Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dojrzeliśmy do zmiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 17 marzec 2014 - 23:04

No ja proponuje dodać dział "Podbieraking" :P

 

no ja bym się dowiedział czegoś o tym, może mniej potne palce przy takich gabarytach i będę mógł kręcić jakieś muchy :D dalej


  • joker lubi to

#102 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 19 marzec 2014 - 23:47

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale zmiany nie zawsze wychodzą na dobre, a luz nie zawsze jest zły. Niestety na odwrót też to działa. Tylko czy forum w obecnej formie jest złe? Każdy pisze co tam chce, dostęp jest dobry, od góry najnowsze i na różnorodne tematy, przeglądanie wygodne, bez podziałów na "lepszych i gorszych". Forum po prostu.



#103 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 marzec 2014 - 01:46

(...) bez podziałów na "lepszych i gorszych". Forum po prostu.

Tu nie chodzi o podziały na "lepszych i gorszych". Bardziej o czytelność, by szukając fajnych blach nie trzeba było przeglądać naście stron po trzydzieści tematów każda. By początkujący, wstawiający nowe wieści ze swych pracowni nie musieli po tygodniu odkopywać swych wątków z głębokich czeluści. Podział miałby - moim zdaniem - pomóc poprzez wyeksponowanie wątków początkujących lub rzadziej wstawiających nowości dłubaczy. A podział na części "techniczną" i "rękodzielniczą" jest ze wszech miar pożądany :) Dla czytelności działu oraz łatwiejszego odszukania interesujących treści. Taki chyba cel przyświeca j.pl?


  • ezehiel lubi to

#104 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 marzec 2014 - 09:24

Ile osób jeszcze będzie widziało w zmianach podział na lepszych i gorszych, zamiast dostrzec możliwość do podnoszenia jakości swojej i tego miejsca.



#105 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 marzec 2014 - 10:49

Robert... czwartek dopiero, ale posłuchaj -

Ludzie boją się zmian, czują oddech ograniczeń na karku...

Popatrz na akcję łukaszka... no gość zrobił co chciał, dostał co chciał :D

 

Do twórców - przydałby się wam jakiś znak/logo - propozycja :D



#106 OFFLINE   grzesiek11250

grzesiek11250

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg

Napisano 20 marzec 2014 - 11:05

Witam wszystkich moim skromnym zdaniem taka zmiana na pewno pomoże i będzie służyć użytkownikom forum. Nie mam żadnego statusu twórcy ani innego i wcale nie czuję się gorszy ani lepszy. Z tego co zrozumiałem to ma to służyć innym nowym i starym użytkownikom. Przejrzystość forum ,ład i pożądek jak najbardziej wskazana-chyba o to głównie chodzi???


  • joker i woblery z Bielska lubią to

#107 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 20 marzec 2014 - 20:19

Przejrzystość i ład to owszem, też popieram. Podobnie kwestia wyszukiwania czegoś  powiedzmy konkretnego - jak Janusz słusznie zauważył. Po krótkim przemyśleniu sprawy stwierdzam jednak, że kilka osobnych działów ułatwiających wyszukanie informacji to na pewno dobry pomysł. Tylko w jakiej formie, jeśli chodzi o samo przeglądanie? Lurebuilding (budowa przynęt) i dalej konretne, posegregowane działy jako "podpięte", a dopiero w nich wpisy forumowiczów? Pytam na spokojnie i bez podtekstów. Porządek to rzeczywiście przydałby się,. Wątki twórców, chemia, sprzęt itd faktycznie mogłyby wylądować na osobnych podstronach niczym podkategorie w kategoriach sklepu internetowego. Byle tylko nie namnożyć  nadmiernej ilości bytów ;)

Rację przyznaję i chylę czoła. Jak się tak zastanowić, to jednak obecny chaos informacji dobrym rozwiązaniem nie jest.


  • joker lubi to

#108 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 marzec 2014 - 20:30

Jednak szklanka do połowy pełna:)
I po co te nerwy były?

#109 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 marzec 2014 - 13:13

Przeglądając ostatnie wpisy i to co dzieje się w dziale, dochodzę do wniosku, że do niczego nie dojrzeliśmy. Ledwo z pieluch się chyba wygrzebaliśmy, bo dzieci w przedszkolu potrafią się lepiej dogadać. Zmiany to trzeba od zachowania ludzi zacząć...
  • joker, Dagon i ezehiel lubią to

#110 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 21 marzec 2014 - 19:49

Tak naprawdę to tutaj chyba nie ma do czego dojrzewać. W ogólnodostępnych rozmowach, gdzie każdy ma prawo głosu, zwykle ciężko jest osiągnąć jedną wspólną opcję, z której każdy będzie na równi zadowolony. Pewnie dlatego w wojsku jest dowódca, a w firmie szef. Nic tylko budować, organizować, akceptacja, aplauz i po problemie. ;)

Może jeszcze tylko dodam, bez nabijki, że trzeba będzie z góry pomyśleć o osobnej kategorii (a może dziale forum) dla Łukasza, bo jak nie, to on i tak sam to sobie zorganizuje. :blink:



#111 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2014 - 00:07

Tak naprawdę to tutaj chyba nie ma do czego dojrzewać. W ogólnodostępnych rozmowach, gdzie każdy ma prawo głosu, zwykle ciężko jest osiągnąć jedną wspólną opcję, z której każdy będzie na równi zadowolony. Pewnie dlatego w wojsku jest dowódca, a w firmie szef. Nic tylko budować, organizować, akceptacja, aplauz i po problemie. ;)
Może jeszcze tylko dodam, bez nabijki, że trzeba będzie z góry pomyśleć o osobnej kategorii (a może dziale forum) dla Łukasza, bo jak nie, to on i tak sam to sobie zorganizuje. :blink:


Zaczynasz gadac jak czlowiek.
Nie jest to glupi pomysl aby zrobic 2 watki dlubaczy
Profesjonalny dlubacz
Young dziergacz:)


Pozdawiam
Ezehiel

#112 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 22 marzec 2014 - 13:12

Zawsze gadam jak człowiek. Zgadzanie się z innymi, przytakiwanie i aplauz nie jest jedyną słuszną mową :P

Zresztą mniejsza z tym, bo temat chyba dobiegł końca i albo coś się zmieni, albo zostanie po staremu.


  • joker lubi to

#113 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 marzec 2014 - 20:12

Zawsze gadam jak człowiek. Zgadzanie się z innymi, przytakiwanie i aplauz nie jest jedyną słuszną mową :P

Zresztą mniejsza z tym, bo temat chyba dobiegł końca i albo coś się zmieni, albo zostanie po staremu.

 

 

Może nie tyle dobiegł końca, co nie ma innych świeższych propozycji. 

 

Jeśli chodzi o wątek Łukasza, to jest to odstępstwo od reguły i tak będzie zawsze. Bo dla takich osób są w sumie dwa wątki "Wobleroza"- abc żółtodzioba... oraz Poczekalnia, moje pierwsze kroki w twórczości.



#114 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 25 marzec 2014 - 08:25

Dla nie idea bardzo dobra, sam jestem początkującym dłubaczem, na szczęście potrafię korzystać z opcji wyszukiwarki i nie mam jakichś większych problemów ze znalezieniem odpowiedzi ale czasem trzeba pobawić się w internetowego archeologa i przegrzebać 30 stron wątku żeby trafić na to czego się szuka. Nie odbieram tego pomysłu jakoś podział na lepszych i gorszych, sam noszę się z zamiarem otworzenia niebawem swojego wątku.

 

Widzę to raczej jako możliwość a nie podział, dla początkujących - wchodzę do działu doświadczonych żeby zaczerpnąć inspiracji, podpatrzeć jak robią to starzy wyjadacze, obrać jakiś cel do którego się dąży, zmotywować się do tworzenia i wymyślania własnych konstrukcji. Dla doświadczonych - wchodzę do lurbulildingowego przedszkola żeby komuś coś podpowiedzieć, służyć dobrą radą, pomóc wyeliminować błędy i obrać właściwy kierunek.

 

Zasady przeniesienia do działu zaawansowanego... ilość stron w wątku może być niemiarodajna (przykład Pana Janusza Widła czy woblerów Bonito), może wystarczy zostawić to do decyzji moderatora (+ uzgodnienie z samym twórcą czy też czuje się na tyle dobry żeby jego wątek został przeniesiony do działu zaawansowanego) czy ktoś już wspiął się na wyższy poziom czy powinien jeszcze się znacząco podciągnąć.

 

Obecna forma nie jest zła ale zamiany mogą poprawić funkcjonalność forum, jestem za :)


  • joker lubi to

#115 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2014 - 09:15

Dla nie idea bardzo dobra, sam jestem początkującym dłubaczem, na szczęście potrafię korzystać z opcji wyszukiwarki i nie mam jakichś większych problemów ze znalezieniem odpowiedzi ale czasem trzeba pobawić się w internetowego archeologa i przegrzebać 30 stron wątku żeby trafić na to czego się szuka. Nie odbieram tego pomysłu jakoś podział na lepszych i gorszych, sam noszę się z zamiarem otworzenia niebawem swojego wątku.

 

Widzę to raczej jako możliwość a nie podział, dla początkujących - wchodzę do działu doświadczonych żeby zaczerpnąć inspiracji, podpatrzeć jak robią to starzy wyjadacze, obrać jakiś cel do którego się dąży, zmotywować się do tworzenia i wymyślania własnych konstrukcji. Dla doświadczonych - wchodzę do lurbulildingowego przedszkola żeby komuś coś podpowiedzieć, służyć dobrą radą, pomóc wyeliminować błędy i obrać właściwy kierunek.

 

Zasady przeniesienia do działu zaawansowanego... ilość stron w wątku może być niemiarodajna (przykład Pana Janusza Widła czy woblerów Bonito), może wystarczy zostawić to do decyzji moderatora (+ uzgodnienie z samym twórcą czy też czuje się na tyle dobry żeby jego wątek został przeniesiony do działu zaawansowanego) czy ktoś już wspiął się na wyższy poziom czy powinien jeszcze się znacząco podciągnąć.

 

Obecna forma nie jest zła ale zamiany mogą poprawić funkcjonalność forum, jestem za :)

cześć,
zawinąłeś mi pomysł :D

Jadę do pracy układam przemyślenia... tel robi bip... czytam... kurde ja chciałem to napisać :D

 

Pomysł z takim podziałem jest dobry, można by zrobić jeszcze tak, że young dłubaczowi robimy ankietę czy jest gotów na przeniesienie.
Użytkownicy by głosowali czy to już czy jeszcze nie.

Żeby nie było zbyt wiele zachodu z każdym przeniesieniem można by co 3 pełne miesiące robić przeglądy i przenosić userów grupowo.

Coś na wzór semestrów.

Żeby nie było kolorowo powinna istnieć też opcja migracji w dół :P

 

Kurząc fajka mój umysł zatruty spłodził wizję arealną.

Cech i Studium/technikum wędkarza dłubacza :D

przykładowo trwało by to 18-24 miesięcy.

Wykłady z materiałoznawstwa, hydrodynamika, ichtiologia, ZPT, maszynoznawstwo, malowanie, kręcenie much, budowa wędek, prowadzenie przynęt, klepanie blach....

potem egzamin w cechu i dostajesz glejt dłubacza wędkarskiego :D

 

jakby zrobić w jakieś szkole taki kierunek jedną klasę, ciekawe ile by było chętnych....

oczywiście można by to profilować pod konkretną dziedzinę w jakiej delikwent jest dobry...

 

prawda, że wizja zatruta :D



#116 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 25 marzec 2014 - 09:32

 

Kurząc fajka mój umysł zatruty spłodził wizję arealną.

 

Nie wiem co palisz ale rzuć to albo bierz połowę :lol: ;)



#117 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2014 - 09:36

Albo się podziel. ;)



#118 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2014 - 09:49

Ja wiedziałem, że tak będzie... Pasta przestań mnie czytać w myślach :P

 

Dagon - kolega nie wziął własnego towaru:D aha aha... ja wiedziałem, że tak będzie :D

 

co do towaru to lubię banany :P - https://imageshack.com/i/nslrr9j



#119 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 25 marzec 2014 - 10:03

Widać, że jest wiele zdań na ten temat i budzi kontrowersje. I słusznie. Ja też mam wątpliwości:

1. Kto będzie dokonywał podziału na: zaawansowanych i początkujących?

2. Czy grupa osób podejmujących ten podział będzie jawna?

3. Kto tę grupę wybierze?

4. Jakie będą kryteria tego podziału i kto je określi i na podstawie jakich kwalifikacji?

5. Czy kryteria podziału będą jawne, które kryteria będą ważne, a które mniej tzw. waga kryteriów?

6. Czy kryteria będą co jakiś czas rewidowane (choćby ze względu na to, że poziom rękodzielników podwyższył się)? I znowu kto będzie to robił?

6. Jaki próg należy przekroczyć, aby być przyjętym do zaawansowanych?

7. Czy grupa zaawansowanych będzie limitowana?

8. Czy przy braku rozwoju rękodzielnika w grupie zaawansowanej zostanie przesunięty do początkujących, a może pomiędzy początkującymi a zaawansowanymi stworzyć tzw. poczekalnię?

9. Czy też w grupie zaawansowanej zostaje się po deskę grobową?

10. Czy w dziale lurebuilding będą dopuszczalne oferty kupna i sprzedaży?

11. Czy wszystkich rękodzielników wrzucimy do jednego worka, tzn. wykonujących woblery, obrotówki, wahadełka i inne przynęty mniej klasyczne, czy też zostanie dokonany podział?

12. Co w takim razie z osobami, którzy wykonują różne przynęty i jedne wychodzą lepiej (zaawansowany) a drugie gorzej, jak zostaną przydzieleni go grup?

 

To są moje wątpliwości. Pytam z ciekawości, mnie to nie grozi. I tak mam pod górkę. Nie czuję się ekspertem, ale jakby co to mogę pomóc, rozwinąć moje wątpliwości. Ale na razie nie ma co bić piany. Jak będą konkrety służę pomocą.

 

 

 

@pasta - z tą pomocą od zaawansowanych - żebyś czasem się nie zdziwił. O malowaniu i materiałach to może coś dowiesz się i to nie wszystko, ale o pracy woblera zapomnij. Wiem to z własnego doświadczenia, krótkiego ale dobitnego. Obym mylił się.

 

Podejmującym decyzję o zmianach życzę powodzenia licząc, że będą kierowali się rozsądkiem i dobrem pozostałych.


Użytkownik Banjo edytował ten post 26 marzec 2014 - 05:43


#120 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2014 - 10:20

No to @joker będzie musiał być przyjęty dla początkujących, tak ostatnio deklaruje się. Trzymam Go za słowo.

 

@pasta - z tą pomocą od zaawansowanych - żebyś czasem się nie zdziwił. O malowaniu i materiałach to może coś dowiesz się i to nie wszystko, ale o pracy woblera zapomnij. Wiem to z własnego doświadczenia, krótkiego ale dobitnego. Obym mylił się.

 

Podejmującym decyzję o zmianach życzę powodzenia licząc, że będą kierowali się rozsądkiem i dobrem pozostałych.

 Joker to naprawdę początkujący :D

 

Banjo, nie wiem gdzieś pytał i kogo ja uzyskałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie - malowanie, praca, materiały - także widzisz da się :D

Bajde wej twój wątek "O woblerach....." super sprawa, tylko mniejsze ciśnienie :P

 

Jak sam wiesz, na pracę woblerów wpływa wiele czynników trudno opisać to wszystko, trzeba sporo doświadczeń zrobić aby osiągnąć to co się chce.

 

 

 

odnośnie listy punktów jakie umieściłeś, czy sam masz gotowe odpowiedzi na to?

jak tak podziel się z nami, pytania są fajne ale ilu odpowiadających tyle wersji...