Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 03 październik 2016 - 08:39

Niestety ostatnimi czasy mogę jedynie klikać "lubię to" pod zdjęciami pięknych boleni. Czasu na rybowanie nie ma, a jak już się chwila znajdzie to ryby nie chcą współpracować. Wczoraj udało się wyrwać z domu na kilka chwil ale szału nie było, udało się upolować dwa forumowe stykacze

 

Załączony plik  stykacz.jpg   225,47 KB   25 Ilość pobrań

 

Załączony plik  stykacz1.jpg   196,93 KB   25 Ilość pobrań

 

Sprzętowo: Elitka 5SC90MHF2, Shimano Rarenium 4000 fb, P-Line 10 lb, a na końcu wobler mojego autorstwa 6 cm



#582 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 03 październik 2016 - 09:20

Kliknięte przez przypadkowo spotkanego nieprzypadkowego fotografa. Dzięki Mansik :)

 

153398k.jpg

 

2v2hxrn.jpg



#583 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 03 październik 2016 - 23:04

Ja niestety podziwiam wyczyny kolegow i koleżanek ze szpitala..ale niebawem mam zamiar to zmienić...

Patryk jak powiedział klasyk...Back to the frontline ;)  ......słyszałem, że GRUBE bolki pytają się o Ciebie na mieście ;) ......

 

 

.....z linii frontu... 

 

281iy8.jpg

 

Daiwa 6'7 12lb+STL C3000+Varivas 14,5lb+przynęta z kryptonitu  ;) pzdr

Fotka z Galaxy A5.....


Użytkownik czocho edytował ten post 03 październik 2016 - 23:11


#584 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2016 - 16:05

*
Popularny

Za oknem pogodowy armagedon..

Trzeba sie wystrzelać z letniaczków..

76.

Zupa sie gotuje.. ^_^

 

2wmm4gl.jpg

 

jtkuv8.jpg

 

24g4lud.jpg

 

20h7zfn.jpg


Użytkownik mansik edytował ten post 04 październik 2016 - 16:07


#585 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 04 październik 2016 - 20:37

Cały dzień lało, ale coś tam udało się przechytrzyć :) 
Ten bolo na połowie uklei "zjadł zęby" i z rozpędu górną wargę wszamał ;)

Wziął na ukleję RH10.
2pu06ip.png



#586 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 04 październik 2016 - 21:22

Wyskoczyłem po pracy, żeby sprawdzić teorię, że jak wieje to biorą ;)  Dmuchało bardzo mocno, ale przy odpowiednim ustawieniu się wiatr zupełnie nie przeszkadzał, a wręcz sprzyjał dalekim rzutom. W sumie 3 brania. Pierwsze nie trafione, a dwa kolejne przyniosły rybki. Skuteczne okazały się własne woblery prowadzone średnim tempem. Pstryknąłem tylko tego większego, bolo w bardzo dobrej kondycji, miał parę w płetwach :)

6286064_DSC_0745.jpg

6286063_DSC_0749.jpg



#587 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 05 październik 2016 - 08:31

Wszystkie moje zdjęcie publikuje z miesięcznym opóźnieniem, chcąc nie chcąc..

Raz to lenistwo..

Dwa to przezorność przed wystawianiem topowo rybnych miejscówek na dany moment :)

Na cale szczęście letniaczki już sie kończą..

A i coś chlodnolubnego też "wpadło" w międzyczasie..



#588 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 październik 2016 - 05:28

Czyli stalo sie to o czym ginel pisal. Wysoka woda porozmywa bolki na zgrupowaniach. Byloby jej jeszcze wiecej ale od wczoraj w gorach zamiast deszczu pada snieg. Za chwile di roboty a przez okno widzialem ze auto mam do odsniezania. Jest tak zimno ze o zlowieniu yeti nawet nie mysle.
  • Slavobeer, sajdol1 i DominikSy. lubią to

#589 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 październik 2016 - 21:32

Teraz ideolo układ. Czyli zamknięty. Coś jak szklanka herbaty albo kawy. Jak nie ruszasz to długo postoi i jest gorące. W tym tkwi sekret- brak wymiany wody.  Nic się tam nie zmienia to i ryby zachowują się tak samo. Lepiej, gorzej, ale reagować będą póki drastycznie temperatura nie spadnie. 



#590 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 październik 2016 - 22:05

Układ nie do końca zamknięty bo specjaliści co to kończyli akademie pierwszomajowe nakazali wymieniać czystą wodę na gnojówkę z Wisły. Na szczęcie jest wysoka woda w Wiśle i 2 tygodnie będzie constans. Czy jest różnica między bolkami z zaporówek i z jezior, tego nie wiem bo to pierwsze jezioro w jakim łowię i na pewno nie jest typowe, więc ostrożnie z wnioskami. Trudno też stwierdzić na ile się zmienią nawyki bolenia który z Wisły wpłynął do jeziora.  Kolejna sprawa to na ile uboga baza pokarmowa wymusza na nich dłuższe żerowanie. Bardziej bym się skłaniał, że to właśnie to decyduje. Pożyjemy, zobaczymy ile będą gryźć. Oby jak najdłużej bo zainwestowałem w rękawiczki :)



#591 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 07 październik 2016 - 06:55

Bierz termometr. U mnie cała zabawa zaczyna się i kończy na 16 stopniach. W tym roku żerowanie drastycznie siadło już przy 17stu. 



#592 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 październik 2016 - 08:29

Szukałem bo niby jest w necie stały wykres. Tylko jak państwo się za coś zabierze to nawet głupi termometr nie działa. Jutro macnę swoim bo wożę takowy. Obstawiam 15. Ryby biorą coraz lepiej :)



#593 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 październik 2016 - 16:36

Krisu, o 17:00 na plaży na nawietrznej 14°C. Z rana nie ma więcej niż 13°. Tak więc nie o temperaturę tu chodzi. Wiem jedno, będzie flauta, będzie sexparty ochotki, będzie ją zbierać drobnica, będą bolki no i ja  też będę :)


  • Slavobeer lubi to

#594 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 07 październik 2016 - 17:02

Ja tam za zimową  scenerią nie tęsknię,dziś zaliczyłem 10sztuk największy 77cm i bardzo urodziwy, były jeszcze dwa po 70cm .Pozostałe 64-68cm, jedna ryba spadła ,oraz dwa brania nie zacięte.Tym razem wszystkie kontakty bardzo agresywne ,a rybki waleczne, że też mam do Odry taki kawał :(  ...super rzeka. :)

 

 

Załączone pliki


Użytkownik osiemnastak edytował ten post 07 październik 2016 - 17:13


#595 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 07 październik 2016 - 21:00

Ja zaliczyłem tylko jedno branie, mocny, zdecydowany strzał przy wolnymi, głębszym prowadzeniu. Lekki przybór i duży spadek temperatury wody do lekko ponad 12 stopni. Prawie całkowity brak aktywności na powierzchni. Z każdą minutą warunki coraz trudniejsze - mżawka potem siąpiący deszczyk, no i chłód włażący pod ubranie, ale i tak było miło. Tym bardziej , że rzeka spokojna, bezludna - słowem fajne, jesienne klimaty.

6306849_DSC_0758.jpg



#596 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 październik 2016 - 22:55

Szukałem bo niby jest w necie stały wykres. Tylko jak państwo się za coś zabierze to nawet głupi termometr nie działa. Jutro macnę swoim bo wożę takowy. Obstawiam 15. Ryby biorą coraz lepiej :)

Na bolkach się nie znam, ale na mój chłopski rozum, i lata obserwacji przyrody, to ryby ciepłolubne zgłupieją przy ociepleniu, zima im spadła na głowy za szybko, będą żreć na zapas na sam widok słońca. Do tego całe południe kraju zaliczyło nagle dużą wodę. Spadek/stabilizacja prawdopodobnie zgra się z lepszą pogodą. Drapieżniki ruszą w amoku na wyżerkę. Im "cieplejsze", tym bardziej intensywnie. Bolki, sumy. Taki ostatni dzwonek. Będzie ten sam efekt co pstragi w końcu sierpnia przy pierwszych zimnych nocach.
To tylko moja skromna teoria, oparta na ludowo-amatorskiej obserwacji natury. Próbuje składać do kupy te 30 lat gapienia się na wodę, niebo, robale, i inne objawy życia na Marsie ;)
Czasem to wychodzi.

Użytkownik etherni edytował ten post 07 październik 2016 - 22:56


#597 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 08 październik 2016 - 07:35

Ja mam swoją teorię. Wiosną wzrost temperatury, czy to z 8 na 12 czy z 16 na 18 pobudza ryby. Jak temperatura spada nawet 18 na 15 to ryby siadają na d... Jesienią to ochłodzenie jest sygnałem do żarcia a wzrost temperatury je ogłupia. U mnie dziś  deszcz, wiatr, fala, woda 12 i kolejna ryba z serii V.S.O.P.  :) Czysta empira.



#598 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 08 październik 2016 - 10:36

A rozwijając ten skrót? :) 

 

Letniego spamu ciąg dalszy..

...chciałem wczoraj wyskoczyć na po powodziowy rekonesans.. niestety a może i stety zatrzymało mnie choróbsko <_< 

 

fp41n8.jpg

2ykkizl.jpg

ek474o.jpg



#599 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 08 październik 2016 - 12:20

Sa dwa zbiorniki. Ulozone kaskadowo. Na jednym ryby na wiosne zreja juz w najlepsze. Zaczynaja tak przy 15 stopniach. Na drugim ponizej trzeba czekac jeszcze miesiac zanim woda z upustow dennych puszczana z gornego jeziora sie nagrzeje. Zadnych teorii czysta praktyka co rok to samo.

#600 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 08 październik 2016 - 12:56

Żrą jak mają co. U mnie jak udowodnił film podwodny na którym facet płynie za rapą dobre 40 m po trzcinach, ani rybki. A jak już się znajdą to widza go z 6-8 m.

Link od Mansika za co mu jestem dozgonnie wdzięczny :) https://www.youtube....h?v=uPS8EhzI5VI

Sorry, jest jedna ryba w roślinach :)


Użytkownik Robert edytował ten post 08 październik 2016 - 13:00

  • malinabar i Qcyk lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych