Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 październik 2016 - 18:48

Boleni w tym sezonie nie połowiłem i już nie połowię. Nie było ilości, nie było okazów. Nie ma się co dziwić, nie złowi ten kto nie łowi. W maju zaliczyłem co prawda kilka wypadów, ale z marnymi wynikami. Nie obdarzyła mnie ani Odra ani Bug.  Czerwiec zdominowała wyprawa do Laponii na szczupaki, a w lipcu, jak to w lipcu dopadła mnie sumoza i trzymała do końca lata. Kij boleniowy czasem pływał ze mną w pontonie, ale rzadko go rozkładałem. Potem we wrześniu jak bolki dobrze gryzły, miałem niestety bardzo mało czasu na ryby. Plan na przyszły rok jest taki, żeby się poprawić i trochę więcej boleni poganiać. Na poniższym filmie wspomnienie z lata. Czasem warto chwilę odpocząć od sumów, rozprostować kark i porzucać boleniówką. Zwłaszcza jak jest już koniec sierpnia i bolenie zaczynają się grupować, a do tego są grube, głodne i bardzo waleczne. Na przykosie na której kontrolnie stanąłem bolki brały na tyle dobrze, że aż wezwałem posiłki :-)    

 

 

Tego dnia najskuteczniejszy okazał się stary poobdrapywany Thrill dociążony lametą na kotwiczkach, wyciągnięty z dna pudełka. 


Użytkownik Traq edytował ten post 08 październik 2016 - 19:00


#602 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 08 październik 2016 - 20:23

Trzeba trochę poczekać na muchowe bolki. Żerański grubasek..

Załączone pliki



#603 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 09 październik 2016 - 14:40

Mateusz jest młodym wędkarzem. Ma dopiero 16 lat a jego wiedza wędkarska jak na taki wiek jest przeogromna. Zaczyna dopiero przygodę z forami wędkarskimi.

Sam kręci muchy i na koncie ma wiele pięknych muchowych boleni. Sam je sobie rozpracował. W dodatku do tego roku łowił na muchówkę, której większość muszkarzy do ręki by nie wzięła. Jeszcze musi się nauczyć, żeby sobie nie sr.ć w miejscówkę ;)

 

Panowie piękne ryby i zdjęcia w tym wątku. Co prawda przeglądam go wybiórczo ale odrobię lekcje w mniej łownym czasie. Gratulacje dla wszystkich łowców :good:


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 09 październik 2016 - 14:40

  • Maciek Rożniata, grzesiekp. i _Junak_ lubią to

#604 OFFLINE   diabel

diabel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 10 październik 2016 - 18:37

Hej. 

Sandaczowy boleń  :P 70 cm.

Wisła ,Salmo Sting.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  b.jpg   122,96 KB   28 Ilość pobrań


#605 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 11 październik 2016 - 18:47

*
Popularny

To i ja pokuszę się o kilka słów więcej ;)

Obudziłem się jeszcze przed budzikiem i to nie dlatego, że cierpię na bezsenność, zwyczajnie deszcz nap...dalał w okno połaciowe sypialni.
Ostatnio odpuściłem dwudniówkę z powodu armagedonu pogodowego, więc decyzja mogła być tylko jedna - jadę.
Po bezowocnym obłowieniu kilku miejscówek, gdzie ostatnio udało sie coś wydłubać oraz mając na względzie, że dwie jednostki pływające z "wytrawnymi boleniarzami" zaraz dotrą na rewiry, postanowiłem popłynąć nieco dalej.
Pływanie w deszczu na pełnym gwizdku nie należy do przyjemności, ale czego nie robi sie dla rap :)  
Na miejscu obławiam kilka główek, przykos oraz innych obiecująco wyglądających miejsc i nic :( 
Na kolejnej główce, a dokładniej na jej rozmyciu coś energicznie zabiera wolno prowadzoną ukleję RH10.
Ryba dwoma susami wyciąga dobre 10 metrów linki, bez wątpienia rapa i to niemała.
Niestety okazała sie na tyle niekulturalna, że się spięła :( 
Przygnębiony myślą, że w taką aurę mogła to być jedyna rozsądna ryba na kiju, płynę dalej.
Już odkręcam rumpel, aby wyjść do ślizgu, gdy na jednej z główek, którą miałem zamiar przeskoczyć, dostrzegam żer.
Nie był to wakacyjny gejzer, lecz subtelny zakąs :) Wiedziony instynktem łowcy bez zastanowienia parkuje na odległość rzutu od miejsca żeru.
W pierwszym rzucie na Hermajstra czuję silne uderzenie i najprzyjemniejszą dla uszu wędkarza melodię graną przez hamulec .
Po krótkim holu wyciągam spasioną, tłustą rapę.
Szybko okazało się, że ów rapa nie była tam sama.
Dokładne obłowienie rozległej miejscówki owocuje złowieniem 13 rap w przedziale wymiarowym 65-81cm :D 
Po czasie brania cichną, ale i tak jestem przeszczęśliwy, wszak nie codziennie łowi się siedem boleni powyżej 70centów :D 
Ryby grube, odpasione, brania mocne i zdecydowane, widać, że były tam na żarciu.
Co do pogody, na usta ciśnie się jedno słowo - barowa  :) no może barowa z lekkim wiatrem :) 
Ciśnienia nie śledzę, nigdy nie dostrzegłem w jego poziomie żadnych zależności.
Poziom wody po ostatnich opadach i północnym wietrze podniósł się o prawie pół metra. I tu już dostrzegam plusy.
Moim skromnym zdaniem nawet niewielki wzrost poziomu wody sprawia, że rapy mając trochę więcej wody nad głową, stają się odważniejsze, mniej ostrożne i pewniej żerują.
Kilka ze złowionych rap udaje mi się uwiecznić, niestety w fotografowaniu pomaga mi kolega samowyzwalacz :mellow: 
P.S. Żadna z ryb nie ucierpiała, w oczekiwaniu na fotopstryk dochodziła do siebie zanurzona w wodzie w gumowanym podbieraku.

aujrpx.jpg
fa93rt.png
xnrn75.png



#606 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 12 październik 2016 - 08:16

Witam chciałem na próbę wrzucić mojego majowego bolaska złowionego na niezawodnego kilera od Tomka Janika😉 Załączony plik  635992678358040162.jpg   86,86 KB   30 Ilość pobrań

 

To tak samo majowy amator Janikowego woblera😊 było ich sporo w całym sezonie fotek mam również mnóstwo...jestem amatorem w temacie boleni ale kilkadziesiąt boleni wydłubałem..😊Załączony plik  635988283251683549.jpg   101,28 KB   28 Ilość pobrań


Użytkownik Meme edytował ten post 12 październik 2016 - 09:14


#607 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 12 październik 2016 - 13:36

Odrzańskie😉łowię na Opolszczyźnie😊duża presja nad wodą...Bolki konkretnie pokłute od kilku dobrych lat przez kolegów zawodowców także forumowiczów jerkbait😜

#608 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 13 październik 2016 - 09:12

29ofhv7.png
Stykowiec,zassał RH10 z rantu przykosy...
Pogoda piękna...Jak zwykle,wyrwę się w końcu na ryby...to brakuje tylko kowadeł z nieba... :-/

#609 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 13 październik 2016 - 21:02

Gratulacje dla wszystkich ;)

 

Letnie ostatki..

Moze w ten weekend w końcu gdzieś wyskoczę.. :rolleyes:

 

2ntjzo6.jpg

2e19klh.jpg


Użytkownik mansik edytował ten post 13 październik 2016 - 21:30


#610 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 14 październik 2016 - 15:25

Gratki dla ekspertów😉 a to mój dzisiejszy przyjemniaczek z mętnej i wysokiej wody na Kilerka od Tomka Janika😊

Załączone pliki



#611 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 październik 2016 - 16:08

Nie odbieraj tego jako zaczep,ale nie wszystkie ryby musimy pokazywać.

Ta prezentacja do najlepszych nie należy -_-

 

Gratuluję jednak przechytrzenia bolka.


Użytkownik Mariano Mariano edytował ten post 14 październik 2016 - 16:08

  • Alexspin lubi to

#612 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 14 październik 2016 - 19:41

*
Popularny

Spadek temperatury, szybko rosnący poziom  i co gorsze duuuże zwiększenie przepływu(uciągu) wody nie służy rapom :( 
Coś tam jednak udało się wymęczyć :)
qp1j05.png



#613 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 15 październik 2016 - 06:52

W ramach okoliczności publikacji mojej wczorajszej kiepskiej foty pozwolę sobie zamieścić zdjęcie z jesiennym bolaskiem z wypadu gdy pogoda była jeszcze łaskawa😊 przynęta ta sama rybka ciut większa niż ta wczorajsza choć ta wczorajsza cieszyła bardziej ze względu na wyjątkowo kiepską wode...

Załączone pliki


Użytkownik bieniaś edytował ten post 15 październik 2016 - 06:55


#614 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 październik 2016 - 18:34

Od kilku dni zamiast z rybami, to walczę z grypą i wysoką temperaturą :( .

Pozostały wspomnienia , a miałem w tym roku swoje tak zwane "5 minut" :) .

Załączone pliki



#615 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 17 październik 2016 - 12:05

Wrześniowy przyjemniaczek😊

Załączone pliki


Użytkownik bieniaś edytował ten post 17 październik 2016 - 12:43


#616 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 18 październik 2016 - 17:42

 Październik to na zaporówce czas ciężki tym bardziej cieszy jak coś złowisz:)

 

9i8yzp.jpg



#617 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 18 październik 2016 - 21:22

   Ten był akurat złowiony przed tymi wszystkimi "plugawymi" załamaniami. Są pewne progowe daty. Na przykład Robert zawsze mi opowiadał, że dla niego w Połańcu po 1 listopada to koniec bolkowego sezonu. U mnie taka umowna data to 1 października. Po tym dniu jeszcze da się wydłubać ale "wydłubać" to dobrze powiedziane. O takim łowieniu jak wcześniej można sobie pomarzyć. Czasem nawet trafisz w ładne dni bolki, że żerują. Tylko, że nie da się złowić. A właściwie źle powiedziane, że się nie da. Jak biją to czasem jakiegoś zmęczysz. Jakaś metoda powinna być skoro są na żerowaniu. A jednak mnie się nigdy nie udaje jej znaleźć. Wymęczona ryba, jak się w sezonie łowiło z łatwością, niewiele ma wspólnego z sukcesem.



#618 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 18 październik 2016 - 22:06

Dziś trafiłem taki dzień jak piszesz. Biły. Nawet odprowadzały przynęty. Ale nawet puknięcia nie było. Szły za przynętą prowadzoną głęboko, jakby od dna, a atakowały w momencie wyciągania z wody, i tylko przy sporej prędkości. Zwolnienie prowadzenia - brak reakcji. Ekspres - jakby nie zdążały. A reagowały tylko na woblery dość mocno pracujące, ściągane po skosie z nurtem, pływające , co dodatkowo utrudniało sprawę. Zadne gumy, żadne stawianie w warkoczu, opad, jaskółki, obrotowka, nie działało.
Frustrujące, bo aktywność bolków była jak dobry letni dzień.

#619 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 20 październik 2016 - 07:30

oi94hfiy6kj3_t.jpg

 

Zassał prowadzonego wolnym tempem  RH85 ,silny skubaniec... ;)



#620 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 20 październik 2016 - 09:13

Nie w woblerach, ale na żyłce

 

https://youtu.be/hnNhoj4RV-Y?t=3m20s






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych