Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dojrzeliśmy do zmiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 marzec 2014 - 10:16

Ja bardzo chętnie zrobiłbym porządek z takimi tematami (ludźmi) jak niżej. Tematy wałkowane tysiące razy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i już sie ma podstawowa wiedzę ale... Po co się męczyć jak można mieć tematowy czat

http://jerkbait.pl/t...-woblery/page-7



#82 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 marzec 2014 - 10:39

Ja bardzo chętnie zrobiłbym porządek z takimi tematami (ludźmi) jak niżej. Tematy wałkowane tysiące razy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i już sie ma podstawowa wiedzę ale... Po co się męczyć jak można mieć tematowy czat

http://jerkbait.pl/t...-woblery/page-7

 

Trzeba wziąć pod uwagę, że w poprzednich głosach jest sporo takich, które są za tym, żeby nie było żadnych ograniczeń w zakładaniu wątków. Więc jeśli tak, to trzeba zamknąć oczy na takie tematy jak ten wklejony. 

 

Wymaganie od moderatorów, żeby wycinali każdy taki wątek było by przegięciem z naszej strony. Bo oni owszem od tego też są, co nie znaczy, że czyjaś swoboda w zakładaniu dowolnego wątku ma być kajdankami dla tych ludzi. Trzeba dobrze się zastanowić. Czy dobre (każdy może co chce) czasem nie jest wrogiem lepszego (ramy).

 

Akurat w tym konkretnym przypadku mamy doświadczenie z osobą, która myśli, że "chce coś zrobić". Jest natomiast zbyt leniwa by ruszyć z miejsca. I takie osoby pojawiają się i będą pojawiać o ile będzie dla nich sposobność do założenia nowego wątku.

 

 

Jest jeszcze opcja.

Zapytać możesz dopiero wtedy, gdy wypełnisz ankietę z pytaniami o podstawach z wiedzy o przynętach. Po ankiecie masz możliwość dodawania wpisów i zakładania wątków. Częstokroć pytania o zrobienie woblera zadają ci, którzy nigdy nie łowili woblerami. Więc jeśli jemu się nie chce, to czemu my mamy dawać mu 4 litery. 

 

To nie musi być nic wyszukanego w tej ankiecie, a może być dobrym sposobem na odsiew bez brudzenia sobie rąk niewdzięcznymi zadaniami. Jakimi nie wątpliwie są usuwanie wpisów, czy całych wątków.


Użytkownik joker edytował ten post 15 marzec 2014 - 11:05


#83 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 marzec 2014 - 11:09

Przepraszam Panowie, wątek autorski to wątek autorski. Rozrywkowy i barwny, to prawda, ale kolega może w pewnym momencie zacznie absorbować oferowaną wiedzę i kiedyś Nas zawstydzi poziomem prac. Ostatnio dużo się dyskutuje o wyglądzie działu lurebuilding, offtopach itp. Uważam, że forum do cna wyzute z pierwiastka ludzkiej niekonsekwencji, humoru i innych antonimów techniczmego charakteru jb.pl byłoby potwornie nudne. Z dedykacją dla forumowych cenzorów (nie mylić z modami, mam u nich plecy, nie wypada pyszczyć hehehe):

http://m.youtube.com...h?v=QupzG_4RaAQ

Użytkownik Piotrek Sukingaad edytował ten post 15 marzec 2014 - 11:23

  • krzychun lubi to

#84 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 marzec 2014 - 14:15

Piotrze,

z całą sympatią do ciebie. Mam inne zdanie. To nie jest wątek autorski lecz pytanie o podpowiedź z pokazaniem kilku własnych prób na zdjęciu. Logicznym jest, żeby taki wpis padł w wątku do tego stworzonym http://jerkbait.pl/t...i-w-twórczości/

 

To jest właśnie to rozdrobienie się na drobne tego działu. O reszcie Forum się nie wypowiadam, bo nie śledzę tak dokładnie.



#85 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 marzec 2014 - 14:28

Dżoker, skoro już tak bardzo chcesz podzielić na elytę (sami profi haj end) i plebs, to weź sobie kurde kup serwer, domenę, zaproś elytę, ogranicz dostęp z zewnątrz jak najbardziej  będziesz umiał i kiś się. Czy ty nie widzisz, że pomimo specyficznego podejścia do tematu przez Łukasza 050 jest wielu którzy chce mu pomóc?

A może zaproponujesz, k...., jeszcze punkty za pochodzie? Ja mam plebejsko-robotniczo-chłopskie. Nadaj się bym z tobą dyskutował? A może zanim zacznę, to powinienem na jakieś pytanie odpowiedzieć?

Żenujące.


  • grzegorz88 lubi to

#86 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 marzec 2014 - 14:34

Dżoker, skoro już tak bardzo chcesz podzielić na elytę (sami profi haj end) i plebs, to weź sobie kurde kup serwer, domenę, zaproś elytę, ogranicz dostęp z zewnątrz jak najbardziej  będziesz umiał i kiś się. Czy ty nie widzisz, że pomimo specyficznego podejścia do tematu przez Łukasza 050 jest wielu którzy chce mu pomóc?

A może zaproponujesz, k...., jeszcze punkty za pochodzie? Ja mam plebejsko-robotniczo-chłopskie. Nadaj się bym z tobą dyskutował? A może zanim zacznę, to powinienem na jakieś pytanie odpowiedzieć?

Żenujące.

 

Krzychun,

 

spójrz wreszcie na ten wątek jak na szukanie rozwiązania, a nie próbę mojego nacisku. Gdybym nie poddawał takich pytań, to już na pierwszej stronie skończyła by się cała dyskusja. Jak rozumiem jest ci po prostu dobrze. Wszystko ci pasuje, bo póki co to żadnej propozycji nie widać z twojej strony. 

Zawsze możesz po krytykować i spekulować nad moją osobą skoro lubisz :)

 

Walnij sobie setkę, zrób bucha lub zażyj leki jeśli musisz brać. Może zaczniesz trzeźwo myśleć.

 

Specyficznie to póki co sam podchodzisz do tematu ;) W tamtym wątku racz zauważyć, że też próbowałem pomóc, natomiast twojego życzliwego lub krytycznegowpisu nie uświadczyłem.

 

pozdrawiam


Użytkownik joker edytował ten post 15 marzec 2014 - 14:40

  • Adam L. lubi to

#87 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 marzec 2014 - 14:41

Temat umarł na pierwszej stronie, tylko ty z uporem maniaka dorzucasz coraz to nowe, bardziej idiotyczne pomysły.



#88 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 marzec 2014 - 14:42

....pfffff..

 

:)


  • ezehiel lubi to

#89 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 marzec 2014 - 15:04

Panowie, wygląda na to, że zaliczam się do kategorii osób, które traktują wątek naszego gimbuska z przymrożeniem oka, czerpiąc przy tym niejaką satysfakcję z możliwości śledzenia upadku polskieo systemu edukacji na jego przykładzie- jednak bez wrogich intencji. Nie jest to temat, o który warto kruszyć swoje ideologiczne kopie i przenosić dyskusję poza rzeczony topic. Bez przesady, nie róbcie z siebie malizny.

Co do bycia lub nie bycia wątkiem autorskim topicu naszego Wybrańca (pamiętamy- raz na 50 lat, dziecko z Białegostoku, dwie lewe ręce), na początku mojej egzystencji tutaj założyłem wątek "Trupek" (czy jakoś tak), w którym woblera robiliśmy tak naprawdę wspólnie, a który został potem podpięty (wątek, nie wobler) do mnie jako autorski- nie jest to wszystko jednoznaczne. A podpowiedzi jakie otrzymałem wtedy od Was do dzisiaj są dla mnie aktualne i stosowane :)

 

...a i jeszcze jedno- wątek Łukasza dobitnie udowadnia, że nie ma głupich pytań :)


Użytkownik Piotrek Sukingaad edytował ten post 15 marzec 2014 - 15:06


#90 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 marzec 2014 - 15:19

Piotrek, bo nie ma głupich pytań, mogą być jedynie różne odpowiedzi. :)


  • gutekjelonki i ezehiel lubią to

#91 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 16 marzec 2014 - 10:16

Dziękuję moderatorom za podpięcie tematu na chwilę. Może taka wymiana zdań przyda się wam do jakiś zmian w przyszłości. Przynajmniej w jednym miejscu pojawiła się burza pomysłów i rozmów o tym, co komu się podoba w dziale lurebuilding :)



#92 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 16 marzec 2014 - 11:02

A ja myśle, ze w dziale lurebuilding powinno się wykasowac wszystkie wątki autorskie i zostawić tylko mój :P wtedy bym dostawał tyle ochów, achów :D ludzie by nie mieli wyjścia i do mnie zaglądali :D hahaha

 

A tak na serio to zmiany są konieczne. Ja większość czasu piszę z komórki, a tam coś znaleźć to jest naprawdę masakra.

Pozdrawiam Melek


  • joker i Piotrek Milupa lubią to

#93 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 16 marzec 2014 - 23:00

Dobra w końcu mam odrobinę czasu. 30 min temu skończyłem się przeprowadzać, masaaaaaaaaaakra. Tydzień wyjęty z życiorysu.... po 11 do nawet 18h dziennie.... a międzyczasie jeszcze 12h nocki....

Rozpakowywanie po części zostawie żonie jak wróci, a co!

 

Wracając do tematu. Kieruję to do wszystkich Twórców w tym dziale. Załóżmy, że zaczynacie i zrobiliście pierwszego fajnego woblerka, którym jesteście zachwyceni, łowicie na niego pierwsze ryby na homemade'a. Dupy nie urywa ale jest to Wasz pierwszy więc jest najlepszy na świecie. Czy po jakimś czasie gdy Wasza wiedza się powiekszyła robicie cały czas tego samego woblerka i tylko tego? Nie, probujecie ulepszyć akcję, coś zmienic, robicie co jakiś czas nowe modele... nie stoicie w miejscu.... Myślę, że nasze forum można porównać do takiego "Twórcy" i według mnie ten Twórca za długo stoi w miejscu. Myślę, że jak każdy z nas, dział Lurebuilding powinien iść na przód. Jest rozrośnięty do takich rozmiarów, że trzeba coś z tym zrobić. Ja osobiście nie chciałbym być na etapie takim jak na pierwszej stronie w moim wątku autorskim. Poszedłem sporo naprzód (tak mi się wydaje) a wszystko dzięki właśnie działowi Lurebuilding na jerkbait. Myślę, że nie tylko ja się tutaj rozwinąłem. Zmianom mówimy zdecydowane TAK!


  • joker i Adam L. lubią to

#94 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 17 marzec 2014 - 16:39

Cześć,
Czytam i czytam.... nie mogę znaleźć w tym wszystkim koncepcji...

Może inaczej, nie mogę znaleźć jednej wspólnej koncepcji, są różne pomysły i....

właśnie co "i..."

 

poza chęcią zmiany czy wiemy co chcemy zmienić?

Jaką ścieżkę obrać?

1. może ankieta z pytaniami czy potrzeba zmian w tym dziale?
2. może zebrać wymagania od ludzi co by zmienić?

3. potrzebny jest jeden ochotnik dysponujący czasem który zepnie to do kupy i będzie nadzorował



#95 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 17 marzec 2014 - 21:07

A ja tak czytam i czytam i jedyną słuszną koncepcją wydaje mi się moja koncepcja :D
Poprostu podział na podfora i reszta bez zmian każdy pisze co chce i gdzie chce, kto chce zakłada sobie temat bez żadnych ankiet kwestionariuszy czy testow wiedzy :D
Podział miał by służyć jedynie uporządkowaniu działu "Lurebuilding" i łatwiejszemu odnajdywaniu interesujacych tematów stałym bywalcom jak i nowym użytkownikom.
Wiadomo i tak będą powstawać nowe tematy dotyczące tego samego i wałkowane tysiąc razy ale tego się nie pozbedziemy na żaden sposob bo ten który zamiast szukać i czytać woli pytać i tak znajdzie sposób aby pytanie zadać a jak nie to pójdzie tam gdzie ograniczeń nie ma . Wiem co mówie długo byłem moderatorem pewnego dużego forum i przerabialismy tam różne pomysły jak ankiety, ostrzeżenia za dublowanie tematów, możliwość pisania powyżej iluś tam postów itp itd...
najlepszą zmianą tam było właśnie uporządkowanie istniejących tematów do poszczególnych podforów

sorki za błędy ale pisze na sybko bo telefon mi zaraz padnie a nie mam ladowarki przy sobie :)

#96 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 marzec 2014 - 22:07

Jaką ścieżkę obrać?

 

Chociaż tu chodzi o jeden dział, to on jest częścią dużego Forum, a Forum portalu Jerkbait. To, że współtworzymy to miejsce, nie oznacza, że to my wybieramy ścieżkę. To jedynie droga na manowce. Jest nas kilkaset osób ale podstawy i ścieżkę wybrało może 10 osób, te, które inicjowało to przedsięwzięcie. Pytanie jest tylko takie, czy nie doszło do rozejścia się tej ścieżki, lub do jej skręcenia w złą uliczkę.

 

Ten wątek założyłem tylko po to, żeby Oni mogli usłyszeć nasze głosy. Ankieta, czy zmiany są potrzebne, czy nie, była by oddaniem nam w posiadanie tego Forum. Oczekiwanie z naszej strony, że to my mamy im mówić jaki to Forum ma obrać kierunek, byłoby szaleństwem z naszej strony.

 

Wolę wiedzieć czego chcą założyciele by spróbować się w tym odnaleźć i pomagać im i sobie lub odejść jeśli mnie to nie zainteresuje, niż zdawać się na ślepy los. Kiedy wszyscy będą mogli decydować tak właśnie będzie. To trochę tak, jakby ośmiornica miała gdzieś dojechać na wrotkach. Dużo ruchu, ale nic z niego nie wynika.


  • woblery z Bielska lubi to

#97 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 marzec 2014 - 22:15

Ten wątek założyłem tylko po to, żeby Oni mogli usłyszeć nasze głosy. 

 

A kto to są "Oni " ?


  • Piotrek Milupa lubi to

#98 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 17 marzec 2014 - 22:31

A kto to są "Oni " ?

 

....

Wolę wiedzieć czego chcą założyciele

....

Imho Jokerowi idzie o ojców założycieli .

 

hmmm...

chyba wiem o co Robertowi idzie...

Już czytałem coś w tym temacie niedawno....

 

tu parafrazując

Tu pójdziemy zaraz w teorie stworzenia i każdy wyciągnie swój grass...

 

wracając do tematu, Robert trzeba zmierzyć siły na zamiary.

To co Adam L. przedstawia jest w miarę ok, do tego trzeba by część usunąć.

 

opcją jest także rozbicie tematu na dwa sposoby:

1. to co teraz

2. czyste know how

 

tylko kto by pisał w know how?

kto by się dzielić sekretami chciał?

 

Popatrzmy na wątek Łukasza o5o

mimo, że chcemy mieć jak najmniej takich akcji, to i tak pomagamy

sam czytam wybiórczo, bo na 900 stron potrzebuje wiedzę skumulowaną na może 20.

stąd są później lukaszki które idą przebojem, sorry ombre jestem niepełnosprytny ale od czego jesteście wy wyjadacze....

 

potem gość merakiem podjedzie bo na 5 szybkich lekcjach założył salmo 5 :D


Użytkownik ezehiel edytował ten post 17 marzec 2014 - 22:33


#99 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 marzec 2014 - 22:46

Kto pójdzie w teorie o to co na górze to pójdzie, sam nie zamierzam, bo to nie mój interes. Gościem jestem jak każdy :)

 

Wierzę, że jeśli dojdzie do zmian w naszym pod forum, to zostanie wybrana taka opcja, która:

raz - uporządkuje temat twórców oraz spraw technicznych

dwa - stworzy przyjazną przestrzeń do dalszego rozwoju, mam tu na myśli też innych wytwórców. Także inne rodzaje przynęt w szerszej ekspozycji, jak chociażby muchy. Trzeba też dostrzec pojawiające się produkty rzemieślnicze inne niż wędki lub przynęty. Mamy już tuby, ktoś zaczyna robić podbieraki, inny wyroby ze skóry. Co z nimi, kto ich przymnie jak się należy jeśli nie Jerkbait :)



#100 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 marzec 2014 - 22:49

No ja proponuje dodać dział "Podbieraking" :P
  • joker i ezehiel lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych