Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka do połowów Wiślanych brzan?

blank brzana

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 grudzień 2008 - 10:07

Czy wędka na blanku Batson XST1264F RX8 3,20 c.w 10-28 linka 10-17, Fast Med będzie dobrym narzędziem do połowów Wiślanych brzan?



#2 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 grudzień 2008 - 14:44

Chyba tak...... :mellow:

#3 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 14:58

Czy wędka na blanku Batson XST1264F RX8 3,20 c.w 10-28 linka 10-17, Fast Med będzie dobrym narzędziem do połowów Wiślanych brzan?


Witam,

Biorac pod uwage ostatni czas na forum moja odpowiedz jest nastepujaca- wedke taka mam od lata. Lapalem nia pstragi na wielkiej rzece, woblerkami 4 cm+, lipienie obrotowkami w rozmiarze Meppsa 3 ( zylka 0.24), zaliczylem tez pare dniowek na jeziorze lapiac szczupaki na gumki i woblery.

Na tej podstawie jestem kategorycznie w stanie stwierdzic ze wedka bedzie 100% strzalem w dziesiatke przy polowie brzan <_< <_< <_<

A tak juz na powaznie to blank ten ma dosc delikatna szczytowke i mocny dolnik. Wszystko zalezy od przynet jakich zamierzasz uzywac. Z rybami powinna dac sobie rade.

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. W marcu pewnie pojade do Meksyku to postaram sie sprawdzic jak nada sie tez do polowu tarponow, bonefishow czy bluefishow. Bedzie to bardzo miarodaja opinia :D :D :D

#4 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 15:00

Według mnie to będzie potęga :D
Ale przezorny zawsze ubezpieczony, w razie jakby usiadła jakaś wielka panna z wąsami.
Rok temu kolega złowił metrową brzanę, tyle że na sumowy sprzęt. Nie wiem jakby to było na spinning ...

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 grudzień 2008 - 15:16

Olo, pewnie że dasz radę.

Michał, Ty to lubisz ten sprzęt maltretować <_< ale teraz to chyba delikatnie przesadzasz <_< Niemniej życzę Ci połamania, jakkolwiek by to nie brzmiało B)

#6 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 12 grudzień 2008 - 15:35

Czy wędka na blanku Batson XST1264F RX8 3,20 c.w 10-28 linka 10-17, Fast Med będzie dobrym narzędziem do połowów Wiślanych brzan?



Olgierd, patyk na brzany w sam raz :D Ja właśnie takiego sobie będę budował - nie tylko na brzany <_<

#7 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 12 grudzień 2008 - 15:58

Ja w tym roku łowiłem kijem 2,75m do 12lbs do tego dobra żyłka 0,22 w połowie sezonu przesiadłem się na plecione 15lb. Na ten patyk i na żyłke 0,22 wycholowałem największą rybe sezonu. Hol trwał koło 5 minut. Myśle, że na kij zbudowany na podamy przez ciebie blanku spokojnie sobie poradzisz. Pytanie tylko jak bedzie się rzucało z niego brzanowymi wobkami??
Na twoim miejscu zastanowił bym sie jeszcze nad Lamiglasem Certified Pro XSH 1022MT lub XSH 1142MT. Ja w nadchodzącym sezonie na brzamy zakupiłem sobie kijek 9'5 16lb.
PS. A czemu twój nowy patyk ma być taki długi??
Pozdrawiam

#8 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 grudzień 2008 - 16:24

Długi bo i na bolka się przyda i będzie można niechcianego gościa z następnej główki zdjąć <_<

#9 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 12 grudzień 2008 - 16:50

A to chyba że tak :lol:

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 grudzień 2008 - 17:50

Czy wędka na blanku Batson XST1264F RX8 3,20 c.w 10-28 linka 10-17, Fast Med będzie dobrym narzędziem do połowów Wiślanych brzan?


mam ten kij, będzie odpowiedni na brzany, polecam też do boleniowania, obrabia każdą gramaturę.


#11 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 grudzień 2008 - 18:04

Dzięki wszystkim za opinie i sugestie :D Kij ma być pierwotnie na bolki, dlatego taki długi. Tak więc po nowym roku chyba wezmę się za zbrojenie.......:D

Olgierd, patyk na brzany w sam raz :D Ja właśnie takiego sobie będę budował - nie tylko na brzany <_<


Wiem wiem :D To właśnie po rozmowie naszej wybrałem ten blank. Ale mój będzie ładniejszy :mellow: :mellow: :mellow:

#12 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 18:22

Według mnie to będzie potęga :D
Ale przezorny zawsze ubezpieczony, w razie jakby usiadła jakaś wielka panna z wąsami.
Rok temu kolega złowił metrową brzanę, tyle że na sumowy sprzęt. Nie wiem jakby to było na spinning ...



Witam,

Czy ta ryba zostala moze zwazona? Pytam sie z ciekawosci bo chcialbym porownac do tutejszych.

Pozdrawiam,

Bujo

#13 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 grudzień 2008 - 18:24

[quote]

Olgierd, patyk na brzany w sam raz :D Ja właśnie takiego sobie będę budował - nie tylko na brzany <_<
[/quote]

Wiem wiem :D To właśnie po rozmowie naszej wybrałem ten blank. Ale mój będzie ładniejszy :mellow: :mellow: :mellow:
[/quote]


W takim razie już dziś zapraszam obydwu kolegów nad rz.Bug 1 maja 2009r (atakujemy bolenie) :D ,przy okazji pomacam Wasze nowe zabaweczki może i ja zachoruje na podobny kijek :D

#14 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 18:30

Witam,

Moj wyglada tak:

Na szkockie lososie nie polecam bo zadnego nie zlapalem a kolega dwa na innego Batsona RX8 :D :D :D





@Biosteron- jesli znajde wolna chwilke to pojawie sie 1 Maja nad Bugiem :D

Pozdrawiam,

Bujo




Załączone pliki



#15 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 grudzień 2008 - 18:33

@Bujo,byłoby super się spotkać,zabierz swój cały arsenał wędek :D,wiem wiem w TIR-a nie załadujesz :lol: .

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2008 - 18:49

Jesli chodzi o brzany na Wisle i kij, ktory by pod nie pasowal to musi spelnic dwa wymogi: powinien dac szanse wyholowania duzej silnej ryby w pradzie zwalajacym z nog i umozliwic operowanie niewielkimi kilkugramowymi woblerkami na sporych odleglosciach i poprowadzic je.
Sila rzeczy wiec kij musi byc dlugi...jezeli jednak przekroczy sie 3m to pojawia sie utrudnienia w podbieraniu...no i trzeba bedzie sie zmagac z tym kijem w tym bardzo silnym pradzie...

Mnie wyszlo okolo 2,75..

A i jeszzce jedna rzecz....zlwaszzca jak ktos lowi z brzegu bardzo dobrym patentem jest rezygnacja z dolnej kotwicy i zastapieniu jej srucina. Moze to byc rowniez dodatkowa stabilizacja w silnych pradach...

Gumo

#17 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 grudzień 2008 - 19:05

Łowię tym kijem z łodzi również w silnym prądzie i nie ma z nim żadnego problemu, również z podbieraniem. Co ważne kij ma mocny dolnik więc daje kontrole nad rybą i delikatną szczytówkę co pozwala łowić również niewielkimi przynętami. Od biedy łowię nim czasami klenio-jazie jak chcę obrabiać mniejsze i większe ryby jednym kijem. Tej jesieni złowiłem nim też trochę opadowych sandaczy więc spokojnie mogę go nazwać rzecznym uniwersałem.

#18 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 grudzień 2008 - 20:04

@Bujo,byłoby super się spotkać,zabierz swój cały arsenał wędek :D,wiem wiem w TIR-a nie załadujesz :lol: .

Chłopaki to jak planujecie 1 majowe boleniowe spotkanie nad Bugiem to ja też się wbijam z moją wędeczką :mellow: :mellow: :mellow:


#19 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 grudzień 2008 - 20:40

Uzbrojenie Alkonaity + szczytowy SIC? Czy to będzie najobtymalniej? :unsure: Czy może w tym kiju dać Hardloye?

Bujo, wujek jak długie dolniki macie przy tych wędkach?

#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 grudzień 2008 - 09:06

Witam,

Moja wedka jest uzbrojona w Alconity+Sic na topie. Sprawuje sie bardzo dobrze.

Dolnik ma 52 cm ( calkowita dlugosc). Nie sugerowal bym sie tym jednak za bardzo poniewaz moj RX8 zostal robiony wedlug innych zalozen.

Cieszy mnie bardzo opinia @wujka odnosnie boleni.

Pozdrawiam,

Bujo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, brzana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych