Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dojrzeliśmy do zmiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 28 marzec 2014 - 14:20

Tak trochę czytam ten wątek i... trochę tęsknię do tej naturalności z początków wątku bodajże "Woblerowa wariacja". Wiem i rozumiem, że czasy są inne, że skomplikowaność wymaga porządków ale...
Wkładanie czegoś w ramy zwykle kończy się mało ciekawie. Zabija naturalność. Tworzenie dobrych i lepszych służy tylko tym średniakom którzy normalnie mogliby zostać niezauważeni. Naprawdę dobrzy się obronią bez autorytetu formalnego.
Dawno nie pisałem na forum choć często tu zagladam z czystej ciekawości. Nie piszę bo etap udzielania się w dyskusjach jakoś mi minął. Poraz kolejny pisać to samo, czy prowadzić podobne dyskusje - potrafi znudzić ( przykład z lakierami poliuretanowym - to wilgoć i nic innego jest odpowiedzialna za wiązanie i galaretkę - a coraz to inne patenty ktoś podaje które są tak samo skuteczne jak niedopuszczenie do kontaktu z wilgocią).
Jeżeli weźmiecie pod uwagę słowa starego pryska to jedyne co zróbcie to podzielcie tematycznie podforum - nic więcej. A stopień szczegółowości i tematy wyjdą z ilości wątkow.

Dinozaur wśród twórców :)
  • Piotrek Milupa i Popej lubią to

#142 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 marzec 2014 - 14:22

Dobrze, że odezwałeś się Sławku :)



#143 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 28 marzec 2014 - 20:32

Dobrze Sławek prawi. Przeglądając ostatnie wpisy znów zrobiło się to wszystko zbyt skomplikowane, doszły propozycje zbędnych elementów. Mam wrażenie, że jeśli zmiany mają przejść gładko, to nie powinny wprowadzać żadnych wielkich rewolucji, a jedynie kosmetyczne, te ułatwiające wyszukiwanie informacji. Podziały nadal jakoś do mnie nie przemawiają i takie wrażenie, obawiam się, ma wiele osób. Umiarkowany luz jest dobry.


  • Dagon lubi to

#144 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2014 - 00:43

Propozycja.
Ponieważ są różne pomysły, akceptowalne i nie proponuje w pierwszym poście robić listę "to do akceptowalnych".

#145 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 marzec 2014 - 11:52

Podziały nadal jakoś do mnie nie przemawiają i takie wrażenie, obawiam się, ma wiele osób. Umiarkowany luz jest dobry.

 

Zgadzam się, że umiarkowany luz jest bardzo dobry. :)

 

Jednak jak przyjrzysz się wątkom, to zauważysz, że 80% z nich umarło dzięki "pomocy" osób, które w swoim słowniku lub bazie danych nie posiadają słowa umiarkowany. Wiele osób może sobie mieć zdanie, a i tak te kilka osób ustawi ich zwyczajnie do pionu.

 

Sensowne ramy łagodzić będą powstawanie takich sytuacji. Najlepszym przykładem jest zamknięty wątek Łukasza. Co z tego, że wiele osób nawet broniło tego wątku. Nadal pewnie uważają, że było warto. Uważam, że nie. Nie mógłby Łukasz założyć takiego wątku to by ocalał, a tak został ośmieszony na koniec. Niedoświadczeniu na J.pl nie wybacza się Rafale. To dżungla. 


Użytkownik joker edytował ten post 29 marzec 2014 - 11:52


#146 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 marzec 2014 - 12:27

No tak ale ... ja potrzebuję by grupa za zmianą doszła do konsensusu co ma być zrobione - konkretne propozycje, uzgodnione - lista 4 najważniejszych zmian do wprowadzenia.

Skoro jest wola ze strony administracji, to grzechem byłoby jej nie wykorzystać. Pozwolę sobie na złożenie Szanownym Kolegom propozycji - niech każdy, kto ma konkretne propozycje wypisze je w kilku (max 4) punktach. Jeśli podobne propozycje zostały złożone, to zamiast je dublować, kliknąć "lubię" przy propozycji najbardziej zbliżonej. Ta, która zyska największe poparcie zostanie przedstawiona jako nasza wspólna propozycja usprawnienia działu "lure". Aby nie ciągnąć tematu w nieskończoność, może tak termin złożenia wspólnej propozycji we wtorek? Nowy miesiąc, a przy okazji fajna data ;)  :D

Poza tym chyba dłuższe wałkowanie tematu niewiele wniesie.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 29 marzec 2014 - 12:32


#147 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 marzec 2014 - 12:31

Propozycja minimalistyczna:

 

1. Osobno tematy "techniczne"

2. Osobno "woblery"

3. I osobno "pozostałe przynęty"

 

Rozdzielenie wątków początkujących i "HOT" jako budzące kontrowersje, może jeszcze nie tym razem :)


  • Majo i Popej lubią to

#148 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 04 kwiecień 2014 - 13:10

Przepraszam, :wub: :doh: , zupełna zaćma :D .

Znalazłem to czego szukałem :D .


Użytkownik robert67 edytował ten post 04 kwiecień 2014 - 13:15

  • joker lubi to

#149 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 kwiecień 2014 - 20:15

Witam,

 

Chciałbym poinformować że statusy Twórców będę weryfikowane sukcesywnie i że tylko osoby aktywnie prowadzące swoje wątki oraz wspierające dział lurebuilding będą posiadały status Twórcy.


  • Friko, joker i Popej lubią to

#150 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 28 kwiecień 2014 - 07:12

Ze tak zapytam, a czym sie różni twórca od nie twórcy? Ma jakieś przywileje? :) czy tylko kolor nicku inny?

#151 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 kwiecień 2014 - 08:33

Chociażby w zamian za wkład w życie działu, ma możliwość wystawiania swoich dzieł na giełdzie twórców.
  • joker lubi to

#152 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 28 kwiecień 2014 - 11:16

No to teraz zacznie się wysyp postów z cyklu "pitolenie o Chopin'ie" 


  • bobesku i Popej lubią to

#153 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2014 - 11:21

Czy to oznacza, że nie-twórca, nie może sprzedawać swoich woblerów na forum, czy też, że nie może tego robić tylko na giełdzie twórców?

Bo jeśli to pierwsze, to @Artech może mieć rację. :)



#154 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 28 kwiecień 2014 - 16:00

Będzie wesoło. Dobrze że już wiele wobków nie robię bo musiałbym poznać życiorys jakiegoś polskiego wieszcza. Rozumiem idee. Ale proponuję by jednocześniezmniejszać listę twórców - okaże się, że wcale ich tak wiele nie ma. Znowu zaczniemy się cieszyć że jest 30, 35...

#155 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 28 kwiecień 2014 - 16:05

Tak w sumie to zgłaszam się na ochotnika by usunąć mnie z listy twórców bo dawno w swoim wątku autorskim nic nie napisałem. Mam nadzieję, że wątki historyczne zostaną (bo nie zrobiłem print screenów)

#156 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 kwiecień 2014 - 20:09

Jeśli zamiarem jest postawienie na Jakość, to 200 twórców tego nie ma, ale mieć może za jakiś czas. 

 

Sławku

jest różnica pomiędzy tym, że ktoś dawno nic nie napisał, a tym, że napisał i w sumie nic nie wniósł w to miejsce. Przynajmniej tak to widzę.  Znów poprawka na Jakość się kłania.

Też zgłaszałem wcześniej moderatorom zdjęcie statusu Twórca i mam go jak widzisz. Nie wnikam dlaczego. Chłopaki wiedzą zapewne, co jest dobre dla tego miejsca.

Osobiście nie mam z tym problemów. Jeśli uznano by, że pitolę więcej niż wnoszę dla Jerkbait, to bez statusu twórcy nadal jestem ładny :) 


  • Piotrek Milupa, woblery z Bielska i Pasta lubią to

#157 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 28 kwiecień 2014 - 20:23

Joker - przeczytaj wpis dotyczący tego kto będzie twórcą - obaj nie podpadamy pod definicje :)

#158 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 kwiecień 2014 - 20:31

"tylko osoby aktywnie prowadzące swoje wątki oraz wspierające dział lurebuilding będą posiadały status Twórcy."

 

 Sławku i w czym nie pasuję? Nie to, żebym chciał coś tam, coś tam. Tak z ciekawości ciebie pytam :)



#159 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 28 kwiecień 2014 - 22:57

Pytanko:

- Jeżeli ktoś straci miano "Twórcy" co się dzieje z jego wątkiem?



#160 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 kwiecień 2014 - 23:50

Pytanko:

- Jeżeli ktoś straci miano "Twórcy" co się dzieje z jego wątkiem?

Nawet wątki osób zbanowanych pozostają na swoim miejscu (bo niby czemu nie?), więc "kiedyś twórcy" również będą mieli swoje wątki. Tak myślę i tak obstawiam :)

 

Joker - przeczytaj wpis dotyczący tego kto będzie twórcą - obaj nie podpadamy pod definicje :)

 

"tylko osoby aktywnie prowadzące swoje wątki oraz wspierające dział lurebuilding będą posiadały status Twórcy."

 

 Sławku i w czym nie pasuję? Nie to, żebym chciał coś tam, coś tam. Tak z ciekawości ciebie pytam :)

Robercie, Sławek zastosował podwójne zaprzeczenie. Nie podpadać pod definicję osoby, która nie prowadzi aktywnie swojego wątku - czyli być osobą, która prowadzi aktywnie... A osoba prowadząca swój wątek nie traci statusu "twórcy". Czyli, jak słusznie zauważył, nie podpadacie pod definicję "osób zagrożonych utratą tego statusu".

Ja (raczej) też :D  ;)