Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2385 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2016 - 08:12

Miałem trochę UL w spinie,ale się zbyły...teraz troszkę inaczej,mam nadzieję,że linczu w wątku spiningowym nie będzie...

 

...blank no name 5'6''-4lb do max 3g,do czego przeważnie służy widać...

Załączony plik  WP_20160803_14_07_46_Pro1.jpg   94,52 KB   38 Ilość pobrań

 

...PacBay RF2SP661-2 5'6''-6lb do 4g...

Załączony plik  WP_20160926_10_49_22_Pro1.jpg   88,93 KB   38 Ilość pobrań

 

...Batson RX6 SP781-2 6'6''-6lb 1-6g...

Załączony plik  WP_20160710_10_29_25_Pro.jpg   114,63 KB   36 Ilość pobrań

 

...Batson Immortal IMMWS62l 6'2''-8lb 2-7g...

Załączony plik  WP_20161017_10_18_49_Pro.jpg   104,83 KB   37 Ilość pobrań

 

Do tego zamiennie ''betoniareczki'' Daiwa TD-Sol +szpula RAY'S 8g,Shimano Curado e51 +szpula Avail 6,5g,Shimano Aldebaran 51hg +szpula Avail 6,5g.W najbliższym planie jeszcze kijek na blanku Matagi TR60 Super Trout.



#982 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 06 listopad 2016 - 09:21

Bardzo dziękuję za te uwagi-przekonaliście mnie do delfina 

Pozostaje sprawa blanku.W zasadzie bardzo  podobnego szuka  kolega

 

 

Może coś  z Jego propozycji,albo coś innego czym mieliście okazję połowić,które by najbliżej spełniało moje oczekiwania:

 

cyt:

Podpowiedzcie proszę:blank okoniowy nieco dłuższy tzn 2,3-2,4m od ok, 3 do 7 g plus guma 2-3'- czucie brania w ręce ,a nie obserwacja szczytówki priorytetem.

 

Jeżeli poważnie rozważasz zbudowanie wędki na Delfinie proponowałbym spojrzeć na Twoje rozterki z innej perspektywy. Z tym uchwytem każdy blank będzie bardziej niż wystarczająco czuły, zaręczam, że spełni z nawiązką Twoje oczekiwania.

Domyślam się, że bardzo czułej wędki potrzebujesz do łowienia okoni-wąchaczy. Takich bardzo słabo/ ostrożnie żerujących. W tej sytuacji skoncentrował bym się na właściwym doborze blanku do Twojego temperamentu. Nawet obwąchiwanie przynęt będziesz czuł, co z tego, jeśli wszystko będziesz za wcześnie zacinał/ wyrywał rybom przynętę z pyska zanim zdążą odpowiednio głęboko zassać. Bynajmniej nie chodzi mi o rozrywanie delikatnych pyszczków, jedynie o zbyt wczesne zacinanie, zanim okoń zassie przynętę z hakiem.Twoje zainteresowanie, mimo, że wspominasz o tym, że nie chcesz typowej szpady, mimowolnie skierowane jest na konstrukcje fast/ xfast w wyższym module. Wiadomo, priorytet czułość, a takie konstrukcje gwarantują najwyższą.

Dlatego koledzy @Jozi i @januszz zwracali uwagę na wklejki, z Delfinem czułość jest i w takim przypadku dobra, a wklejka inaczej oddziałuje na przynętę, w pierwszej fazie brania powoduje mniejszy opór i ryba pewniej pobiera przynętę. Ja nie jestem piewcą zalet ani miłośnikiem wklejek, jednak nie można pomijać tego o czym napisałem, jako istotnego kryterium przy doborze blanku na taką wędkę.

Ze względu na fakt, że każdy ma inny temperament i jest w stanie w różnym stopniu panować nad odruchami, nie potrafię doradzić jaki blank byłby najlepszy dla Ciebie. Zapewne zamiast pomóc, bardziej wszystko skomplikowałem. Jednak jeżeli poważnie rozważysz moje sugestie, możliwe, że unikniesz w jakiejś części rozczarowań.



#983 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 18:35

Drugi mój nowy UL :

 

Travel na bazie blanków ST.C - pełna wklejka węglowa : dł.1.95m,3 częsci,moc-6lb,cw.1-6g główka,masa 51g.(wyk.Rafał @skalek77)

Shimano Vanquish C2000S.

Varivas Ajing Master #0.3


Użytkownik januszz edytował ten post 07 listopad 2016 - 18:41

  • homax i coma lubią to

#984 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 listopad 2016 - 18:40

a foto to pies ? ;)



#985 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 18:44

Kamil.Fotki zapodał Rafał więc uznałem ze nie ma sensu powielać :)



#986 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 listopad 2016 - 18:48

może i tak, nie śledziłem :)



#987 ONLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 07 listopad 2016 - 19:12

W poniedziałek odbieram Major Crafta N-One NSL-T762L to zdam relacje. Po bardzo udanej serii Firstcast, mysle, ze N-One, jako jeden z najwyższych modeli MC, spełni moje oczekiwania ;)


Mam kijek z tej serii i jest mega czuły. Transmisja wzorowa

#988 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 listopad 2016 - 22:46

Jeżeli poważnie rozważasz zbudowanie wędki na Delfinie proponowałbym spojrzeć na Twoje rozterki z innej perspektywy. Z tym uchwytem każdy blank będzie bardziej niż wystarczająco czuły, zaręczam, że spełni z nawiązką Twoje oczekiwania.

Domyślam się, że bardzo czułej wędki potrzebujesz do łowienia okoni-wąchaczy. Takich bardzo słabo/ ostrożnie żerujących. W tej sytuacji skoncentrował bym się na właściwym doborze blanku do Twojego temperamentu. Nawet obwąchiwanie przynęt będziesz czuł, co z tego, jeśli wszystko będziesz za wcześnie zacinał/ wyrywał rybom przynętę z pyska zanim zdążą odpowiednio głęboko zassać. Bynajmniej nie chodzi mi o rozrywanie delikatnych pyszczków, jedynie o zbyt wczesne zacinanie, zanim okoń zassie przynętę z hakiem.Twoje zainteresowanie, mimo, że wspominasz o tym, że nie chcesz typowej szpady, mimowolnie skierowane jest na konstrukcje fast/ xfast w wyższym module. Wiadomo, priorytet czułość, a takie konstrukcje gwarantują najwyższą.

Dlatego koledzy @Jozi i @januszz zwracali uwagę na wklejki, z Delfinem czułość jest i w takim przypadku dobra, a wklejka inaczej oddziałuje na przynętę, w pierwszej fazie brania powoduje mniejszy opór i ryba pewniej pobiera przynętę. Ja nie jestem piewcą zalet ani miłośnikiem wklejek, jednak nie można pomijać tego o czym napisałem, jako istotnego kryterium przy doborze blanku na taką wędkę.

Ze względu na fakt, że każdy ma inny temperament i jest w stanie w różnym stopniu panować nad odruchami, nie potrafię doradzić jaki blank byłby najlepszy dla Ciebie. Zapewne zamiast pomóc, bardziej wszystko skomplikowałem. Jednak jeżeli poważnie rozważysz moje sugestie, możliwe, że unikniesz w jakiejś części rozczarowań.

Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie kilku kwestii.Widzę duże doświadczenie.

Tak jak napisałeś kładąc nacisk na transmisję brań do ręki czuję ,że idę w wysokomodułowe szpady.Z drugiej strony chciałbym okoniowy kij o głębokim ugięciu.

Czy jest możliwe pogodzenie tych cech,czy to 2 przeciwne bieguny bo nie mam doświadczenia z blankami do HM-ów.Są jakieś ,które łączyłyby te 2 cechy?



#989 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 23:40

Hmm, ja jako stary sandaczowiec też szedłem droga ultrafastów a dzięki Delfinowi i Delcie poszedłem troszkę inaczej. Moja ostatnia sandaczówka to kijek, który tu opisałem, to połączenie walorów konstrukcyjnych blanku (nie mylić z gotowym wędziskiem dostępnym na rynku), walorów średniego grafitu, jego ciepłej akcji w czasie holu i niesamowitej czułości "delfin+delta".

http://jerkbait.pl/t...lfin/?p=1939406

 

A tu efekty, koledzy myślą, że to był jakiś wyczyn, no nie bardzo, ten kij ma właśnie to wszystko co opisałem, po czytelnym braniu, szybkiej reakcji, jak to przy sandaczach, późniejszy hol to taki lajcik na niskim module.

http://jerkbait.pl/t...awia/?p=2011761

Może to jest droga dla okoniowców.

 Ja wkrótce zobaczę, czy nie zrobię zwrotu w stronę "delfin+delta" przy okoniówkch ;)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 07 listopad 2016 - 23:40

  • kmr1, malinabar i JanuszD lubią to

#990 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 08 listopad 2016 - 13:06

A to nie jest tak, że szybki i szczytowy blank szybciej przekazuje siłę zacięcia na przynętę/hak, co ułatwia zacięcie sandacza? Czucie brania wiadomo, że jest ważne....ale jak trzeba to da się bez niego obejść, natomiast bez możliwości dostatecznie szybkiej reakcji już ciężej?



#991 OFFLINE   PrzemoT

PrzemoT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaJerzykowo
  • Imię:Przemysław

Napisano 09 grudzień 2016 - 21:08

jig

Graphiteleader CORTO EX 762 UL-T 0,6-8

Shimano Sienna 

Varivas Avani Light Game PE 0,2-0,06

 

drop shot /boczny trok 

Mikado Sicario SL Spin 1-7 

Ryobi Zauber 1000 

Varivas Avani Sea Bass



#992 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 10 grudzień 2016 - 15:05

jig
Graphiteleader CORTO EX 762 UL-T 0,6-8
Shimano Sienna
Varivas Avani Light Game PE 0,2-0,06

drop shot /boczny trok
Mikado Sicario SL Spin 1-7
Ryobi Zauber 1000
Varivas Avani Sea Bass


Jaka dlugość sicario i jak ono pracuje przy bocznym troku?
  • Olsztynteam lubi to

#993 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 10 grudzień 2016 - 16:15

A to nie jest tak, że szybki i szczytowy blank szybciej przekazuje siłę zacięcia na przynętę/hak, co ułatwia zacięcie sandacza? Czucie brania wiadomo, że jest ważne....ale jak trzeba to da się bez niego obejść, natomiast bez możliwości dostatecznie szybkiej reakcji już ciężej?


Żaden hyper xxx-fast nam nie pomoże jak nie mamy wprawy i szybkiej reakcji. Z resztą jedni obserwują plecionke, inni szczytowki a kolejni wciskają palce w blanki by czuć. Jeszcze jest jedna grupa wędkarzy - tacy którzy po prostu łowią.

#994 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 12:22

Wody  są bezrybne i tyle.Nawet grupa takich wędkarzy którzy po prostu łowią wg.Twojej opinii w studni nie złowi nic.

30 lat wstecz wszyscy wędkarze łowili i nie było potrzeby wpatrywania się w szczytówki,linki a i nikt nie wciskał palców w blanki by czuć.Łowiło się dużo i to sporych ryb.


  • seba666 lubi to

#995 OFFLINE   Oleksandr

Oleksandr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Oleksandr
  • Nazwisko:Romanchuk

Napisano 11 grudzień 2016 - 12:37

Tenryu Lunakia Sonic  LKS610ML  0,2-3  

Shimano Rarenium Ci4+ 2500

Sunline Small Game PE #0.2


Użytkownik Oleksandr edytował ten post 11 grudzień 2016 - 12:37


#996 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:13

Wody są bezrybne i tyle.Nawet grupa takich wędkarzy którzy po prostu łowią wg.Twojej opinii w studni nie złowi nic.
30 lat wstecz wszyscy wędkarze łowili i nie było potrzeby wpatrywania się w szczytówki,linki a i nikt nie wciskał palców w blanki by czuć.Łowiło się dużo i to sporych ryb.


Niby tak, kwestia kto jak upatruje rybność łowiska.

#997 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 grudzień 2016 - 22:13

Lżejszego UL niestety nie mam😂 SavaGear xlnt dropshot 270 7-25g.
Penn slammer 260
Power pro 0.15 😋

#998 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2016 - 22:25

to po co piszesz w tym wątku ?????


  • Kamil_Be i Alexspin lubią to

#999 OFFLINE   tomek80

tomek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomek

Napisano 11 grudzień 2016 - 22:35

Mój UL

S871-2-MHX 2,20m 1-6gr.

Vanquish C2000S

Żyłeczka 0,12


  • Tom Rob lubi to

#1000 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 11 grudzień 2016 - 22:35

to po co piszesz w tym wątku ?????

 

Punkty i chęć pochwalenia się zestawem klasy Medium.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    drChlubicz