Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 wrzesień 2016 - 15:24

*
Popularny

Myślałem że powyżej 75 się już w tym roku nie przebiję, a tu krótki wypad przyniósł 77 :). Dobrze że nawinąłem świeżego Strofta bo było już co holować.

 

Załączony plik  01.jpg   65,2 KB   28 Ilość pobrań

 

Załączony plik  02.jpg   56,15 KB   25 Ilość pobrań



#562 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:55

Dwa wieczorne. Jeden na Widła, drugi na Szpieguska.
Załączony plik  P9254456.JPG   45,76 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  P9254461.JPG   50,03 KB   26 Ilość pobrań



#563 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 21:07

Ładna pogoda, na podkrakowskiej Wiśle , ale tylko 1 szt.70+ na Rapala Original 9cmALB , atomowe uderzenie :) Załączony plik  20160925_165202 (Copy).jpg   84,84 KB   28 Ilość pobrań

Uroki podkrakowskiej Wisły o zachodzie słonca- to druga miejscówka tutaj nic nie brało...

Załączony plik  20160925_1902351 (Copy).jpg   47,17 KB   28 Ilość pobrań

Muszę popracować nad zdjęciami , bo z komórką w krzakach i trawie źle sobie radzę.


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 25 wrzesień 2016 - 21:52


#564 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 wrzesień 2016 - 07:27

Sportowy 73cm.  

 

qss384.jpg



#565 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 26 wrzesień 2016 - 08:20

Sierpniowa samojebka z panem bolkiem, a tego dnia miałem nie jechać na ryby :D 

Wntm00K.jpg



#566 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 wrzesień 2016 - 12:45

Z tego co ja wiem od takich co sie znaja - bo sam na rzekach nie lowie to znalezienie jesiennego zgrupowania jest kluczem do tematu. I mysle ze tak sie stalo. Wujek je sobie znalazl albo co bardziej prawdopodobne wiedzial gdzie bedzie bo tak to zazwyczaj jest na danym odcinku ze zgrupowania powtarzaja sie z roku na rok mniej wiecej w tym samym rejonie. To teraz bedzie mial zabawe przez pare tygodni.
  • mifek lubi to

#567 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 wrzesień 2016 - 02:12

   Albo kolegów co potrafią łowić i udostępnią Ci na przykład film jak na takim zgrupowaniu wyciągają jednego potwora za drugim;) Nie chce mi się kłócić i nie ma to nic wspólnego z szarpaniem ryb. Na zaporówkach też są jesienne zgrupowania, dużo łatwiejsze do namierzenia bo ryby tłuką jak wściekłe. Tylko taki mały problem, że nie da się ich skutecznie łowić. Skutecznie to nie znaczy, że ktoś naciuła 10 zdjęć w miesiąc i wstawi je jako bukkake compilation że niby cudnie połowił. Koncentracja ryb pozwalałaby na osiąganie dwucyfrówek a tak się nie dzieje, łowi się pojedyncze przypadkowe sztuki. Ja sobie co roku łamię na tym zęby. A wracając do rzeki to wiem tyle ile się nasłuchałem od osoby mądrzejszej w temacie która sporo boleni w życiu złowiła. 


  • Slavobeer i Wedkarz 1987 lubią to

#568 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 wrzesień 2016 - 05:37

Te ryby które pokazywałem były złowione w trzech różnych miejscach często w dużych odległościach od siebie, więc to nie jest tak że mam jakieś tajemne miejsce. Ryby poznikały już z letnich miejsc ale jeszcze coś bierze i to na normalne przynęty a nie na szarpaka.
  • pawello lubi to

#569 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 28 wrzesień 2016 - 07:55

Boleniowo, portretowo..

 

m79ufl.jpg



#570 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:58

Żadne komisje nie są potrzebne. Pytałem bo ja w ciepłej czapce, a Mansik wakacyjnie w spodenkach.

Widać po forum że brania siadły. Pewnie już będzie taka boleniowa dłubanina. Jeszcze walczymy.

 

Załączony plik  bol.jpg   62,01 KB   24 Ilość pobrań



#571 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:28

   Nie chce mi się kłócić i nie ma to nic wspólnego z szarpaniem ryb.

 

No we.. nie bądź wrażliwy jak pensjonarka, bo nic osobistego, ani 'kłótliwego'. Po prostu termin "zgromadzenie ryb" nieuchronnie narzuca skojarzenie z zimowiskiem lub tarliskiem.

 

Ja z kolei nigdy nie łowiłem na zaporówkach, tylko na Wiśle i Odrze (niby podobne, a całkowicie różne wędkarsko).

Nie "wyśledzam" miejsc zgrupowań, bo często łowię w nowych miejscach.

Tydzień temu w takim nowym miejscu, w krótkim czasie złowiłem 4 bolenie (i jednego leszcza za grzbiet - przy powierzchni!), a wczoraj, w bardzo podobnych warunkach - nic. Na wodzie też cisza.

 

Z lat wcześniejszych pamiętam, że łowiłem bolenie w październiku - w 'miejscach typowych', więc może jeszcze się nie pochowały w głębinach.



#572 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 wrzesień 2016 - 17:47

Panowie,
tak sobie czytam ostatnie wątki i postanowiłem dołożyć swoje trzy grosze.

Na początek pragnę zaznaczyć, że nie uważam się za żadnego boleniowego specjalistę i na pewno łowie w sezonie znacznie mniej tych ryb, niż taki krisu, pisarz, robert czy też wujek. Z drugiej strony, nie uważam tez, aby była to ryba jakoś specjalnie trudna do złowienia. Pisząc wprost, jak już się na nie nastawie, to z sukcesami, jednak na co dzień większą frajdę sprawia mi łowienie innych gatunków.

Ale to nie ma żadnego znaczenia. Bo zasada jest ta sama, przy każdej rybie, jaziu, sumie, boleniu, brzanie.
Musimy je znać i potrafić określić z dużą dozą prawdopodobieństwa gdzie w danej porze roku, porze dnia i przy danym stanie wody będzie przebywała. Ponadto niezbędna jest wyobraźnia, aby patrzeć na wodę i widzieć te rynny, przykosy, dołki i wstawiać tam nasze zdobycze.
Gdy już wiemy gdzie się prawdopodobnie znajdują rybki, powinniśmy na tyle znać ich zwyczaje, by określić co jedzą i odpowiednio dostosować przynętę.

To uniwersalna wiedza, która pozwoli połowić na niemal każdym łowisku.

Do tego dochodzi doświadczenie. Dzięki niemu z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że najlepsza będzie ta trzecia ostroga, czy też ten wyglądający na mniej atrakcyjny napływ, bo posiada jakąś konkretną cechę. Którędy sandacze płyną na żer. Doświadczenie daje przewagę miejscowym.
Tutaj jestem niemal pewien, ze pisarz poszedł na bolenie niczym jak po swoje. Wiedział, gdzie prawdopodobnie będzie jesienne zgrupowanie. Bo się grupują. Wujek tez ma na pewno wytypowane miejscówki na każde warunki, jak i wielu z Was.

Problem w skuteczności jaki dostrzegam, jest taki, że wielu wędkarzy, również z tego forum zbyt mocno skupia się na tym, gdzie jest ta najlepsza trzecia ostroga, a zapomina o gruntownej bazie. W konsekwencji nie potrafi zrozumieć dlaczego ta trzecia jest najlepsza.
Pojawia się dużo pytań o miejsce, a mało o wielkość przynęty, godzinę brania, sposób prowadzenia...


Pozdrawiam i połamania :)


Użytkownik korol edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 18:14


#573 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 28 wrzesień 2016 - 20:23

Panowie,
tak sobie czytam ostatnie wątki i postanowiłem dołożyć swoje trzy grosze.

[... ...]

 

A tak w ogóle to o co chodzi?

:)

 

 

Problem w skuteczności jaki dostrzegam, jest taki, że wielu wędkarzy, również z tego forum zbyt mocno skupia się na tym, gdzie jest ta najlepsza trzecia ostroga, a zapomina o gruntownej bazie. W konsekwencji nie potrafi zrozumieć dlaczego ta trzecia jest najlepsza.

 

Aaa, pewnie o to.

 

Z pewnością skuteczność jest iloczynem "wędkogodzin" i myślenia. Jedna z tych rzeczy nie wystarczy.

Każdy pewnie zna emeryta, który od 50 lat łowi tak samo na grunt, na glizde albo kukurydze i mu z tym dobrze i z tym umrze.

A drugi biegun, to teoretyk-filozof, który ma matematycznie i fizyko-aerodynamicznie rozpracowana pracę woblera, ale jak 2 razy w roku pojedzie nad wodę, to nie wie, jak i gdzie go zarzucić.

:)



#574 OFFLINE   paco321

paco321

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWrocław- Psie Pole
  • Imię:Daniel

Napisano 28 wrzesień 2016 - 20:57

Pięknie uderzył w Rh10

 

 

 

 

 

                                                   Załączony plik  72.jpg   79,24 KB   29 Ilość pobrań



#575 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 wrzesień 2016 - 11:52

Chyba ostatni w tym roku boleń złowiony przy takiej słonecznej pogodzie.

Na woblera :)

2i7s27q.jpg



#576 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 30 wrzesień 2016 - 19:16

*
Popularny

Bolo z ósemką na przedzie  z kategorii wagowej "superciężka"  :D 
Dawno nie złowiłem takiego grubasa :o  :lol: 
Sprzętowo: CD EXT NANO 2.35 20 lb, Stella 4000FI, linka Mikado Nihonto 0,14, zabrał Hermesa prowadzonego średnim tempem
r79i6o.png



#577 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 02 październik 2016 - 09:55

Wyłowiony z zielonej zupy..

 

294rpsn.jpg


Użytkownik mansik edytował ten post 02 październik 2016 - 09:58


#578 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 02 październik 2016 - 12:39

Załączony plik  20161001_062548.jpg   27,97 KB   29 Ilość pobrań
ok 65cm, jeszcze byli ciemno z rana, łyknął 11cm uklejke od J. Widła
  • jerzy6 lubi to

#579 OFFLINE   Roksana

Roksana

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Roksana

Napisano 02 październik 2016 - 17:08

*
Popularny

Witam Wszystkich,

Od dawna obserwuje stronę ale nigdy nie miałam odwagi żeby  udzielać się  na forum. Postanowiłam jednak napisać i udostępnić zdjęcie  z wczorajszego połowu ☺. Miałam zamiar połowic okonie. Ultra lekka wędka, żyłka 0,18.... Przez parę godzin na zero. I niespodziewanie branie!!!!  Holowanie bylo dlugie i trudne. Obawiałam się, że  nie dam rady... Ze po prostu żyłka nie wytrzyma. Ale udało się !!! .  Bolen 70 cm☺. 

Załączone pliki


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 05 październik 2016 - 10:21


#580 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 02 październik 2016 - 19:48

Brawo Roksana, fajowa rapa :)

 

Nie tak spasiony jak ostatni, ale kijem pobujał :D 
2hzsvox.png






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych