Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc dla świeżaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1839 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 18 listopad 2016 - 22:24

Piankowe koniki warto mieć, tym bardziej, że nasz forumowy kolega robi bardzo zgrabne. U mnie na odcinkach łąkowych od końca maja do września nie ma lepszej przynęty na pstrąga, no może trochę przesadziłem, lepsza by się znalazła  ;)  Ale koniki robią robotę ...


  • analityk i FoamFly lubią to

#442 OFFLINE   dawid131

dawid131

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 18 listopad 2016 - 23:49

Dzięki za zaproszenie Marszal, również nie posiadam zbyt wiele czasu ale na pewno jeśli zaproszenie będzie aktualne to się odezwę.  tak ogólnie to nie jestem świeżym wędkarzem, zaczynałem własnie od spiningu za pstrągiem, a ostatnio skupiłem się na nocnym spiningu na zaporówkach właśnie z powodu braku czasu. Cały wędkarski sprzęt posiadam i swoje rzeki znam doskonale lecz nigdy nie trzymałem muchówki i stąd moje pytania... Dzięki za wszelaką pomoc. Widzę, że środowisko muszkarzy znacznie różni się od spiningistów pod względem wyrozumiałości i dzielenia się własną wiedzą. pozdro 


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#443 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 listopad 2016 - 10:21

Dawidzie, jeden dzień z życzliwym kolegą nad wodą ...wiele pytań znajdzie odpowiedzi. To nie tylko kwestia sprzętu. Marszał ma wielki potencjał dydaktyczy!. Dzwoń i namawiaj

#444 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 19 listopad 2016 - 10:48

Kolego Dawidzie, grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Zrobisz krok milowy, podczas gdy normalnie szedlbyś tiptopkami ;). Korzystaj skoro masz taką możliwość.

#445 OFFLINE   michal.stackiewicz

michal.stackiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 18:48

Witam,
Czytam i czytam i zastanawiam się czy ktoś będzie w stanie mi pomóc no ale spróbować muszę bo tracę cierpliwość a jestem niespotykanie spokojnym i cierpliwym człowiekiem 😉
Szybkie streszczenie:
Wychowany na Wiśle w okolicach Bydgoszczy w ręku całe życie spining.
Od dwóch lat mieszkam w Danii (Kopenhaga) i tu zaczął się mój problem. Brak rzek w pobliżu.
Z wielkim podziwem obserwowałem Was koledzy nad wodą, lecz uważałem że dla mnie to za wysokie progi. Kilka spacerów nad pobliskie morze oraz widok plywających w nim troci sprawiły że postanowiłem zaryzykować i kupiłem pierwszy sprzęt do fly fishing.
W zestawie wędka Shakespeare SIGMA 9' 6# wraz z kołowrotkiem i jakąś linką ciężką do określenia.
Nie fruwało to wcale a że jestem totalnie zielony w Polsce kupiłem linkę Ego Fighter WF6F.
Po wielu wielu próbach ( około 40 godzin) rzucam tym na odległość maksymalnie około 15m przy sprzyjającym wietrze. Najczęściej małe trocie blisko kamiennego brzegu nie są w ogóle zainteresowane moimi streemerami a zauważone większe trocie są poza moim zasięgiem z brzegu.
Czy da radę coś z tym zestawem zrobić, coś dokupić czy lepiej zainwestować w całkowicie nowy sprzęt. Jeżeli tak to będę bardzo wdzięczny za szczegółowe podpowiedzi. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#446 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 listopad 2016 - 19:44

Zestaw powinien być mocniejszy, kij w klasie 8/9  i długości ok 9'6" oraz odpowiednia linka, np. taka jak w linku

 

http://hurch.pl/kust-p720.html

 

jest na forum kolega Paweł, który zapewne niebawem się wypowie, bo ja to taki raczej teoretyk w tym względzie. Na razie ... ;)  


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 19 listopad 2016 - 19:45


#447 OFFLINE   michal.stackiewicz

michal.stackiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 21:04

Dziękuję, za odpowiedź. Dużo ostatnio czytałem o fly fishing nad morzem i dowiedziałem się że potrzebna mi będzie głowica rzutowa " shooting head". Czy w podanym linku jest to samo tylko zintegrowane z runningiem?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#448 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 listopad 2016 - 21:15

W tym samym sklepie opisane są też głowice rzutowe do wędzisk dwuręcznych (DH) jak i jednoręcznych (SH), z tego co wiem, podczas łowienia troci w morzu bardziej popularne jest stosowanie dedykowanych linek zintegrowanych. Ale to nie znaczy, że nie łowi się z głowicami SH, ja ma dwa zestawy, jeden z głowicą drugi z "normalną" linką, niestety mam jeszcze za mało doświadczenia aby wydawać jednoznaczne opinie ...

 

głowica SH;  http://hurch.pl/ace-single-p908.html

 

w tym wątku jest trochę o łowieniu w morzu;  http://jerkbait.pl/t...kach-i-w-morzu/


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 19 listopad 2016 - 21:26


#449 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 listopad 2016 - 12:46

.  Widzę, że środowisko muszkarzy znacznie różni się od spiningistów pod względem wyrozumiałości i dzielenia się własną wiedzą. pozdro 

Oj ,słusznie prawisz :) .

Mnie też zaintrygowała wyrozumiałość , ale też spokój i luz jaki panuje w tym środowisku . Była to jedna z przyczyn  która spowodowała , że wziąłem do ręki wędkę muchową :rolleyes: .


  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk i Forest-Natura lubią to

#450 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 20 listopad 2016 - 22:10

Wędka o długości 9-10' (dłuższe będą kłopotliwe na początku przygody), klasa raczej #7 lub #8. Sznur - najlepiej głowica o dość agresywnym profilu. Szukaj takich głowic jak Rio Outbound, Airflo 40+, Guideline Coastal, Vision Kust. Jeśli to ma być jedna, uniwersalna linka to wziąłbym slow intermediate. 

 

Poszukaj jeszcze na forum, był tutaj dość długi temat o łowieniu troci w morzu - masa informacji została tam zawarta. 



#451 OFFLINE   michal.stackiewicz

michal.stackiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 22:18

Polecasz jakiś kijek?
Coś dobrego i sprawdzonego?
Wiem, że wędkę powinno się potrzymac i pomachać przed kupnem ale jeśli ktoś jest całkowicie zielony jak ja to nawet potrzymanie kija w ręku przed kupnem mi nic nie powie a z doświadczenia wiem, że można się przystosować i współgrać z każdym sprzętem.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#452 OFFLINE   michal.stackiewicz

michal.stackiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 22:25

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Ja posiadam teraz linkę Ego

48b880bedee62d853a2a62f4059c8fe8.jpg

Kolega w poprzednim poście zasugerował mi tą linkę


b5579b71770f696a2266c3863479ffc7.jpg

Moim zdaniem parametry praktycznie te same wiec jakby miało to pomoc w osiągnięciu dalszych rzutów?

Bardziej precyzując
Chciałbym uzyskać pomoc w doborze kompletnego sprzętu.
Wiedząc, że trzymam w ręku wszystko co powinno frunąć gdzieś w kosmos a reszta to moje umiejętności jestem gotowy nawet zamieszkać w namiocie nad samym morzem do czasu opanowania rzutów muchówką

Użytkownik michal.stackiewicz edytował ten post 20 listopad 2016 - 22:36


#453 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 20 listopad 2016 - 22:27

Michale, na początku zapraszam do przywitania się w wątku: http://jerkbait.pl/t...baitpl/page-98 

 

Podaj jakiś zakres cenowy, czy używane kije wchodzą również w grę ? 



#454 OFFLINE   michal.stackiewicz

michal.stackiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 22:44

Cena...
3 - 4 tys. Za cały komplet.
Chociaż jeżeli trzeba będzie dołożyć to tez nie ma problemu.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#455 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 20 listopad 2016 - 22:47

Hej! Temat chyba odpowiedni do zadania tego pytania. Otóż szukam od jakiegoś czasu kija Mikado Fly Cast #5 i żaden sklep (internetowy) już go nie ma. Co się stało? Koniec produkcji? Zrobili tak jak z inazumą wycofali ją w czasie największego boomu i dali niby taką samą tylko "lepiej" opisaną do 35g? Co się co się co się dzieje?

#456 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 listopad 2016 - 23:07

Wielkich różnic miedzy tymi linkami nie ma, ale;

Kust jest dedykowana do połowów w morzu, ma głowicę krótszą bo 10 m vs 11,8, przy tej samej wadze głowicy (15g) metr głowicy waży 1,5 g Kust i 1,27 g Ego zakładając, ze przy rzucie utrzymujesz w powietrzu 6 m linki - to te 6 m waży w przypadku Kust - 9 g a Ego - 7,62 g niby niewielka różnica ale kij mocniej się naładuje i rzut powinien być dłuższy (Kust), poza tym linka ta ma zwartą konstrukcję głowicy dedykowaną konstrukcyjnie do tych celów. 

I ostatnia różnica, Kust jest slow intermediate.

 

No i abyśmy mieli jasność, nie mam żadnego interesu aby polecać produkty Vision, to zwykłe porównanie jednej z możliwych opcji  ;)


  • trout master lubi to

#457 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 21 listopad 2016 - 00:08

Witam.

Nick ... tak z ciekawości - czemu akurat ten kijek jest przez Ciebie poszukiwany ?

Pozdrawiwam.



#458 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 21 listopad 2016 - 07:49

Witam.
Nick ... tak z ciekawości - czemu akurat ten kijek jest przez Ciebie poszukiwany ?
Pozdrawiwam.

Podobno przyzwoicie spisuje się jako pierwsza muchówka a ja takiej właśnie szukam ;)

#459 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 24 listopad 2016 - 17:56

Daiwa Trout Fly 8'6"#5. Dystrybucja Daiwa Scotland. Ktoś może używał? Na "zagramanicznych" forach zbiera pozytywne opinie :)



#460 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 24 listopad 2016 - 22:31

Podobno przyzwoicie spisuje się jako pierwsza muchówka a ja takiej właśnie szukam ;)

Podobnie jak Shakespeare Agility Fly bądź Rise Fly, obie opcje przerabiałem i uważam, że to bardzo fajny kij za śmieszne pieniądze, na dodatek z tubą w komplecie ;)


  • FoamFly lubi to