Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Auto Cad - projekt rękojeści

dolnik tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:28

Powoli małymi kroczkami biorę się za projektowanie swojego pierwszego wędziska które samemu chce wykonać. Projekt robię w cadzie, niestety tutaj zaczynają się zloty i upadki ponieważ nie mam dostępu do rysunków 3d elementów takich jak jak uchwyt kołowrotka, przelotki itp.

Istnieje jakaś biblioteka z elementami do wędzisk w 3D?
Czy zostaje mi wyłącznie projektowanie na kartce papieru? unsure.png


Pozdrawiam
Slider



#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:58

pogadaj z hasiorem on kiedys robil jakies wizualizacje swoich projektow moze ci odstapi jakies bloki bo ja to moge ci co najwyzej bloki systemów szalunków do zelbetów wyslac :mellow: <_<

#3 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 13:22

To już chyba szybciej by było robić coś takiego na płasko w widoku ,w jakimś gimpie albo jakimś innym fotoszopie. Jeśli chodzi tylko o dobranie materiałów, bo jeśli chodzi o jakieś fotorealsityczne wizualiacje, dla samych wizualizacji no to trzebaby jednak te modele pozyskać. Gdybyś operował w blenderze albo 3dsmax, to można by to zrobić w miarę szybko.

#4 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 14:18

To już chyba szybciej by było robić coś takiego na płasko w widoku ,w jakimś gimpie albo jakimś innym fotoszopie. Jeśli chodzi tylko o dobranie materiałów, bo jeśli chodzi o jakieś fotorealsityczne wizualiacje, dla samych wizualizacji no to trzebaby jednak te modele pozyskać. Gdybyś operował w blenderze albo 3dsmax, to można by to zrobić w miarę szybko.


Operuje inventorem 2013 i cinemą 4D.

Posiadam wiele projektów które podczas nadchodzącej jesieni/zimy zostaną przelane <_<



#5 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 03 wrzesień 2012 - 16:31

a ugięcie policzmy metodą elementów skończonych w Patranie albo Nastranie :D oraz symulację jak się ładuje przy odpowiednim ciężarze wyrzutu :huh: bosko

yyy sorry za OT poniosło mnie :mellow:

pozdro Maciek

#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 17:24

Maciek nie chodzi mi o jakieś symulacje, liczenie itp... tylko o sam wygląd kija.

#7 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 03 wrzesień 2012 - 17:33

wiem wiem tylko tak się naukowo zagolopowałem :lol: Kurcze tak się zastanawiałem czym by to zrobić i poza wszelkimi kadowskiej maści programami nie ma nic specjalnego. Spytam jutro kumpli w pracy może oni coś wymyślą :D

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 wrzesień 2012 - 18:46

Mistrz Leonardo żadnego Cada nie potrzebował :lol:

#9 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 wrzesień 2012 - 19:13

Mnie najlepiej wymyślało się i komponowało kije w czasie mszy niedzielnej :mellow: . Trochę wstyd, że miast Najwyższemu, ja takim przyziemnym sprawom uwagę poświęcałem, ale człek niedoskonałym jest.

Co kto lubi. Jeden potrzebuje kartki, inny ekranu, a jeszcze inny w ślady niejakiego Leonarda (nie tylko tego z Aquariusa) podąża B) :mellow: i w mózgownicy wszystko załatwia.

Pzdr,
Fatso

#10 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 20:18

Mnie bardzo podoba się sposób na inspirację. Otwierasz jedną z kulku dużych stron z galerią kijów i czerpiesz inspirację. Można inspirować się dosłownie, albo na zasadzie 3 projekty w jednym, albo konkretnym szczegółem, którego koledzy z podwórka jeszcze nie widzieli. Metoda na inspirację jest szybka, poznawcza i chroni przed efektem wtórności, no chyba że ktoś zdoła wymyśleć coś, czego ktoś inny wcześniej nie zaprezentował. :D

#11 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 wrzesień 2012 - 16:06

Temat bardzo ciekawy, sam ostatnio na kartce bazgrałem ale to nie to co wizualizacja chociażby ułomna ale jednak 3D to 3D.
Efekty tej bazgraniny będą u mnie za kilka dni więc albo popadnę w samozachwyt albo sie wścieknę :lol:
co do mistrza Leonarda,- nie wiedziałem że Leonardo Świdlicki jeszcze coś tworzy :huh:

#12 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 06 wrzesień 2012 - 21:28

A tworzy? Wprawdzie Zbyszek Janiszewski małe parę lat temu mówił mi, że Leon cos tam czasami mu robił, ale to chyba niestety czas przeszły, dokonany. Chyba, że coś się zmieniło ...

#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 wrzesień 2012 - 22:48

Troche szkoda, bo Leon był ciekawym rodbuilderam z własną koncepcją,- często niezłą, tylko trochę za bardzo forsował te koncepcje :lol: pomijając sugestie zamawiających co wpędziło go w wiele kłopotów i nie potrzebnych scysji, pomijając inne problemy...
Tak było w połowie lat 90 ubiegłego stulecia.

#14 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 wrzesień 2012 - 06:01

3d max jest moim faworytem.złap zasadę tworzenia w sieci mnóstwo tutoriali(modelowania) jest i bez problemu wymodelujesz kija.
ja niestety nie mam już moich gotowców.ale to dobra rzecz kilka kijów tak zrobiłem a i rodbuilder miał jasność czego oczekuję

#15 OFFLINE   baca

baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaZurych
  • Imię:Bartek

Napisano 09 wrzesień 2012 - 19:21

Eee tam 3dmax, dawaj w cinemie i inventorze jak masz obcykane, workflow bym widzial tak, ze modelujesz w inventorze import do cinemy i tam tekstury itp. itd.

#16 OFFLINE   penaro

penaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Przemek

Napisano 16 październik 2014 - 11:51

Mimio, że zaglądam tu od dłuższego czasu jest to mój pierwszy post więc... Witam wszystkich!

 

Chciałby zapytać kolegów z doświadczeniem czy zdaża się Wam projektoweać rękojeści wędek w programach typu Auto Cad.

 

Jako, że przymierzam się do samodzielnej budowy swojej pierwszej wędki chciałbym zaprojektować rękojeść w ACadzie. Potrzebny jest mi do tego rysunek technczny uchwytu np. DPS 16 Fuji. Czy ktoś dysponuje takim materiałem?

 

Ewentualnie czy macie jakieś rysunki rękojeści w ACad, które moglibyście mi udostępnić jako materiał poglądowy.

 

Przemek



#17 OFFLINE   Licus

Licus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 16 październik 2014 - 12:07

jak 2D to śmiało można samemu wykonać wg poniższego linku:

 

http://image1.shopse...-labo/dps16.jpg



#18 OFFLINE   penaro

penaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Przemek

Napisano 16 październik 2014 - 12:35

Dzięki. Coś takiego znacznie mi pomoże. Czy masz może podobne rysunki dla innych uchwytów Fuji?

 

Oczywiście najlepszy byłby gotowy element w 3D ale może nie powinienem być zbyt zachłanny ;)



#19 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 16 październik 2014 - 14:00

Siedzę w Cad-ach dość głęboko.

Jeśli chcesz robić rękojeść w 3D to odpuść sobie AutoCAD. Może sięgnij po coś bardziej dedykowanego do trójwymiaru - choćby prosty SolidWorks. Dzięki temu będziesz miał wizualizację (bo o to chyba Ci chodzi?)

 

Pozdrawiam



#20 OFFLINE   penaro

penaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Przemek

Napisano 16 październik 2014 - 14:15

Niestety nie mam dostępu do Solid Works. Puki co sprubuję w ACadie ale dzięki za podpowiedź.

 

Czy nikt nie projektuje rękojeści komputerowo?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, dolnik, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych