Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń, kleń - jaki blank?

kleń blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 październik 2022 - 17:39

... poszukaj na OLX ...

 

albo

 

... zadaj pytanie TU na forum , może ktoś chce sprzedać ... :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 19 październik 2022 - 17:40


#82 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 19 październik 2022 - 17:47

Batson ist 1142 zajebisty patyk pod klenie, boleń 50-65 jak najbardziej ale 70 + niekoniecznie ten patyk jie jest do tego. Ładuje się niesamowicie. xst 1142 podobnie tylko jest szybszy dla mnie za szybko i nie ładuje pod mniejszymi wobkami tak jak ist. 1141 jest pod drobne przynęty,bolek 60+ to niekoniecznie jego żywioł.
Opisuje to co testowałem i miałem.
1142 mam od 12 lat i nie znalazłem nic lepszego pod klenia, a i Bolka się nie zlęknie. Tylko trzeba dać mu popracować, a pracuje po rękojeść.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#83 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 październik 2022 - 18:17

Najlepszy w klasie będzie Lamiglas si1142LL ogarnie od małego okonka po bolenia i zrobi to w najwyższym możliwym komforcie.
  • Dąbek 111 lubi to

#84 OFFLINE   sviderek

sviderek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 19 październik 2022 - 18:32

Witam , do takiego łowienia mam wędkę na blanku Fishing Art -  Blaas Slim SLS9015 - 2N ,opisana jako 5-25 gr (po mojemu 3-20 ;) )  łowię nią klenie, brzany i bolenie, zakres przynęt od alaski 2,5 cm do 18gr boleniówek. Polecam :)



#85 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 październik 2022 - 19:07

Mam kilka sls-ów również 9015 ale one nie nadają się do łowienia okonków na gumki.
  • Sławek77 lubi to

#86 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 13 luty 2024 - 10:33

Dzień dobry.

 

To bedzie temat z cyklu "na długie zimowe wieczory"

 

Mam dobrego działającego XST1142F zbudowanego w Fishing Center. Znudził mi się on w obecnej formie. Ubrany w tytanowe sic (20H do 4,5) ale te stare z grubaśnym pierścieniem. Ogólny design tez trąci myszką.

 

Rozważam dwie drogi:

a. Moge go oskrobać do gołego. Set Torzite 20H do 4 czeka. Nowa rękojeść itp. Ilość pracy mnie nie przeraża. Traktuję to raczej jako atut. Sam blank cenię wysoko. Złowiłem nim sporo i sporych ryb.

b.Sprzedać Batsona. Kupić inny blank i zbroić od zera.

 

Teraz dylemat.

10 lb 9'6"  blanków na rytnku jest opór. Nie sposób pouginać wszystkich. Czy w waszej opinii jest coś co bedzie znacząco lepsze do kleniowych łowów z nieuchronnym przyłowem bolkowym w co warto zainwestować kasę?

 

Ze swojej strony, korzystając z ostatnich targów, pouginałem blaasa XF, Lamiglasa 1142L. Wcześniej SLS 9615. Mam tu jakiegoś foaworyta ale wychylać się na razie nie będę bo ani sztuli z tych wędek nie miałem nad wodą i wiedza poparta praktyką zerowa.

 

Mój zestaw przynęt który ogarniam do tej pory batonikiem to: Od Horneta 4 przez Dorado Lake 3,5, Kleniowe Taps (Biedronka XL, Baryłka) boleniowe bezstery do 7 cm i inne blkowe przecinaki nie stawiające dużego oporu. Mniejsze cykady (Ćma, Ukleja itp). Njmniejsze gumy RH i Spinmadowe Impuls Pro. itp.

 

Jak byście mogli się podzielić swoim doświadczeniem to super a jak mnie odeślecie do wyszukiwarki watków tu na forum (zapewniam, że przeczytałem je pewnikiem wszystie) to zrozumiem.

 

Pozdrawiam zaglądających!



#87 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 luty 2024 - 13:39

Tego SLS miałeś ukręconego na 1-wszch blankach z F.A czy na obecnych?

#88 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 13 luty 2024 - 13:53

Tego SLS miałeś ukręconego na 1-wszch blankach z F.A czy na obecnych?

SLS nie był mój ale blank kupiony pod koniec 2022.



#89 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 luty 2024 - 15:04

Mat,

mnie również często wierci w d.., żeby koniecznie zmienić coś z dobrego na lepsze, ale czasami warto przeczekać.

Wydaje mi się, że tak może być w Twoim ww. przypadku.

Jeśli byłby to kij krótki do 5 g to może pomogłyby mu lżejsze przelotki, ale XST1142F bym nie psuł, bo okaże się, że nic nie zyskałeś, a wręcz popsułeś wędkę.

Przyznam się, że tak zrobiłem z MHX ST1143 - to był mój idealny i ulubiony wiślany kij, ale był w starych Alconitach Y i L z korkową rękojeścią i DPS 18. Pozbyłem się go i uzbroiłem taki blank w SIC slim w K-ramkach i dzieloną rękojeść z ciepłym uchwytem. Śliniłem się na samą myśl o łowieniu, ale jak poszedłem nad wodę to się okazało, że ten ciężko uzbrojony był o niebo lepszy, lepiej miotał przynęty i był lepiej wyważony.

Dodatkowo XST1142 to naprawdę świetny blank i pomimo mnogości zamienników trudno go zastąpić i się nie rozczarować.

Udanego wyboru (osobiście wybrałbym SLF9610-2N)


Użytkownik drzejko edytował ten post 13 luty 2024 - 15:05

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Fatso i MatB lubią to

#90 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 13 luty 2024 - 15:13

Mat,

mnie również często wierci w d.., żeby koniecznie zmienić coś z dobrego na lepsze, ale czasami warto przeczekać.

Wydaje mi się, że tak może być w Twoim ww. przypadku.

Jeśli byłby to kij krótki do 5 g to może pomogłyby mu lżejsze przelotki, ale XST1142F bym nie psuł, bo okaże się, że nic nie zyskałeś, a wręcz popsułeś wędkę.

Przyznam się, że tak zrobiłem z MHX ST1143 - to był mój idealny i ulubiony wiślany kij, ale był w starych Alconitach Y i L z korkową rękojeścią i DPS 18. Pozbyłem się go i uzbroiłem taki blank w SIC slim w K-ramkach i dzieloną rękojeść z ciepłym uchwytem. Śliniłem się na samą myśl o łowieniu, ale jak poszedłem nad wodę to się okazało, że ten ciężko uzbrojony był o niebo lepszy, lepiej miotał przynęty i był lepiej wyważony.

Dodatkowo XST1142 to naprawdę świetny blank i pomimo mnogości zamienników trudno go zastąpić i się nie rozczarować.

Udanego wyboru (osobiście wybrałbym SLF9610-2N)

 

Bardzo dziękuję za te kilka słów!



#91 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 13 luty 2024 - 15:29

Bardzo dziękuję za te kilka słów!


Nie wiem jak kolega ma uzbrojony ten xst, bo jeśli jest to, tak zwane zbrojenie standardowe, czyli pełny jasny korek i stosunkowo krótka rękojeść, to tam jest katastrofa z balansem. Moim zdaniem warto przezbroić. Torzite, pewnie trochę Ci "podniosą" dół( w sumie ładowanie i w konsekwencji odległość-choć chyba niewiele), ale plusów będzie znacznie więcej.
Jeśli super Ci się łowi tym batsonem, to SLS może Ci nie podejść. Tam nie ma czegoś takiego, jak zapas mocy. Cały kij jest taki sam podczas holu, na początku trochę dziwne uczucie :) , ale rybę masz jak na gumie, moment i w podbieraku :) .
Pozdrawiam. Bartek.

Użytkownik drakmen edytował ten post 13 luty 2024 - 15:31

  • MatB lubi to

#92 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 13 luty 2024 - 16:07

Mam i kocham SLS 9620 :) to mój naj naj kijek. Pewnie lżejszy zachowa sie podobnie z uwzględnieniem wszstkich proporcji.

 

Co do batsona. Jest dokładnie jak piszesz. Standardowe zbrojenie. Kijek leci do przodu i ma krótki dolnik z gałą fuji.



#93 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 luty 2024 - 16:34

Mat, miałem dokładnie Ci to samo zaproponować co kolega dzejko, osobiście uważam, że Blaas Slim nie ma sobie równych jeśli chodzi o blank kleniowo/jaziowy, tak jak swego czasu nr1 był Phenix SP-962-XUL.
  • MatB lubi to

#94 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 13 luty 2024 - 17:12

Mat, miałem dokładnie Ci to samo zaproponować co kolega dzejko, osobiście uważam, że Blaas Slim nie ma sobie równych jeśli chodzi o blank kleniowo/jaziowy, tak jak swego czasu nr1 był Phenix SP-962-XUL.

Tylko czy to ma być SLF9610-2N jak proponował kolega @dzejko czy SLS o tych samych parametach? No i jest jeszcze SLS 9615 o którym myślę. 

Zakres przynęt które ma obsługiwać

Od Horneta 4 przez Dorado Lake 3,5, Kleniowe Taps (Biedronka XL, Baryłka) boleniowe bezstery do 7 cm i inne blkowe przecinaki nie stawiające dużego oporu. Mniejsze cykady (Ćma, Ukleja itp). Njmniejsze gumy RH i Spinmadowe Impuls Pro. itp."


Użytkownik MatB edytował ten post 13 luty 2024 - 17:13


#95 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 13 luty 2024 - 17:27

Tylko czy to ma być SLF9610-2N jak proponował kolega @dzejko czy SLS o tych samych parametach? No i jest jeszcze SLS 9615 o którym myślę.
Zakres przynęt które ma obsługiwać
" Od Horneta 4 przez Dorado Lake 3,5, Kleniowe Taps (Biedronka XL, Baryłka) boleniowe bezstery do 7 cm i inne blkowe przecinaki nie stawiające dużego oporu. Mniejsze cykady (Ćma, Ukleja itp). Njmniejsze gumy RH i Spinmadowe Impuls Pro. itp."


Skoro kochasz swojego SLS, to ja bym się nie zastanawiał :) .
Przy przynętach, o których piszesz lepszy będzie SLS 15 lb. 10 lb jeszcze by jako, tako dało radę, ale przy hornecie 4 w nurcie, czy przecinaku 7 cm, szczególnie sterowym będziesz miał duży dyskomfort-wędka za bardzo się podda.
SLS 10 lb, według mnie, to do wobków 2-3 cm. 4-5 też, ale wtedy smukłe,np rapala oryginal.

A co do phenixa xul. Całkiem inny od sls. Tam dolnik był bardzo mocny jak na konstrukję 8lb przy tej długości.

Użytkownik drakmen edytował ten post 13 luty 2024 - 17:29

  • Voiteh i MatB lubią to

#96 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 luty 2024 - 18:35

Tylko czy to ma być SLF9610-2N jak proponował kolega @dzejko czy SLS o tych samych parametach? No i jest jeszcze SLS 9615 o którym myślę. 

Zakres przynęt które ma obsługiwać

Od Horneta 4 przez Dorado Lake 3,5, Kleniowe Taps (Biedronka XL, Baryłka) boleniowe bezstery do 7 cm i inne blkowe przecinaki nie stawiające dużego oporu. Mniejsze cykady (Ćma, Ukleja itp). Njmniejsze gumy RH i Spinmadowe Impuls Pro. itp."

 

SLS9615-2N


  • MatB lubi to

#97 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 13 luty 2024 - 19:30

Bardzo Panom dziękuję. Teraz tylko rozmowa z potfelem i sprawdzene terminów. Na SLS pewnie trzba bedzie czekać co też muszę brac pod uwagę.

Na szczęście nikt nie wypalił z Lamiglasem bo bym miał kłopot:)



#98 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 luty 2024 - 22:14

Ja wypalę bo infinity 1142L jest na Twoje potrzeby, najlepszym wyborem. 


  • Sławek77, przemo_w i MatB lubią to

#99 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 13 luty 2024 - 22:46

Ja wypalę bo infinity 1142L jest na Twoje potrzeby, najlepszym wyborem. 

 

Taa:) 

 

A już tak na poważniej to w czym upatrujesz wyższości tego blanku nad pozostałymi? Które jego walory przemawiają akurat za nim. Czytając Twoje posty mam w pamięci, że masz obłowione większość blanków w tej mocy to i argumenty na poparcie swojego zdania najlepsze bo z praktyki wyciągnięte.



#100 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 13 luty 2024 - 22:47

@Sławek77 a Ty masz Lami ISS 1142LL ten co mi pożyczałeś?

Kuba i do Ciebie mam następne pytania tu żeby zostało dla innych :-)
Lami 1142LL ma dla mnie za mocny dolnik. Nabyłem Phenix FX 902 i tu jest ok ale w poszukiwaniach ideału , czy istniej coś z dolnikiem jak Phenix FX 902 ale szczyt deko mocniejszy taki bardziej " tępy"?
Przynęty to małe kleniowe woblerki 3 cm i smużaki.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kleń, blank, boleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych