Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WARSZAWA

miasto warszawa street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1175 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 30 kwiecień 2017 - 16:29

Witam, orientuje się ktoś jak to jest z jeziorkiem Czerniakowskim. Można i warto tam łowić?

Łowić można ale tylko po prawej stronie (patrząc w kierunku Wisły) czyli po tej gdzie stanica i plaża. Czy warto? Połazić można ale ja w tym sezonie sukcesów nie miałem. Na 4 wyjścia miałem jedno pobicie pod samymi nogami. Trzasło, odbiło na wodę i tyle widziałem. Ale raczej popierdółka niż życiówka. W ubiegłych latach trafiały się szczupaki i okonie. Wymiar trzymały ale żeby były to rekordy to raczej nie. Chociaż bywało, że z plaży można ich było nałowić całkiem sporo bo brały seriami. Wiem, że chyba 2 czy 3 lata temu dziewczyna wygrała tam zawody szczupłym pod dziewięćdziesiątkę. Wody przybyło co cieszy, syficzne resztki pomostów zostały rozebrane, jest fajna ścieżka edukacyjna. Bardzo często karpiarze tam walczą i to walczą na grubo więc ryba być musi. W ubiegłym roku zaczęto odbudowywać populacje sandacza bo szlag ją trafił jak była przyducha. 
A jeszcze co do samej możliwości łowienia, to na chwilę obecną to jest woda gminna więc karta jest wymagana ale opłata już nie.



#1042 OFFLINE   bzooora

bzooora

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2017 - 08:46

Łowić można ale tylko po prawej stronie (patrząc w kierunku Wisły) czyli po tej gdzie stanica i plaża. Czy warto? Połazić można ale ja w tym sezonie sukcesów nie miałem. Na 4 wyjścia miałem jedno pobicie pod samymi nogami. Trzasło, odbiło na wodę i tyle widziałem. Ale raczej popierdółka niż życiówka. W ubiegłych latach trafiały się szczupaki i okonie. Wymiar trzymały ale żeby były to rekordy to raczej nie. Chociaż bywało, że z plaży można ich było nałowić całkiem sporo bo brały seriami. Wiem, że chyba 2 czy 3 lata temu dziewczyna wygrała tam zawody szczupłym pod dziewięćdziesiątkę. Wody przybyło co cieszy, syficzne resztki pomostów zostały rozebrane, jest fajna ścieżka edukacyjna. Bardzo często karpiarze tam walczą i to walczą na grubo więc ryba być musi. W ubiegłym roku zaczęto odbudowywać populacje sandacza bo szlag ją trafił jak była przyducha. 
A jeszcze co do samej możliwości łowienia, to na chwilę obecną to jest woda gminna więc karta jest wymagana ale opłata już nie.

Można łowić tylko po prawej, zakaz zabierania drapieżnika, nakaz zabierania leszczy, krąpi itd. Wszystko jest ładnie podsumowane w tym miejscu>>> http://edziennik.maz...12/4195/akt.pdf Szczupak, którym dziewczyna wygrała zawody miał 83cm. W tym roku majowe zawody wygrał facet... szczupakiem 95cm ;) Na spinning lato jest praktycznie martwym sezonem. W czerwcu, a potem listopadzie i grudniu regularnie padają ładne ryby, ale trzeba swoje wychodzić i wyczekać. W tamtym roku największe szczupaki, które złowiłem, to 75 i 97cm. Przy mnie ludzie złapali kilka 80+ 90+ i 102cm. Ta sama 102 wyjechała dwa dni pod rząd dwóm znajomym. Z okoniem jest straszna lipa. Sporo ryb wielkości palca i mało dużych. Średniego jest bardzo mało. Na wiosnę chodziłem z paprochami i zamiast okoni wieszały się sandacze... W jeziorku pływają ogromne tołpygi, karp jest, ale nie ma co oczekiwać brań, jak na komercji. Kolega miał dwa ładne karpie, niestety wcięte za ogon na spinning. 80+ i 90+ Pomosty mają być odbudowywane z budżetu partycypacyjnego. Niestety urzędasy nie rozpisały przetargów, a jeżeli projekt nie zostanie wykonany przez rok, to całą sprawę szlag trafi. Woda faktycznie mocno przybrała. W tej chwili z brzegu bardzo ciężko łowić. 

EDIT: Znalazłem ciekawe opracowanie na temat ryb w jeziorku. http://www.mokotow.w...opracowanie.pdf


Użytkownik bzooora edytował ten post 18 maj 2017 - 09:09


#1043 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2017 - 10:44

A czy nadal można wypożyczyć łódkę na czerniakowskim?



#1044 OFFLINE   bzooora

bzooora

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2017 - 22:18

A czy nadal można wypożyczyć łódkę na czerniakowskim?

Można, ale pływać można tylko po południowej części. Oczywiście większość ludzi ma to gdzieś. Ciekawa sytuacja była na majowych zawodach spinningowych. Pierniki z przystani PZW od paru lat mówiły, że na czas zawodów można pływać na północ i że niby mają to dogadane. Podczas ostatnich zawodów pojawiła się PSR. Jechali mostem chyba na ciepły kanał Siekierek. Zobaczyli całą armadę łódek na północy i momentalnie pojechali do stanicy. Wszystkie łódki z północy miały natychmiast wracać. Na szczęście obyło się bez mandatów. PZW zgarnia kasę za trzymanie prywatnych łódek, za wypożyczanie, a że jeziorko nie należy do związku, to mają błogi spokój. Zero obowiązków i kasa na chlanie. 



#1045 OFFLINE   KubaWoblerek

KubaWoblerek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba
  • Nazwisko:Kolp

Napisano 23 maj 2017 - 07:43

Witam łowił ktoś ostatnio w Szczęśliwicach bo jestem ciekawy czy coś się dzieje ?



#1046 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 maj 2017 - 10:31

Witam łowił ktoś ostatnio w Szczęśliwicach bo jestem ciekawy czy coś się dzieje ?


Ryby jest bardzo dużo tylko że rozmiar jest bez rewelacji. Okonie do 15cm i szczupaki do 40cm
  • KubaWoblerek lubi to

#1047 OFFLINE   gawel2000

gawel2000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaLublin/Warszawa

Napisano 26 maj 2017 - 19:44

Orientuje się ktoś czy na Gliniankach Sznajdra trzeba mieć opłacone składki na okręg mazowiecki ?



#1048 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 26 maj 2017 - 22:07

Orientuje się ktoś czy na Gliniankach Sznajdra trzeba mieć opłacone składki na okręg mazowiecki ?

Nie trzeba. Woda należy do dzielnicy.



#1049 OFFLINE   gawel2000

gawel2000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaLublin/Warszawa

Napisano 27 maj 2017 - 18:42

Nie trzeba. Woda należy do dzielnicy.

Dziękuję kolego. Byłem dzisiaj na tych gliniankach potestować mikrojigi. Jest masa małego okonia pływającego pod nogami a kilka z nich nawet udało się przechytrzyć. Niestety żadnej "białej ryby" nie spotkałem.



#1050 OFFLINE   KubaWoblerek

KubaWoblerek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba
  • Nazwisko:Kolp

Napisano 28 maj 2017 - 17:43

łowił ktoś ostatnio na Moczydle ?



#1051 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2017 - 14:48

Witam serdecznie wszystkich tutaj obecnych.

 

Mam dwa pytania, mianowicie:

 

Jak wygląda kanał żerański na dzień dzisiejszy, czy coś już się ruszyło ?

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić albo ktoś ma kotwicę z linką aby wyciągnąć kilka zaczepów po stronie Saskiej Kępy ?



#1052 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2017 - 21:59

Witam serdecznie wszystkich tutaj obecnych.

 

Mam dwa pytania, mianowicie:

 

Jak wygląda kanał żerański na dzień dzisiejszy, czy coś już się ruszyło ?

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić albo ktoś ma kotwicę z linką aby wyciągnąć kilka zaczepów po stronie Saskiej Kępy ?

Zaczepy to idealna ochrona wody. Nic nie wyciągaj. Oby jak najwięcej ich było.


  • jurkan i kaczor lubią to

#1053 OFFLINE   as11s

as11s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 czerwiec 2017 - 11:41

Witam, gdzie w Warszawie można ruszyć za szczupakiem? Warto pojechać na Stawy Koziorożca?
  • w6i6e6 lubi to

#1054 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 12 czerwiec 2017 - 14:38

Staw Koziorożca znam bardzo dobrze bo mieszkam dosłownie rzut beretem od tej wody. Od jesieni ubiegłego roku Staw znów wrócił pod skrzydła PZW, dokładnie wodą opiekuje się koło nr 7. Z pozytywów to w tym roku po raz pierwszy od pięciu lat widziałem na brzegach kontrolę SSR.

 

Jeśli chodzi o ryby to nie jest już tak różowo, szczupaka nie ma za wiele, okonia również, oczywiście czasem trafi się zębaty, ale raczej są to ryby niewymiarowe. W tym roku złowiłem tam 3 wymiarowe szczupaki co z tego co słyszałem i tak jest dobrym wynikiem.

 

Próbować można, ale na wielkie sukcesy bym nie liczył czyli standard z "pojezierza warszawskiego".



#1055 OFFLINE   as11s

as11s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 16:10

Byłem dzisiaj na gliniankach Sznajdra porzucać trochę spiningiem. Widać sporo małego okonia i troche około wymiarowego. Na dwie godziny tylko kilka rzutów było pustych, 5 okoni z których największy miał 15cm i kilogramy zielska i glonów. Ktoś powinien troche oczyścić zbiornik bo jak to zielsko zacznie gnić w zime to podusi sporo ryb. Ogólnie ciekawe miejskie łowisko z potencjałem, tylko trzeba sie pozbyć tej moczarki. Dobre do nauki spiningu.



#1056 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 27 czerwiec 2017 - 11:22

To woda gminna więc pewnie pod koniec wakacji jak to się dzieje co roku wjadą panowie z grabiami itp i będą wyciągać zielsko.


  • Pajk i kubakuba lubią to

#1057 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 15 lipiec 2017 - 21:29

Czesc :) mam pytanie do warszawiaków. Na SFE pierwszy raz będę łowił na wisle, nie mam raczej doswiadczenia z tak duzą rzeką i chcialbym sie dowiedziec czy warto w ogóle na zawody zabierac sprzęt UL , gumki na główkach do 3g itd... jest sens? Z gory dzieki za pomoc pozdrawiam!

#1058 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 16 lipiec 2017 - 09:10

Zabrać możesz wszystko. Wisła bierze obfite haracze od nowych gości ;)
  • ezehiel, ASAPfishing i wojwys lubią to

#1059 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 16 lipiec 2017 - 11:07

No własnie o to pytam :) czy jest sens w ogole, bo ze moge zabrac to wiem :)

#1060 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 16 lipiec 2017 - 11:26

Wszystko zależy od tego, co będziesz chciał łowić.

Znam takich, którzy regularnie łowią okonie "na lekko", ale są nad Wisłą w zdecydowanej mniejszości.

W moim "wiślanym" pudełku 80% to woblery. Reszta we względnie równych proporcjach gumy/cykady/wirówki.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, warszawa, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych