Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 15 lipiec 2017 - 06:39

Jak to Wojtek schludnie , estetycznie .Bardzo ładnie tipety zagrały , dużo roboty zrobiły. :)



#842 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 15 lipiec 2017 - 13:15

Jak to Wojtek schludnie , estetycznie .Bardzo ładnie tipety zagrały , dużo roboty zrobiły. :)


Ale "wejściówkę" bym zmienił. Paskudna. :(
  • Franc lubi to

#843 ONLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 15 lipiec 2017 - 15:53

Jak najbardziej chodziło mi o porównanie jabłek z jabłkami, czyli starsza #8 do #8 nowszej. Ile na plus dają różnice w zbrojeniu?

 

tomaszek11

Uzbrojenie wędziska Mariusza wygląda bardzo dobrze, waga minimalnie tylko większa od b3x 8/9 uzbrojonego fabrycznie-właśnie zważyłem i to 103 gramy. Dopalacz ma znaczenie gdy łowimy z łódki-a planujemy to z Mariuszem już niedługo.

Wędzisko z dopalaczem oparte o dno łódki nie pozwala na stukanie o nie dużym kołowrotkiem. Niby pierdoła, uwierzcie -- niby... :)

Zawsze przy okazji tak szczegółowych omówień zastanawiam się nad długością gwintu uchwytu i zawsze, no prawie zawsze dochodzę do wniosku, że bywa zbyt długi - także w moim fabrycznie zbrojonym wędzisku... :blink:

Tylko mój stary WT nie przesadza w tym względzie - ani zbyt długi, ani zbyt drobny (jak np. w Sage)


  • Marszal i randomrodmaker lubią to

#844 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 06 sierpień 2017 - 20:31

Nowy Orvis Helios 3 !

Co prawda minęło już trochę czasu, warto jednak tu na forum zaznaczyć jego premierę.

Czy będzie hitem ... na pewno tak :)

http://www.orvis.com/s/helios-3/14729



#845 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 06 sierpień 2017 - 21:44

Wszystko fajnie ale jedno małe ,,ale''. Było drogo a ten będzie jeszcze droższy :(



#846 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 07 sierpień 2017 - 15:25

A ile złamań obejmuje gwarancja orvisa?Ktoś wie może?

#847 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 07 sierpień 2017 - 17:28

A ile złamań obejmuje gwarancja orvisa?Ktoś wie może?

 

Chyba bezwarunkowo 25lat



#848 ONLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:24

Hej!

Kolejne próby kijów firmy sage  (one, zaxis, method ), kupionych zresztą jako lekko używane przekonują mnie stopniowo, acz nie definitywnie (Winston), o tym  że są bardzo dobre i poręczne.W tym sezonie one 9/4 dał szczególnie wiele satysfakcji. W zbliżonym okresie  nabyłem kilka produktów firmy fishpond (doskonała kamizelka ) i powiem...jest ok. Tak więc ogólna pozytywna recenzja z adekwatnym zdjęciem.Pozdrawiam Paweł

Załączone pliki


  • Marszal, marian-56, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#849 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 16 wrzesień 2017 - 09:35

Dorzuce ponownie swoje subiektywne orędzie w tym wątku. Będzie dotyczyć wędziska raczej mało znanego w którym się durzę od niedawna. I pewnie nie jednego z Was zaskoczy co rzeknę wnet. Otóż ów przedmiot w owym czasie był bardzo pożądany przez  znawców  muszkarskiego rzemiosła  w Europie. Wzdychali chłopcy do swej niebogi, jeno dla wielu na wzdychaniu się skończyło, bowiem bogdanka ceniła się bardzo wysoko. Chyba nawet wyżej niż nie jedna topowa muchówka   ówczesnego topu. Zanim ujawnię markę  wybranki  „few cents” na jej temat w języku Shakespeara: „probably the most advanced range of trout fly rods in the world. Three years of research and development, over 100 prototypes before production went! Med - fast, perfectly balanced with crisp and responsive an action. The blanks are manufactured from the LRC graphite - the most advanced Japanese manufacturing plant in the world. ( tu dodam że LRC graphite to  “low resin carbon”). The Insignia is a  very special fly rod”. Insignię –bo tak się ona zwie,  wypuscił  na rynek  Normark i było to ich cudowne  technologiczne dziecko. Zwieńczenie dzieła . A  złożyli wtedy parę fajnych konstrukcji  m.in. matchówkę  Titan 2000 i Titan 3000 ( z roku 2000 na Millenium) , która do dziś uznawana  jest jako jedna z najlepszych flat rods na świecie.  Insignia zrobiona została na japońskim blanku  z firmy Daimuru Co.Ltd. Ubrali ja równie zacnie,w  piękne stabilizowane  drewienko, uchwyt silver nickel i przelotki Fuji Gold Cermet/TiNitrade. Ta moja ma 2,75m do linki 6/7. Teoretycznie to w reku już mocna wedka, której powinno się czuć wagę i moc.  Ale w tym przypadku  trzymie się coś podobnego do Sage LL389 tylko z linką  2 klasy wyżej, a wagowo?.... niewiele więcej…Niesłychanie lekka jak na swoje detale.  Jak widać  wyżej,  przez trzy lata połamali ponad 100 prototypów żeby zapodać  to co obecnie raz na parę lat można spotkać na rynku wtórnym . A dodam że rzeczy dzialy się dobre 20 lat temu. Rzeczywiscie to wyjątkowy kij. Dla mnie ambrozja. W dodatku prawdziwy universał. Genialny i do suchej, i do mokrej i do streamera. Myślę ze pręcik wyprzedził swoją epokę o te 2 minione dekady.Wyjątkowy we wszystkich aspektach . Niewiarygodnej lekkości,  dynamiki, czułości, balansu, wyjatkowo energetyczny, czyli wszystkiego  czego w najlepszych muchówkach nie może zabraknąć. Trochę przewartościował moje spojrzenie nt topowego sprzętu, gdzie jednym z warunków wartości i prestiżu była niezbędność  liternictwa  na blanku  typu „ handcrafted  in USA”.  Mam pare rodzynków w szafie z takimi inskrypcjami , ale ten japoński plon zburzył  moje mniemanie o wszechświecie:) . Jeśli ktoś z szanownego koleżeństwa posiadał albo jest w posiadaniu tej muchówki chętnie poznam  Wasze enuncjacje na jej temat.


Użytkownik border river edytował ten post 16 wrzesień 2017 - 10:35

  • Paweł Bugajski, marian-56, Pisarz.......ewski Piotr i 5 innych osób lubią to

#850 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 16 wrzesień 2017 - 11:03

pare fotek..

Załączone pliki


Użytkownik border river edytował ten post 16 wrzesień 2017 - 11:21

  • Paweł Bugajski, Pluszszcz, robert.bednarczyk i 5 innych osób lubią to

#851 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 18 wrzesień 2017 - 08:52

Drogi

 

Border River  ci którzy liznęli trochę wyrobów firmy  Daimuru Co.Ltd , na pewno będzie leciała im ślinka na jedno z ostatnich ciastek wypieczonych pod jego szyldem , ale nie sądzę żeby powstała burzliwa dyskusja . A już użycie słowa ''enuncjacje'' jest wielką prowokacją  :) wiadomo w jakich czasach żyjemy . ;)  ;) 


  • border river lubi to

#852 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:26

Border river, piękny zestaw stanowi z tym ath ;). Jestem ciekaw tej wędki, jest szansa ją gdzieś, kiedyś obejrzeć :) ?
  • border river lubi to

#853 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 wrzesień 2017 - 14:17

Kacper.. No jasne!/ pls pw/ :) Wez jednak pod uwage, że po obejrzeniu, Twoje życie nigdy już nie bedzie takie same jak przedtem.. :D


Użytkownik border river edytował ten post 18 wrzesień 2017 - 14:21


#854 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 01 październik 2017 - 18:36

Zastanawia mnie jak się w tym rankingu najlepszych wędek plasują wędki Echo. Projektant nie byle jaki, bo sam Tim Rajeff, a wśród polskich muszkarzy mało kto używa tych wędek... jak nie Konger to od razu Sage. A pomiędzy są Greys, Redington, Echo, Scierra itp.

 

Dla mnie największą ciekawostką od Echo jest wypuszczenie wędki szklanej 9 stóp Echo Big Water Glass jak również szklanego DH i coś na potwory, niebieski Bad Ass Glass (od #8 do #12).

 

http://echoflyfishing.com/shrods2018/


  • Bułka lubi to

#855 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 02 październik 2017 - 07:03

Nabyłem niedawno, w ramach niepohamowanego konsumpcjonizmu, ECHO ION XL #8 9'. Bardzo przyjemny kijek...


  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#856 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 02 październik 2017 - 20:14

Nabyłem niedawno, w ramach niepohamowanego konsumpcjonizmu, ECHO ION XL #8 9'. Bardzo przyjemny kijek...

 

Znam mniej więcej na sucho, bo kolega ma taki kijek, tylko już nie pamiętam w jakiej klasie, ale chyba #7 (??). Mnie zastanawia Big Water Glass 9' #6, ponieważ na diagramie Echo pokazują, że jest bardziej miękki niż Echo Carbon, który dla mnie jest już typowym kijem medium. Jeśli Big Water Glass byłby czymś w rodzaju slow-mod (czyli pomiędzy lejącym się Lamiglasem, a Echo Carbon) - to może być prawdopodobnie docelowy kij pstrągowy mojego życia. Na razie Cantara, ale kto wie... :-)



#857 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 październik 2017 - 20:46

Dokonanie właściwego wyboru przez zdeklarowanego miłośnika tandety jest czynnością czysto deklaratywną.. no i bardzo wątpliwą.. :)  


  • Paweł Bugajski lubi to

#858 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 02 październik 2017 - 21:04

Celowe zastosowanie dobrego narzędzia nie ma nic wspólnego z zamiłowaniem do tandety...
to forma protestu przeciw snobowaniu.
'Lepsze jest wrogiem dobrego'.
Każdy kij prowadzi ręka i oko zależnie od zdobytego doświadczenia.
Tandetnym kijem można wprawnie formować dowolne pętle i uzyskać zaskakujące rezultaty...wystarczy dopasować technikę do możliwości blanku.
Rękę do kija ,a nie kij do ręki.
  • Forest-Natura lubi to

#859 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 październik 2017 - 21:32

Dobre narzędzie z zasady nie jest tandetą, a na poły hipsterska na poły socjopatyczna relatywizacja nie jest w żadnym wypadku protestem, a zwykłym kompensacyjnym farmazonem. Prymitywnym snobowaniem się na alternatywę.. :)



#860 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 październik 2017 - 17:50

I tu rodzi się pytanie,  w jaki sposób, przy zastosowaniu odpowiedniej sekwencji myśli,  przekonać potencjalnego indywiduum który snadź

 w wyniku neurolingwistycznego zaprogramowania konstatuje samopas "kompensacyjny farmazon",  iż tandeta może być dobrym narzędziem co jest, jak  wskazano wyżej "czynnością czysto deklaratywną" .. :)

 


Użytkownik border river edytował ten post 03 październik 2017 - 17:59

  • hi tower i Franc lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych