd cię ratuje.

#1577 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:40

Ale jak wziąłeś fv, a nie paragon to nie masz żadnych praw konsumenta. Czyli jak będą ciulami, to mogę cię wozić i wozić. Jedynie sąd cię ratuje.


To nie do końca tak jest jak piszesz.

Jeżeli Kolega wziął FV na firmę to jest troszkę inna sprawa, ale mimo wszystko ma prawa i przy zakupie przez internet ma prawo do odstąpienia od umowy w ciagu 14 dni a ponadto sprzedający ma obowiązek zwrotu kosztów wysyłki w kwocie najtańszej oferowanej opcji przesyłki.

FV można tez wziąć przecież na osobę fizyczną.

#1578 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:44

To nie do końca tak jest jak piszesz.

Jeżeli Kolega wziął FV na firmę to jest troszkę inna sprawa, ale mimo wszystko ma prawa i przy zakupie przez internet ma prawo do odstąpienia od umowy w ciagu 14 dni a ponadto sprzedający ma obowiązek zwrotu kosztów wysyłki w kwocie najtańszej oferowanej opcji przesyłki.

FV można tez wziąć przecież na osobę fizyczną.

Raptem tydzień temu rozmawiałem z prawnikiem o tym. Dokonujesz zakupu na firmę z fakturą vatowską, zapomnij o prawach konsumenta. Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak odstąpienie od umowy. Nie masz możliwości skorzystać z rękojmi i nawet możesz mieć problem z reklamacją.

#1579 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:01

Marcin gwarancja jest gwarancja bez wzgledu na paragon czy fakture , sprzedawca ma obowiazek przyjac i ustosunkowac sie do niej w ciagu 14dni (ostatnio nawet uokik ukaral giganta) , ale bez fascynacji poki co , moze nie taki diabel straszny jakim go maluja, a dwa fakture mozna zmienic wystawic korekte i temat sie konczy, osoba prywatna rownie dobrze moze wziasc fakture jak i paragonm, jest to tylko dowod zakupu i nie wnosi nic do gwarancji


Użytkownik siarq edytował ten post 01 kwiecień 2019 - 19:03


#1580 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:07

Misiaczki... Nie rozumiecie, albo ty Adaś.

Jak dystrybutor ci zrobi korektę? Po to, żeby zaraz zrobić paragon? Nie, to nie działa.

Oczywiście, biorąc na fakturę masz też gwarancję, ale tutaj nie ma czegoś takiego jak 14 dni itp. Zadzwoń, to Ci wytłumaczę, bo mylisz podstawowe pojęcia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych