Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   Francesco99

Francesco99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 16:50

Cenowo oferta Mikado Milestone wygląda bardzo ciekawe.Mnie by bardzo ciekawiło jak ten kijek sprawuje się nad wodą.

W internecie prawie nic o nim nie ma, a wygląda bardzo ciekawie.



#1422 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2019 - 18:58

witam czy ktoś już miał nową INAZUME PRO ZANDER  w ręku ?

 

#1423 ONLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 29 grudzień 2019 - 08:53

Nie oczekujcie cudów..blank na pewno ten sam co wczesniej..nowy desing i reszta to marketingowy bełkot...

#1424 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 02 styczeń 2020 - 14:02

Nie oczekujcie cudów..blank na pewno ten sam co wczesniej..nowy desing i reszta to marketingowy bełkot...

 

Ale nikt cudów nie oczekuje, sprawdzone fajne(czytaj tanie) blanki ubrane na nowo, bardziej markowo. Uchwyt Fuji i przelotki SeaGuide, zapowiada się fajna odświeżona seria.



#1425 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:16

Czy ktoś z Was używał wędki Mikado mft asp lub excellence seatrout? Oczywiście pytam pod kątem łowienia boleni. Jeśli tak poproszę o opinie.

#1426 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:40

Hej, mam mikado excelence action 2,7 7-28g i jest bardzo fajna, dosc szybka ale bardzo szybko przechodzi w parabole. Wg mnie warta tych pieniedzy



#1427 OFFLINE   Korzon95

Korzon95

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKisielice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Korzeniak

Napisano 23 styczeń 2020 - 23:18

Witam mam pytanie do użytkowników Mikado katsudo 1-9 grama. Będę kupował kijek okoniowy i waham sie między tym a Damem Microflexem do 10 gram. Może ma ktoś porównanie miedzy nimi. Ja po prostu nie mam gdzie przetestować. I drugie pytanie jak z cw Mikado jakie gramatury spokojnie obsłuży.?

#1428 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 25 styczeń 2020 - 21:06

Witam .Co jest grane z cw mikado inazuma pro perch ,jakie są w końcu, bo na aledrogo każdy wypisuje według widzi mi się.10gr ,15gr 16gr 18gr 20gr 


Użytkownik alex71 edytował ten post 25 styczeń 2020 - 21:21


#1429 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 25 styczeń 2020 - 21:50

@Korzon95

Miałem KatsudoSlim do 5g. Czy lepszy od Dam to nie wiem, ale na pewno wygodniejszy. W Mikado masz dolnik 20cm, w DAM chyba ze 35 jak nie dalej. Mikado o wiele cieńszy blank, niczym słomka. Mój do 5 gram mogłem zginać już przy dolniku. Miał jedną przelotkę mniej niż bliźniacze konstrukcję przez co moim zdaniem dalej rzucał. Fakt to lejąca się wędka, po wyrzucie chwilkę buja się, ale za to rybę trzyma jak złoto. Bardzo fajny skrócony z przodu uchwyt SKSS. Można trzymać kołowrotek między palcami wskazujacym i środkowym wtedy wskazujący idzie na blank lub miedzy środkowym a serdecznym wtedy jesteś w stanie złapać i trzymać blank kciukiem i wskazującym (wtedy ściskasz sobie blank i mega czucie jest). Dla mnie trochę za miekki był jednak, ale zachowywał super gramaturę : rzucałem od 0,9g do 3g + guma i trzymał wyznaczony CW. Nigdy nie rzucałem wyżej, myśle że 5g to był max, może 6, nie dalej. Ten do 9g będzie zbliżony ino część szczytowa będzie chyba mocniejsza.



#1430 OFFLINE   Damis88

Damis88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 22:51

Witam mam pytanie do użytkowników Mikado katsudo 1-9 grama. Będę kupował kijek okoniowy i waham sie między tym a Damem Microflexem do 10 gram. Może ma ktoś porównanie miedzy nimi. Ja po prostu nie mam gdzie przetestować. I drugie pytanie jak z cw Mikado jakie gramatury spokojnie obsłuży.?


Używam katsudo od kiedy tylko pojawił się na rynku właśnie 1-9g i powiem szczerze, że to był świetny wybór, super mi się nim łowi a łowiłem na jeziorach, rzekach z łódki i z brzegu. Ogólnie kij wydaje się być kluchą na pierwszy rzut oka ale tak nie jest, szczytówka jest miekka lecz w kiju drzemie spora moc i dopiero pod wiekszym obciążeniem przechodzi w parabolę. Myślę, że nie masz się nad czym zastanawiać bo microflex to nie ta półka

Użytkownik Damis88 edytował ten post 25 styczeń 2020 - 23:03

  • Ostry lubi to

#1431 OFFLINE   Korzon95

Korzon95

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKisielice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Korzeniak

Napisano 26 styczeń 2020 - 09:44

Dzięki za odpowiedzi. A jeszcze jak z maksem rzutowym? Myślę ze główka 6-7g plus gumka 5 6 cm. Mozna komfortowo łowić?

#1432 OFFLINE   Luksu

Luksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 23:03

Witam .Co jest grane z cw mikado inazuma pro perch ,jakie są w końcu, bo na aledrogo każdy wypisuje według widzi mi się.10gr ,15gr 16gr 18gr 20gr 

220 cm = cw do 16 g /   240 cm = cw do 18 g  /  260 cm = cw do 20 g.



#1433 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 27 styczeń 2020 - 09:24

220 cm = cw do 16 g /   240 cm = cw do 18 g  /  260 cm = cw do 20 g.

Tak jak myślałem ,znalazłem gramatury w katalogu Mikado ,tak właśnie powinno być .Ok.



#1434 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 27 styczeń 2020 - 10:12

Także potwierdzam. Po rozmowie z przedstawicielem Mikado i po sprawdzeniu opisu na wędce Inazuma Pro Perch 220cm - do 16g i jest zgodny z katalogiem.
 

Niemniej ten błąd występował nawet u głównych przedstawicieli sprzedawców.


  • Pinciu lubi to

#1435 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 27 styczeń 2020 - 12:27

Nowa Inazuma Flash Perch ma chyba poprawione wyważenie...poprzez przedłużenie dolnika.

Na to wskazywałaby zdjęcia. Ktoś coś wie w tej materii ? :)



#1436 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 luty 2020 - 22:15

Mam/odebrałem inazuma pro zander do 28. Jako, że jestem fanem starej serii musiałem ją kupić. Moim zdaniem to jest wędka różniąca się od inazumy. Mam 220 do 28 i 214 w jednoskładzie do 22. Podwieszałem obciążenie i stare inazumy pracowały bardziej szczytem w nowej ugięcie jest cieplejsze. Wykonanie ok, ale bez fajerwerków. Zobaczymy jak w boju, ale to dopiero w maju.

#1437 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 luty 2020 - 22:38

Mam/odebrałem inazuma pro zander do 28. Jako, że jestem fanem starej serii musiałem ją kupić. Moim zdaniem to jest wędka różniąca się od inazumy. Mam 220 do 28 i 214 w jednoskładzie do 22. Podwieszałem obciążenie i stare inazumy pracowały bardziej szczytem w nowej ugięcie jest cieplejsze. Wykonanie ok, ale bez fajerwerków. Zobaczymy jak w boju, ale to dopiero w maju.

Jeśli nie jest za ciepła do zacięcia zandera z odległości (a nie sądzę, żeby tak było), to raczej na plus, bo pełniejszym ugięciem lepiej będzie trzymała ryby



#1438 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 15 luty 2020 - 10:42

Witam ,czy ktoś już zakupił nową inazumę pro perch 220 do 16 gr ?,może coś o niej napisać ? ,zastanawiam się czy nie kupić ją pod sandacza na lekko-okoń na ciężko myślę że zapas mocy w dolniku ma do zapięcia sandała z opadu.


  • mkordeusz lubi to

#1439 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 20 luty 2020 - 08:07

Ja odebrałem w tygodniu LX Sapphire Fazlite 220 cm do 7 gram. Miałem kiedyś kijek z pierwszej serii i do dziś żałuje że go sprzedałem. Wędka fajna, poprawnie uzbrojona, przelotki wklejone równo bez nadlewek lakieru itd…

Szkoda tylko że nie ma jakiegoś lepszego uchwytu ale za taką kasę nie co się spodziewać cudów.

Ja ogólnie rzadko łowię na wklejki ale tą postanowiłem kupić bardziej z sentymentu. W weekend testy jak ktoś potrzebuje jakiś informacji to śmiało.

 

Załączone pliki


  • jacek.hetflaisz lubi to

#1440 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 luty 2020 - 08:12

Jak "poznasz" kij, skrobnij coś od siebie na ten temat. Jak z czuciem przynęty i brania, w jakich gramaturach najlepiej współpracuje itp.. Info przyda się dla ogółu






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych