Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc dla świeżaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1839 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 29 grudzień 2016 - 20:15

Ciekawostka na stronie Gawlika zniknęła informacja o ilości promieni :) http://bogdangawlik....-Promienie.html


  • trout master i marckus lubią to

#482 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2016 - 14:28

Dzięki chłopaki za pomoc w wyborze, dziś zamówiłem Cortlanda :) teraz pozostało tylko czekać na sezon, jeszcze tylko kilka miesięcy ;)


  • Paweł Bugajski lubi to

#483 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:13

Witam
Możecie polecić jakiś sznur intermedium pod streamera ? Cena najlepiej max 200 zł myślałem o cortlandzie ice blue ale w sklepie u Gawlika juz nie ma dostałem info, ze maja być dopiero w marcu.Używał ktoś z was może vision attack intermedium kolor musztardowy ? Szukam linki w klasie aftma #6 raczej niechce sznura typu clear.

Użytkownik pawcio449 edytował ten post 30 grudzień 2016 - 20:16

  • Bułka lubi to

#484 OFFLINE   klekot

klekot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 16:07

Witam. Potrzebuje kołowrotek do wędki scierra stonefly #4 10'. Możecie coś polecić kwota do 300pl

#485 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 styczeń 2017 - 16:15

Team dragon FX 400 albo FX 600

 

http://www.fors.com....gon-fx-400-test


  • PiterS lubi to

#486 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 03 luty 2017 - 11:56

Panowie doradźcie proszę. Mam już wybraną pierwszą wedke i teraz szukam do niej kołowrotka. Wytypowałem dwa modele tylko wagowo różnią się 30 g. Chciałbym żeby zestaw był dobrze wyważony. W którym miejscu uchwytu powinien być środek ciężkości?

#487 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 luty 2017 - 12:12

Zestaw ma leżeć w dłoni/ręce, czy to jest tożsame z prawidłowym wyważeniem - nie wiem. Nigdy nie zwracałem uwagi na takie szczegóły, tak na prawdę nie dowiesz się dopóki sam nie sprawdzisz. A 30 g to co to jest, baton Mars czy Snickers waży 28 g  ;)


  • Pawgas lubi to

#488 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 03 luty 2017 - 13:03

Witam.

Przy wyważaniu zestawu trzeba koniecznie wziąć też pod uwagę markę wędziska i markę kołowrotka. Tak aby pasowały do siebie zakresem mocy oferowanych zań biletów NBP ...

Kółko lipnej marki za nic w świecie nie będzie dobrze wyważać kijka dobrej marki tak samo jak równie dobrej marki kołowrotek.

Nawet jak będą ważyć tyle samo.

Oczywiście działa to w obydwie strony.

Pozdrawiam.


  • Janusz Wałaszewski, Pisarz.......ewski Piotr i Pawgas lubią to

#489 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 03 luty 2017 - 16:31

Panowie doradźcie proszę. Mam już wybraną pierwszą wedke i teraz szukam do niej kołowrotka. Wytypowałem dwa modele tylko wagowo różnią się 30 g. Chciałbym żeby zestaw był odbrze wyważony. W którym miejscu uchwytu powinien być środek ciężkości?

Zwykle 2cokońca korka-typ 'full wells' wygodniejszy,średnica ważniejsza ew.owijka. Głowica 9mtr poza przelotką.



#490 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 luty 2017 - 17:42

Witam.

Przy wyważaniu zestawu trzeba koniecznie wziąć też pod uwagę markę wędziska i markę kołowrotka. Tak aby pasowały do siebie zakresem mocy oferowanych zań biletów NBP ...

Kółko lipnej marki za nic w świecie nie będzie dobrze wyważać kijka dobrej marki tak samo jak równie dobrej marki kołowrotek.

Nawet jak będą ważyć tyle samo.

Oczywiście działa to w obydwie strony.

Pozdrawiam.

 

 Jeśli dobrze zrozumiałem ( wybacz  ignorancję początkującego drogi Kolego ) kijaszka znanej światowej firmy Jaxon za żadne skarby i Chiny ludowe nie wyważy kołowrotek dajmy na to marki  Hatch , Waterworks-Lamson ,Abel, Orvis, itp., itd. I choćby   gramatury obu elementów zamykały się w rzeczonym  punkcie zerowym, za te Chiny ludowe tak dobranym zestawem łowić się będzie trudno, mało efektywnie  i ogólnie do kitu.

 

Otóż z mojej krótkiej (co  prawda) praktyki doskonale łowiło  mi się zestawem składającym się z 20 letniego pewnie kręciołka o wartości 50 zeta i szklanego patyka którego wartość wielokrotnie nokautowała biednego leciwego Cormorana.  ;). Zamiana cytrynowgo koloru  szkła na  salsę rodem z NZ jeszcze ten dysonans cenowy podniosła, a łowiło mi się dalej doskonale, a może nawet lepiej.

 

Załączony plik  IMG_3519.JPG   95,32 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_3580.JPG   95,05 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik ark70 edytował ten post 03 luty 2017 - 17:44

  • trout master, randomrodmaker i Forest-Natura lubią to

#491 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 luty 2017 - 18:02

Forest trochę przyświrował. 

Darek 1 ma rację. Wyważ tak jak on zaleca.

 

Gdy masz korek typu Half Wells czyli zazwyczaj stosowany przy kijach do klasy 6 AFTMA to ściśnij go dobrze w dłoni i machnij nim tak jakbyś chciał rzucać. Do przodu i do tyłu. Zobaczysz sam jak dłoń ci się ułoży po takim wymachu. Wtedy dobierz tak masę młynka ze wszystkim (jak pisał Darek) aby dłoń była w tym właśnie miejscu i szczytówka nie leciała w dół lub w górę. 


  • Pawgas lubi to

#492 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 luty 2017 - 18:21

Najlepiej kup z 17 sztuk różnej wagi kołowrotków - może któryś przypasuje tak, żeby wyważyć zestaw. A jak nie przypasuje, to zmień wędkę i zabawę w dobieranie zacznij od nowa :P

 

Możesz też zmierzyć sam w 5 minut ile ci masy amelinium w uchwycie potrzeba i od razu szukać konkretnej wagi młynka... ;)

 

Ale jak kto kce :P


  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#493 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 03 luty 2017 - 18:23

Witam.

Arturze ... wartość muzealna tego kręćka jest zapewne tak ogromna jak jego walory wizualne i ogólne spasowanie się kolorystyczne do podłączonego do niego kijka.

Stąd pewnie owe zgranie zestawu w całości ...  ;)

No ale nie powiesz że nie wymieniłeś mu nakrętki szpulki i uchwytu ... o pomalowaniu szpulki nie wspominając ... to zapewne zaważyło ...

 

Tak nawiasem ... miałem też już wielokrotnie ochotę na kupno groszowego, kołowrotkowego "złomu" muchowego i poddanie go bajernemu "tjuningowi". Efekty jak widać mogą być przyjemne.

Mój pierwszy kasetowy Ikonix też zmienił sie nie do poznania jak chwyciłem do ręki papier ścierny i mikroszlifierkę. Jeszcze nie skończyłem z nim całkowicie roboty, ale już wygląda dużo bardizej sympaycznie niż na samym początku.

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 03 luty 2017 - 18:23

  • ark70 lubi to

#494 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 03 luty 2017 - 20:24

Dzięki za wszystkie cenne rady i te mniej mniej cenne. Zapytam jeszcze o jedną wędkę - byłem już w zasadzie zdecydowany na zakup 9 stopowego w 6 klasie Shakespeare z serii Agility serii 1 lub 2 jako lepiej wykonana alternatywa dla polecanego Monolitha XT Fly. Dziś jednak w ręce wpadł mi w jednym sklepie kijek Shimano Biocraft EV-A. Można je kupić w sieci na promocjach po ok 55 - 70 Euro. Czy ktoś miał do czynienia z tymi kijami? W stosunku do Shakespeare blank wydaje się bardziej mięsisty (choć macałem tylko w klasie 7) nieco wolniejszy ale zdecydowanie lepiej wykonany (przelotki Fuji SIC).  


Użytkownik Pawgas edytował ten post 03 luty 2017 - 20:26


#495 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 03 luty 2017 - 21:51

Witam.

Przy wyważaniu zestawu trzeba koniecznie wziąć też pod uwagę markę wędziska i markę kołowrotka. Tak aby pasowały do siebie zakresem mocy oferowanych zań biletów NBP ...

Kółko lipnej marki za nic w świecie nie będzie dobrze wyważać kijka dobrej marki tak samo jak równie dobrej marki kołowrotek.

Nawet jak będą ważyć tyle samo.

Oczywiście działa to w obydwie strony.

Pozdrawiam.

 

Tak właśnie przeczuwałem że Sage z Jaxonem to się pogryzą - dzięki za cenne wskazówki :D   ;) .

 

Kolego Pawgas nie wiem na co ty chcesz łowić i co tam w wodzie pływa ale ja na początek przygody z muchówką miałem wędkę 5/6 i potem 4. Jak dla mnie błędem było zaczynanie od 5/6.  Klasa 4 daje większą frajdę z łowienia i holu i na mniejsze/średnie ryby jest bardziej uniwersalna. 

Oczywiście ja zaczynałem na rzekach Lubelszczyzny ale po wizytach nad Sanem zdania nie zmieniłem.  



#496 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 luty 2017 - 22:23

..No ale nie powiesz że nie wymieniłeś mu nakrętki szpulki i uchwytu ... o pomalowaniu szpulki nie wspominając ... to zapewne zaważyło ...

 

Forest - tu Cię zaskoczę odrobine -  kręcioł w malowaniu w 100 % fabrycznym, sam się dziwiłem skąd tak nietypowe zestawienie barw.

Nakrętka i uchwyt to inna bajka,  fabryczny kapselek  gdzieś się zgubił więc czemu nie skorzystać z okazji? Do kompletu dorobiłem pokrecajkę.  Oliwkowe akcenty nie raz cieszyły oko gdy ryba gryzła wszystko inne tylko nie moje muchy. :)


Użytkownik ark70 edytował ten post 03 luty 2017 - 22:24

  • trout master lubi to

#497 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 04 luty 2017 - 09:12

Paweł kup wolniejsza wedke,przy muszce lepiej sie sprawdza :)

Ja natomiast mam takie pytanie,chcialbym ze starej linki zrobic sobie głowice,pytanie co dać na ranning line aby sie nie plątało,żyłke,grubą plecionke? Domowym sposobem...bez amnesii :)
  • Pawgas lubi to

#498 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 04 luty 2017 - 09:54

Tył linki z niższej klasy.
  • salmon1977 lubi to

#499 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 luty 2017 - 11:16

Dokładnie. Tył linki WF z jakiejś niskiej klasy, kupionej tanio z używki.
Ostatnio kupiłem WF4 i WF5 za jakieś drobniaki (50-60PLN) z myślą o obcięciu głowicy i wykorzystaniu runningu.

#500 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 04 luty 2017 - 13:11

Arku, kupowanie używek w niskich klasach w celu pozyskania runningu, troszkę mija się z celem.

za stówkę z groszami kupisz 100metrów FlatShootera Visiona i możesz sobie z tego zrobić 4 rozbiegówki po 25m, albo 2x50m i zrezygnować z podkładu,

Cienki 25lb będzie mocniejszy i lepszy od takiego "obrzynka" z normalnej linki a cenowo wyjdzie podobnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych