Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA/SZKIERY 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 kwiecień 2010 - 21:54

To nie dobrze ale tak przypuszczałem że z ta pogoda tak będzie.
To ile mieliście razem szczupłych?
MY ruszamy w Piątek tydzień po was .Myślę że praktycznie większej zmiany nie będzie jeśli chodzi o pogodę no i to samo sie odbije na wynikach.
Na co najlepiej bił?
Pzdr. :unsure: :unsure: :unsure:

#82 OFFLINE   symetric

symetric

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2010 - 06:49

Na dziewięciu padło przez pierwsze 2 dni około 30 szczupłych, później to tylko pojedyńcze sztuki. Główną przynętą był Slider, oraz inne jerki. Na gumy praktycznie nie było brań.

#83 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 01 maj 2010 - 08:29

Witam !
Byłem dwa dnie temu na szkierach i ryby jeszcze nie wytarte sporadyczne brania po gruntownym przeczesaniu trzcinowisk woda jeszcze z zimna. Szwedzi nie mieli takiej ostrej zimy od 50 lat. Jeżeli ktoś jedzie w tym terminie nie może liczyć na specjalne wyniki.
Pozdrawiam
Outsider

#84 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 04 maj 2010 - 08:15

Panowie jakie wieści ze Szwecji? Może koleje ekipy które wróciły w niedzielę zechcą się z nami podzielić wrażeniami :D

#85 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 maj 2010 - 20:40

witam wszystkich ;) ;) ;)
Jesteśmy na Smago ,Pogoda jest zaskakująco dobra,jesteśmy bez gpsu tak jak wcześniej pisałem raz już zabłądziliśmy.Ryb złowiliśmy około 50 w tym 20 w przedziale 70-80 cm reszta maluchy..
Ogólnie ryby brak trzeba sie natrudzić żeby ja wytropic...
Może ktoś zna te wody bo już nie mamy pomysłów gdzie pływac :( :( .Większość ryb została złowiona na gumy i bez zaczepowe spony.
Pozdrawiam wszystkich.
Krzysztof B)

#86 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2010 - 21:09

A mnie kiedyś jedną rzecz powiedział taki fachura od szkierowych szczupaków.....jeśli nie wiesz dokładnie, gdzie są stada śledzia.....nie jedż
Muszę powiedzieć, że ów człowiek zawsze łowił potężne metrowce.
Ja ze szkierów Vastervik mam jedynie 103cm i 109cm. I to wszystko. Jak na te wody to mizeria straszna :(

#87 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 maj 2010 - 10:41

witam wszystkich ;) ;) ;)
Jesteśmy na Smago ,Pogoda jest zaskakująco dobra,jesteśmy bez gpsu tak jak wcześniej pisałem raz już zabłądziliśmy.Ryb złowiliśmy około 50 w tym 20 w przedziale 70-80 cm reszta maluchy...

Ryby juz wytarte czy harcują w trzcinach? Głęboko macie brania?

#88 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 05 maj 2010 - 18:08

[quote]
witam wszystkich ;) ;) ;)
Jesteśmy na Smago ,Pogoda jest zaskakująco dobra,jesteśmy bez gpsu tak jak wcześniej pisałem raz już zabłądziliśmy.Ryb złowiliśmy około 50 w tym 20 w przedziale 70-80 cm reszta maluchy...
[/quote]
Ryby juz wytarte czy harcują w trzcinach? Głęboko macie brania?
[/quote]

Jeśli łowią na spony to chyba nie zbyt głęboko tylko w samych trzcinkach :unsure: Swoją drogą to mnie też interesuje czy są wytarte czy nie.

#89 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 maj 2010 - 16:28

Ryby sa wytarte ,zrobilo sie bardzo zimno brania ustały ,trzeba sie niezle natrudzić żeby cos wyciągnąć.Zdam relacje na koniec wyjazdu ;) ;)
Właśnie wypływamy to już ostanie dni :( :( :(

#90 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 06 maj 2010 - 20:57

W związku z taką pogodą przestawił się cały sezon wiosenny. Jak by ktoś chciał na koniec maja do 6 czerwca szukam 2 wędkarzy do pełnego składu.

Pozdrawiam <_<
Outsider



#91 OFFLINE   rafael_h

rafael_h

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 07 maj 2010 - 10:11

Szukamy piątej osoby na wyjazd na ryby do Szwecji (Zatoka Syrsan) od 28.05 do 6.06.2010. 7 dni pobyt na samą zatoką w domku do dyspozycji 2 łodzie z silnikami na 5 osób.

Koszt: ok. 1750 zł (wliczony prom) plus własne jedzenie i zrzutka na paliwo.
Cena zawiera również ubezpieczenie. Jedziemy z biurem podróży wędkarskich. Nie zamieszczam linku, bo wiadomość jest usuwana, więc proszę sobie wygooglać :D

Wyjazd z okolic Krakowa, Chrzanowa i Częstochowy na prom do Gdyni.

Kontakt mailowy: rafal_hrycaniuk@o2.pl, mogę mieć opóźnienia, więc proszę o cierpliwość:)

Zapraszam!

#92 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 08 maj 2010 - 23:01

Ja ze szkierów Vastervik mam jedynie 103cm i 109cm. I to wszystko. Jak na te wody to mizeria straszna :(


Nie bluźnij Pawle, nie bluźnij! Są tysiące wędkarzy, którzy chcieliby mieć chociaż jedną 100+ i tysiące z nich nigdy tego nie osiągnie.


#93 OFFLINE   psiatek

psiatek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 maj 2010 - 12:05

Właśnie wróciłem ze Szwecji. Byliśmy nad jeziorem Hjalmaren.
Według gospodarza ośrodla lód zszedł dwa tygodnie przed naszym przyjazdem. Szczupaki brały tylko w płytkich partiach wody. Najlepsze okazały się płytkie zatoczki (1-1,5m) osłonięte od otwartej wody. Szczupaka szukaliśmy w zatokach o temperaturze wody powyżej 10 stopni. We dwójkę przez 6 dni złowiliśmy 130 szzczupaków w przedziale od 60-90 cm. Na innych łodziach trafiły się 101, 99, 98 cm. Ryby były już w niezłej kondycji. Hole były bardzo emocjonujące. Najlepszymi przynętami okazały się blachy wahadłowe: algi 2, morsy 2,3 w kolorze srebrnym. Na inne przynęty: jerki, gumy, drapieżniki reagowały zdecydowanie słabiej.

#94 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 maj 2010 - 14:43

No to ładnie - psiatek - połowiliście. Gratulacje.
Czy polecasz to jezioro na wyjazd wędkarski?

#95 OFFLINE   psiatek

psiatek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 maj 2010 - 15:24

Jezioro jest godne polecenia. Byłem tam już czwarty raz (dwa razy w maju i dwa razy w październiku). Za każdym razem wyniki były podobne. Jesienią trafiają się grubsze szczupaki. Pozdrawiam

#96 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 10 maj 2010 - 08:44

Przy okazji wątku Szwecji. Proszę o informację na temat łowiska - jeziora Runn ( dostępny w ofercie Eventuru ). Może ktoś z braci wędkarzy tam był i podzieli się jakże cennymi informacjami na temat tej wody. Jedziemy tam pod koniec maja.

#97 OFFLINE   Kubunio81

Kubunio81

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2010 - 15:40

Koledzy a był już ktoś w tym roku na Św. Annie ?

Ja się wybieram 11 czerwca i jestem ciekaw jak rozpoczęcie sezonu.


#98 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2010 - 15:45

Koledzy a był już ktoś w tym roku na Św. Annie ?

O właśnie, też chętnie poznałbym odpowiedź na to pytanie; a potem zadał kilka innych...
Ujawni się ktoś?
Pozdrawiam,

#99 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 10 maj 2010 - 16:42

No to ładnie - psiatek - połowiliście. Gratulacje.
Czy polecasz to jezioro na wyjazd wędkarski?


Jacek,

Bardzo poważnie brałem to jezioro pod uwagę jak planowałem nasz wspólny wyjazd w tym roku. Okazało się jednak, że w interesującym nas terminie (połowa maja) nie było już miejsca dla 9 osób, a rezerwacje na Valdemarsvik składałem już pod koniec września.

Z resztą pamiętasz jak my jechaliśmy w zeszłym roku to Marek Szymański miał wyjazd grupowy na te jezioro.



#100 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 10 maj 2010 - 20:55

[quote]
Koledzy a był już ktoś w tym roku na Św. Annie ?

[/quote]
O właśnie, też chętnie poznałbym odpowiedź na to pytanie; a potem zadał kilka innych...
Ujawni się ktoś?
Pozdrawiam,
[/quote]
Witam !
Byłem na św. Annie pod koniec kwietnia teraz będę w sobotę 15.05 pisałem o tym wcześniej na tym wątku. W związku z tak długą zimą w Szwecji wasz wyjazd w tym terminie jest jakby to ująć strzałem w 9 może 10 ponieważ ryba będzie wytarta i gotowa do walki z naszymi przynętami.

Pozdrawiam
Outsider

http://www.fishingclub.eu





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych