Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#1621 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 10 maj 2019 - 15:25

Mój wygląda tak, jakieś 3-4 doby od ładowania. Oczywiście nieużywany. Poziom elektrolitu sprawdzony.214598bf6ee096132a17b5d235d9dfb6.jpg

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Czyli śmietnik - zwarcie na celi standard dla ZAPów :(



#1622 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 10 maj 2019 - 15:28

Marcin, ale aku rozruchowe znoszą wysokie prądy rozładowania, dobry AGM z bitej BMki pociągnął mi dłużej niż nowe Zapy.........

Maciej - prąd rozruchu ma się nijak do ciągłego poboru. Dlatego na każdym aku (poza stacyjnymi) jest podawany prąd rozruchu (czyli udar jaki zniesie przez 1-3 sekundy taki akumulator) a drugi to prąd ciągłego rozładowania i najchętniej drukuje się C20/C100, bo ładnie wygląda 100Ah, ale tylko marketingowo.

 

BTW. Od dwóch tygodni mam haswinga 5HP i pływam pobierając do 83A z mojego LiFePo, który nawet nie stęknie po 3-4km ciągłej takiej pracy :)


Użytkownik MarMilo edytował ten post 10 maj 2019 - 15:28


#1623 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 maj 2019 - 16:00

Ja też mam lifepo4 i wiem co dają te ogniwa, natomiast są różne AGM i różne kwasy.

Moje Zapy nie były katowane full speed ahead. To były prądy rzędu 20-30A i tyle. Natomiast rzeczony AGM po teście żarówkowym sprzed dwóch miesięcy jest w stanie nadal oddać 79AH z nominalnych 105, a ma już z 5-6 lat.


  • trout master lubi to

#1624 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 10 maj 2019 - 16:34

To fakt. Tłuką obecnie lipę, ale często nieprawidłowo ładuje się aku. Często zaduże prądy podczas absorbcji, czy też za krótkie czasy ładowania w tym etapie. Prąd ładowania 1/10 okey, ale tylko do około 14,4v,później zaczyna rozwalać masę czynną na płytach.

#1625 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 maj 2019 - 20:04

Maciej - prąd rozruchu ma się nijak do ciągłego poboru. Dlatego na każdym aku (poza stacyjnymi) jest podawany prąd rozruchu (czyli udar jaki zniesie przez 1-3 sekundy taki akumulator) a drugi to prąd ciągłego rozładowania i najchętniej drukuje się C20/C100, bo ładnie wygląda 100Ah, ale tylko marketingowo.

 

BTW. Od dwóch tygodni mam haswinga 5HP i pływam pobierając do 83A z mojego LiFePo, który nawet nie stęknie po 3-4km ciągłej takiej pracy :)

 

miedzy litem a kwasem jest przepasc wydajnosciowa , gleboka niczym row marianski,,, i to nie ma sensu najmniejszego., po za tym, w twoim przypadku prad 80A dla pakietu 160ah to pikus , raptem 0,5C. jesli chcesz sprawdzic na co je stac , to trzeba podpiac 160A na 1h , albo 320A na pol H i w ten czas jest jaki punkt odniesienia



#1626 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 maj 2019 - 07:19

Maciej - prąd rozruchu ma się nijak do ciągłego poboru. Dlatego na każdym aku (poza stacyjnymi) jest podawany prąd rozruchu (czyli udar jaki zniesie przez 1-3 sekundy taki akumulator) a drugi to prąd ciągłego rozładowania i najchętniej drukuje się C20/C100, bo ładnie wygląda 100Ah, ale tylko marketingowo.

 

BTW. Od dwóch tygodni mam haswinga 5HP i pływam pobierając do 83A z mojego LiFePo, który nawet nie stęknie po 3-4km ciągłej takiej pracy :)

 

 

To fakt. Tłuką obecnie lipę, ale często nieprawidłowo ładuje się aku. Często zaduże prądy podczas absorbcji, czy też za krótkie czasy ładowania w tym etapie. Prąd ładowania 1/10 okey, ale tylko do około 14,4v,później zaczyna rozwalać masę czynną na płytach.

 

 

miedzy litem a kwasem jest przepasc wydajnosciowa , gleboka niczym row marianski,,, i to nie ma sensu najmniejszego., po za tym, w twoim przypadku prad 80A dla pakietu 160ah to pikus , raptem 0,5C. jesli chcesz sprawdzic na co je stac , to trzeba podpiac 160A na 1h , albo 320A na pol H i w ten czas jest jaki punkt odniesienia

Jak dobrze, że na forum są Goście co czują temat i znają się na rzeczy.Przeciętny laik jak czyta ze zrozumieniem i postara się pojąć to co fachowiec miał na myśli powinien wyciągnąć wnioski, czemu jego bateria jest kiepska, mimo przestrzegania zaleceń w gwarancji.

Pamiętam jak kiedyś z kolegą katowaliśmy kwasiaki, że ledwie kręciły, nikt nie zwracał uwagi na barierę 10,5V.

Nowe i tak przy takim katowaniu 3-4 sezony wytrzymywały, te obecne nawet pilnowane po 2 sezonach potrafią zakończyć żywot.

Coraz większy szajs produkują.....



#1627 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 maj 2019 - 07:36

Jak dobrze, że na forum są Goście co czują temat i znają się na rzeczy.Przeciętny laik jak czyta ze zrozumieniem i postara się pojąć to co fachowiec miał na myśli powinien wyciągnąć wnioski, czemu jego bateria jest kiepska, mimo przestrzegania zaleceń w gwarancji.

Pamiętam jak kiedyś z kolegą katowaliśmy kwasiaki, że ledwie kręciły, nikt nie zwracał uwagi na barierę 10,5V.

Nowe i tak przy takim katowaniu 3-4 sezony wytrzymywały, te obecne nawet pilnowane po 2 sezonach potrafią zakończyć żywot.

Coraz większy szajs produkują.....

Ot, inżynieria księgowych ,Józek.

Najbardziej wkurza mnie to, że akumulatorów tradycyjnych praktycznie nie obowiązuje gwarancją. Zawsze będzie to wina użytkownika, prostownika, niewłaściwej eksploatacji.

Czyli mówiąc najkrócej- płać, płacz, kupuj za chwilę nowy.

Jeżeli dodać do tego te wszystkie naklejki "marine" to już zupełnie wysiadam, bo  o dziwo, bardzo szybko padają te aku na wodzie......


  • Jozi lubi to

#1628 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 maj 2019 - 08:06

Ot, inżynieria księgowych ,Józek.

Najbardziej wkurza mnie to, że akumulatorów tradycyjnych praktycznie nie obowiązuje gwarancją. Zawsze będzie to wina użytkownika, prostownika, niewłaściwej eksploatacji.

Czyli mówiąc najkrócej- płać, płacz, kupuj za chwilę nowy.

Jeżeli dodać do tego te wszystkie naklejki "marine" to już zupełnie wysiadam, bo  o dziwo, bardzo szybko padają te aku na wodzie......

No tak, dawniej jakieś mocniejsze te baterie były.

To fakt księgowi wszędzie obecnie mieszają.



#1629 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 17 maj 2019 - 11:59

Używa ktoś ładowarek NOCO ?

 


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 17 maj 2019 - 12:06


#1630 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 17 maj 2019 - 13:11

Co chcesz tym ładować

#1631 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 24 maj 2019 - 10:06

Witam. Mam zamiar kupić dwa akumulatory, jeden 9ah do echosondy, drugi około 100ah do silnika. Miałem zamiar kupić ten: https://www.mc-sklep...-gel-p-476.html ale usłyszałem opinię że do echo lepszy będzie głębokiego rozładowania, czyli taki: https://www.mc-sklep...esign-p-79.html . I tutaj moje pytanie, czy do silnika lepszy będzie aku tego pierwszego typu https://www.mc-sklep...-gel-p-564.html czy ten drugi https://www.mc-sklep...05ah-p-813.html . Proszę o jakąś pomoc :-)

#1632 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 maj 2019 - 11:37

Jeżeli ten czerwony jest prawdziwym AGM to ten. Zaznaczam: "nie znam tego modelu osobiście i nie testowałem".
Kwestia teraz silnika na jakim pływasz. Z Maxi cacy, "biegówka" zdecydowanie gorzej, krócej, itd.

#1633 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 24 maj 2019 - 12:07

Rozumiem. Hmmm, chyba kupię tak jak radzisz skoro teoretycznie powinien być lepszy. Silnik Haswing Osapian z Maxi.

#1634 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2019 - 13:29

Popatrz na allegro tam w podobnych pieniądzach masz europower , lub na to
https://allegro.pl/o...30ah-8109353110

#1635 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 24 maj 2019 - 14:35

Pierwszy raz widzę coś takiego. Ciekawe jak się to sprawdza i jaka jest żywotność takiej walizki.

#1636 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 24 maj 2019 - 14:38

Rozumiem, że Europower to wyższa półka niż Toyama?

#1637 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 maj 2019 - 15:19

Toyama to marketingowy gniot :)
  • Jozi i szczupak1 lubią to

#1638 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 maj 2019 - 19:04

Toyama to marketingowy gniot :)

Jeszcze ludzi na ten gniot łapią :) .


  • szczupak1 lubi to

#1639 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 maj 2019 - 19:08

Lapali,lapia i beda lapac ..jak w kazdej branzy i ze wszytskim...w myslnzasady jak.sie nie wywrocisz to sie nie nauczysz
  • Jozi lubi to

#1640 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2019 - 21:37

Witam. Posiadam od 2 lat akumulatory żelowe Haze 105 ah.Na wodzie były może z 50 razy.Podpięte szeregowo do Haswinga 2 HP.Niestety zimą jeden uszkodziłem. Czy mogę dokupić jeden akumulator,bo pewnie ten stary ma już trochę mniejszą pojemność ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych