Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1450 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:31

właśnie o to chodzi, że nie wygląda normalnie, jest przepalone

jakbyś ustawił parametry naświetlenia na światło zastane (a do tego punktowy, czy skupiony pomiar światła - z soczewkami), to to co poza szkłami wyglądałby "normalnie" :)



#1002 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:39

A da się to zrobić w aparacie w telefonie? 



#1003 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:40

Aparatem napewno dało by się to zrobić lepiej. Te zdjęcia były robione tellefonem.

Celowo też chciałem zostawić kawałek trawy oraz nieba żeby było widać jak to wygląda bez szkła  ;)

Jak będę chwilę to może pobawię się trochę ustawieniami manualnymi w telefonie i wrzucę lepsze, tak żeby szkło przesłoniło całe zdjęcie. 

 

Jeszcze raz chwała Ci za chęci i wykonaną robotę!

Pomysł na widok trawy nie jest zły. Jednak trawa powinna w każdym przypadku wyglądać tak samo na fotkach (manualne ustawienia) - dzięki temu będziesz w stanie pokazać różnice pomiędzy soczewkami jak barwę i jasność poszczególnych oraz dla porównania otoczenie bez patrzałek :)



#1004 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:43

A da się to zrobić w aparacie w telefonie? 

w moim się nie da....



#1005 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:43

To wrzućcie fotkę jak powinno to wyglądać  :P  a jak spróbuję pokombinować na swoim telefonie żeby wyszło podobnie  :)



#1006 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:47

To wrzućcie fotkę jak powinno to wyglądać  :P  a jak spróbuję pokombinować na swoim telefonie żeby wyszło podobnie  :)

 

Jeśli nie masz możliwości ustawienia czasu i przesłony manualnie w telefonie to nie wyjdzie to samo - nie masz co próbować, szkoda Twojego czasu :D



#1007 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:48

w moim się nie da....

 

Ja mam całkiem przyzwoity aparat w telefonie (Huawei P10) i to jest aktualnie najlepszy aparat fotograficzny w domu jaki jest  :)

Jest tam tryb manualny do zdjęć ale jakoś nie czułem potrzeby, aż do teraz żeby się szczegółowo z nim zaznajomić  :)


  • Bander lubi to

#1008 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:58

Potrzeba matką wynalazku ;)



#1009 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:59

po prostu skieruj aparat w trybie auto na obszar, który chcesz sfotografować, odczytaj parametry czasu i przysłony jaki ustawił , jeśli są wyświetlane na podglądzie, jeśli nie, to zrób zdjęcie i odczytaj te parametry z właściwości pliku

przejdź w tryb manual i ustaw takie same parametry i rób z soczewkami


Użytkownik BazyL edytował ten post 20 czerwiec 2017 - 14:59


#1010 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 20 czerwiec 2017 - 15:19

Ok. Jak będę miał dzisiaj chwilę to spróbuję się pobawić.

#1011 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:25

Chłopaki czy w okolicach 100zł kupie jakieś ciekawe okulary polaryzacyjne? Ciemne szkła.
Czy wszystko w tych pieniądzach jest na jedno kopyto i wybrać sobie to co mi się bardziej podoba?
PS
Na okulary lepszej jakości przyjdzie czas, na razie muszę się zadowolić takimi

Pozdrawiam



#1012 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 21 czerwiec 2017 - 09:20

Solano, Arctica, Brenda - z tych producentów napewno coś wybierzesz. 


  • tobiasz lubi to

#1013 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 lipiec 2017 - 16:38

Ciekawe co obejmuje gwarancja, czy porysowane, zniszczone szkła, czy polamanie oprawek. Szkła rysują się jak każde inne, oprawki ciężko zużyć.

Użytkownik wujek edytował ten post 05 lipiec 2017 - 16:39


#1014 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:11

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi,bo to zależy od gwaranta

#1015 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 lipiec 2017 - 10:31

http://www.allegro.p...item=6861026655

Czy ktoś z was jest w stanie po zdjęciach stwierdzić czy to oryginały czy nie?
Cena niby mówi wszytko, ale może jest to super okazja.

Witajcie, ja się zdecydowałem na takie MJ: http://allegro.pl/ok...6878203870.html

Właśnie do mnie dotarły i po pierwszym oglądzie wyglądają na oryginały. Soczewki nieporysowane, oprawka też ok. Jeszcze nie byłem z nimi u optyka, ale pewnie potwierdzi, że to nie podróba. Kontaktowałem się ze sprzedającym telefonicznie i było spoko. Cenowo - super okazja.Minus to brak odbioru osobistego (gość ciągle w ruchu).  Kupiłem wczoraj a już dzisiaj będę je testował nad wodą. Dam znać jak wypadło porównanie ze Smith model Hideout, które użytkuję od roku.

Przy okazji, Smith pewnie trafią na giełdę, bo dla mnie są ciut za duże, ale ze względu na szkła używam, bo lepszych nie miałem :)

Pozdrawiam Was



#1016 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 lipiec 2017 - 09:26

Kilka spostrzeżeń odnośnie koloru szkieł od Maui Jim:

 

Naturalny szary (natural grey) - najbardziej przyciemniający kolor szkieł w ofercie MJ. Jak dla mnie kolor zdecydowanie na ostre, bezpośrednie światło słoneczne.Na otwartą wodę, morze piasek, ostre słonce + śnieg będą ok. W miejsca zacienione, na dni z przewagą chmur, nawet do jazdy samochodem przy zróżnicowanej pogodzie dla mnie osobiście są ten kolor jest za ciemny. 

 

nie do końca się zgodzę, oczywiście jest to najlepszy kolor od MJ na ostre słońce, ale wg mnie spokojnie można używać przy lekko pochmurnej pogodzie, przymglonym słońcu, mi się świetnie sprawdzają w aucie

 

NT to w zależności od materiału VLT 12-13% i to nie jest jeszcze strasznie ciemno, osobiście na prawdziwą klarę, suche powietrze i łódkę wolałbym VLT 10% lub nawet 9% :)



#1017 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 10 lipiec 2017 - 08:39

Kamil, to co pisałem o kolorze Natural Grey od MJ to są moje subiektywne odczucia. Dla mnie akurat, ten kolor w niektórych sytuacjach (np. poranek i zmierzch, pochmurna pogoda, tunele, zacienione miejsca, las) jest poprostu za ciemny. Nie wyobrażam sobie też tego koloru na zakrzaczone, zacienione i leśne odcinki rzek. Do samochodu przy pełnym słońcu są jeszcze ok. Moim zdecydowanym faworytem do wędkowania w trudnym, leśnym terenie oraz do jazdy samochodem praktycznie w każdych warunkach (no może poza jazdą bezpośrednio pod słońce po deszczu) jest kolor HT. Jak ktoś chce jeden kolor uniwersalny "do wszystkiego" to HCL Bronze będzie odpowiednim kompromisem. Oczywiście jeżeli lubimy brązowy kolor szkieł :-)

#1018 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 10 lipiec 2017 - 09:40

Jasne, dlatego do BF kupiłem dodatkowo szkła HT, trochę na zapas, bo był to już koniec mojego sezonu łażenia po krzakach, ale i tak okularki pójdą do ludzi - czas na jedną parę RX w fotochromie :( - cena kosmos, trzeba uzbierać :)



#1019 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:46

Mam takie pytanie bo już powoli się gubię:/
Okulary polaryzacyjne z polaryzacja które lepsze a które gorsze?
Skoro polaryzacja albo jest albo jej niema to nie można sugerować się że któraś firma ma lepszą czy gorsza więc dlaczego w okularach jednej firmy widzimy podwodny świat lepiej lub gorzej może swój przykład opre o okulary 2 firm które wpłynęły na to że postanowiłem tu napisać :/
A mianowicie kupiłem sobie okulary firmy Maui Jim za ktore zaplacilem niecalego 1000 stwierdzilem ze zrobie sobie taki prezent na wypasie co sie okazalo podczas wedkowania na gorskich rzekach ze szwagrem w roznych warunkach ,porach dnia i miejscach zakładając jego okulary z firmy solano widziałem podwodny świat dużo lepiej czym byłem bardzo zaskoczony a okulary tych firm nijak się do siebie maja jeśli chodzi o półkę cenową to jest prawie dziesięciokrotne przebicie.
A więc nurtuje mnie pytanie co ma wpływ na taka sytuację i czym kierowac sie przy wyborze okularow.Zastanawiam się też co daje nam w takiej sytuacji antyrefleks ,soczewki z lustrzanym odbiciem czy rodzaj oprawek i jaki wpływ ma to na wędkowanie,może jest na forum ktoś kto jest mi to w stanie wytłumaczyć i zwrócić uwagę czym kierowac sie przy zakupie okularów które będą dobre powiedzmy dla mnie?

#1020 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:58

Zadzwoń do Wiktora z forum,jest optykiem to ci fachowo doradzi i wytłumaczy.Ja z jego okularów jestem mega zadowolony.

Użytkownik huligan77 edytował ten post 17 lipiec 2017 - 19:59

  • Wiktor lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych