Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA/SZKIERY 2010


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 23 luty 2010 - 01:23

Zbliża się marzec, a tu nikt nie kwapi się z uruchomieniem tego tradycyjnego już wątku. Wiem, że za oknem jeszcze dość wysokie zaspy, po szkierach mkną bojery, a zębate marzną na mrozie, ale mimo wszystko już czuć, że wiosna tuż, tuż ... :D :D :D

Myślę, że dla wielu z nas było to dobre forum do podzielenia się informacjami, gdzie kto jedzie, czasami umówienia się jeszcze na promie lub już na łowisku, podzielenia się informacjami o wynikach, spostrzeżeniami o warunkach połowu, zamieszczenia fotorelacji itd.

Wydaje mi się również, że był to przede wszystkim wspaniały materiał informacyjny dla tych wszystkich, którzy dopiero odkryli jerbaita.pl, czy też wyruszali do Szwecji po raz pierwszy. Dajcie im szansę na mniej bolesne wejście w ten wspaniały świat, który stał sie naszym udziałem.

Zachęcam do wpisów i
Upplev fantastiska fisket i skargard! :huh: (tak do końca to wcale nie wiem, czy napisałem to poprawnie Embarassed, ale na pewno brzmi po szwedzku)

#2 OFFLINE   heyah

heyah

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjaʃtε'tʃjin

Napisano 24 luty 2010 - 12:01

Ja mam zamiar wyjechać na szkiery w Karlskrone. Bardzo był bym wdzięczny za opinie na temat tego łowiska oraz gdzie można wykupić pozwolenie oraz za jaką kwotę?

Pozdrawiam :D

#3 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 25 luty 2010 - 13:27

Witam.
Ja wybieram się jesienią na wyspę Smago (30 min łódką od Zatoki Syrsan). W 2009 byliśmy na Gamleby - pierwsza moja wyprawa do Szwecji. Jak na pierwszy raz - polecam to miejsce (pierwsza w życiu metrówka).
Teraz ruszamy dopiero jesienią i nigdzie nie mogę znaleźć relacji jesiennych (również będę wdzięczny za sugestie z czym jechać we wrześniu).

szawli

#4 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 25 luty 2010 - 15:44

Z całkiem świeżych jesiennych relacji możesz poczytać np. relację @Matasa Valdemarsvik 2009 - Z notatnika przewodnika. Znajdziesz tam sporo zdjęć i informacji, gdzie i na co łowić. Połamania! :D

#5 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 26 luty 2010 - 01:24

Ja mam zamiar wyjechać na szkiery w Karlskrone. Bardzo był bym wdzięczny za opinie na temat tego łowiska oraz gdzie można wykupić pozwolenie oraz za jaką kwotę?

Pozdrawiam :D


W Szwecji (i paru innych krajach) na wodach morskich generalnie nie potrzeba żadnych pozwoleń :D. A więc warto jechać, a czy akurat w bliskie okolice Karlskrony to napisz po powrocie.
Pozdrawiam.

#6 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 26 luty 2010 - 09:50

Z całkiem świeżych jesiennych relacji możesz poczytać np. relację @Matasa Valdemarsvik 2009 - Z notatnika przewodnika. Znajdziesz tam sporo zdjęć i informacji, gdzie i na co łowić. Połamania! :D


Ja byłem w II połowie września w Valdemarsvik i szału nie było ale się nie zrażam w tym roku śmigamy tam ponownie w maju w 9 osób zobaczymy jak będzie.
I potwierdzam wypowiedz Tomka w Gamleby byłem w połowie maja i była rewelacja sztukowo w 4 miesiliśmy około 250szt.

Tomek, ta metrówa to czasem nie padła ostatniego dnia

#7 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 26 luty 2010 - 12:34

A kiedy jedzie pierwsza ekipa? Czy ktoś jedzie już w kwietniu?

#8 OFFLINE   seam

seam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 26 luty 2010 - 12:44

Witam,
czy ktoś z Was odwiedzał może wyspę Lila Asko?
Będę wdzięczny za wszelki informacje.
Pozdrawiam
Paweł

#9 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 26 luty 2010 - 12:47

[quote]
Z całkiem świeżych jesiennych relacji możesz poczytać np. relację @Matasa Valdemarsvik 2009 - Z notatnika przewodnika. Znajdziesz tam sporo zdjęć i informacji, gdzie i na co łowić. Połamania! :D
[/quote]

Ja byłem w II połowie września w Valdemarsvik i szału nie było ale się nie zrażam w tym roku śmigamy tam ponownie w maju w 9 osób zobaczymy jak będzie.

[/quote]

Zauważyłeś, że akurat ten tydzień kiedy tam byliśmy został w relacji Mateusza całkowicie pominięty? Cała reszta to (prawie) pasmo wędkarskich sukcesów! Chyba trafiliśmy najgorzej jak można! :angry: A kiedy dokładniej wybieracie się do Valdemara?

#10 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 26 luty 2010 - 14:32

W sumie to co się dziwić pojechaliśmy w II połowie września, a pogodę mieliśmy jak na 1 lipca.
15-22 maja, mamy zarezerwowane wszystkie te niby apartamenty. Termin trochę asekuracyjnie wybraliśmy ale patrząc co za oknami to chyba była słuszna decyzja.
Przed nami ma być grupowa z Evetura.

#11 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 26 luty 2010 - 20:34

Potwierdzam - padła ostatniego dnia.
:D


#12 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 26 luty 2010 - 21:54


15-22 maja, mamy zarezerwowane wszystkie te niby apartamenty. Termin trochę asekuracyjnie wybraliśmy ale patrząc co za oknami to chyba była słuszna decyzja.

Asekuracyjnie? A mnie się wydaje, że to optymalny termin na szkiery.

#13 OFFLINE   heyah

heyah

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjaʃtε'tʃjin

Napisano 26 luty 2010 - 23:21

[quote]
Ja mam zamiar wyjechać na szkiery w Karlskrone. Bardzo był bym wdzięczny za opinie na temat tego łowiska oraz gdzie można wykupić pozwolenie oraz za jaką kwotę?

Pozdrawiam :D
[/quote]

W Szwecji (i paru innych krajach) na wodach morskich generalnie nie potrzeba żadnych pozwoleń :D. A więc warto jechać, a czy akurat w bliskie okolice Karlskrony to napisz po powrocie.
Pozdrawiam.
[/quote]

DziÄ™ki za informacje :D I jeszcze mam zamiar wybrać siÄ™ nad legendarnÄ… rzekÄ™ Mörrum, jakies 60km od Karlskrony, w której pÅ‚ywajÄ… piÄ™kne Å‚ososie. :mellow: Czy bÄ™dzie to udana wyprawa zdam relacje na forum.

Pozdrawiam B)

#14 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 27 luty 2010 - 11:20

Byłem z kolegami nad Morum w drodze powrotnej ze szkierów. Nie łowiliśmy, tylko spacerek nad rzeką - wędkarzy tłum z całej Europy a ceny za licencję straszne.



#15 OFFLINE   heyah

heyah

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjaʃtε'tʃjin

Napisano 27 luty 2010 - 12:46

300SEK za dzień :lol: :huh:

#16 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 27 luty 2010 - 20:36

150 zeta za dzień to chyba nie tak strasznie jak za takie łowisko.

#17 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 27 luty 2010 - 20:44

a na jesien jak chlopaki byliscie w valdemar to okoń brał???? bo ze szczupcem to slyszalem ze byla za ladna pogoda i bylo licho?

#18 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 27 luty 2010 - 20:45

z tego co mi sie kojarzy to bylo 100 ale euro za dzionek lowienia na tej przecudnej rzeczce.


#19 OFFLINE   symetric

symetric

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2010 - 18:38

Myślę, że będe z forumowiczów jako jeden z pierwszych w tym roku, po drugiej stronie Bałtyku.
Jedziemy w terminie 16.04-23.04 na Syrsan z Eventurem. Niestety tak się wszystkim harmonogram w pracy ułożył, że nie dało się w późniejszym terminie. Patrząc co się dzieje za oknem to zastanawiamy się czy nie zabrać świdrów :lol:
W zeszłym roku byliśmy na Ivosjon i wyniki były mierne, mimo iż był ciepły początek maja. Fakt, że była to moja pierwsza wyprawa, więc może poprostu zabrakło umiejętności.
W tym roku jade już z chłodną głową, nie nastawiam się na nic po za super przygodą.


#20 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 01 marzec 2010 - 02:58

Myślę, że będe z forumowiczów jako jeden z pierwszych w tym roku, po drugiej stronie Bałtyku.
Jedziemy w terminie 16.04-23.04 na Syrsan z Eventurem. Niestety tak się wszystkim harmonogram w pracy ułożył, że nie dało się w późniejszym terminie. Patrząc co się dzieje za oknem to zastanawiamy się czy nie zabrać świdrów :lol:
W zeszłym roku byliśmy na Ivosjon i wyniki były mierne, mimo iż był ciepły początek maja. Fakt, że była to moja pierwsza wyprawa, więc może poprostu zabrakło umiejętności.
W tym roku jade już z chłodną głową, nie nastawiam się na nic po za super przygodą.


A po ile płacicie za wynajem bojerów? :lol:
A tak na poważnie, to zdaj po powrocie chociaż krótką relację na forum. Wszyscy majowicze będą już w blokach startowych i każda, oby optymistyczna, informacja będzie interesująca.