Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA/SZKIERY 2010


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   symetric

symetric

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2010 - 08:13

Oczywiście dam znać, mam nadzieje że będzie o czym pisać. :D

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 01 marzec 2010 - 20:24

PamiÄ™tajcie proszÄ™ o http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12298&am p;start=0& Relacje z wypraw kwalifikujÄ… siÄ™ do wielkiego konkursu. Można przy okazji opublikowania opisu wyprawy zdobyć jeszcze wymarzonÄ… wÄ™dkÄ™. A ja oczywiÅ›cie czekam na Wasze relacje, które z wielkÄ… chÄ™ciÄ… opublikujÄ™.

Pozdrawiam
Remek

#23 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 02 marzec 2010 - 01:12

a na jesien jak chlopaki byliscie w valdemar to okoń brał???? bo ze szczupcem to slyszalem ze byla za ladna pogoda i bylo licho?


- Okoń?
- A brał, Panie, brał! W ciągu tygodnia mieliśmy ich na czterech ze cztery :mellow: .
Ale też zupełnie się na nie nie nastawialiśmy. To było tak przy okazji, łowiliśmy głównie na dość duże jerki i gumy. Ze szczupakiem też nie było najlepiej, choć u nas padła jedna metrówka, a konkurencyjna czteroosobowa ekipa holowała (bez sukcesu) przynajmniej dwie. Prawdziwe C&R :D

#24 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 02 marzec 2010 - 19:11

[quote]
a na jesien jak chlopaki byliscie w valdemar to okoń brał???? bo ze szczupcem to slyszalem ze byla za ladna pogoda i bylo licho?
[/quote]

a konkurencyjna czteroosobowa ekipa holowała (bez sukcesu) przynajmniej dwie. Prawdziwe C&R :D
[/quote]

Cóż zrobić nie zawsze się wygrywa. Jedną długo będę pamiętał miłą w granicach 120 i już była prawie na łodzi, tylko tak jak w reklamie prawie robi wielką różnicę...

#25 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 02 marzec 2010 - 20:33

Miałeś takiego krokodyla na kiju?

Tomek

#26 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 04 marzec 2010 - 09:38

Miałeś takiego krokodyla na kiju?

Tomek


Tomek, nie będę zaśmiecał wątku masz priv.

#27 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjawrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:wojtek

Napisano 09 marzec 2010 - 23:57

Mamy zamiar wybrać się po raz pierwszy na szkiery do Szwecji w terminie 1 lub 2 tydzień maja co polecalibyście, z ofert biur podróży lub adresów indywidualnych. Chodzi przede wszystkim o szczupaka ewentualnie okonia. Na miejscu wcale nie oczekujemy metrówek, w zupełności wystarczą do 80-90 cm. Z tego co widziałem na forach może być jeszcze zimno, czy w zwiazku z tym zębaty będzie żerował.

#28 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 10 marzec 2010 - 00:46

Mamy zamiar wybrać się po raz pierwszy na szkiery do Szwecji w terminie 1 lub 2 tydzień maja co polecalibyście, z ofert biur podróży lub adresów indywidualnych. Chodzi przede wszystkim o szczupaka ewentualnie okonia. Na miejscu wcale nie oczekujemy metrówek, w zupełności wystarczą do 80-90 cm. Z tego co widziałem na forach może być jeszcze zimno, czy w zwiazku z tym zębaty będzie żerował.


Biorąc pod uwagę tegoroczną zimę, ja wybrałbym raczej drugi tydzień maja. Pytanie tylko, czy rzeczywiście będziesz miał wybór. Jest już dosyć późno, jak na wybór miejsca i terminu takiej wyprawy. Ja szukałem miejsca w połowie grudnia i tam, gdzie zdecydowałem się ostatecznie jechać, jedynym wolnym terminem w okresie kwiecień-czerwiec był trzeci tydzień maja. Ale nie załamuj się! Niezależnie od terminu i tak złowisz więcej niż w Polsce. A co do konkretnego miejsca, to niemal wszystkie są równie dobre. Ostatecznie decyduje pogoda, umiejętność dostosowania się do panujących warunków i, jak zawsze, odpowiednia doza szczęścia :D . Popytaj w wędkarskich biurach podróży, np. Eventurfishing, może jeszcze coś mają bo ktoś zrezygnował, a jak nie, to poszukaj w necie. Na pewno jeszcze coś znajdziesz. Wyślę ci na priva namiary na ośrodek, gdzie ostatnio były jeszcze miejsca. Miejsce co prawda nie jest sprawdzone, standard też nie najwyższy, ale jest tanie, a okolica wydaje się zacna. Może Ci się ten namiar przyda. Przynajmniej porównasz z tym, co sam znajdziesz.
Powodzenia!

#29 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjawrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:wojtek

Napisano 11 marzec 2010 - 17:55

Mamy możliwość wyjazdu w 2 tygodniu maja na szkiery Św.Anny z Eventurem, czy ten termin i miejsce dobrze rokuje, przy założeniu iż pogoda nie nawali.

#30 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 11 marzec 2010 - 18:57

Mamy możliwość wyjazdu w 2 tygodniu maja na szkiery Św.Anny z Eventurem, czy ten termin i miejsce dobrze rokuje, przy założeniu iż pogoda nie nawali.



W zeszłym roku na promie spotkałem osoby które były w tym czasie na Św.Annie i wyniki mieli bardzo, bardzo słabe. Może ktoś z nich jest na forum i udzieli Tobie bardziej szczegółowych informacji.

#31 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 marzec 2010 - 11:34

My byliśmy na Św. Annie w zeszłym roku. Ponoć jesień na tym łowisku jest dużo lepsza, ale woda samo w sobie fajna. Dużo miejscówek. W 4 chłopa (z dość sporą wiedzą wędkarską) mieliśmy dwie metrówki 100 (moja) i 108 (Pepe). Sporo małego szczupaka. Najniższa średnia jaką łowiłem na szkierach. Dużo ryb w przedziale 50-60, ale my byliśmy w II połowie maja i było już dość ciepło. Wrażenie było takie, że rybki dawno zeszły z wiosennych łowisk i ciężko bnyło je znaleźć.
Tyle, że jak to na szkierach nie ma reguły. Rok wcześniej połowili sporo i dużych ryb. Może trafisz. Wody dość, jest gdzie szukać. Postarajcie się o konkretny silnik (minium 30hp) wówczas jest szansa spenetrować więcej łowisk.



#32 OFFLINE   Igor

Igor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 13:47

Ja byłem z kolegami nad św.Anną w drugim tygodniu czerwca 2009. Byliśmy zadowoleni z efektów, udało się złowić trzy sztuki godne pochwalenia się 103, 105 i 107 oraz kilka w przedziale 80-90. Mniejszych nie liczyliśmy, było ich sporo. Nad św.Annę warto jechać dla samego miejsca. Tak jak pisał kolega w poprzednim poście, warto mieć większy silnik. Ciekawe łowiska oddalone są od siebie dość znacznie. pzdr

#33 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 12 marzec 2010 - 23:20

Szanowna Redakcjo!

My byliśmy na Św. Annie w zeszłym roku.... Wody dość, jest gdzie szukać. Postarajcie się o konkretny silnik (minium 30hp) wówczas jest szansa spenetrować więcej łowisk.


Ja wybieram się tam w drugiej połowie maja. Mój Szwed na pytanie, dlaczego w jego łodziach są tylko silniki 5HP, odpowiedział, że pływanie po szkierach Św. Anny z większą prędkością jest bardzo niebezpieczne. Kto ma rację? Czy Szwed mnie oszukał, czy @Baloo jest samobójcą? :D

#34 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 14 marzec 2010 - 12:51

Szwagrze,

Ale co do tego ma Szanowna Redakcja ?:D


:D

Guzu


#35 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2420 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 17:32

Mój Szwed na pytanie, dlaczego w jego łodziach są tylko silniki 5HP, odpowiedział, że pływanie po szkierach Św. Anny z większą prędkością jest bardzo niebezpieczne.

Szwed jest przezorny, a nie oszukuje. Jakbyc z wieksza predkoscia wyrznal w skale...
Co nie znaczy ze nie mozna próbowac :lol:


#36 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 14 marzec 2010 - 19:26

Ale co do tego ma Szanowna Redakcja ?


To miał być taki żart. Widać, niezbyt udany Embarassed Konwencja i poziom pytania, jak w liście do redaktora kolumny porad sercowych czasopisma X.
OK, w przyszłości więcej powagi i żadnych głupich pytań!

#37 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 marzec 2010 - 22:11

Szwed przesadza. Jest kilka rafek, ale wszystkie są dobrze oznakowane, poza jeziorkiem połączonym kanałem z otwartą wodą. Tam są 2 lub 3 rafy, których nie ma na mapach.

Chłopcy pływali potężnymi maszynami na pełnym gwizdku i strachu nie było. Jest tam sporo torów żeglugowych, wszystko ładnie oznakowane i mapy dokładne. Nie ma obaw. Nie wiem, u którego Szweda będziecie, ale nasz miał jednostkę 30hp. Kilka denarów więcej, ale mogliśmy więcej popływać.

#38 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 14 marzec 2010 - 23:03

[quote]
Ale co do tego ma Szanowna Redakcja ?

[/quote]

To miał być taki żart. Widać, niezbyt udany Embarassed Konwencja i poziom pytania, jak w liście do redaktora kolumny porad sercowych czasopisma X.
OK, w przyszłości więcej powagi i żadnych głupich pytań!
[/quote]


Zart udany - przeciez juz w moim pytaniu byly usmiechy

Guzu

p.s Powodzenia na Sw Annie :D


#39 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 14 marzec 2010 - 23:49

Nie ma obaw. Nie wiem, u którego Szweda będziecie, ale nasz miał jednostkę 30hp. Kilka denarów więcej, ale mogliśmy więcej popływać.


Mnie też boli to 5hp :( Chętnie bym zaryzykował na czymś mocniejszym zamiast udawać ślimaka. :D A będziemy nie w bazie Eventura, ale parę mil na północ, po przeciwnej stronie mostu na drodze 210. Masz jakieś doświadczenia z tych terenów?

#40 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 15 marzec 2010 - 08:06

@szwagier - daj na priv maila, postaram się coś przybliżyć.