Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
368 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   dwadziesciaszesc

dwadziesciaszesc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:34

witam

 

Pytanie dla orientujących się bardziej w temacie.

 

W jakim trybie następuje uzupełnienie składów organów związku ( chodzi mi o Komisję Rewizyjną Koła), czy można uzupełnić skład przez dobranie członka w dowolnym momencie kadencji organu? Czy przez wybory na corocznym walnym zgromadzeniu członków koła z powołaniem wszystkich statutowych komisji?

 

Ani w statucie, ani w regulaminach organizacyjnym koła i  Komisji rewizyjnych odpowiedzi nie znalazłem - chyba że źle szukałem.

 

Proszę o podpowiedź, jak należy, żeby było zgodnie ze "sztuką".

 

Pozdrawiam

Marcin (26)



#362 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 4981 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:52

Jeśli w trakcie walnego wyborczego byli inni kandydaci, którzy dostali mniejszą liczbę głosów, to uzupełnienie następuje spośród nich, w kolejności większej liczby głosów.

Jeśli takich kandydatów nie było, to KR może uzupełnić swój skład o dowolnego członka koła do czasu następnego walnego wyborczego. Formalnie trzeba to zatwierdzić uchwałą.


  • guma lubi to

#363 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:03

Jeśli w trakcie walnego wyborczego byli inni kandydaci, którzy dostali mniejszą liczbę głosów, to uzupełnienie następuje spośród nich, w kolejności większej liczby głosów.
Jeśli takich kandydatów nie było, to KR może uzupełnić swój skład o dowolnego członka koła do czasu następnego walnego wyborczego. Formalnie trzeba to zatwierdzić uchwałą.


Dokładnie precyzuje to Statut PZW § 20


W przypadku rezygnacji lub śmierci :

Prezesa, przewodniczącego komisji Rewizyjnej lub Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego musi się odbyć Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze w terminie 3 miesięcy

Zjazd zajmuje się tylko jednym punktem zebrania tzn.wyborami
  • bartsiedlce lubi to

#364 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 4981 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:08

Dzięki za uzupełnienie, pisałem z pamięci.



#365 OFFLINE   dwadziesciaszesc

dwadziesciaszesc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:21

Dziękuję bardzo.

 

faktycznie § 20 jak byk wszystko wyjaśnia, sorki za zawracanie głowy.

 

Chodzi w tym przypadku o członka KR nie piastującego żadnej funkcji( być może nie byłem precyzyjny w pytaniu ), więc uzupełnienie składu potwierdzone uchwałą.

 

Pozdrawiam

Marcin (26)


Użytkownik dwadziesciaszesc edytował ten post 22 styczeń 2019 - 14:29


#366 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 22 styczeń 2019 - 17:45

Dokładnie

#367 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Lokalizacja10 min od Wisły (DŚW)
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:ciągle to samo

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:20

witam

 

Pytanie dla orientujących się bardziej w temacie.

 

W jakim trybie następuje uzupełnienie składów organów związku ( chodzi mi o Komisję Rewizyjną Koła), czy można uzupełnić skład przez dobranie członka w dowolnym momencie kadencji organu? Czy przez wybory na corocznym walnym zgromadzeniu członków koła z powołaniem wszystkich statutowych komisji?

 

Ani w statucie, ani w regulaminach organizacyjnym koła i  Komisji rewizyjnych odpowiedzi nie znalazłem - chyba że źle szukałem.

 

Proszę o podpowiedź, jak należy, żeby było zgodnie ze "sztuką".

 

Pozdrawiam

Marcin (26)

Jeśli nie nastąpiło zdekompletowanie składu komisji większe niż 50%, to komisja może wybrać/uzupełnić swój skład w drodze własnej uchwały(fachowo nazywa się to kooptacją). Może to nastąpić w dowolnym momencie sprawowanej kadencji. Uchwała ta zatwierdzana jest na najbliższym Walnym Zgromadzeniu danego koła.



#368 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Lokalizacja10 min od Wisły (DŚW)
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:ciągle to samo

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:21

Dokładnie precyzuje to Statut PZW § 20


W przypadku rezygnacji lub śmierci :

Prezesa, przewodniczącego komisji Rewizyjnej lub Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego musi się odbyć Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze w terminie 3 miesięcy

Zjazd zajmuje się tylko jednym punktem zebrania tzn.wyborami

Tak jest na szczeblu od okręgu wzwyż.



#369 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 741 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:30

Nie ma to jak prężnie działający okręg ( który powinien chyba być jednym z najbogatszych):

http://www.1479.pzw....u_kolu_siedzibe

Czyżby zabrakło na pensje. ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych