Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń, kleń - jaki blank?

kleń blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2016 - 14:54

2,75 ma delikatniejszą szczytowkę i jest lepszy, jako badyl do wszystkiego. 2,90 jest bardziej "armatowatodalekosiężnieboleniowy", aczkolwiek piszę to jedynie na podstawie porównania blanków, choć ten 2,75 mam i używam.


  • Pojrzo lubi to

#62 OFFLINE   Pojrzo

Pojrzo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 31 marzec 2016 - 21:30

Dzięki Fatso,

 

ma właśnie być takim badylem do wszystkiego, ale czasami, łowiąc zwłaszcza w dużych rzekach lubię trochę dłuższe wędki.

Z opisu ( oglądałem tylko ST904) ST964 sprawia wrażenie trochę delikatniejszego i lepszego do mniejszych przynęt tj woblerków 4-5 cm, a takich dosyć często używam.

Jak masz uzbrojony swój kijek



#63 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 31 marzec 2016 - 22:36

Odświeżę trochę wątek.

 

 

Czy nadal uważasz, że był to strzał w "10", czy też dalej będziesz kontynuować poszukiwania?

Jak masz go uzbrojonego i czy porównywałeś go z krótszym bratem czyli 2,75?

 

Poważnie przymierzam się do tego blanku, pozostaje jedynie wybór długości tj 2,75 lub 2,9

 

Nadal uważam, że strzał w "10"; w wątku @yglo zamieściłem nawet swego czasu nieco pretensjonalny, acz niewątpliwie szczery, wpis, że "Graal odnaleziony" :rolleyes:

Uzbrojony przez Zbyszka w Alconite w autorskiej konfiguracji, uwzględniającej kompromis między nowoczesnymi mikrotrendami i moimi staroświeckimi przyzwyczajeniami.

W górnym zakresie (RH10, RH85) radzi sobie bez zastrzeżeń, zachowując odpowiednią dynamikę, w sensie że nie klęka, czy tam kuca; natomiast średnie, czyli takie właśnie 4-5 cm, kleniowe przynęty obsługuje na tyle dobrze (mam na myśli także satysfakcjonującą amortyzację z żyłką 0,18-0,20, jakiej najczęściej używam przy takich przynętach), że coraz mocniej zastanawiam się, czy w ogóle potrzebny mi jeszcze 10-funtowy XMG 2,90.

 

Prowadząc blankowe poszukiwania, nierzadko po omacku - na podstawie tylko katalogowych danych - zafiksowałem się na założeniu, że blank opisany 6-12 lb powinien się lepiej nadawać na taki wszechstronny spinning rzeczny klasy ML/M do stosunkowo słabych linek, niż "standardowe" 8-12; dlatego zasadzałem się na 964-2, odkąd tylko się pojawił w ofercie NFC, i wygląda na to, że przynajmniej ten jeden raz moje pokrętne rozumowanie nie wywiodło mnie na manowce.



#64 OFFLINE   Pojrzo

Pojrzo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 01 kwiecień 2016 - 10:35

Dzięki Koledzy za opis Waszych doświadczeń i spostrzeżeń.

 

Ale jeśli mogę Was jeszcze trochę pomęczyć, to dlaczego nie wybraliście wersji HM?


  • tebe lubi to

#65 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2016 - 11:12

Nie HM, tylko IM, bo akurat HM'a nie było.



#66 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 03 kwiecień 2016 - 09:58

Dzięki Koledzy za opis Waszych doświadczeń i spostrzeżeń.

 

Ale jeśli mogę Was jeszcze trochę pomęczyć, to dlaczego nie wybraliście wersji HM?

Ja akurat miałem możliwość porównania, HM - zauważalnie szybszy i lżejszy, jakby smuklejszy - choć tej samej długości, nie mieścił mi się w portfelu.


Użytkownik chub norris edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 09:59


#67 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2018 - 08:49

ISS1142L - na temat blanku nie mogę doszukać się komentarzy. Może ktoś użytkuje?
Poszukuję blanku 290cm do przynęt 3-12, który obsłuży przykładowe woblerki yo-zuri Aile Goby - ZipBaits Rigge 70s. Chciałbym by wędka była dobrze wyważona i nie przekraczała wagi 120g.

#68 OFFLINE   personix

personix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 luty 2019 - 17:48

Witam,

Za około tydzień planuję zlożyć zamówienie na swój pierwszy kij tego typu, a co za tym idzię mam ogromny mętlik w głowie. W google przeczytałem już chyba wszystkie tematy o interesujących mnie blankach lecz nadal nie jestem pewien 100% który pownienem wybrać.

Wymagania:
rzeka: Odra z brzegu

gatunek: boleń, kleń, jaź
ugięcie paraboliczne

przynęty: 2-11g głównie woblery po około 7g + tutaj zależy mi również na komfortowej obsłudze malutkich woblerów np smużaków

Blanki które biorę pod uwagę:

Batson xst1141
Batson ist1141
Batson xst1142
Batson ist1142
MHX st1142

Bardziej skłaniam się do Batsonów niż do MHX'a lecz jeśli już to który z nich ? Czym się różni XST od IST ? Czy 1141 nie będzię za słabym blankiem na tę rzekę natomiast czy 1142 nie będzie zbyt sztywny żeby obsłużyć 2g smużaka ?
Byłbym również wdzięczny za jakieś zdjęcie ugięć tych blanków.



#69 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 luty 2019 - 17:56

Witam,

Za około tydzień planuję zlożyć zamówienie na swój pierwszy kij tego typu, a co za tym idzię mam ogromny mętlik w głowie. W google przeczytałem już chyba wszystkie tematy o interesujących mnie blankach lecz nadal nie jestem pewien 100% który pownienem wybrać.

....
 

 

Warto korzystac z naszego spisu tresci watkow RB ;)

http://jerkbait.pl/t...inne-tematy-rb/

 

Watek polaczony z odpowiednim.



#70 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 19 luty 2019 - 14:27

Maikel, z wymienionych wybrałbym Batsona XST1142. IST będzie bardziej spolegliwy i wolniejszy. Podobnie odrzuciłbym delikatniejsze 1141 (oba). To typowe jaziówki i wędki do smużaków. Pytanie które odcinki Odry Cię interesują, bo powyżej Brzegu Dolnego rzeka prawie nie płynie poprzedzielane stopniami. Tam XST1142 da radę i kleniowym bombkom na uciągu i mniejszym boleniówkom. Moim zdaniem wspomniany MHX jest dość zbliżony do tego batsona.
Moze, skoro bierzesz pod uwagę bolenie, pójść jeszcze oczko mocniej i np wziąć pod uwagę Batsona 1143? Tu już mógłby być z niższego modułu niż XST i można rozważyć IST.
Poza tym są jeszcze przynajmniej 3 serie blanków z FishingArtu. Z tego co piszesz to prawdopodobnie spełniałyby Twoje oczekiwania Blaas SLF9610, SLXF9610, SLS9610. Te 3 ostatnie twórca może na życzenie wzmocnić o 1-2 funty.
  • Apioo lubi to

#71 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 luty 2019 - 15:28

Batson xst1141

Tego bym nie brał pod uwagę bo jest już nieprodukowany. Jeśli bardziej zależy Ci na kleniach i jaziach, a czasem chcesz rzucić za jakimś boleniem który hasa po powierzchni bierz 1142. Jeśli priorytetem są bolenie rozważ 1143, ale będziesz musiał zrezygnować z 2g smużaków :) 



#72 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 luty 2019 - 15:50

Talon VI Plus 100MLXF2, stara sprawdzona konstrukcja :)


  • guciolucky lubi to

#73 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 luty 2019 - 15:15

Talon pokona każdego bolenia i nie ma problemu z podaniem smużaków. Łowiłem nim na Odrze zarówno w środkowo-granicznej części jak i poniżej BD, klen, jaź, boleń to jego żywioł.
  • Del Toro lubi to

#74 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 luty 2019 - 16:25

Również potwierdzam, talon 10'0 MLXF2 mega uniwersalny. Na odrzańskiej opasce poradził sobie z sumkiem 168 cm na 0,18 żyłce w 30-40 min przy okazji kleniowo-boleniowych łowów.
Na pierwszy rzut oka niepozorna w szczycie trzcinka, ale w dolniku sporo mocy. Jedni go uwielbiają inni wogóle nie tolerują chyba że względu na specyficzne ugięcie i pracę. Ja należę do tych pierwszych 😁😎

#75 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 19 październik 2022 - 15:00

Cześć! Myślę o stworzeniu wędki tzw
lekkiego uniwersału. Kij miałby służyć nad Odrą. Ot taki jeden patyk który można zabrać na zawody. Ryby na jakie się nastawiam to Kleń, okoń, boleń. Przynęty których używam to woblery ,obrotówki. Dodatkowym atutem byłaby możliwość użycia małych gumek 2,3 całe na lekkich główkach. Długość kija to 255-275. Akcja mod-fast. W jaki blank celować? Z kijów seryjnych myślę o Shimano beastmaster 5-21. Drożej to Avid avs90mlf2 lub dzika rzeka z Corona fishing.

#76 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 październik 2022 - 15:44

Blaas Slim SLS9015 - 2N  :)

akurat jest na giełdzie jego dłuższy brat:

http://jerkbait.pl/t...-290-cm-do-25g/


Użytkownik Voiteh edytował ten post 19 październik 2022 - 15:47

  • WojtekCIN lubi to

#77 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 październik 2022 - 15:50

Cześć! Myślę o stworzeniu wędki tzw
lekkiego uniwersału. Kij miałby służyć nad Odrą. Ot taki jeden patyk który można zabrać na zawody. Ryby na jakie się nastawiam to Kleń, okoń, boleń. Przynęty których używam to woblery ,obrotówki. Dodatkowym atutem byłaby możliwość użycia małych gumek 2,3 całe na lekkich główkach. Długość kija to 255-275. Akcja mod-fast. W jaki blank celować? Z kijów seryjnych myślę o Shimano beastmaster 5-21. Drożej to Avid avs90mlf2 lub dzika rzeka z Corona fishing.

 

Podpiety pod juz istniejacy temat :)



#78 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 październik 2022 - 16:23

...  AVID ...  wygrywa twój ranking  ;)



#79 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 19 październik 2022 - 16:57

... AVID ... wygrywa twój ranking ;)


A gdzie można takiego nowego Avida kupić? Może być wędka lub sam blank.

#80 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 19 październik 2022 - 17:28

Avida używanego o tych parametrach.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kleń, blank, boleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych