Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie w Holandii / wieści z Holandii / Holandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 listopad 2020 - 12:50

PZW nie jest winne tylko sami wędkarze. (…) Dopóki wędkarze sami nie zaczną dbać o wodę i nie zmienią swojej mentalności to ryb u nas nie będzie. (…)

Tutaj muszę Ci przyznać rację.

 

(…) Przy tych przepisach ktore mamy ryb powinno być pełno, chyba nigdzie nie ma takich ograniczeń jak u nas, tyle że większość tych przepisów po prostu nie przestrzega, taką mamy konstrukcję i żadne PZW tego nie zmieni.

Przepisy są złudne, wystarczy policzyć. Zakładając, że uda się złowić co dziennie 5 kg okoni, i będziesz wędkował tylko raz w tygodniu, daje to 260 kg rocznie, a jeśli codziennie, to jest to 1 t 825 kg. Liczby są zastraszające.

Tylko PZW jest władne to zmienić, a PZW to przecież my, wszyscy wędkarze. Ja jestem zwolennikiem wprowadzenia no kill, jeśli nie na wszystkich to na maksymalnej możliwej liczbie łowisk.

Jeśli tego nie zrobimy, to za kilka lat pozostanie wyłącznie komercja.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 04 listopad 2020 - 12:55

  • Wobi lubi to

#282 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3535 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 listopad 2020 - 12:51

Pozwólcie w tym temacie wypowiadać się wędkarzom, którzy byli w NL, a nie kopiować posty czy stwierdzenia, które już zamieszczaliście w innych wątkach utyskując nad stanem polskich wód.

To jest wątek o łowieniu w NL, a nie np. na Siemianówce.



#283 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 listopad 2020 - 14:14

Panowie to że można zabrać ileś ryb nie oznacza że trzeba to robić. W Holandii też można coś tam zabrać ale wiele osób tego nie robi, a u nas co na haku to w plecaku. Jak biorą to trzeba na...ać ile wlezie. To co się dziwić że ryb nie ma i nie będzie. Pisząc o przepisach miałem bardziej na myśli wymiary, okresy, strefy ochronne, zakazy trollingu, dryfu, od przyszłego roku może i zrywek i ch..j wie czego jeszcze. Generalnie u nas wędkarz jest osobą która we wszystkim przeszkadza bo chce łowić, więc trzeba mu to życie maksymalnie utrudnić. Powinien płacić i najlepiej nie łowić.


Użytkownik wujek edytował ten post 04 listopad 2020 - 14:18

  • Wobi lubi to

#284 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 listopad 2020 - 14:34

Jeśli ktoś szykuje się na wyprawę na duże holenderskie rzeki w 2021 to się podłączam ^_^ ^_^ ^_^



#285 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 04 listopad 2020 - 15:42

Jeżeli ktoś chce pare "bankowych" miejsc na Mozie to mogę zdradzić pare sekretów. Street-fishing w Bredzie też ogarniam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
  • Pickerel i Robert Crocker lubią to

#286 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 listopad 2020 - 15:48

Panowie to że można zabrać ileś ryb nie oznacza że trzeba to robić. W Holandii też można coś tam zabrać ale wiele osób tego nie robi, a u nas co na haku to w plecaku. Jak biorą to trzeba na...ać ile wlezie. To co się dziwić że ryb nie ma i nie będzie. Pisząc o przepisach miałem bardziej na myśli wymiary, okresy, strefy ochronne, zakazy trollingu, dryfu, od przyszłego roku może i zrywek i ch..j wie czego jeszcze. Generalnie u nas wędkarz jest osobą która we wszystkim przeszkadza bo chce łowić, więc trzeba mu to życie maksymalnie utrudnić. Powinien płacić i najlepiej nie łowić.

 

Dokładnie. Holenderskie przepisy są duuuużo bardziej liberalne. Closed season - tylko 2 miechy + ochrona szczupaków w marcu. Trolling? Na 2 wędki. Dryf? Proszę bardzo. Vert - standard. Wymiaru na sandacza nawet nie znam, bo jest jakiś śmiesznie niski.

Rybacy są, kłusownicy są (lokalni, ale i z importu, np. z Niemiec)... ryby są. Jeszcze.


  • adasio, wujek i eRKa lubią to

#287 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 04 listopad 2020 - 15:58

Dokładnie. Holenderskie przepisy są duuuużo bardziej liberalne. Closed season - tylko 2 miechy + ochrona szczupaków w marcu. Trolling? Na 2 wędki. Dryf? Proszę bardzo. Vert - standard. Wymiaru na sandacza nawet nie znam, bo jest jakiś śmiesznie niski.
Rybacy są, kłusownicy są (lokalni, ale i z importu, np. z Niemiec)... ryby są. Jeszcze.

42 na sandacza. Dużo osób wali sandacze i sprzedaje do barów z Chińszczyzna.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
  • Robert Crocker lubi to

#288 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 listopad 2020 - 20:43

Jak dla mnie to Holendrzy powinni zwiększyć opłatę za Visspas, bo wody przygraniczne coraz bardziej puste..
Niestety, ale wiele osób z Polski,które spotykam nad wodą ma przepisy głęboko w d..e co mnie utwierdza w przekonaniu,że jednak mentalność to ostatnie co można zmienić..
Ogólnie zgadzam się oczywiście z tym co napisał @Wujek,@Krzysiek..
Ryb więcej, ale same do podbieraka nie wkakują..

Pozdrawiam
Mariusz
  • Dawido i Robert Crocker lubią to

#289 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 08 listopad 2020 - 22:52

Na szczęście nie wszyscy rodacy, to "buraki". ;)


  • eRKa i KrystianG lubią to

#290 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 listopad 2020 - 11:55

Oczywiście i całe szczęście,że ratują, a wręcz budują żeby nie postrzegano Nas w ten właśnie sposób ;)
Mam suba na ten kanał, bardzo pozytywny gość!

Pozdrawiam
  • SID lubi to

#291 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 11 listopad 2020 - 21:37

Witam kolegów „po kiju”. W NL generalnie u mnie większym problemem nie jest presja wędkarska(choć ja tylko szczupaki, sandacze i okonie) tylko niska woda od kilku lat. Opłata za VISpas trochę śmieszna i powinno być z 2x tyle. Zachowanie „naszych” nad wodą -temat rzeka i zero przestrzegania przepisów.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Użytkownik Thomas-xXx edytował ten post 11 listopad 2020 - 21:39


#292 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 12 listopad 2020 - 08:51

Zachowanie „naszych” nad wodą -temat rzeka i zero przestrzegania przepisów.

Bo Ci "nasi" to zazwyczaj ludzie z wyrokami, patusy alkusy. Mało w holandii jest przyzwoitych Polaków.



#293 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 10:16

 

Kontrole wędkarzy są coraz częstsze i to przez policję wodną, a nie - jak do tej pory - głównie przez straż. Ponieważ wszyscy raczej mają zezwolenia, to policja kwestionuje polskie uprawnienia motorowodne (jak najbardziej zasadnie) i brak lokalnej rejestracji łodzi. Moim zdaniem to działania będące konsekwencją rosnącej presji, a być może także naruszania przepisów.

 

Niestety potwierdzam. Polski patent motorowodny można sobie wsadzić wiadomo gdzie ... Ostatni weekend to mały pogrom na polskich łodziach. Bardzo skrupulatne trzepanie po 30 minut łodzi, sprawdzanie papierów, sprawdzanie sprzętu wędkarskiego itp.
Były jednostki, które dostały kumulację ...
Znajomy walczył od czerwca z urzędasami i stanęło na tym, że formalnie tylko holenderski patent się liczy, a egzamin jest po holendersku. Poddał się i w następnym tygodniu podchodzi do testu z wynajętym tłumaczem.


Użytkownik hlehle edytował ten post 12 listopad 2020 - 10:17

  • SzymusS lubi to

#294 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2020 - 10:55

Niestety potwierdzam. Polski patent motorowodny można sobie wsadzić wiadomo gdzie ... Ostatni weekend to mały pogrom na polskich łodziach. Bardzo skrupulatne trzepanie po 30 minut łodzi, sprawdzanie papierów, sprawdzanie sprzętu wędkarskiego itp.
Były jednostki, które dostały kumulację ...
Znajomy walczył od czerwca z urzędasami i stanęło na tym, że formalnie tylko holenderski patent się liczy, a egzamin jest po holendersku. Poddał się i w następnym tygodniu podchodzi do testu z wynajętym tłumaczem.

 

Absolutnie nie dyskutuję - ale mi policja mówiła, że albo holenderski, albo międzynarodowy. Zrobiłem ISSA Inland - zobaczymy. Może być też tak, że są bardziej restrykcyjni dla rezydentów. Kolega jest zameldowany w NL?



#295 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2020 - 11:19

Z tym patentem koledzy to zależy, ostatnia kontrola we wrześniu i spoko, pływam w NL od 7 lat, łódka zarejestrowana w NL -zero problemów. Rozmawiałem z policjantem nie dalej jak w niedziele bo znajomy złapał właśnie „kwit” ale nie miał nawet fizycznie papieru przy sobie -zalezy na kogo trafisz odpowiedź brzmiała. Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#296 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 11:47

Absolutnie nie dyskutuję - ale mi policja mówiła, że albo holenderski, albo międzynarodowy. Zrobiłem ISSA Inland - zobaczymy. Może być też tak, że są bardziej restrykcyjni dla rezydentów. Kolega jest zameldowany w NL?

 
Tak, obaj koledzy którym zakwestionowali także ten ISSA, są zameldowani w NL.
Problem jest taki, że Holandia wystąpiła z jakiejś konwencji o honorowaniu nawet tych międzynarodowych i obecnie wszystko zależy na jakiego policjanta się trafi ...

Z tym patentem koledzy to zależy, ostatnia kontrola we wrześniu i spoko, pływam w NL od 7 lat, łódka zarejestrowana w NL -zero problemów. Rozmawiałem z policjantem nie dalej jak w niedziele bo znajomy złapał właśnie „kwit” ale nie miał nawet fizycznie papieru przy sobie -zalezy na kogo trafisz odpowiedź brzmiała. Pozdrawiam.


Problemy zaczęły się dopiero w tym roku. Wcześniej śmigaliśmy na polskich patentach i było OK. Podobno nowe wytyczne dla policji ...

Użytkownik hlehle edytował ten post 12 listopad 2020 - 11:53


#297 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2020 - 11:53

i obecnie wszystko zależy na jakiego policjanta się trafi ...

To mam nadzieje ze w ten weekend jak trafie to będzie pies ok, oby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#298 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 16 listopad 2020 - 16:11

To mam nadzieje ze w ten weekend jak trafie to będzie pies ok, oby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uzupełniam info: kontroli nie było, popływałem trochę ale znajomy zgarnął 2km dalej 550€. Czas ogarniać Niderlandzki patent bo już nie będzie tak miło a belly nie wystarcza. Pozdrawiam.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#299 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 listopad 2020 - 18:34

Może ktoś sie dowiedzieć jaka jest podstawa prawna przyznawania mandatów przez policje? Rozmawiałem dzisiaj z osobą która zajmuje sie kursami na sternika motorowodnego i twierdził że w Holandii powinni honorować nasze uprawnienia, a ISSA nie jest patentem tylko certyfikatem i tym bardziej nie bedzie uznany.
Jesli jest możliwość prosił najlepiej o przesłanie zdjęcia mandatu na jakiej podstawie jest on przyznawany. Nie można komus wlepic kary bezpodstawnie, albo tylko dla tego ze jest z Polski, musi być jakas podstawa prawna.
Jeżeli ktos zna osobe która dostała mandat prosiłbym o przesłanie zdjęcia mandatu.
  • ŁukaszK lubi to

#300 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 listopad 2020 - 19:48

Kolega robił ISSA Inland z holenderskim rezydentem (Polakiem), który robił certyfikat w PL - po rozeznaniu w NL. Jak widać gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie... :( 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych