Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1450 odpowiedzi w tym temacie

#1241 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 09 lipiec 2019 - 10:38

Witam
Znalazłem na eBayu okulary Maui Jim 175$ ...cena do zaakceptowania.
23$ za przesyłkę do Polski to razem już prawie 200$ ...i to już jest blisko odpuszczenia sobie takiego wydatku.
Spodziewam się jednak kosztów za cło  ...a może i jeszcze coś o czym nie wiem :excl:?
Czy ktoś wie jaką sumą, taki transfer z USA może się zamknąć?

 

Nie wiem jaki konkretnie model masz na myśli ale to jest już chyba na granicy opłacalności tego przedsięwzięcia.



#1242 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 lipiec 2019 - 12:00

Kupiłem na aliexpress okulary marki KingSeven. Wcześniej miałem Solano, ale gdzieś mi się zgubiły. Na pełną ocenę muszę się wstrzymać do pierwszego pływania ale na pierwszy rzut oka zrobiły na mnie mega wrażenie. Koszt - niecałe 50 zł.



#1243 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 09 lipiec 2019 - 16:40

Nie wiem jaki konkretnie model masz na myśli ale to jest już chyba na granicy opłacalności tego przedsięwzięcia.

175$+przesyłka+vat =240$  ...-i czar prysł.



#1244 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 09 lipiec 2019 - 19:40

Kupiłem na aliexpress okulary marki KingSeven. Wcześniej miałem Solano, ale gdzieś mi się zgubiły. Na pełną ocenę muszę się wstrzymać do pierwszego pływania ale na pierwszy rzut oka zrobiły na mnie mega wrażenie. Koszt - niecałe 50 zł.

 

 

gratuluje pomyslu.

w koncu oczy mozna sobie wymienic na nowe...


  • Wiktor, radek_u i ISAR lubią to

#1245 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 09 lipiec 2019 - 20:42

175$+przesyłka+vat =240$ ...-i czar prysł.


A jaki model z Maui Jim chcesz kupić?

#1246 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 10 lipiec 2019 - 00:37

A jaki model z Maui Jim chcesz kupić?

Szklane High Transmission  w oprawkach klasycznych "Tail Slide"

Załączony plik  ssssss.png   182,83 KB   30 Ilość pobrań

Znalazłem na eBayu za 175$ ...

 

Znam te szkła, ...rewelacja na ciemne pory dnia.

Polecam każdemu kto ignoruje potrzebę używania okularów w takich warunkach. Sam do niedawna nie widziałem w tym sensu,

nie mówiąc już o wydawaniu na to kasy, rzędu dobrego blanku.

W odróżnieniu od radykalnie jasnych Low Light Ignitor "Smith Optics" i równie rozjaśniających Silver Sunrise Mirror "Costa Del Mar",

te Maui, delikatnie przyciemnione zielenią, sprawdzają się również w bardziej słoneczne dni.  Oczywiście, nie w pełną lampę! ale taki,

słoneczny przygaszony chmurami dzień, kiedy na ciemne szkła jest za ciemno.


Użytkownik Remicki edytował ten post 10 lipiec 2019 - 01:02

  • malinabar lubi to

#1247 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:38

gratuluje pomyslu.

w koncu oczy mozna sobie wymienic na nowe...

Hmm, zapewne jakbym wydał na WX'y lub inne high endy made in thailand/vietnam/philipines whatever - kwotę 400 - 600 zł wówczas miałbym poczucie zupełnej pewności, że moje oczy są bezpieczne. A już na pewno fakt, że zapłaciłem tyle za topowy produkt nie pozwalałoby mi myśleć inaczej.....

A drążąc dalej - masz jakieś przesłanki ku temu by udowodnić, że okulary z chin mają szkła tak marnej jakości, że wręcz psują oczy ? Chętnie zanurzę się w lekturze i nie będzie mi żal wywalić ich do kosza jeśli spotkam się z jakimiś konkretnymi argumentami. Parzę kawę i czekam.....


Użytkownik scOOtt edytował ten post 10 lipiec 2019 - 08:56


#1248 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 10 lipiec 2019 - 12:24

 

 

Znam te szkła, ...rewelacja na ciemne pory dnia.

Polecam każdemu kto ignoruje potrzebę używania okularów w takich warunkach. Sam do niedawna nie widziałem w tym sensu,

nie mówiąc już o wydawaniu na to kasy, rzędu dobrego blanku.

W odróżnieniu od radykalnie jasnych Low Light Ignitor "Smith Optics" i równie rozjaśniających Silver Sunrise Mirror "Costa Del Mar",

te Maui, delikatnie przyciemnione zielenią, sprawdzają się również w bardziej słoneczne dni.  Oczywiście, nie w pełną lampę! ale taki,

słoneczny przygaszony chmurami dzień, kiedy na ciemne szkła jest za ciemno.

 

Mam dwie pary Maui Jim - brązowe z Maui Pure oraz zielone z poliwęglanu. Jeżeli chodzi o zielony kolor szkieł to jest tak jak piszesz. Bardzo fajnie sprawdzają się w pochmurne dni, poprawiają widoczność oraz dają radę przy lekkim słońcu. Na mocne słońce już się nie nadają. Brązowe szkła od MJ uważam za najbardziej uniwersalne na zmienne warunki pogodowe. Przy pełnym słońcu również. Jedynie gdzie nie widział bym ich zastosowania to pełne słońce na otwartej wodzie. Tam już na dłuższy czas mogą być za słabe. Na pełną wodę zdecydowanie polecam te szare, które jednak jak dla mnie średnio sprawdzają się do jazdy samochodem. Są po prostu za mocno przyciemnione. Jak patrzysz w szarych na zacienione miejsca nie widać szczegółów. 

 

Gdybym miał wybrać jeden kolor szkieł z MJ to wybrał bym brązowy jako najbardziej uniwersalny. 

 

Jest jeszcze Maui Rose czyli różowy ale tych nie miałem okazji przetestować. 


  • Remicki i malinabar lubią to

#1249 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 10 lipiec 2019 - 17:42

...

Gdybym miał wybrać jeden kolor szkieł z MJ to wybrał bym brązowy jako najbardziej uniwersalny.

Zgadzam się w 100%

Brązowe soczewki, ogólnie właśnie mają opinię szkieł najbardziej wszechstronnych.

Mam brązowe(copper) Costa Del Mar z soczewkami 580G, jestem bardzo zadowolony.

Świetne na słoneczne wędkowanie, jak i codzienne letnie użytkowanie.



#1250 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 10 lipiec 2019 - 18:41

Hmm, zapewne jakbym wydał na WX'y lub inne high endy made in thailand/vietnam/philipines whatever - kwotę 400 - 600 zł wówczas miałbym poczucie zupełnej pewności, że moje oczy są bezpieczne. A już na pewno fakt, że zapłaciłem tyle za topowy produkt nie pozwalałoby mi myśleć inaczej.....

A drążąc dalej - masz jakieś przesłanki ku temu by udowodnić, że okulary z chin mają szkła tak marnej jakości, że wręcz psują oczy ? Chętnie zanurzę się w lekturze i nie będzie mi żal wywalić ich do kosza jeśli spotkam się z jakimiś konkretnymi argumentami. Parzę kawę i czekam.....

bardzo prosze.

udaj sie do najblizszego optyka tudziez okulisty.

otrzymasz wyczerpujaca odpowiedz.

zadziwa mnie Twoja lekkomyslnosc

w koncu oczy masz jedne i musza Ci starczyc na cale zycie.

sam sobie odpowiedz czy takie oszczednosci maja sens.

zycze zdrowia

 

ps.

tak na szybko z sieci

http://wiadomosci.ga..._dla_oczu_.html


Użytkownik peresada edytował ten post 10 lipiec 2019 - 18:44

  • Wiktor i HaDe lubią to

#1251 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 lipiec 2019 - 18:50

No ja mam niby super smithy model ridgewell z kategoria przyciemnienia 3 i dość często zdarza się, że jakoś tak dziwnie "czuję" oczy, jakby zmeczenie oczu. Najczęściej jak założę te okulary na krótko np. na pół godzinną jazdę samochodem. Co ciekawe problem po około godzinie mija i kolejne godziny już bezproblemowo. Po zdjęciu czasami nawet po ładnych kilku godzinach też nie czuję dyskomfortu.
  • radek_u lubi to

#1252 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 10 lipiec 2019 - 18:55

No ja mam niby super smithy model ridgewell z kategoria przyciemnienia 3 i dość często zdarza się, że jakoś tak dziwnie "czuję" oczy, jakby zmeczenie oczu. Najczęściej jak założę te okulary na krótko np. na pół godzinną jazdę samochodem. Co ciekawe problem po około godzinie mija i kolejne godziny już bezproblemowo. Po zdjęciu czasami nawet po ładnych kilku godzinach też nie czuję dyskomfortu.

nie jestem oklulista, trudno mi sie wypowiadac.

skad te smithy masz?


Użytkownik peresada edytował ten post 10 lipiec 2019 - 18:56


#1253 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 lipiec 2019 - 19:21

Kupione tu na forum, a forumowicz to nie bardzo pamiętam skąd zakupił.

#1254 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2019 - 22:04

Udam się z czystej ciekawości do optyka aby to sprawdzić i wrócę tu z potwierdzeniem jakości tych okularów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#1255 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 11 lipiec 2019 - 07:59

Udam się z czystej ciekawości do optyka aby to sprawdzić i wrócę tu z potwierdzeniem jakości tych okularów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Sam zostałem całkiem niedawno uświadomiony, że zakładając na nos okulary bez odpowiednich filtrów szkodzisz sobie bardziej niż nie zakładając ich w ogóle. Kiedy zaświeci Ci słońce w oczy, naturalnym odruchem obronnym jest mrużenie lub całkowite zamknięcie powiek. Zasłaniając oko przyciemnionym szkłem, bez odpowiednich filtrów oszukujesz je. Źrenice pozostają rozszerzone i przyjmują promienie UV tak jak byś się patrzył w słońce bez nich. Jeżeli twoje okulary posiadają odpowiednie filtry, to nie masz się czym martwić

 

ps. Też nie jestem okulistą, uświadamiał mnie kolega który prowadzi poradnie okulistyczną.


Użytkownik Najeżony edytował ten post 11 lipiec 2019 - 08:01


#1256 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 lipiec 2019 - 08:05

Sam zostałem całkiem niedawno uświadomiony, że zakładając na nos okulary bez odpowiednich filtrów szkodzisz sobie bardziej niż nie zakładając ich w ogóle. Kiedy zaświeci Ci słońce w oczy, naturalnym odruchem obronnym jest mrużenie lub całkowite zamknięcie powiek. Zasłaniając oko przyciemnionym szkłem, bez odpowiednich filtrów oszukujesz je. Źrenice pozostają rozszerzone i przyjmują promienie UV tak jak byś się patrzył w słońce bez nich.   

 

ps. Też nie jestem okulistą, uświadamiał mnie kolega który prowadzi poradnie okulistyczną.

Zgadzam się z tym, czytałem o tym.

Natomiast wątpliwości poddaje fakt, że za okulary - dobre okulary, trzeba zapłacić kilka stów.

Producent okularów, które kupiłem chwali się, że stosowne filtry są, ba - pokazuje nawet filmik z pomiarów UV.

Teraz kwestia jest taka czy rzeczywiście te okulary ten filtr mają i bez obaw o zdrowie można je nosić - sprawdzę to i tak jak mówię dam znać. 


Użytkownik scOOtt edytował ten post 11 lipiec 2019 - 08:05


#1257 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 11 lipiec 2019 - 09:46

Zgadzam się z tym, czytałem o tym.

Natomiast wątpliwości poddaje fakt, że za okulary - dobre okulary, trzeba zapłacić kilka stów.

Producent okularów, które kupiłem chwali się, że stosowne filtry są, ba - pokazuje nawet filmik z pomiarów UV.

Teraz kwestia jest taka czy rzeczywiście te okulary ten filtr mają i bez obaw o zdrowie można je nosić - sprawdzę to i tak jak mówię dam znać. 

 

 

mala uwaga jezeli mozna:

"googlalem" sobie

i z tego co widze sam producent sprzedaje bezposrednio w cenach ok 50usd

https://kingsevensunglasses.com/

nie wnikam w jakosc ect.

Ty je zakupiles za 50pln

w dobie podrabiana wszystkiego, nie sadzisz ze okulary ktore kupiles

na slynacej ze sprzedazy podrobek platfomie sa po prostu podroba?

zapytam raz jeszcze.

nie szkoda Ci oczu?

pozdrowka


Użytkownik peresada edytował ten post 11 lipiec 2019 - 09:48

  • Alek. lubi to

#1258 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 lipiec 2019 - 10:14

Tak jak mówiłem - okulary zostaną kompleksowo sprawdzone u optyka lub okulisty. Jeżeli się okaże, że nie spełniają tego co producent deklaruje - wylądują w koszu a aliexpress daje fajne możliwości otworzenia sporu i myślę, że przy konkretnych argumentach, że produkt nie spełnia tego co producent deklaruje - odzyskam pieniądze a okulary wylądują w koszu.

Nie wnikam w to czy to produkt podrobiony czy też nie - zasugerowałem się tym co producent deklaruje - okulary mają filtr UV400 i szkła kategorii 3. Gdyby się okazało, że spełniają te normy to raczej nie ma obaw co do użytkowania ich....

Wszystko będzie wiadome po "zbadaniu" ich przez specjalistę - wrócę tu na pewno z informacją ostateczną odnośnie tego produktu.


  • Grzegorz B. i coma lubią to

#1259 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 18:33

No ja mam niby super smithy model ridgewell z kategoria przyciemnienia 3 i dość często zdarza się, że jakoś tak dziwnie "czuję" oczy, jakby zmeczenie oczu. Najczęściej jak założę te okulary na krótko np. na pół godzinną jazdę samochodem. Co ciekawe problem po około godzinie mija i kolejne godziny już bezproblemowo. Po zdjęciu czasami nawet po ładnych kilku godzinach też nie czuję dyskomfortu.

Mam podobnie. Moje tłumacze jest takie, że dobieram nieodpowiednie soczewki na daną aurę, pogodę. Jak jest lampa i nałożę 3 jest spoko, przy mniejszym słońcu potrafie czuć dyskomfort, który mija po założeniu fotochromow, które z kolei uwierają mnie przy słabej pogodzie i wtedy robotę robią soczewki chopper i low light.
Podobne odczucia, choć mniejsze mam przy goglach narciarskich Smitha. Ale mam ze sobą zawsze z 5 szybek i sobie testuję.
To wszystko jest moją teorią i nie koniecznie musi być w tym sens co napisałem.

#1260 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 lipiec 2019 - 14:44

Tak jak mówiłem - okulary zostaną kompleksowo sprawdzone u optyka lub okulisty. Jeżeli się okaże, że nie spełniają tego co producent deklaruje - wylądują w koszu a aliexpress daje fajne możliwości otworzenia sporu i myślę, że przy konkretnych argumentach, że produkt nie spełnia tego co producent deklaruje - odzyskam pieniądze a okulary wylądują w koszu.
Nie wnikam w to czy to produkt podrobiony czy też nie - zasugerowałem się tym co producent deklaruje - okulary mają filtr UV400 i szkła kategorii 3. Gdyby się okazało, że spełniają te normy to raczej nie ma obaw co do użytkowania ich....
Wszystko będzie wiadome po "zbadaniu" ich przez specjalistę - wrócę tu na pewno z informacją ostateczną odnośnie tego produktu.


Używam okularów polaryzacyjnych z aliexpressu - zarówno z korektą wady wzroku jak i "zwykłych". Z obydwu jestem zadowolony. Pamiętam, że po kupnie tych z korektą wybrałem się do optyka w celu sprawdzenia filtrów UV ale nie miał odpowiedniego sprzętu. Tak że sam jestem ciekawy co wyniknie z Twojego sprawdzenia.

Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 16 lipiec 2019 - 14:44






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych