Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze buty do brodzenia

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
534 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 22 styczeń 2023 - 02:50

Tossu twarde, ciężkie po zamoczeniu, na lowienie w kamieniach idealne. Ale teraz spaceruje po plazy po 6.km w jedną stronę i poszukuję bardziej butów do traperki. Na moivh miejscówkach kamieni jak na lekarstwo.

Ja mimo wszytstko polecę Patagonia river salt. Kupiłem je jesienią zeszłego roku i ciągle jestem zachwycony. Zapewne nie są najlżejsze, ale długie dystanse w tych butach to czysta przyjemność. Są piekielnie wygodne. Zeszłej jesieni jedneg dnia pokonałem w nich ponad 15km. Czysta przyjemność. Pomijam wykonanie, gwarancja ect, bo ciężko tu Paragonie przebić. Zdecydowanie polecam

Sent from my SM-G781W using Tapatalk

#522 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 23 styczeń 2023 - 12:10

Odświeżam wątek. Przymierzam się do zakupu nowych butów do brodzenia na nowy sezon i w oko wpadły Vision Atom Gummi. Ktoś używa by podzielić się opinią ? Ewentualnie coś sprawdzonego w podobnym budżecie. Jeśli to ma być wskazówką to łowię wyłącznie w rzekach nizinnych z dnem piaszczystym bądź mulistym, sporadycznie brodzę po kamiennych rafach. Pozdrawiam - Grzesiek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#523 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 styczeń 2023 - 13:00

Odświeżam wątek. Przymierzam się do zakupu nowych butów do brodzenia na nowy sezon i w oko wpadły Vision Atom Gummi. Ktoś używa by podzielić się opinią ? Ewentualnie coś sprawdzonego w podobnym budżecie. Jeśli to ma być wskazówką to łowię wyłącznie w rzekach nizinnych z dnem piaszczystym bądź mulistym, sporadycznie brodzę po kamiennych rafach. Pozdrawiam - Grzesiek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Prawie dwa sezony katuje wersję felt z kolcami (około 40-50 wypadów na sezon). Na razie najmniejszych oznak zużycia (poza podeszwą ale to filc więc zrozumiałe, ze spacerów wzdłuż brzegu nie lubi). W razie czego masz Adama w Visonie, który pomaga w razie W.


Użytkownik zeralda edytował ten post 23 styczeń 2023 - 13:01

  • grisha lubi to

#524 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 luty 2023 - 11:59

Ja mimo wszytstko polecę Patagonia river salt. Kupiłem je jesienią zeszłego roku i ciągle jestem zachwycony. Zapewne nie są najlżejsze, ale długie dystanse w tych butach to czysta przyjemność. Są piekielnie wygodne. Zeszłej jesieni jedneg dnia pokonałem w nich ponad 15km. Czysta przyjemność. Pomijam wykonanie, gwarancja ect, bo ciężko tu Paragonie przebić. Zdecydowanie polecam

Sent from my SM-G781W using Tapatalk

Panowie a jak czytać rozmiarówkę w patagonii? Wszystkie dostępne modele kończą się na 42 (normalnie noszę 42/43 - wkładka 28cm.

Czy w butach do brodzenia jest jakaś inna skala?

 

Zaczynam przygodę ze śpiochami - zamówiłem Spodniobuty Caperlan 500 oddychające ze skarpetą w 42/43-M lub 42/43-L (zamówiłem oba, zobaczę który rozmiar wybiorę).

Do nich rozważam dwa modele butów Patagonii (spacery nad wisłą, raczej bez brodzenia na rafach): Marlwalker lub Rock Grip



#525 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 20 luty 2023 - 23:19

Panowie a jak czytać rozmiarówkę w patagonii? Wszystkie dostępne modele kończą się na 42 (normalnie noszę 42/43 - wkładka 28cm.

Czy w butach do brodzenia jest jakaś inna skala?

 

Zaczynam przygodę ze śpiochami - zamówiłem Spodniobuty Caperlan 500 oddychające ze skarpetą w 42/43-M lub 42/43-L (zamówiłem oba, zobaczę który rozmiar wybiorę).

Do nich rozważam dwa modele butów Patagonii (spacery nad wisłą, raczej bez brodzenia na rafach): Marlwalker lub Rock Grip

 

Ja normalnie noszę rozmiar mniejsze od ciebie - czyli 41/42; do brodzenia pasują mi według "hamerykańskiej" rozmiarówki #10 - przerabiałem buty robione przez Patagonię, Korkersa, Visiona, Simmsa. Nr #9 były za małe do brodzenia, i cisnęły w palce u stóp. Nawet latem przy dwóch parach cieńszych skarpet na stopach.

Na twoim miejscu celowałbym w amerykański rozmiar #11. Możesz zaryzykować #10, jeśli jest możliwość zwrotu, jednak bez moczenia i dreptania w terenie oczywiście to lipa. Każde buty po zmoczeniu robią się bardziej miękkie i dopasują się do stopy. Nie wiem, jaki gruby jest neopren na stopie tych gaci Caperlan.


Użytkownik Kokosz edytował ten post 20 luty 2023 - 23:20

  • karuzo27 lubi to

#526 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 20 luty 2023 - 23:52

Stare modele Patagonii mają rozmiarowke taka jaki jest but. Czyli musisz sobie dodać numer albo dwa do swojego "cywilnego" rozmiaru. Obecne modele mają rozmiarowke pomniejszoną. Czyli kupujemy but do brodzenia do "cywilnego" rozmiaru buta. Z ciekawości, gdzie można kupić te stare modele? Pytam bo możesz trafić na stare zleżale łapcie które rozwala Ci się po dwóch wlozeniach na nogi
Pozdrówka

Sent from my SM-G781W using Tapatalk

Użytkownik peresada edytował ten post 20 luty 2023 - 23:56


#527 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 luty 2023 - 13:50

Dzięki, 

 

Stare modele Patagonii mają rozmiarowke taka jaki jest but. Czyli musisz sobie dodać numer albo dwa do swojego "cywilnego" rozmiaru. Obecne modele mają rozmiarowke pomniejszoną. Czyli kupujemy but do brodzenia do "cywilnego" rozmiaru buta. Z ciekawości, gdzie można kupić te stare modele? Pytam bo możesz trafić na stare zleżale łapcie które rozwala Ci się po dwóch wlozeniach na nogi
Pozdrówka

Sent from my SM-G781W using Tapatalk

 

Patagonie można kupić tylko w jednym miejscu (teoretycznie na wielu stronach ale to ten sam sprzedawca): Buty do brodzenia Patagonia Rock Grip [79325] - 7026379325 - 11097892286 - Allegro.pl i ma tylko rozmiar 40/41/42 (z każdego modelu). Ma sens co piszesz o tym, że to mogą być leżaki... Napisałem do nich maila i odpowiedzieli, ze nie będą zamawiać już kolejnych dostaw i większych rozmiarów.

 

 

Co do rozmiarówki, zamówię coś do przymierzenia jak już przyjadą śpiochy. Pewnie Patagonię na testy również, ewentualnie zwrócę. Przy 42cm wkładka ma 27cm czyli tyle ile teoretycznie #11 amerykanskiej numeracji. Zobaczymy..


Użytkownik karuzo27 edytował ten post 21 luty 2023 - 14:00


#528 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 21 luty 2023 - 15:58

Hehe nie będą zamawiać kolejnych dostaw.
Rock grip przestali produkować chyba z 9 czy 10 lat temu. Więc są to na pewno jakieś leżaki. Dla porzadku. Miałem rock grip które kupiłem na wyprzedaży spowodowanej właśnie wycofaniem modelu. Wytrzymały u mnie parę dobrych lat. Wywaliłem je dopiero rok temu, bo się totalnie rozwaliły. Wcześniej kleiłem je raz czy dwa. Ogólnie wytrzymały bardzo długo...

Sent from my SM-G781W using Tapatalk
  • karuzo27 lubi to

#529 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 21 luty 2023 - 21:56

Dzięki, 

 

 

Patagonie można kupić tylko w jednym miejscu (teoretycznie na wielu stronach ale to ten sam sprzedawca): Buty do brodzenia Patagonia Rock Grip [79325] - 7026379325 - 11097892286 - Allegro.pl i ma tylko rozmiar 40/41/42 (z każdego modelu). Ma sens co piszesz o tym, że to mogą być leżaki... Napisałem do nich maila i odpowiedzieli, ze nie będą zamawiać już kolejnych dostaw i większych rozmiarów.

 

 

Co do rozmiarówki, zamówię coś do przymierzenia jak już przyjadą śpiochy. Pewnie Patagonię na testy również, ewentualnie zwrócę. Przy 42cm wkładka ma 27cm czyli tyle ile teoretycznie #11 amerykanskiej numeracji. Zobaczymy..

 

Zmierzyłem długość wkładki, w swoich dobijanych już, rock gripach (lekki, wygodny but co by nie mówić + ten patent z listwami aluminiowymi na podeszwie) - #10 z metki ma długość 29 cm.

Obawiam się, że te 42 będą na ciebie za małe, i to mogą być #9 . Jest cały czas kwestia grubości skarpety neoprenowej z caperlanów.



#530 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 luty 2023 - 12:37

Zmierzyłem długość wkładki, w swoich dobijanych już, rock gripach (lekki, wygodny but co by nie mówić + ten patent z listwami aluminiowymi na podeszwie) - #10 z metki ma długość 29 cm.

Obawiam się, że te 42 będą na ciebie za małe, i to mogą być #9 . Jest cały czas kwestia grubości skarpety neoprenowej z caperlanów.

 

Zamówiłem je wczoraj tak z czystej ciekawości (darmowy zwrot). Sprawdzę ale pewnie masz rację i będą za małe...

Cholera, tylko co w zastępstwo na wiślane, błotne spacerki...



#531 ONLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 29 lipiec 2023 - 10:22

Poszukuję butów do brodzenia z jakąś łagodną dla skarpet neoprenowych wyściółką. Do tej pory wszystkie które miałem wycierały mi na piętach skarpetę. Polecicie coś? 



#532 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 lipiec 2023 - 11:14

Poszukuję butów do brodzenia z jakąś łagodną dla skarpet neoprenowych wyściółką. Do tej pory wszystkie które miałem wycierały mi na piętach skarpetę. Polecicie coś? 

Na skarpetę neoprenową zakładaj zwykłą skarpetę bawełnianą dla ochrony.Na pewno wpływa to na żywotność taśm uszczelniających i samego neoprenu.


  • Mateo1989 lubi to

#533 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 lipiec 2023 - 15:16

Na skarpetę neoprenową zakładaj zwykłą skarpetę bawełnianą dla ochrony.Na pewno wpływa to na żywotność taśm uszczelniających i samego neoprenu.


Dokładnie, najlepsza metoda, zwykła bawełniana skarpetka i neopren w moich kilkuletnich woderach jak nowy.

#534 OFFLINE   MARIO87

MARIO87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGorzó Wlkp
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 wrzesień 2023 - 11:45

A co powiecie o butach Mikado albo Dam ?

#535 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 wrzesień 2023 - 07:26

Jakie są najlepsze buty do brodzenia? Najlepsze są dobrej jakości i z wyprzedaży (tak jak wszystkie inne produkty). Ja ostatnio nabyłem takie:

https://www.taimen.c...99931829/104377

W takiej cenie (realnej) jest to dobry deal :) Jeszcze nie testowałem w terenie ale sprawiają wrażenie porządnie uszytych i solidnych. Podeszwa na vibramie, cordura, są nawet jakieś wstawki z zamszu...
Poprzednia padlina z innej firmy za ok. 650 zł z gumowymi przodem zaczęła mi pękać po bokach już po kilku wypadach na ryby (jakość a'la buty robocze bhp za 80 zł).





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych