Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda z GPS - jaka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 październik 2015 - 08:44

W sumie to nie upieram się przy Humminbirdzie. W pierwszej kolejności wpadły mi te dwie echosondy bo taK:

-wyświetlacze mają duże i kolorowe

-rozdzielczość 640x640 w HB 596, 

-posiadają DI

Jest też lowrance mark 5 DSI czarno-biała i w zasadzie coraz bardziej się ku niej skłaniam. Nie wiem jak to jest z tymi stożkami-czy lepsze będą 30/55 lowrance, czy humminbirda 25/16 i w DI 75/45.   Czy DSI w Lowrance to jest to samo co DI w Humminbirdzie? Humminbird ma rozdzielczość 640x640 a Lowrance 480x480 ale piszą, że jakiś wyswietlacz jest bardzo dobry. Nie wiem bardzo o co w tym wszystkim chodzi. Jak by mi ktoś z Was po chłopsku jak chłop krowie na miedzy wytłumaczył to byłbym bardzo wdzięczny:) .

Marka 5x Dsi nie polecę najgorszemu wrogowi. Była to moja pierwsza echosonda. Sprzedałem ją po roku.

 

po pierwsze primo - na cz/b DSI nie sposób wręcz odróżnić twardości dna. Bez względu na to czy twardo czy miękko cały czas taka sama czarna plama. Na kolorowym DSI już jest inaczej i można dno rozróżnić.

po drugie primo :) - ustawienie obrazu to tylko ustawienie tzw kontrastu. Brak ustawień czułości oraz greyline. To niby ma załatwiać kontrast ale nie załatwia.

po trzecie primo :) - w DSI cz/b w szczególności nie rozróżnisz za bardzo łuków ryb. Wszystkie zazwyczaj jako kropka (chyba że stoimy w miejscu) z racji rodzaju stożka a właściwie płaskiego wycinka stożka o dużej częstotliwości. Na klasycznym sonarze możemy rozróżnić grubości łuków a już na kolorowym zabarwienie łuku co może świadczyć o wielkości ryby. 


  • trout master lubi to

#82 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 październik 2015 - 14:48

Na dsi w większości ryby to kropki. Na tym obrazowaniu raczej "bananow" nie ma . I czy mono czy kolor 90% to kropki. Na bocznym czasami można ustrzelic ładne odbicie ryb wraz z cieniami. Lecz to tez rzadkosc

#83 OFFLINE   kamilk281

kamilk281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 08 październik 2015 - 20:58

Czyli tak...Lowrance DSI odpada skoro cały czas działa w trybie DSI i nie rozróżnia twardości dna a jest to dla mnie bardzo ważna informacja. Z tego co rozumiem to warto mieć tryb normalny i powiedzmy DI do dokładniejszego obrazowania dna. Na normalnym zobaczę jakieś łuki ryb, a na DI dokładniejsze ukształtowanie dna. No i żebym coś tam widział na płytszych partiach to stożek powiedzmy 60/120. No i tutaj zaczynam sobie myśleć, że wszystko ładnie pięknie tylko teraz, które echo wybrać biorąc pod uwagę moje "wymagania"? Podzwoniłem trochę po kumplach, którzy mają echosondy i w sumie większość używa Lowranca ale z drugiej strony używają tych echo sporadycznie i się na tym za bardzo nie znają :D . Ja bym chciał trochę się przyłożyć do pracy z echosondą i trochę się nauczyć, dlatego jak już wydać te 1500 to na coś co mi będzie służyło... Jakieś tam pojęcie mam  ale też mizerne :) 



#84 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 08 październik 2015 - 22:06

W Jula dziś widziałem Lowrance Elite 4 chirp za 1499,-.

Jak Ci ekran 4 nie przeszkadza.



#85 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 09 październik 2015 - 10:14

pierwsza myśl zawsze najlepsza.proponuję humminbird 596 tym bardziej że teraz dostaniesz w bardzo niskich cenach.z twoim budżetem celuj tylko w kolor.jedynym problemem będą odczyty na 1,5 czy 2m co i tak jest na korzyść humminbirda ze względu na większą rozdzielczość.na koniec dodam że testowałem na łowisku do 3m lowrance elit dsi i huminbird 596. 



#86 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 październik 2015 - 15:33

Nie wiem jak u innych uzytkow ech , ale u mnie na plyciznach poniżej 1.5 obrazowanie to już jest.... praktycznie nieczytelne .  Z drugiej strony nie potrzebuje sodowac takich głębokości. . Alarm głębokości mam ustawiony na 1.2m co by gdzieś nie zachaczyc



#87 OFFLINE   kamilk281

kamilk281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 09 październik 2015 - 21:26

pierwsza myśl zawsze najlepsza.proponuję humminbird 596 tym bardziej że teraz dostaniesz w bardzo niskich cenach.z twoim budżetem celuj tylko w kolor.jedynym problemem będą odczyty na 1,5 czy 2m co i tak jest na korzyść humminbirda ze względu na większą rozdzielczość.na koniec dodam że testowałem na łowisku do 3m lowrance elit dsi i huminbird 596. 

Możesz coś więcej napisać o HB 596 w porównaniu do elit DSI? Jak wrażenia po teście? Dzisiaj się urodziła jeszcze Lowrance elite 5 HDI z GPS w okolicach 1600. Warto? Czy jest lepsza od np HB 596? Jaka jest różnica między Elite 5 HDI a np Elte 5 Shirp i czy w ogóle te dwie echo można porównywać?



#88 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 październik 2015 - 06:48

Chrip to nowszy wypust 5hdi niby lepsza separacja ech . Ładniej obrazuje. W teori. W praktyce aż tak dużej różnicy nie ma. I spokojnie na hdi ujrzysz to co na chrip. Jeśli w tej samej cenie to chrip jeśli nie to hdi 



#89 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 10 październik 2015 - 17:33

wszystkie ww echa są mniej więcej na tym samym poziomie.jeśli masz możliwość kupić chirpa w dobrej cenie to czemu nie.elektronika gna do przodu więc pewnie coś w sobie lepszego ma[np serię wysyłanych pingów a nie pojedyńcze itp].co do porównania to jakiejś większej różnicy nie ma.humminbird 596 hd di ustawisz skalę głębokości minimalnie na 3m a elitkę nawet do metra lecz na takim powiększeniu echo jest prawie nie czytelne.jak ustawiłem je na równej skali to jakby trochę lepiej widać na humminbirdzie co może świadczć o lepszej rozdzielczości.podoba mi się poziome dzielenie ekranu i porównanie łuków ryb na zwykłym obrazowaniu z di.niestety model lowrance di to samo di więc mniej zabawy było.


Użytkownik busz231 edytował ten post 10 październik 2015 - 17:37


#90 OFFLINE   kamilk281

kamilk281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 11 październik 2015 - 07:17

Więc tak Chirp odpada bo nie mieszczę się w przewidzianym budżecie. Zostaje wybór między Humminbird 596 cx HD DI a Lowrance Elite 5x HDI z GPS. Którą byście wybrali i dlaczego? Pozdrawiam



#91 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 październik 2015 - 10:33

Jeśli 5x to bez gps , x u lowrance znaczy bez gps

#92 OFFLINE   kamilk281

kamilk281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 11 październik 2015 - 13:55

Hej, chodzi o Lowrance Elite 5 HDI.



#93 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 październik 2015 - 20:28

Jak dla mnie , to sa tej samej klasy urzadzenia i żadne z nich nie pokaze ni wiecej ni mniej niz konkurencja :) Kwestia gustu. Zarowno do hb i  lowrance jest wsparcie do map . Bardziej popularne wsrod moich znajomych jest lowrance , jednak nie jest to spowodowane gorsza jakoscia ech hb.



#94 OFFLINE   prezes77

prezes77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • Lokalizacjabieszczady
  • Imię:Artur

Napisano 11 październik 2015 - 20:40

Tyle ze Hb 596 cx  nie ma gps



#95 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 11 październik 2015 - 21:04

ale teoretycznie ma jak żadna w tej klasie 640x640.



#96 OFFLINE   kamilk281

kamilk281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 11 październik 2015 - 22:01

Dzięki Panowie za pomoc. Wybrałem Lowranca Elite 5 HDI. Jedyny gwóźdź jaki mi siedział w głowie to rozdzielczości ekranów HB i LW jednak GPS zaważył na decyzji. Może spróbuję się pobawić trochę ze swoimi mapami. A przy okazji okazało się, że kolega, od którego kupuję to echo pochodzi z moich okolic i znamy się z czasów szkoły średniej :). Jeszcze raz dzięki. Myślę, że dokonałem właściwego wyboru :) Pozdrawiam



#97 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 październik 2015 - 10:58

Będziesz zadowolony . Dużo osob ma to echo i chwali Ja miałem 7"hdi i nie nazekalem za dużo :)

#98 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 23:43

jakie echo z GPS do 5000 zl?

plywam po jeiorkch od 4 metrow sredniej glebokisci . zdarzaja sie glebsze wody

Lodzie sa wynajmowane za kazdym razem inna

Lowie szczupaki i sandacze w UK czyli 100 procent c&r

pozdr


Użytkownik przemyslaw_pajak edytował ten post 08 listopad 2015 - 00:41


#99 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 08 listopad 2015 - 00:31

Z kolorowym ekranem najlepiej  ;)


Użytkownik volkswagen edytował ten post 08 listopad 2015 - 00:32


#100 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 listopad 2015 - 00:36

jakie echo z GPS do 5000

pewnie chodzi o 5000 PLN, napisz coś więcej gdzie pływasz, może nawet czym, do czego chcesz używać echo i gps


  • mr.8legs lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych