Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dojrzeliśmy do zmiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 25 marzec 2014 - 10:30

@pasta - z tą pomocą od zaawansowanych - żebyś czasem się nie zdziwił. O malowaniu i materiałach to może coś dowiesz się i to nie wszystko, ale o pracy woblera zapomnij. Wiem to z własnego doświadczenia, krótkiego ale dobitnego. Obym mylił się.

 

Też nie ma co oczekiwać że ktoś poda wszystko jak na tacy, to tak jak z wędkarstwem - trzeba dać coś od siebie i nabrać doświadczenia :)



#122 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 25 marzec 2014 - 10:35

Też nie ma co oczekiwać że ktoś poda wszystko jak na tacy, to tak jak z wędkarstwem - trzeba dać coś od siebie i nabrać doświadczenia :)

Oczywiście, że nie należy tylko brać. Dałem i dostałem figę. Zawsze to coś  ;) .



#123 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2014 - 11:03

Oczywiście, że nie należy tylko brać. Dałem i dostałem figę. Zawsze to coś  ;) .

Nie ma chyba za bardzo sensu o tym przypominać, chociaż widzę, że mocno to Ciebie ubodło.

Identycznie sytuacja wygląda w przypadku piszących artykuły, relacje z wypraw, prowadzących własne galerie fotograficzne, blogi.

Każdy robi to dla szeroko rozumianego dobra j.pl, licząc co najwyżej na gratyfikację w postaci uznania kolegów, życzliwych komentarzy i to większości wystarczy.

Ty to wszystko otrzymałeś, zarówno opracowanie o woblerach, jak i o kołowrotkach spotkało się z więcej niż przychylnym przyjęciem.

Jest sens co jakiś czas upominać się o więcej?

Solidna praca, którą wykonałeś, opatrzona roszczeniowym komentarzem trochę blednie, a taka sytuacja może zniechęcić kolegów do czytania, komentowania Twoich późniejszych wpisów z obawy, że znowu komuś zarzucisz brak adekwatnego do wysiłku odzewu.

 

Pozdrawiam. Darek.


  • joker lubi to

#124 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 marzec 2014 - 11:16

Pomysł na lurebuilding "na dziś":

 

- Wątki "techniczne"

- Wątki autorskie "woblery"

- Wątki autorskie "pozostałe"

 

Mogę poświęcić nockę i dokładnie przejrzeć forum oraz przesłać na priv do któregoś z modów linki podzielone na wszystkie trzy grupy. 

Propozycja wciąż aktualna.

Możliwy podział "woblery" na "początkujący" i "zaawansowany". Bez żadnych testów i ankiet - jest sto postów, to jest zmiana "z automatu".

 

Nie chodzi o wiedzę, umiejętności, zdolności. Tylko jak najprostsze działania w celu osiągnięcia maksymalnej czytelności działu. Brzytwa Ockhama.

 

Kolegom proponującym jakieś skomplikowane formuły "migracyjno-ankietowe" zadam jedno pytanie - czy będą osobiście pilnowali ich przestrzegania? Ale za kilka lat?


  • ezehiel lubi to

#125 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 25 marzec 2014 - 11:34

Propozycja wciąż aktualna.

Możliwy podział "woblery" na "początkujący" i "zaawansowany". Bez żadnych testów i ankiet - jest sto postów, to jest zmiana "z automatu".

 

Nie chodzi o wiedzę, umiejętności, zdolności. Tylko jak najprostsze działania w celu osiągnięcia maksymalnej czytelności działu. Brzytwa Ockhama.

 

Kolegom proponującym jakieś skomplikowane formuły "migracyjno-ankietowe" zadam jedno pytanie - czy będą osobiście pilnowali ich przestrzegania? Ale za kilka lat?

 

 

Jak dla mnie jest ok, 100 postów to ok 5 stron więc osiągalne w zależności od płodności twórcy w parę miesięcy. Nie ma co zbytnio tego komplikować.

 

To od kiedy zmiany:)?



#126 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2014 - 11:37

Propozycja wciąż aktualna.

Możliwy podział "woblery" na "początkujący" i "zaawansowany". Bez żadnych testów i ankiet - jest sto postów, to jest zmiana "z automatu".

 

Nie chodzi o wiedzę, umiejętności, zdolności. Tylko jak najprostsze działania w celu osiągnięcia maksymalnej czytelności działu. Brzytwa Ockhama.

 

Kolegom proponującym jakieś skomplikowane formuły "migracyjno-ankietowe" zadam jedno pytanie - czy będą osobiście pilnowali ich przestrzegania? Ale za kilka lat?

 

Hmmm od tego są admini, moderatorzy :P

Masz rację, komplikuje to sprawę jednak kryterium 100 postów... no bez przesady

Zobacz ile jest powtórzeń odnośnie jednego twojego wobka, ile u Jokera lub Tomy'ego....

tak se ne da..

trzeba by coś wymyślić mniej skomplikowanego, z ankietą to można tak od strony programistycznej załatwić temat:

 

data bieżąca - data startu = 90d i wątek jest użytkowany odpal ankiete

ewentualnie krętacz może sam kliknąć proszę o migrację

 

od tego są automaty :P po co mam stać i patrzeć w każdy wątek



#127 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 marzec 2014 - 11:40

Zaglądam do tego wątku i za każdym razem myślę jak to można by uporządkować? Pomysły, które tu padały na podział Lurebuilingu na podfora na pewno pomogą w orientacji na forum i wprowadzą większy porządek. Ale moim zdaniem nie pomogą w korzystaniu z forum jako bazy wiedzy. Nawet jeśli wydzielimy (co uważam za świetny pomysł) dział techniczny to przecież mnóstwo wiedzy znajduje się w wątkach autorskich. A nikt rozsądny nie zakaże przecież twórcy w jego wątku pisać technicznych informacji. I tak by się to zresztą nie udało. Z kolei pomysł @Jokera zamknięcia listy wątków z wiedzą pozwolił by na sprawne wyszukiwanie, ale na dłuższą metę byłby moim zdaniem uciążliwy i szkodliwy - tasiemcowe wątki nie są fajne, a ograniczanie wolności społeczności internetowe zawsze przyjmują negatywnie.
Wpadłem więc na pomysł, by wykorzystać do tego mechanizm tagów. Posty które wnoszą coś sensownego w konkretnym obszarze tworzenia woblera mogły by być otagowane - np. obciążenie, stelaż, malowanie, boleniowe, kleniowe, etc. Wymagało by to niestety dodatkowej pracy moderatorów (lub ich pomocników, lub samych piszących), ale pozwoliło by wyłuskiwać pożyteczne informacje z dowolnego miejsca na forum. Zauważyłem dzisiaj że na chwilę wprowadzono tagi w dziale Sprzedam - to przyspieszyło mój post :) bo widzę że forum ma taką techniczną możliwość.
Tańszą (dla pracy modów) alternatywą było by takie przebudowanie wyszukiwarki, która pozwoliła by w forum wyszukiwać konkretne posty a nie tylko wątki.
Co do podziału twórców to mam mieszane uczucia - nie podobają mi się pomysły podziału na woblerowców, krętaczy, klepaczy - wielu z nich tworzy różne rodzaje przynęt. U kogoś zakwalifikowanego do woblerów nikt nie będzie szukał blach, itd.
 
Podsumowując moja propozycja:
- podforum techniczne,
- podforum twórców,
- budowanie bazy wiedzy w obu podforach przez otagowanie postów.
 
Edit:poprawka językowa

Użytkownik peekol edytował ten post 25 marzec 2014 - 13:48

  • joker lubi to

#128 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 25 marzec 2014 - 11:52

Janusz zostały zaproponowane zmiany to, chciałbym aby były czytelne i podziały dokonane merytorycznie. Ilu jest twórców na jb? Dużo. Trudno wybrać np. 5 przedstawicieli? Wyboru mogą dokonać: administrator przy współudziale moderatorów. Oni śledzą na bieżąco i też mogą podpowiedzieć, kto ma takie predyspozycje (np. czy Jego wypowiedzi są stonowane, obiektywne, itd, posiadana wiedza na temat podejmowanych decyzji to sprawa oczywista). Ogłosić kryteria itd to co napisałem powyżej. Ktoś proponuje zmiany to musi mieć taką świadomość. Jak nie ma czytelnych i merytorycznych przesłanek tych zmian to zawsze będą jakieś niedomówienia, pretensje. 

 

Propozycja wciąż aktualna.

Możliwy podział "woblery" na "początkujący" i "zaawansowany". Bez żadnych testów i ankiet - jest sto postów, to jest zmiana "z automatu".

 

Nie chodzi o wiedzę, umiejętności, zdolności. Tylko jak najprostsze działania w celu osiągnięcia maksymalnej czytelności działu. Brzytwa Ockhama.

 

Kolegom proponującym jakieś skomplikowane formuły "migracyjno-ankietowe" zadam jedno pytanie - czy będą osobiście pilnowali ich przestrzegania? Ale za kilka lat?

To chyba jakiś żart. Daję przykłady:

1. Kolega (twórca) zakłada swój wątek, wstawia jedno zdjęcie wobka i  umawia się z drugim i piszą w jego wątków jaki to wspaniały wobek, szybko nabijają po sto postów i kolega twórca zostaje zaawansowanym.

2. Np. właściciel wobków siek (nie wiem może ma tu już swój watek, jeśli tak to przepraszam) zakłada wątek i musi nabić 100 postów, aby być zaawansowanym. Od razu śpieszę wyjaśnić, nic nie mam wspólnego z wobkami siek, żeby było jasne. To tylko przykład.

 

Jeszcze raz apeluję o rozwagę przy podejmowaniu decyzji.



#129 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2014 - 12:00

Wyszukiwanie trzeba przerobić, taki by się przydały globalne i własne (per user).

Problem z tagami pojawia się dla starych wątków... przeszukaj. wybierz, oznacz...

 

nie zgodzę się aby nie rozbijać dziedzin, jak piszesz o wobkach masz temat o wobkach, jak wymieszasz to z blachami i muchami... zgiń przepadnij...



#130 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2014 - 12:06

Banjo.

mniej agresywnie.... chłopie chillout :)

może to moje subiektywne odczucie ale strasznie się napinasz :D

relax mannn.... :D



#131 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 25 marzec 2014 - 12:15

ezehiel,

ja tylko wykazuję niedoskonałości i nietrafione pomysły.

 

Już milczę  :D .



#132 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 25 marzec 2014 - 12:24

Janusz zostały zaproponowane zmiany to, chciałbym aby były czytelne i podziały dokonane merytorycznie. Ilu jest twórców na jb? Dużo. Trudno wybrać np. 5 przedstawicieli? Wyboru mogą dokonać: administrator przy współudziale moderatorów. Oni śledzą na bieżąco i też mogą podpowiedzieć, kto ma takie predyspozycje (np. czy Jego wypowiedzi są stonowane, obiektywne, itd, posiadana wiedza na temat podejmowanych decyzji to sprawa oczywista). Ogłosić kryteria itd to co napisałem powyżej. Ktoś proponuje zmiany to musi mieć taką świadomość. Jak nie ma czytelnych i merytorycznych przesłanek tych zmian to zawsze będą jakieś niedomówienia, pretensje. 

 

To chyba jakiś żart. Daję przykłady:

1. Kolega (twórca) zakłada swój wątek, wstawia jedno zdjęcie wobka i  umawia się z drugim i piszą w jego wątków jaki to wspaniały wobek, szybko nabijają po sto postów i kolega twórca zostaje zaawansowanym.

2. Np. właściciel wobków siek (nie wiem może ma tu już swój watek, jeśli tak to przepraszam) zakłada wątek i musi nabić 100 postów, aby być zaawansowanym. Od razu śpieszę wyjaśnić, nic nie mam wspólnego z wobkami siek, żeby było jasne. To tylko przykład.

 

Jeszcze raz apeluję o rozwagę przy podejmowaniu decyzji.

 

1. Nic na tym nie zyska, nawet jeśli przeskoczy do zaawansowanych, to czas to zweryfikuje i taki temat umrze śmiercią naturalną lub spadnie na dno listy wątków

2. Jeśli producent Sieków założy tutaj temat to za dwa dni uzbiera 100 postów:) poza tym zawsze istnieje możliwość przeniesienia tematu przez moderatora - w obie strony



#133 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 25 marzec 2014 - 12:28

1. Nic na tym nie zyska, nawet jeśli przeskoczy do zaawansowanych, to czas to zweryfikuje i taki temat umrze śmiercią naturalną lub spadnie na dno listy wątków

2. Jeśli producent Sieków założy tutaj temat to za dwa dni uzbiera 100 postów:) poza tym zawsze istnieje możliwość przeniesienia tematu przez moderatora - w obie strony

Ok. Przekonałeś mnie.



#134 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 25 marzec 2014 - 12:33

Ok. Przekonałeś mnie.

Ciesze się ;)



#135 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 25 marzec 2014 - 12:42

:)

Ciesze się ;)

Każdy może mieć swoje poglądy, po to jest dyskusja, aby je weryfikować. Nie trwam jak osioł przy swoich poglądach. Twoje argumenty są trafne, nie rozważyłem ich. Pozdrawiam  :) .



#136 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2014 - 12:55

Patrzcie jak dział sprzedaży się rozwija - http://jerkbait.pl/t...m/#entry1424465

 

dotyczy to nowych wątków- tam przemiał wielki.

 

kategorie które dają możliwość oglądania tego co się chce, o ile Ktoś nie działa celowo :D



#137 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 marzec 2014 - 13:15

Dla nie idea bardzo dobra, sam jestem początkującym dłubaczem, na szczęście potrafię korzystać z opcji wyszukiwarki i nie mam jakichś większych problemów ze znalezieniem odpowiedzi ale czasem trzeba pobawić się w internetowego archeologa i przegrzebać 30 stron wątku żeby trafić na to czego się szuka. Nie odbieram tego pomysłu jakoś podział na lepszych i gorszych, sam noszę się z zamiarem otworzenia niebawem swojego wątku.

 

Widzę to raczej jako możliwość a nie podział, dla początkujących - wchodzę do działu doświadczonych żeby zaczerpnąć inspiracji, podpatrzeć jak robią to starzy wyjadacze, obrać jakiś cel do którego się dąży, zmotywować się do tworzenia i wymyślania własnych konstrukcji. Dla doświadczonych - wchodzę do lurbulildingowego przedszkola żeby komuś coś podpowiedzieć, służyć dobrą radą, pomóc wyeliminować błędy i obrać właściwy kierunek.

 

Zasady przeniesienia do działu zaawansowanego... ilość stron w wątku może być niemiarodajna (przykład Pana Janusza Widła czy woblerów Bonito), może wystarczy zostawić to do decyzji moderatora (+ uzgodnienie z samym twórcą czy też czuje się na tyle dobry żeby jego wątek został przeniesiony do działu zaawansowanego) czy ktoś już wspiął się na wyższy poziom czy powinien jeszcze się znacząco podciągnąć.

 

Obecna forma nie jest zła ale zamiany mogą poprawić funkcjonalność forum, jestem za :)

 

 

Zacznę od tego, że podzielam w pełni takie podejście. :)

 

Obecna forma nie jest zła i pokazała swoje pełne oblicze. Potraktujmy to jako doświadczenie, które razem wiele osób przeszło. 

 

Słowo podział, zawsze wywołuje i będzie wywoływać napięcie. Lepiej byłoby, żeby jakiś trzon pod-forum lurebuilding (wizytówka Jerkbait powiedzmy) stanowiły osoby z nominacji grupy, a nie samozwańcze. Słowo inspirujący może być jednym z kluczy do uznania kogoś do nominacji. Takich słów kluczowych jest więcej - jakość, przekazywanie wiedzy, opanowany warsztat, estetyka.

 

Wystarczy dobra wola i schowanie ego do kieszeni. Powyższe przykładowe słowa klucze są pewnym punktem odniesienia dla każdego, kto może sobie założyć własnych wątek tutaj. Jak skończę, to poproszę Moderatorów o usunięcie statusu Twórcy. Kowalczyk nie pobiegła w Tour de Ski, mogę i ja nie biec jako Twórca. Nic w tym co robię jako "twórca" nie zmienię. Jeśli będę miał coś ciekawego do przekazania to znów zwyczajnie to napiszę lub nagram film. Po to też tu jestem i piszę. Tak jak już nie raz zostało powiedziane i dopisał to Pasta, ilość postów nie może być wyznacznikiem jakości - wizytówki Jerkbait. Przypomnę tylko o swoich wątpliwościach. Nie każdy wątek z działu lure tu w pełni pasuje. Lepsze miejsce dla nich wydaje się w pod-forum Sprzęt. Tam są opisy przynęt, pytania o ich zastosowania itp. To jest coś nad czym trzeba się pochylić i przemyśleć co ma być zawartością pod-forum Lurebuilding.

 

To jest właśnie możliwość, a nie podział. Możesz założyć własny wątek i masz możliwość być w przyszłości (bliższej lub dalszej) wizytówką pod-forum lurebuilding na Jerkbait. 

 

Mały wtręt o autorytetach i krytyce (konstruktywnej). 

Koledzy, najlepszy ekspert w danej dziedzinie nie jest autorytetem jeśli nie został wybrany. Autorytet jest dowodem uznania społecznego, a nie od górnej nominacji , nie awansu w pracy, nie dlatego, że jesteś rodzicem, nie dlatego, że masz jakiś Status na Jerkbait i nie dlatego, że tak o sobie myślisz patrząc w lustro. Autorytet daje ci ten, kto uzna, że nim jesteś. W przypadku Forum może to zrobić jedynie grupa uczestników. 

Za często też niektóre osoby sięgają po konstruktywną krytykę. To jest narzędzie takie samo jak młotek i trzeba umieć się nim posługiwać. Dobra krytyka zaczyna się na długo przed tym zanim jej udzielimy. Niestety częściej jest tak, że idziemy na skróty.

Wróćmy do "wizytówki Jerkabait". Czy możemy uznać, że ludzie niosący sztandary i ciągnący ten wózek są liderami? Sądzę, że tak, a lider najpierw uczy, nie poucza. Lider krytykę nawet tą konstruktywną daje jeden na jeden. Od tego jest priv koledzy, a nie otwarte forum.

 

Podpowiem wam jak sprawdzam, czy dana osoba na forum udzieliła już jakiś wskazówek na temat, który mnie interesuje. Czasem szukam nawet własnych wpisów, jeśli ktoś na priv zapyta mnie o coś, o czym szerzej pisałem we własnym wątku lub w innym miejscu.

Powiedzmy, że chcę się dowiedzieć coś o malowaniu pędzlami. Patrzę, że jakiś joker maluje pędzlami. Mogę go zapytać o to lub sprawdzić najpierw w google. Robię to tak. Wpisuję zadanie dla google jerkbait joker malowanie pędzlami. Bezbłędnie wyświetli kilka wpisów w tym ten najobszerniejszy ze strony 59 w moim wątku. Tak pytam innych, bez zawracania im głowy, ponieważ mam świadomość, że nie jestem jedynym, który chce się o coś ich zapytać. Poza tym wypada mi zapytać o coś istotnego, bardziej konkretnego, czego nie mogę znaleźć tutaj.


Użytkownik joker edytował ten post 25 marzec 2014 - 20:18

  • siwypike i ezehiel lubią to

#138 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 marzec 2014 - 21:53

Ponieważ nie ma lepszego miejsca na taki wpis załączę go tutaj. Tym bardziej, że poruszane są tu kwestie podziału na zaawansowanych twórców i początkujących.

 

Chciałbym przypomnieć, że póki co, w tym dziale są jedynie Twórcy. No, może jest jeden cudotwórca Tomy, ale jeszcze nie dostał takiego statusu ;)

Nie istnieje podział, o tym dopiero tu rozmawiamy. Może powstanie, może nie.

 

To co jest nad zdjęciem np. moim Zaawansowany, dotyczy stopnia zaawansowania na tym forum, ogólnie. Wynika to z ilości wpisów jakie dokonałem w całym forum. 

 

Pragnę przypomnieć, że każdy Twórca w dziale Hand Made jest takim samym userem jak każdy na jerkbait. Ma jedynie status rozpoznawczy, dzięki temu każdy na Forum wie, że dana osoba ma swój własny wątek Hand made. Nic więcej to nie oznacza. Sam jestem przede wszystkim wędkarzem i mogę o sobie powiedzieć, że jestem zaawansowanym wędkarzem. Nie mogę tego powiedzieć o sobie jako twórcy, bo było by to bufonadą. Raptem 16 lat coś tam robię, a dopiero rok (po paroletniej przerwie) praktykuję codziennie. 


Użytkownik joker edytował ten post 25 marzec 2014 - 23:12


#139 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 marzec 2014 - 09:28

Chciałbym podrzucić Właścicielowi oraz Moderatorom pewną sugestię. To jest nasze wspólne przeoczenie, bo nie może być to nic innego.

 

W zasobach portalu są artykuły oraz wywiady skierowane stricte do osób interesujących się Hand Made. Z tymi świetnymi tekstami ze strony głównej jest trochę tak, jak z książkami w bibliotece. Niby wiesz, że tam może być to co cię interesuje, lecz nie koniecznie pójdziesz tam szukać. Bo po pierwsze nie wiesz, że coś takiego tam rzeczywiście jest. Poza tym z czytaniem, jest często tak jak na filmie, więc wyeksponowanie wartościowej treści szybciej znajdzie dodatkowego czytelnika.

 

 

Rzecz w tym, że mamy coś takiego jak Ważne linki i brakuje tam odnośników do zasobów z pierwszej strony. Mówię dla przykładu o tekstach Jajakub, Rocha, Sidakiewicza, czy Trouta. Nie ma lepszego miejsca na promowanie wartościowych własnych tekstów bezpośrednio w konkretnym dziale swojego Forum. Kiedyś nie byliśmy tak obszernym miejscem, ale dzisiaj ma to sens.

 

Podobnie można to zrobić dla monterów wędzisk. Jest cykl "Moja przygoda..." ale są też wywiady.

 

Poza tym sugerowałbym dołożenie kategorii Lurebuilding, ponieważ artykuły o robieniu przynęt są w kategorii Sprzęt. Jest oczywiście wyszukiwarka, jednak Sprzęt i Lurebuilding to oddzielne pod-fora.

 

:)



#140 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 26 marzec 2014 - 13:41

Tak mnie natchnęło, że poddział techniczny mógłby się nazywać ASP - kojarzone z Akademią Sztuk Pięknych a to... Akademia Sztucznych Przynęt :P hehe dobra juz sie zamykam ;)


  • joker i gutekjelonki lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych