Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dojrzeliśmy do zmiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 marzec 2014 - 00:23

(...) w ktorym to regulaminie bedzie pisalo jak byk "nowy temat moze zalozyc osoba posiadajaca xxx postow".

A obcokrajowcy? 

Osoby nieśmiałe?

Czy, gdyby zechciał pokazać swoje woblerki np. Imć Dylewski, też by musiał wpierw XXX postów napisać?

Wolę by osoby niewylewne a wartościowe mogły łatwo zakładać wątki, nawet kosztem borykania się z wątkami infantylnymi.

:)



#42 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 marzec 2014 - 00:37

Janusz wejdz w dzial spinning zobacz co tam sie dzieje :) Dylewskiego tam nie widzialem :) nie zrozumiales mnie.Chodzi mi o osobe, ktora zaklada temat "kolowrotek za 321 zl" nie sprawdzajac nawet ze na 1wszej stronie dzialu jest temat "kolowrotek za 320 zl".Osoba nie majaca xxx postow a chcaca zalozyc swoj temat, moglaby zwrocic sie do moderatora, ktory by na to pozwolil rzecz jasna.I tak moderator nie tracilby czasu na szukanie problemu, problem sam by sie zwrocil do moderatora.



#43 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 12 marzec 2014 - 01:17

Liczba postów jest nie wymierna i kropka.

Do rewolucji wracając-bałagan w "lure" zagościł w momencie kiedy ludzie swoje wątki autorskie zaczęli traktować jak facebook,moderatorom w tym układzie nie zazdroszczę............ale chyba od tego zacząć by trzeba,zrobić porządek w wątkach ,poukładać,posprzątać,pilnować by jednak było to wszystko na temat ,choćby wędkarski(o lurebuildingu nawet ciężko wspomnieć),bo wiele z nich często niestety nie jest,może wtedy zrobiło by się przejrzyściej.....

Dojrzeliśmy/dojrzeliście do tego ?



#44 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 12 marzec 2014 - 08:25

Myślę, że na początek podział na dział techniczny i dział z wątkami autorskimi byłby jak najbardziej wskazany i wystarczający.
A co do podziału na amatorów i profesjonalistów, to jakie miałyby być kryteria tego podziału?
  • woblery z Bielska lubi to

#45 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 marzec 2014 - 11:44

A co do podziału na amatorów i profesjonalistów, to jakie miałyby być kryteria tego podziału?

 

Mnie podoba się podział wskazany przez Pawła. Producent i hobbysta. To przede wszystkim inne nastawienie tych osób w istnienie w dziale lurebuilding na Jerkbait.

 

Rzecz jeszcze w tym, że jak ktoś produkuje nie koniecznie reprezentuje poziom o jaki tu zabiegają niektórzy. Tylko kto z tych dyktatorów estetyki ma odwagę powiedzieć producentowi średniej jakości wyrobu - Pan tu nie stał.  :rolleyes:

Do szacowania kto i gdzie powinien stać w kolejce do autora wątku w działach Hend made, a nawet do możliwości komentowania w nich jest mnóstwo osób. Tylko do wykonania czarnej roboty chcą założyć białe rękawiczki w postaci Pawła, Piotrka, Friko, czy Slidera. Oni mają to zrobić za nich.

 

Byłbym za tym, żeby rozmowa o jakości działu, która już zaczęła się wyżej rozwinęła się. Warto by było nadać jakiś kształt kryteriom, jakie ten dział powinien mieć po przemianie, o ile taka nastąpi. 



#46 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 marzec 2014 - 11:47

A obcokrajowcy? 

Osoby nieśmiałe?

Czy, gdyby zechciał pokazać swoje woblerki np. Imć Dylewski, też by musiał wpierw XXX postów napisać?

Wolę by osoby niewylewne a wartościowe mogły łatwo zakładać wątki, nawet kosztem borykania się z wątkami infantylnymi.

:)

 

Zastanawiałem się, czy czasem możliwość załażenia galerii twórcy bez możliwości komentowania, nie była by dla niektórych dobrym rozwiązaniem. 



#47 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 marzec 2014 - 13:00

Zastanawiałem się, czy czasem możliwość załażenia galerii twórcy bez możliwości komentowania, nie była by dla niektórych dobrym rozwiązaniem. 

Masakra :)

co Twój pomysł to knebel. Nie zakładamy wątków, nie komentujemy... Brrrr.....



#48 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 marzec 2014 - 13:30

Masakra :)

co Twój pomysł to knebel. Nie zakładamy wątków, nie komentujemy... Brrrr.....

 

 

Ojej Krzychun  ;)

 

Podobno bloger ma wybór takiej opcji. czyli może jak chce wyłączyć możliwość komentowania. Więc czemu nie autor swoich zabawek? Opcja, kapujesz  ;)

Jaki knebel?  :)


Użytkownik joker edytował ten post 12 marzec 2014 - 13:30

  • kubaS 1 lubi to

#49 OFFLINE   Tomasz Kotarski

Tomasz Kotarski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kotarski

Napisano 12 marzec 2014 - 14:16

Ojej Krzychun  ;)

 

Podobno bloger ma wybór takiej opcji. czyli może jak chce wyłączyć możliwość komentowania. Więc czemu nie autor swoich zabawek? Opcja, kapujesz  ;)

Jaki knebel?  :)

 

Więc zastanówmy się najpierw czy forum to forum ? :blink:

 

Wszystko fajnie, tylko że jak przesadzimy z tym "unowocześnianiem" forum to ludzie przestaną tutaj zaglądać.


Użytkownik tomala89 edytował ten post 12 marzec 2014 - 14:21

  • krzychun lubi to

#50 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 14:29

Mnie podoba się podział wskazany przez Pawła. Producent i hobbysta. To przede wszystkim inne nastawienie tych osób w istnienie w dziale lurebuilding na Jerkbait.


Może napiszę parę słów jako "cichociemny" który czasem dla siebie robi woblery...
 
Według mnie podział na producentów i hobbystów będzie jak wbicie kija w mrowisko. To jest tak jak odróżnienie wędkarza amatora od profesjonalisty. Przy takim podziale zaraz znajdzie się osoba która tworzy woblery i sprzedaje na giełdzie 3 woblery miesięcznie będzie się uważała za producenta/profesjonalistę. Ba i będzie prowadziła pyskówkę bo woblery kowalskiego są brzydkie nie łowne i nie zasługuje na tytuł producenta pomimo że prowadzi zarejestrowaną firmę która sprzedaje 500 woblerów miesięcznie. Według mnie każdy powinien być równy.

Mogę się mylić lecz gdy widzę wojny wojenki w innych działach to tutaj też tak może być.

Nie ma tutaj złotego środka żeby każdego zadowolić, trzeba byłoby dział lurebuildingowy rozszerzyć do poziomu oddzielnego forum w forum co raczej jest nie możliwe ponieważ jerkbait to nie tylko lurebuilding.


Wydaje mi się że ten dział nie dorósł do takich zmian. W dzisiejszych czasach niektórzy popadają w skrajny artyzm i uważają się za GURU dodając do tego że są skrajne przypadki na forum gdzie osoba w średnim wieku zachowuje się jak gimbaza i odwrotnie....


Pozdrawiam,
Slider

#51 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 marzec 2014 - 15:05

Ja właśnie bym chciał, aby taki podział został wprowadzony, tylko dlatego, żeby zobaczyć jakie wymyślą kryteria decydujące o przynależności do danej grupy ;)


  • Dagon lubi to

#52 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2014 - 15:10

Powinno być jedno - zarejestrowana, aktywna działalność z konkretnym wpisem do ewidencji. :)


  • joker lubi to

#53 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 15:11

OK, w takim razie może przytoczę fragment regulaminu:
 
 

2. Zamieszczanie ogłoszeń na Giełdzie jest bezpłatne dla Użytkowników dokonujących sprzedaży / zakupu / wymiany towarów na użytek osobisty. Osoby prowadzące działalność zarobkową /gospodarczą w zakresie sprzedaży / skupu sprzętu wędkarskiego przed umieszczeniem ogłoszenia zobowiązane są do kontaktu z moderatorem lub administratorem w celu uzgodnienia indywidualnych warunków korzystania z Giełdy.



Czyli jeśli stworzymy podział to rozumiem że osoby które będą uważane za "producentów" przynęt będą chciały płacić za wystawianie/promowanie swoich przynęt na forum?
  • pitt i joker lubią to

#54 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2014 - 15:15

To już pytanie do producentów. ;)

Możliwe również, że pytanie kończące rozważania na temat tego, czy dzielić, czy nie. :D


  • joker lubi to

#55 OFFLINE   Tomasz Kotarski

Tomasz Kotarski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kotarski

Napisano 12 marzec 2014 - 15:17

Wystarczy dodać do forum lurebulding dwa fora, jak zrobić przynętę i galeria twórców bądź coś podobnego, ale tylko dla usprawnienia użytkownikom przeszukiwania forum oraz dla jego czytelności. Każda inna akcja ala rangi pr0 woblermaster nie są potrzebne a nawet popsują forum.



#56 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 12 marzec 2014 - 15:29

a każdy ma inny pomysł, koncepcja i nic z tego nie wyjdzie. Podział na producentów, amatorów jak @Slider napisał będzie prowadzić do konfliktów a jak dla mnie to również kryptoreklama dla producentów. 



#57 OFFLINE   gonzaless

gonzaless

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 marzec 2014 - 16:42

Jestem nowy na tym forum. Zaglądam wyłącznie do tego działu, ale jest tu taki natłok informacji i wątków, że nic pożytecznego znaleźć nie mogłem. Jestem "za", aby wyspecjalizować to forum na lurebuilding, ponieważ nigdzie indziej nie spotkałem tylu Twórców z takimi umiejętnościami, którzy nie gnoją "młodych" bo ich wyroby/twory są lepsze. Szanuję Was za to, ale coraz rzadziej zaglądam na j.pl bo najzwyklej w świecie nic nie mogę tu znaleźć... Jak już koledzy wcześniej wspomnieli jest tu wszystko i nic.

 

Co do podziałów na amatorów (poniżej xxx postów) i profesjonalistów (powyżej xxx postów) jest nie na miejscu. To, że ktoś jest gadułą bez talentu i potencjału nie oznacza, że jest "profesjonalistą" (jak ja nienawidzę tego słowa!).

 

Jestem za tym aby nadać kierunek wątkom, tzn. np. lakiery, stery, stelaże, korpusy. Jednocześnie popieram wątki autorskie oraz ich indeksowanie.

Dodam jeszcze jedno na tym forum panuje zbyt duża swoboda zakładania wątków np. Wieści znad wody, każdy może założyć wątek "jeziora", "rzeki" itp. Wystarczy czerpać dobre przykłady z sąsiednich forów gdzie np. w dziale Wieści znad wody, są poddziały sezon 2013, sezon 2014 a w nich Wieści znad Bugu, Wieści znad Wisły itd.  


  • joker lubi to

#58 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 16:54

Wystarczy dodać do forum lurebulding dwa fora, jak zrobić przynętę i galeria twórców bądź coś podobnego, ale tylko dla usprawnienia użytkownikom przeszukiwania forum oraz dla jego czytelności. Każda inna akcja ala rangi pr0 woblermaster nie są potrzebne a nawet popsują forum.


Jeśli znalazłoby się parę osób które posiadają sporą wiedzę na temat konstrukcji przynęt czy też patentów związanymi z ich usprawniania. Jestem w stanie stworzyć kanał Jerkbait.pl na Youtubie gdzie zbieralibyśmy kursy na temat budowy przynęt. Z mojej strony mogę zagwarantować: layout, montaż wszystkich kursów, ew stworzenie ilustracji, jak również promowanie ich na naszym fanpage'u. Wiedza ilustrowana jest bardziej przyswajalna niż słowo czytane w dzisiejszych czasach. Linki do filmów byłyby również umieszczane w podpiętym wątku na górze. Wydaje mi się że jest to ciekawy pomysł na zniwelowanie wielu niepotrzebnych tematów w tym dziale. Jeśli jednak powstałby temat typu jak pomalować woblera... wtedy możemy szybko zareagować nie trzeba pisać opowiadania na temat malowania woblerów tylko taką osobę można przekierować do danego filmu.

Wydaje mi się że takie rozwiązanie ułatwiłoby życie "nowym" strugaczom jak również zniwelowanie irytacji u "producentów/profesjonalistów"


Pozdrawiam,
Slider

#59 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 12 marzec 2014 - 17:00

To co Michale, pykamy te tutoriale z malowania sprejami?

#60 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 17:02

Tak, jak znajdą się również inne osoby chętne do prowadzenia kursu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych