Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kołowrotek do 500 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Arcturus

Arcturus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Adam

Napisano 28 październik 2016 - 10:31

Trafiłeś, ośmiosplotowe plecionki powodują odczuwalny komfort bardziej na wędzisku ale podczas zwijania woblerów 16 - 25 cm mocno obciążony jest kabłąk i jego rolka.


  • NAD BUGIEM i gargamel lubią to

#182 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2016 - 20:28

Mniejsze tarcie na przelotkach. 



#183 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 04 listopad 2016 - 07:58

Dobra panowie doradźcie, proszę :-)

Wielkość shimano/Daiwa 4000/3000
Woda - duże rzeki Wisła/Narew/Bug ( mazowieckie i okolice )
Gatunek połowu - Bolen, szczupak, sandacz
Przynęty - gumy RH, Fantomy Lipinskiego, hermesy, water monitory, thrille itp itd, gumy do 4 cali na główkach do 20-25 gram
Przełożenie cos szybszego - Hg czy jakos tak ?
Linka - plecionka
Waga jest mi obojętna
Budżet 500-700 zł

Najlepiej nowe, ale używane tez moze być :) co kupić czego szukać ?? Najlepiej jak najszybciej :)

#184 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 04 listopad 2016 - 08:30

Przełożenie cos szybszego - Hg czy jakos tak ?
Linka - plecionka
Waga jest mi obojętna
Budżet 500-700 zł

Najlepiej nowe, ale używane tez moze być :) co kupić czego szukać ?? Najlepiej jak najszybciej :)

Może Stradic FK 4000 XG choć z nawojem 99 cm może być zbyt szybki ? Powinien być od ręki w Raven w budżecie jaki określiłeś jako max ;)


  • qmichalq lubi to

#185 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 08:31

Sprawdź Daiwa Freams 3012H



#186 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 listopad 2016 - 09:13

Pytanie,czy zamierzasz okazjonalnie łowić tzn.ze dwa razy na miesiąc?Czy też będziesz bardzo często nad wodą? Jeśli to drugie,i ostra orka boleniowa...to bez kompromisów,kup TP 4000HG i temat załatwiony. Budżet przekroczony,ale może lepiej poczekać,coś sprzedać,itp i dołożyć brakującą sumę. 

Różne kołowrotki,w różnych warunkach,mają dziwne przypadłości. Natomiast TP do tego typu zastosowań,jest idealne.



#187 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 04 listopad 2016 - 09:28

Łowione bedzie ja wiem - 2 razy w tygodniu ? Moze cos więcej... wlasnie o to chodzi ze wiem ze to stella pociągnął temat itp itd szukam jakiejś alternatywy ? Spin to u mnie jedynie duża rzeka i bolen, drogie wole kupować multiki :)

#188 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 listopad 2016 - 09:42

Kup Tp i zamkniesz temat. Wtedy spokojnie możesz poświęcić czas na łowienie,i kupowanie drogich multików :D . Nie będzie niespodzianek,pełnia zadowolenia,a i cena cię nie zrujnuje. Po co masz za jakiś czas,znowu wracać do pierwotnego założenia?


  • TOFIX99 lubi to

#189 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 09:47

Łowione bedzie ja wiem - 2 razy w tygodniu ? Moze cos więcej... wlasnie o to chodzi ze wiem ze to stella pociągnął temat itp itd szukam jakiejś alternatywy ? Spin to u mnie jedynie duża rzeka i bolen, drogie wole kupować multiki :)

Kupiłem niedawno Stradica FJ 4000 do tego celu. Zobaczymy ile czasu da radę, ale doszedłem do wniosku, że szkoda mi wydać więcej do niż plus minus 600zł do orki na Wiśle.

 

A co z twoim Excense ? :)


Użytkownik dreadknight edytował ten post 04 listopad 2016 - 09:48


#190 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 04 listopad 2016 - 10:23

Poszedł w do Tomka juz jakiś czas temu - w sumie in dobry by był ale ciągnąć z jp to znowu z tydzień -dwa czekania :-) dlatego wole cos na miejscu :-)

#191 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 listopad 2016 - 12:21

Michał ja podobnie jak kolega grisha myślę że tym http://www.mefistofi...015-p-1419.html spokojnie ogarniesz i jeśli jak piszesz głównie pod bolenia to i nawój powinieneś opanować. Albo to albo pozostaje szukać jakieś mocniejszej używki od kogoś.

#192 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:34

Tak, to dokładnie ten, właśnie dziś do mnie przyszedł. W najbliższy piątek wyjazd na Szwedzkie wody, prZetestuję i opiszę moje wrażenia. Narazie wydaje się solidny ale już jako nowy ma minimalny luz na korbie. Nie wiem czy to normalne, ale korba dokręcone na max i jest mały luzik.

 

Witaj. Co oznacza luz na korbie? Wktórym miejscu?



#193 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 06 grudzień 2016 - 13:52

Witaj. Co oznacza luz na korbie? Wktórym miejscu?

Witam. Ostatnio kolega na sklep wziął 20 i 30 Inspire, niestety 20 luz duży na korbie, 30 już nie.



#194 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 15:31

Witam. Ostatnio kolega na sklep wziął 20 i 30 Inspire, niestety 20 luz duży na korbie, 30 już nie.

 

Ale gdzie jest ten luz. W miejscu składania, przy knobie, czy machają się całe bebechy? Czy może jeszcze coś?



#195 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:20

No właśnie luz widoczny na bebechach, w tym przypadku na rozmiarze 20, na 30 już nie :)



#196 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 19:41

Dzięki. Wynika z tego, że trzeba macać ....



#197 OFFLINE   Arcturus

Arcturus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Adam

Napisano 13 marzec 2017 - 20:06

Luz w bebecha tzn. na przekładni. Reklamowany jako bardzo zaawansowany technologicznie itp. a przecież przekładnia to wynalazek starożytności. Poza tym mocny młynek, lekko kręci pod dużym obciążeniem ale ten luzzz..... i tak w seryjnej produkcji....

#198 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 17:10

To ja opiszę moje wrażenia na temat Okuma Inspira C30X -30 bo właśnie do mnie dojechał zakupiony w sklepie internetowym:

To chyba jakieś nieporozumienie, po wstępnych oględzinach myślę że dostałem kołowrotek po kilkuletniej ciężkiej orce. Totalny luz na przekładni i podobny na rotorze, coś puka przy kręceniu -wcale się nie dziwię bo przy takich luzach musi pukać. Żeby nie było że kupiłem tani kołowrotek i tak musi być to porównam go z inną Okumą Custom spin 25 kupioną w marcu tego roku i łowioną sporo zarówno przy lekkim spinningu jak i pickerze.  Custom spin kosztował 120zł -Inspira kosztowała 236zł czyli jeszcze raz tyle. Custom spin jest w miarę dobrze spasowany kręci o wiele płynniej i bardzo dobrze układa żyłkę. Po dwa razy droższej "Inspirze" można by się spodziewać kołowrotka lepszego od "Customa" a jest dokładnie odwrotnie. Wrzucam fotki razem z trzecim kołowrotkiem -też Okumy: Tactic baitfeeder który ma podobne luzy jak nowa Inspira, ale....Tactic ma 4 lata i był intensywnie katowany podajnikami do methody 30-40g i wyholował setki kilogramów ryb -amury i karpie w przedziale 2-10kg. Nawet nie próbowałem nawijać na "Inspirę" żyłki bo w poniedziałek to coś odsyłam. 

Załączone pliki



#199 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 18:14

'...Po dwa razy droższej "Inspirze" można by się spodziewać kołowrotka lepszego od "Customa" 😊

A niby dlaczego? W obu przypadkach jest to wlasciwie ta sama, najnizsza polka, cena jest wiec przypadkiem, jakosc jest przypadkiem, moze nawet znak firmowy jest zupelnym przypadkiem. Odejmij wszelkie vaty, marze, podatki, cla, transport, marketing...ile te kolowrotki kosztuja tajemniczego producenta? Jeden 5, drugi 10 $? Czego sie spodziewasz, to musi byc, a przynajmniej powinna byc tandeta, jesli nie jest, to chyba ktos do interesu po drodze doklada 😏

Użytkownik coloumb edytował ten post 03 listopad 2017 - 18:17


#200 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 19:43

'...Po dwa razy droższej "Inspirze" można by się spodziewać kołowrotka lepszego od "Customa"

A niby dlaczego? W obu przypadkach jest to wlasciwie ta sama, najnizsza polka, cena jest wiec przypadkiem, jakosc jest przypadkiem, moze nawet znak firmowy jest zupelnym przypadkiem. Odejmij wszelkie vaty, marze, podatki, cla, transport, marketing...ile te kolowrotki kosztuja tajemniczego producenta? Jeden 5, drugi 10 $? Czego sie spodziewasz, to musi byc, a przynajmniej powinna byc tandeta, jesli nie jest, to chyba ktos do interesu po drodze doklada

Custom służy mi od marca bezawaryjnie przy lekkim łowieniu, Tactic z wolnym biegiem(180zł) od 4 lat działa bezawaryjnie przy ciężkim łowieniu methodą i feederem na Wiśle. Łowię średnio 2 dni w tygodniu od zejścia lodu do lodu więc uważam że, stosunek ceny do jakości w przypadku Okumy jest co najmniej dobry,  i tego samego spodziewałem się po Inspirze która miala być podłączona pod lighta(2,3m 1-6g.)i powinna długo posłużyć do takiego łowienia, a dostałem na dzień dobry "rozklekotany" kołowrotek.


Użytkownik stefan..k edytował ten post 03 listopad 2017 - 19:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych