Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka do połowów Wiślanych brzan?

blank brzana

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 grudzień 2008 - 13:32

Tak sobie kombinuję z tym dolnikiem.........Preferuję raczej krótkie. W kiju 2,75 do 42 gram mam dolnik 30 cm. W tym 3,20 myślę, że 35 - 40. Nie znoszę jak mi zahacza o kamizelkę czy kurtkę.
A możesz Bujo wrzucić fotkę wędeczki (dolny skład) ? :D

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 13 grudzień 2008 - 14:07

Witam,


Co do dlugosci dolnika- zalezy od ciebie.Blank to taka troche armata. 40 cm moze leciec za duzo na pysk. Moj jest taki dlugi bo ma sluzyc do polowu jeziorowych troci, wchodzacych do rzek :D

Zdjecia znajdziesz tutaj: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=104587 &#msg_104587

Pozdrawiam,

Bujo







#23 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 grudzień 2008 - 15:15

Właśnie domyślam się, ze długi kij z krótkim stosunkowo dolnikiem będzie leciał na pysk. I zastanawiam się nad doważeniem go jakąś stylową, ciężką końcówką np koną. Ale to już się będzie pan zbrojmistrz martwił :mellow: A i tak chyba bym wolał żeby kij leciał niż ma mi się plątać gdzieś w garderobie :mellow:
Dzięki za link do zdjęć. Teraz już wiem gdzie Bartek czerpał inspiracje :mellow: Ja osobiście nie lubię tego stylu ala Mijagi, Matagi, Szidoszi :unsure: Mój będzie klasyczny. Korek lub pianka :D

#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:07

Bardzo taktownie Cię Bujo naprowadza na normalny dolnik . Jakby nie patrzył ultralight to nie będzie . Dla kija tej mocy montuje się zazwyczaj w wersji spinningowej , 10-12 dolny korek , czyli rear grip . To naprawde jest minimum . Skrócony uchwyt kołowrotka ma dla 18 te 10-10'5 cm . Przód 8-10 cm . Do castingowej wersji dół powinien mieć te mw 14 ..
Oczywiście powinien , nie musi , biorąc pod uwagę ostatnie koleżeńskie młócki na forum ..
Kona pomoże w wyważeniu i statycznym zbalansowaniu , ale nie zrekompensuje utraty energii wymachu . Tutaj w roli głównej jest dżwignia . Dłuższa jest zdecydowanie lepsza , krótka zdusi możliwości rzutowe blanku ..
A czepianie się dolnika o gałagany występuje tylko przy wsadzie jego pod pachę . To nie jest dobry patent . Przy długim castingu nie występuje , przy spinningu warto spróbować mniej opresyjnych chwytów ..
Ale się pomądrzyłem ..


#25 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 grudzień 2008 - 22:33

Oczywiście jeśli blank tej długości wymaga tak długiego dolnika, aby nie zdusić jak to ująłeś parametrów rzutowych, to oczywiście nie będę się upierał :)Wszystko już uzgodnię ze zbrojmistrzem. Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę.

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 grudzień 2008 - 18:57

Tu jest wlasnie pewnien haczyk, na ktorego koncu znajduje sie pytanie:czym rozni sie kij 2,75 od kija 3m, jezeli dlugosc uzytkowa obu jest taka sama?
W przypadku kijow powyzej 3m skracanie rekojesci to jest juz sliski temat.


Gumo

#27 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 11:00

Witam,
A może warto się zastanowić nad krótszym blankiem i lżejszym. Na przykład zastosować blank BLRXLS2120M 3,05 w wadze 52 gramy i dać dolny gryf 29-30cm. Długość robocza wędki będzie podobna a jaki komfort obsługi wędki! Dla porównania XST1264F waży 95 gramów.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#28 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 15 grudzień 2008 - 12:09

Bardzo ciekawa i warta rozważenia alternatywa, ale też bardzo znacząca różnica w cenie tych blanków.

#29 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 grudzień 2008 - 15:57

[quote]
Według mnie to będzie potęga :D
Ale przezorny zawsze ubezpieczony, w razie jakby usiadła jakaś wielka panna z wąsami.
Rok temu kolega złowił metrową brzanę, tyle że na sumowy sprzęt. Nie wiem jakby to było na spinning ...
[/quote]


Witam,

Czy ta ryba zostala moze zwazona? Pytam sie z ciekawosci bo chcialbym porownac do tutejszych.

Pozdrawiam,

Bujo
[/quote]

Sorki, temat został przerzucony do innego działu, więc dopiero teraz zauważyłem Twoje pytanie. Nie została zważona. Szybkie mierzenie i wróciła do Królowej.


#30 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 26 luty 2009 - 18:39

Czy wędka na blanku Batson XST1264F RX8 3,20 c.w 10-28 linka 10-17, Fast Med będzie dobrym narzędziem do połowów Wiślanych brzan?


Jestem świeżym posiadaczem tego kija,sprawdzę go dopiero w maju :D.Myślę że to trafna inwestycja :mellow: .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, brzana