Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie w Holandii / wieści z Holandii / Holandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 30 styczeń 2020 - 09:39

Super ryba, ale naprawdę to rekord? Nikt w Holandii nie złowił dłuższego? Wydawałoby się, że z tamtejszych wód powinny wyjeżdżać większe.  


  • Dawido lubi to

#222 OFFLINE   mkordeusz

mkordeusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 30 styczeń 2020 - 10:04

Gratki dla wędkarza który go złowił, nie dla mnie :).

Nie doczytałem, zapatrzyłem się na rybę ;-) Aczkolwiek jakby nie było, ryba piękna.  


  • Czoper lubi to

#223 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 styczeń 2020 - 10:08

Może wyjeżdżają, ale nie są zgłaszane.

Ten został zgłoszony i uznany: https://www.fishingi...ord-56-cm!.html

 

Ciekawe, że poprzednim rekordem była ryba 54cm, a jest na naszym forum wędkarz, który się o ten rekord 'otarł' łowiąc okonia 53,5cm w NL B) :ph34r:


  • Piwoluka, hlehle, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#224 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 styczeń 2020 - 10:40

:)

...a miało to miejsce dokładnie 5 marca 2016 roku. A i Ty byłeś blisko. W dodatku Twoja ryba była o wiele bardziej utuczona :)


  • mario, hlehle i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#225 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 30 styczeń 2020 - 11:14

W Holandii można złowić naprawdę łądne okonie .... Ale w tym roku będę miał możliwość połowić na nowym łowisku  ( niestety woda prywatna ) gdzie pływają okonie 50+. Czekałem na tą możliwość całe 3 lata ale cierliwość popłaca  ;) Mam nadzieję ,że jeszcze tej wiosny pobije swój rekord garbusa wynoszący 47 cm  i wrzucę kilka zdjęć z grubymi pasakami .....


Użytkownik DAMIR edytował ten post 30 styczeń 2020 - 11:16

  • wujek i golenia lubią to

#226 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 30 styczeń 2020 - 11:30

Jeśli się nie mylę ,to ta ryba ważyła 3,05 kg.

#227 OFFLINE   KacperG

KacperG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 30 styczeń 2020 - 20:58

Ryba ładna,w Holadni zlowienie 40+ to jak u nas 25+,my się chyba tych czasów nie doczekamy że codziennością będą okonia 40+.

#228 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 22:29

Ryba ładna,w Holadni zlowienie 40+ to jak u nas 25+

 

Serio?


Użytkownik hlehle edytował ten post 30 styczeń 2020 - 22:30


#229 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 31 styczeń 2020 - 06:37

Jak bedziemy zrec okonie niezaleznie od gabarytow i ilosci. Trzebic zimowiska nie tylko nasze i za granica to niczego nie doczekamy , bo na chwile obecna jest juz slabo. I byle weekendowy wedkarz na nowej wodzie o efektach moze tylko pomazyc.

Użytkownik FRS1985 edytował ten post 31 styczeń 2020 - 06:38


#230 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:48

Serio?

 

Serio serio. Daniel, uprość sobie życie, wszystko dziel przez dwa :)

W NL okonie to nawet na piachu stoją, że o błocie nie wspomnę.


  • hlehle, Byniek i Niusio99 lubią to

#231 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:51

Ja bym poszedł dalej, w Holandii trudniej złowić okonia 25 niż 45. Takie cuda :).
A poważnie to kocham tego typu teksty szczególnie od osób które nigdzie nie były tylko się fejsbukow naoglądały, a jak pojadą to kocia morda i depresja po powrocie :).

Użytkownik wujek edytował ten post 31 styczeń 2020 - 10:55


#232 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 11:19

Ja bym poszedł dalej, w Holandii trudniej złowić okonia 25 niż 45. Takie cuda :).
A poważnie to kocham tego typu teksty szczególnie od osób które nigdzie nie były tylko się fejsbukow naoglądały, a jak pojadą to kocia morda i depresja po powrocie :).

Mysle, ze ludzie nie zdaja sobie sprawy ile ekip przyjezdza do Holandii i ile z nich wraca na tarczy. Nie bede wymienial profesjonalnych wedkarzy, ktorzy polegli w NL (i to nie jeden raz), bo tu nie o to chodzi, ale powiem jedynie, ze sporo tego bylo ;)
Oczywiscie nie ma z tego relacji czy filmow, bo przeciez nikt nie chce sie chwalic porazkami. Pojawiaja sie jedynie informacje o wyjazdach udanych i polowionych wielkich rybach.

Zgodze sie natomiast, ze zlowienie okonia 40+ w Holandii jest duuuzo latwiejsze niz w Polsce. Zakwestionowalem jedynie ten wymiar 25+ w PL, bo akurat okoni patelniakow to w naszym kraju jest duzo jak nigdzie. Znam okoniarzy, ktory przerzucaja setki takich 25+ i bardzo duzo 30+, ale wlasnie schody zaczynaja sie przy 40+

... i to nie jest tak, ze w Holandii wyjatkowo latwo zlowic takiego okonia. Nie, to w Polsce wyjatkowo trudno. Okon 40 cm to nietrudna ryba do zlowienia praktycznie w kazdym kraju w Europie. Holandia, UK, Dania, Szwecja, Hiszpania, Niemcy ... w tych krajach lowilem i wiem, a w tych co nie lowilem ... slyszalem :)



#233 OFFLINE   KacperG

KacperG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 31 styczeń 2020 - 11:38

Ja bym poszedł dalej, w Holandii trudniej złowić okonia 25 niż 45. Takie cuda :).
A poważnie to kocham tego typu teksty szczególnie od osób które nigdzie nie były tylko się fejsbukow naoglądały, a jak pojadą to kocia morda i depresja po powrocie :).


Niewiem czy nawiazujesz to do mnie,ale to kolega ma miłe wspomnienia chyba z Facebookiem,ja naposalem z wlasnego doswiadczenia,bedac pewien czas w Holandii i mówiąc tam.

#234 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2020 - 11:59

Ja bym poszedł dalej, w Holandii trudniej złowić okonia 25 niż 45. Takie cuda :).
A poważnie to kocham tego typu teksty szczególnie od osób które nigdzie nie były tylko się fejsbukow naoglądały, a jak pojadą to kocia morda i depresja po powrocie :).

 

Janku,

Bardzo jest łatwo o ryby ca. 25cm, tylko być może nie w tych miejscach, gdzie Wy łowicie :)

Wczesną jesienią rzekami i kanałami migrują ogromne stada takich ryb. Złowienie kilku sztuk 25-35 pod rząd i kilkudziesięciu na osobę na spocie nie stanowi problemu. Ryby 35-40 są trochę rzadsze, ale również można łowić ilości hurtowe. Z rybami 40+ już nie jest tak różowo.



#235 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 styczeń 2020 - 12:07

Janku,

Bardzo jest łatwo o ryby ca. 25cm, tylko być może nie w tych miejscach, gdzie Wy łowicie :)

Wczesną jesienią rzekami i kanałami migrują ogromne stada takich ryb. Złowienie kilku sztuk 25-35 pod rząd i kilkudziesięciu na osobę na spocie nie stanowi problemu. Ryby 35-40 są trochę rzadsze, ale również można łowić ilości hurtowe. Z rybami 40+ już nie jest tak różowo.

Krzysiek, zdaję sobie sprawę że jak są 45 to 25-tek jest na pewno dużo więcej, ale w trakcie kilku dni łowienia złowiliśmy chyba jednego 35cm. Po prostu tam gdzie łowiliśmy małych ryb nie było co nie oznacza że nałowiliśmy się dużych. Jak wszędzie trzeba było się namęczyć żeby coś fajnego złowić.



#236 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 12:22

Krzysiek, zdaję sobie sprawę że jak są 45 to 25-tek jest na pewno dużo więcej, ale w trakcie kilku dni łowienia złowiliśmy chyba jednego 35cm. Po prostu tam gdzie łowiliśmy małych ryb nie było co nie oznacza że nałowiliśmy się dużych. Jak wszędzie trzeba było się namęczyć żeby coś fajnego złowić.

 

Dobrze,  ze mielismy flaute, a jedynie w porywach 3 BFT , wiec sobie przynajmniej wypoczelismy  :D  :lol: 


  • wujek lubi to

#237 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2020 - 13:34

Krzysiek, zdaję sobie sprawę że jak są 45 to 25-tek jest na pewno dużo więcej, ale w trakcie kilku dni łowienia złowiliśmy chyba jednego 35cm. Po prostu tam gdzie łowiliśmy małych ryb nie było co nie oznacza że nałowiliśmy się dużych. Jak wszędzie trzeba było się namęczyć żeby coś fajnego złowić.

 

Myślę, że bardzo istotna jest pora roku. We wrześniu 2016 łowiliśmy ryb na kopy, ale takich do 30cm, nieliczne ryby 35+, pojedyncze 40+. Końcówka października/początek listopada to konkretne ilości ryb 30-40, liczne ryby 40+. Późnym listopadem, w lutym i w marcu faktycznie trudno o rybę mniejszą niż 40. Ilościowo zdecydowanie gorzej niż w cieplejszej wodzie, ale średnia wielkość pasiaków może to wynagrodzić z nawiązką.


  • wujek i hlehle lubią to

#238 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 01 marzec 2020 - 16:45

Tymczasem w NL kolejny rekord, tym razem sandacz 106cm:

https://www.roofvisw...-cm/#more-52116


  • wujek, Martin77 i malinabar lubią to

#239 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 07 marzec 2020 - 23:15

Czołem, Koledzy,

Wyemigrowałem na rok do NL, by po powrocie móc w pełni korzystać ze swoich znakomitych łowisk w Polsce. Mieszkam w okolicy Arnhem, mam rzut beretem do dwóch poważnych rzek: Dolnego Renu i Waal. Sezon rozpocznę po powrocie z urlopu z niezbędnymi klamotami, czyli z końcem maja. Ustawiam się na codzienne eskapady, by uzupełnić niezbędne zaległości w temacie: duża nizinna rzeka.

Czy ktoś z Was bywa w mojej okolicy?

#240 OFFLINE   krawkrzy801

krawkrzy801

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 08 marzec 2020 - 10:56

Witam.
Ja łowię w okolicach Rotterdamu. Najwięcej okoni trafiałem w okresie(czasem setki dziennie) od czerwca do końca września przedział do 35. Później aż do teraz jest ryb mniej ale większe. Łowię głownie z brzegu gdyż nie posiadam jednostki pływającej.

Wysłane z mojego GM1900 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych