Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie w Holandii / wieści z Holandii / Holandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 14 marzec 2020 - 20:24

Proponuję Ci skupić się na rzece IJssel. Bardzo Ci zazdroszczę ponieważ ja muszę tam dojeżdżać po prawie 100km z Niemiec. Jednak ryby mi to wynagradzają. Z brzegu możesz skutecznie łowić. Jeśli jesteś zawzięty i spostrzegawczy mając tą wodę pod nosem w rok czasu możesz ją bardzo dobrze poznać a później przychodzić jak po swoje. Co do drapieżnika to łowi się bardzo dużo sandaczy. Standard to sztuki po 50cm jednak dość często łowi się takie po 60-70cm i większe. Miłą niespodzianką przy sandaczowaniu są przyłowy szczupaków 100+ i okoni 40-50cm. 

 

 

Czołem, Koledzy,

Wyemigrowałem na rok do NL, by po powrocie móc w pełni korzystać ze swoich znakomitych łowisk w Polsce. Mieszkam w okolicy Arnhem, mam rzut beretem do dwóch poważnych rzek: Dolnego Renu i Waal. Sezon rozpocznę po powrocie z urlopu z niezbędnymi klamotami, czyli z końcem maja. Ustawiam się na codzienne eskapady, by uzupełnić niezbędne zaległości w temacie: duża nizinna rzeka.

Czy ktoś z Was bywa w mojej okolicy?



#242 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 marzec 2020 - 00:24

Miałem kilka miejscówek na ijssel. Podczas 2 godzin w odpowiednim miejscu i godzinie można złowić od kilku do kilkunastu sandaczy w rozmiarze 70cm+. Dużo było małego sandacza, są bolenie, duże jazie oraz sumy. Jest tam chyba wszystko :)

Użytkownik Negra edytował ten post 15 marzec 2020 - 00:25


#243 OFFLINE   stary_anona

stary_anona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Gałecki

Napisano 30 sierpień 2020 - 21:15

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w spinningowaniu w kraju wiatraków? Będę tam za kilka dni w okolicach Eindhoven. 
Jak wygląda sprawa z kartą wędkarską? Można kupić gdzieś kilkudniowe licencje? Jakieś szczególne obostrzenia dotyczące metod połowu? 



#244 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 30 sierpień 2020 - 23:10

https://www.vispas.nl/#!/
Tu zezwolenia. Masz appke bodajże i tam kolorem pokazane gdzie można na tym zwykłym zezwoleniu a gdzie trzeba być w klubie by łowić.



#245 OFFLINE   stary_anona

stary_anona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Gałecki

Napisano 06 wrzesień 2020 - 00:21

dzięki za odpowiedź.
Wiesz może czy istnieje możliwość kupienia zezwolenia spiningowego na krócej niż rok? Będę miał dosłownie dwa dni na wędkowanie, a znajomy powiedział że klein visspass nie obejmuje spina?

#246 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 07 wrzesień 2020 - 07:56

Ktoś tu jest z okolic Bergen / Alkmaar ? Jak tam wygląda sytuacja z rybami ? Co, gdzie i jak. Pytam bo może będę na tydzień a nie łowiłem w Holi.



#247 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 wrzesień 2020 - 08:39

Ktoś tu jest z okolic Bergen / Alkmaar ? Jak tam wygląda sytuacja z rybami ? Co, gdzie i jak. Pytam bo może będę na tydzień a nie łowiłem w Holi.

W Alkmaar masz mnóstwo kanałów w samym mieście,sandacze (najczęściej 50-70cm.),szczupaki , nawet 100+ i okonie są tam prawie wszędzie, ja za bardzo nie lubię łowic w miastach, więc wolałem Noordhollands pomiędzy miastem ,a jeziorem (Alkmaardermeer).



#248 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 wrzesień 2020 - 08:44

dzięki za odpowiedź.
Wiesz może czy istnieje możliwość kupienia zezwolenia spiningowego na krócej niż rok? Będę miał dosłownie dwa dni na wędkowanie, a znajomy powiedział że klein visspass nie obejmuje spina?

W sklepie wędkarskim kupisz za 5,5 eur dniówkę. Nie wolno na tym zezwoleniu wędkować w nocy, tylko tak jak i nas - godzina po zachodzie i godzina przed świtem



#249 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 07 wrzesień 2020 - 09:06

W Alkmaar masz mnóstwo kanałów w samym mieście,sandacze (najczęściej 50-70cm.),szczupaki , nawet 100+ i okonie są tam prawie wszędzie, ja za bardzo nie lubię łowic w miastach, więc wolałem Noordhollands pomiędzy miastem ,a jeziorem (Alkmaardermeer).

niezły kanał :D


  • Wobi lubi to

#250 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 wrzesień 2020 - 10:09

niezły kanał :D

no szczupaka +-120cm. można tam czasem złowić...



#251 OFFLINE   stary_anona

stary_anona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Gałecki

Napisano 08 wrzesień 2020 - 16:47

@Dano, jestem w Oirshot i w sklepie powiedzieli ze dniówek nie sprzedają. Tylko na jakieś łowiska specjalne, stawy z karpiami to tak, dniówka się znajdzie.
Nadal nie wiem czy dla Holendrów jest jakimś problemem wędkowanie na klein viss na spinning

Użytkownik stary_anona edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 16:49


#252 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 08 wrzesień 2020 - 19:48

2 minuty szperania w necie:

 

https://www.vispas.nl/#!/order/permit

(cyt.) Posiadając Kleine VISpas, możesz wędkować jedynie na ograniczonej liczbie zbiorników.
 

I rzeczona lista: Załączony plik  kleine lijst 2020.pdf   470,27 KB   11 Ilość pobrań



#253 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 17 wrzesień 2020 - 09:06

a jak kształtuje się pogoda i jak pod tym względem wygląda wędkowanie w październiku ? To, że jest ogólnie zmienna to wiem bo miałem okazję się przekonać bodajże w lipcu.



#254 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 17 wrzesień 2020 - 10:47

Ja wedkowalem na południu kraju, to w większości czasu wiało, czasami dość mocno, i bardzo często woda z dnia na dzień przybierała, dosłownie w oczach. W sumie to chyba dlatego, że deszcz padał często.
Jednego dnia udawało się dostać do okoni około 50cm a drugiego przybór wody pokrzyżował wszystko. Ja głównie łowiłem w jeziorach połączonych z rzeką Maas.
Kiedy poziom wody pozwalał to łowiłem systematycznie ładne okoniska, z zegarkiem w ręku. Praktycznie codziennie od 17 do 17:25-17:30. Na sztucznym kanale sandacze, ale rzadko w tych samych miejscach gryzły.

#255 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 17 wrzesień 2020 - 10:55

Szukam informacji o wędkowaniu w Dordrecht, HollandsDiep, Haringvliet ...


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 17 wrzesień 2020 - 10:55


#256 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 wrzesień 2020 - 20:15

@Dano, jestem w Oirshot i w sklepie powiedzieli ze dniówek nie sprzedają. Tylko na jakieś łowiska specjalne, stawy z karpiami to tak, dniówka się znajdzie.
Nadal nie wiem czy dla Holendrów jest jakimś problemem wędkowanie na klein viss na spinning

Na klein visspas możesz łowić tylko na jedną wędkę,tylko na splawik (robaki,chleb) ,tylko w dzień i bez prawa zabierania  ryb.


  • kniachu lubi to

#257 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 wrzesień 2020 - 20:18

a jak kształtuje się pogoda i jak pod tym względem wygląda wędkowanie w październiku ? To, że jest ogólnie zmienna to wiem bo miałem okazję się przekonać bodajże w lipcu.

Pogoda wpaździerniku jest przeważnie fajna (dość ciepła),aczkolwiek może sporo padać no i w NL przeważnie wieje trochę mocniej niż u nas... Wiatr 15km./h. to tak jak u nas flauta.



#258 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 17 wrzesień 2020 - 22:49

Ja to bym się bardziej o ryby pytał jak o pogodę. Październik to bardzo dobry okres :) A to że wieje i popada schodzi na drugi plan. Jak to mówią nie ma złej pogody jest tylko źle ubrany wędkarz... Na wody które wymieniłeś to przydała by się łódka i najlepiej z wysoką burtą bo tam często mocniej wieje. Wielkie żarcie się zaczyna więc nie ma na co czekać ;)



#259 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 wrzesień 2020 - 08:19

Jak aktualnie wyglądają obostrzenia dot. covid na trasie polska - holandia ?



#260 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 18 wrzesień 2020 - 08:25

Jak aktualnie wyglądają obostrzenia dot. covid na trasie polska - holandia ?

W Holandi nie ma żadnych a w Niemczech w sklepach
Wymagane sà maseczki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych